X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem mozna rok. A wychowawczy czym sie rozni od bezplatnego?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli na urlopie wychowawczym okej nie masz kasy ale masz odprowadzane wszystkie składki, pierdoły, normalnie jesteś chroniona , pozostajesz w tzw stosunku pracy.

    Na urlopie bezpłatnym stosunek pracy tak naprawdę wygasa. Po 30 dniach nie masz już nawet świadczeń zdrowotnych z tego co ja się orientuje.

    Generalnie szczerze pierwsze słyszę żeby ktoś bral urlop bezpłatny na tak długo.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli na urlopie wychowawczym okej nie masz kasy ale masz odprowadzane wszystkie składki, pierdoły, normalnie jesteś chroniona , pozostajesz w tzw stosunku pracy.

    Na urlopie bezpłatnym stosunek pracy tak naprawdę wygasa. Po 30 dniach nie masz już nawet świadczeń zdrowotnych z tego co ja się orientuje.

    Generalnie szczerze pierwsze słyszę żeby ktoś bral urlop bezpłatny na tak długo.

    To moze mi w pracy zle powiedziala... ale znajoma bezdzietna brala bezplatny roczny i wrocila do pracy normalnie, skrocila go nagle po 10 miesiacach, popracowala tydzien i rzucila l4 ciazowe ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mi też tak x lat temu dali leki te inhibitory pompy protonowej na zasadzie damy i zobaczymy czy działają. Ale przy karmieniu bym się bała. Nawet teraz po gastroskopii jak mi dali ale już nie powtórzę Ci co to przed staraniami odstawiłam. No ale ja wiem że przy odpowiedniej diecie dało się złagodzić objawy i podleczyć to. Wiadomo że co przypadek to inne rzeczy ale nie jestem fanką dawania w ciemno leków.

    Pisałyście o doradcy laktacyjnym, możecie dać mi jakiś namiar? Koleżanka szuka :)

    Veritaserum dziecko potrzebuje mamy ale też rówieśników. Ok są dzieci które nie mogą się zaklimatyzować w żłobku ale są też dzieci jak mój syn który jak tylko zaczął chodzić to potem rano stał pod drzwiami i czekał kiedy może iść do dzieci.
    U nas też nie było wyjścia, znalazłam pracę od zaraz więc na szybko to wyszło. Wcześniej mówiłam że żaden żłobek, gdzie taki maluch, przecież będzie tylko chorował. Okazało się że niani musiałabym oddać swoją pensję albo jeszcze dopłacać a tu koleżanka mi dała cynk że się miejsce zwolniło. I dobrze się ułożyło ;) Także nie zakładaj z góry że będzie źle :)
    A jak do pracy później wracasz to gdyby coś było nie tak to jeszcze będziesz miała czas zastanowić się nad innymi rozwiązaniami :)
    I to też nie jest tak że dziecko w żłobku musi się mocno dostosowywać do zasad. U nas były zajęcia, chciał to uczestniczył, nie to nie. Często na zdjęciach było widać że siedzi z boku i tylko obserwuje albo w ogóle Panie mówiły że się z kolegą gdzieś na boku bawili. Usypiania się bałam bo tylko że mną w domu zasypiał a tam... inne dzieci też się kładły więc dziecko inaczej też reaguje, Panie po główkach glaskały, za rączkę trzymały jak ktoś potrzebował i okazało się że też nie ma problemu.
    A masz już wyniki? Ania dostała się tam gdzie chcieliście?

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dostaliśmy się do publicznego żłobka na Sądowej :)

    futuremama, Paula_30, Paula_071, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W żłobku gdzie chcemy Hanię dać do tej grupy najmłodszej zostały 4 miejsca. Najmłodszy który się dostał jest miesiąc od niej straszy. Nie wiem czy ta wiedza cokolwiek mi daje.
    Hania ma wpisaną gotowość od 1.12 I się cały czas bije z myślami czy jednak na listopad nie zmienić. Żeby jak coś więcej punktów później miała albo jakby wcześniej się zwolniło to je zająć. Zależy mi na tym jednym żłobku. Wpisałam drugi w razie czego ale najchętniej bym go wywaliła i ten jeden zostawiła no ale wiadomo też nie chce z nowym zostać.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie urodziłam a już się martwię,że będę musiała oddać małego do żłobka,bo też nie mamy innej opcji. Rodziny tu nie mamy. Ale też zamierzam zaczął gdzies od 9 msca dawać na 2-3 godz przez parę miesięcy. Dodatkowo ja mam taką sytuację,że mi się umowa w pracy kończy po 2 miesiącach jakbym wróciła więc raczej tam przyszłości nie widzę,będę musiała szukać gdzie indziej. A na wychowawczym można pracować o ile nie koliduje to z opieką nad dzieckiem. Ale co znaczy kolidowac z opieką nie mam pojęcia :-)

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama ja się zastanawiałam jak to będzie bo punkty miałam i na dostanie się na lwowska i sądowa. Sądowa daliśmy na 1 miejscu i jednak brali to pod uwagę mimo że w regulaminie jest napisane że niby preferencje nie mają znaczenia.

    W Twoje sytuacji zamieniłabym na listopad.

    futuremama lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chodziliśmy z Tomkiem na basen "Na fali". Mały, kameralny basen, przez wiele osób polecany. Ja nie lubię takich molochów jak AquaPark, bo tam jest taki syf, że ja kończę zawsze z infekcją, więc malucha tym bardziej bym nie posłała. Mój bratanek w Radeco złapał infekcje oka, bardzo długo się męczyli by pozbyć się bakterii.

    Tomek nie dostał się do żłobka gdy wracałam do pracy (były inne zasady niż teraz), został z moją mamą. Poszedł do żłobka rok później (gdy skończył 2 lata). Niestety chorował dużo, tydzień w żłobku, 2 tygodnie w domu. Dobrze, że była moja mama w gotowości bo nie dałabym rady chodzić na l-4 tyle. W grudniu przed świętami oznajmił nam, że on tam nie chce chodzić, że przestanie załatwiać się w pieluchę jeśli go zabierzemy. I tak się stało, z dnia na dzień pokochał nocnik i już więcej tam nie poszedł. Chodzenie tam to nie była dla niego przyjemność, do tej pory to źle wspomina i zarzeka się, że on brata nie odda do żłobka i koniec. Grupa do której chodził miała 43 osoby, więc moloch straszny. Przedszkole kocha, uwielbia. Nie ma co generalizować, każde dziecko jest inne, i moim zdaniem bardzo dużo zależy od pań. Z obecnymi nauczycielkami chce się nawet w weekend spotykać :)
    Tak więc ja Mikołaja do żłobka nie oddam. Myślę, że moja mama nie będzie na siłach zajmować się dzieckiem, bo ostatnio miała kolejny rzut choroby, pewnie weźmiemy nianię. Mój mąż dużo pracuje z domu, więc nie będzie musiała przychodzić do 8h tylko np. 6h. Ja dla mojego komfortu psychicznego będę musiała wrócić do pracy, nie chcę tyle siedzieć w domu. Tylko wrócę od września, bo jak w sierpniu zamknięte jest przedszkole to nie będę miała co zrobić z dwójką dzieci.

    Urlop bezpłatny można mieć długo. Wiem, że gdy u mnie w banku była konsolidacja z innym bankiem to niektórzy poszli na urlopy bezpłatne i już kilka lat osoby, których na oczy nikt nie widział i mieszkają w Lublinie są dopisane do mojego departamentu.
    Na urlopie wychowawczym można pracować. Możesz nawet u swojego pracodawcy, tylko musi być zmniejszony etat (np. 7/8) i wtedy w ciągu roku nie mogą się zwolnić.

    Ja polecam doradę laktacyjnego Justynę Walczak.

    Idę dzisiaj do F. bo został mi kawałek szwu i musi mi wyciągnąć.

    Mikołaj lubi wózek. Aż nie mogę uwierzyć, że spotkało mnie takie szczęście, że dziecko nie wyje po włożeniu do gondoli. Takie dzieci naprawdę istnieją!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 14:43

    veritaserum, Magda - mbc, futuremama lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info. My spróbujemy że żłobkiem a jak będzie się coś działo to wiadomo będziemy działać i reagować. Podobno im młodsze dziecko tym lepiej się adaptuje. W grupie podobno 21 osób ma być.

    Bo jak zacznie tak.mega chorować to pewnie skończy się na wychowawczym plus praca gdzieś na zlecenie żeby cokolwiek dorobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 14:46

  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a macie jakas " instrukcje" jak zalatwic zlobek ?
    Bo ja zielona jestem w temacie, termin mam na wrzesien, ale z tego co widze juz powinnam sie tym zajac ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marchev wrote:
    Dziewczyny, a macie jakas " instrukcje" jak zalatwic zlobek ?
    Bo ja zielona jestem w temacie, termin mam na wrzesien, ale z tego co widze juz powinnam sie tym zajac ;)

    Nie dopiero jak się urodzi dziecko i będzie miało 20 tyg możesz zapisać je do żłobka.
    Generalnie dziecko urodzone po 1.09 ma największe szanse na żłobek publiczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 15:17

    marchev lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri zapisac mozna jak ma sie tylko pesel 😁 ja zrobilam to przez internet jak Gabrys mial 10 tygodni.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja PESEL Mikołajowi wyrobiłam przez neta jak byłam jeszcze w szpitalu.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja PESEL Mikołajowi wyrobiłam przez neta jak byłam jeszcze w szpitalu.

    My po wyjsciu, normalnie ale juz pozakladalam sobie profile - duzo wygodniej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pytał o torty na roczek to ostatnio widziałam na FB taka kawiarnie torcik-cafe na zakładowej we Wrocławiu ,zdjęcia mają śliczne :-)

    veritaserum lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sasiadka robi pyszne. Przejadki sie nazywaja.

    veritaserum, Paula_30 lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 43 dzieci to przecież masakra. U nas 60 chyba było miejsc w całym żłobku. Grupa 15 dzieci i Kubie się tak trafiło że ten sam rocznik dzieci czerwiec - wrzesień więc bardzo wyrównana grupa. Ale dokładnie, dużo od żłobka zależy bo przecież tu najpierw byliśmy na prywatnym miejscu, jak przyszłam na rozmowę to Kubę opiekunka wzięła na salę a ja gadałam z dyrektorem i na ekranu widziałam co on robi.
    W między czasie dostaliśmy dofinansowane w innym i po 10 min była histeria a opiekunka nie potrafiła powiedzieć co się stało. Także zostaliśmy na prywatnym i na szczęście później się udało dostać miejsce dofinansowane w tym samym żłobku.
    Także teraz też prywatny z dofinansowaniem. Wychodzi drożej ale jednak chociażby to że grupy są mniejsze jest dla mnie dużym plusem.
    Jeszcze myślę o elfikach znów bo dobrze wspominam, a dyrektorka obecna jest moją znajomą ale kurczę teraz kompletnie mi nie po drodze. No chyba że drugie auto kupić ale szczerze mi się nie chce bo mam dość blisko pracę, parking mały i wiecznie ktoś kogoś zastawia. No nic zobaczymy jak będzie tutaj problem z miejscem to wtedy będziemy kombinować.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ta Justyna Walczak to ta z mamymoc? Taka mi się na fb udało znaleźć. I czy normalnie przez fb można do niej pisać czy masz jakiś kontakt?

    Jest jeszcze coś takiego jak opiekun dzienny to też jest przez miasto dofinansowane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 19:46

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zobaczę jak to wyjdzie oczywiście. Generalnie sądowa ma bardzo dobre opinie ale nic na siłę. Jeśli Ani nie będzie to pasowało to będziemy szukać innego rozwiązania.

    futuremama lubi tę wiadomość

‹‹ 356 357 358 359 360 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ