X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama synusia!
    byłaś ostatnio w Poradni na Prostej. I napisz mi proszę jakie miał Twój mąż wykonać badania. Bo moj nie jest ubezpieczony w NFZ i prywatnie musimy wykonać, ale lekarz tak czytelnie napisał, że nie mam zielonego pojęcia co jest napisane. Wiem tylko że posiew + a... i tego na a nie wiem co jest. Jeśli wiesz pamiętasz pomóż!

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 października 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    +antybiogram zapewne ;) ale to jesli wychodzi w posiewie to robia antybiogram od razu :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 października 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    Ania_84 a czy moglabys powiedziec jak u ciebie wygladalo postepowanie tzn jak lekarze cie prowadzili i jakie mialas robione badania po drodze bo ewidentnie problem lezy po mojej stronie
    na prostej :

    po pobycie w szpitalu zdiagnozowali PCO , zespół metaboliczny i niedoczynność tarczycy - dostalam jedynie Letrox i rozpoczeliśmy stymulacje CLO +Ovitrelle + duphaston cykle troche sę skróciły ale nie było szału po clo miałam 1 pecherzyk i to np w 16 dc :/

    pozatym nie robili nic.. i tak 9 miesiecy

    póniej to około 1,5 na diagnostyke , kuracje meza

    jak juz sie w Novum zajeli mną to powychodziło ...
    najpierw uzupełnili mi badania których nie miałam na prostej tam okazało się ze juz po tych wynikach powinnam byc leczona .. dr od razu dała mi Metformax na zbicie insuliny, oraz zbicie testosteronu , dwa zamieniła mi lek stymulujący na Lamette - strzał w dziesiatke :) dodatkowo w trakcie stymulacji przy jednym cyklu jak widziałą ze nie bardzo rosna pecherzyki podała Menopur
    ale przed stymulacja najpierw kazała zaobserwowac tego polipa -ona go zauwazyla w 12 dc ale wolała sie upewnic wiec dostałam orgametril na porzadne złuszczenie endometrium i po nim miałam przyjsc na wizyte w 2-4 dc - wtedy tez potwierdziło sie ze jest polip - dostałam skierowane na histeroskopie operacyjna
    cyl po histeroskopii podeszlismy do IUI .. udało sie ale na krótko - zeby wykluczyc wszytskie za i przeciw przed nastepna próbą miałąm zrobione badania w kierunku krzwpliwosci i zespołu antyfosolipidowego mutacji MHTRF oraz tocznia .. oraz HSG

    no i drugie IUI zaowocowało :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo! Bo ten mój M to nawet nie słuchał co do niego mówił a po tym piśmie nie mogę rozczytac. A jak się czujesz Ania?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 października 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.J.G wrote:
    Dziękuję Ci bardzo! Bo ten mój M to nawet nie słuchał co do niego mówił a po tym piśmie nie mogę rozczytac. A jak się czujesz Ania?
    hahah jak to facet ;) mój zawsze mówił ze żona musi z nim wejsc bo on nie spamięta ;)


    A dziękuje ogólnie dobrze :)
    ały coraz mocniej się rusza i daje o sobie znać :)
    póki co przeraża mnie fakt że mało jest przygotowane w domu .. no ale fakt datem nie mamy jak .. maż dalej do siebie dochodzi po wypadku ..wiec wszytsko troche stoi w miejscu .. ale damy rade :)

    wczoraj miałam pierwszą wizytę położnej srodowiskowej - jak cos dziewczyny poleam sporo mozna sę dowiedzieć a za free nalezy się kazdej kobiecie po 21 tc do 30 wizyty do czasu porodu oraz 6 po porodzie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 26 października 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo...nawet nie wiedziałam, ze jest taki wątek :). Bardzo się cieszę że Was znalazłam :) :) .

    Od dłuższego czasu starym się z mężem o dziecko, ale niestety bez skutecznie. Byłam już u kilku lekarzy i czuje się olana :(. Jedyną mądrą decyzją było zaproponowanie mi badania HSG. Nigdy nie miałam monitoringu owulacji. Dopiero tu na forum dowiedziałam się coś takiego istnieje.
    W listopadzie mam wizytę prywatnie u dr Lepiarczyka. Czy miałyście do czynienia z tym lekarzem?
    Czy to doby wybór? Duże nadzieje wiąże z ta wizytą :( .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2016, 15:42

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 26 października 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 prosze cie powiedz mi jeszcze gdzei dokladnie sie leczyliscie i jaka lekarka cie prowadzila? Bo dla mnie jestes najlepsza reklama:) ja dzis dzwonilam do gamety zeby umowic sie na hsg, i niestety dr Ziolkowski wykonuje to badanie tylko we wtorki a w ten ktory sie umowic chcialam ma akurat wolne :D bawi mnie to. Zobaczymy jak dalej pojdzie nasza wspolpraca i podejme decyzje co dalej. Wiesz gdzie w kielcach moglabym zrobic obserwacje cyklu?
    Co do polipow to jak mialam zabieg jajies 2 lata temu usuniecia z dna macicy dlatego u mnie to tez biore pod uwage ze moze cos tam jest ...

    START 2014 ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    hahah jak to facet ;) mój zawsze mówił ze żona musi z nim wejsc bo on nie spamięta ;)


    A dziękuje ogólnie dobrze :)
    ały coraz mocniej się rusza i daje o sobie znać :)
    póki co przeraża mnie fakt że mało jest przygotowane w domu .. no ale fakt datem nie mamy jak .. maż dalej do siebie dochodzi po wypadku ..wiec wszytsko troche stoi w miejscu .. ale damy rade :)

    wczoraj miałam pierwszą wizytę położnej srodowiskowej - jak cos dziewczyny poleam sporo mozna sę dowiedzieć a za free nalezy się kazdej kobiecie po 21 tc do 30 wizyty do czasu porodu oraz 6 po porodzie :)






    To bardzo dobrze niech daje znać to najważniejsze ;) oby mąż szybko wrócił do zdrowia. A macie jeszcze trochę czasu na ogarnięcie więc Ty tylko odpoczywaj i ciesz się ciążą (którą zazdroszczę ;))

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 1 lutego 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 11:42

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę bo dopiero zaczynam walkę z wiatrakami i czekam na HSG w Poniedziałek na Czarnowie :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszamy do nowego wątku ? :)

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/swietokrzyskie-staraczki-kielce-i-okolice,12091.html

‹‹ 85 86 87 88 89
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ