X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o co chodzi z tym dofinansowaniem? Trzeba mieć jakieś konkretne dochody lub być bezrobotna?

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    A o co chodzi z tym dofinansowaniem? Trzeba mieć jakieś konkretne dochody lub być bezrobotna?

    Paula wejdź na stronę wrocławskie żłobki. Tam jest wszystko wyjaśnione. Cały etap rekrutacji. Na FB jest też grupa wroclawskie żłobki. Naprawdę długo by pisac. Dochody nie mają znaczenia.

    Paula_30 lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Paula ta Justyna Walczak to ta z mamymoc? Taka mi się na fb udało znaleźć. I czy normalnie przez fb można do niej pisać czy masz jakiś kontakt?

    Jest jeszcze coś takiego jak opiekun dzienny to też jest przez miasto dofinansowane.

    Ja napisałam SMS na numer podany na stronie fundacji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 21:12

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Paula ta Justyna Walczak to ta z mamymoc? Taka mi się na fb udało znaleźć. I czy normalnie przez fb można do niej pisać czy masz jakiś kontakt?

    Jest jeszcze coś takiego jak opiekun dzienny to też jest przez miasto dofinansowane.

    Albo na numer tel ze strony Justyna Walczak http://mamy-moc.pl/fundacja/ albo na fb.

    Wiem, ze 43 osoby w jednej grupie to masakra, a to jedyny zlobek dla alergikow we Wro.

    F. wyciagnal mi szew 5 cm. Masakra, ciagle cos z ra blizna. Tak okropnie bolalo, az mialam lzy w oczach. F. juz zaczal mowic o znieczuleniu, bo nie chcialo wyjsc.
    Na Klinikach jest tak goraco, ze wyszlam cala mokra. Wspolczuje rodzacym.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Paula ja się właśnie śmiałam bo czytałam artykuł że dzisiaj właśnie ma być mega gorąco ale nie pobije rekordu który we Wrocławiu padł 8.08.2015r. :D pamiętne dni :D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, masakra ile tego szwu! A blizna ok? Ja dziś będę dzwoniła klepnąć wizytę u mojej fizjo. A taka praca z blizną boli? Bo w sumie nie wiem czego się spodziewać.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jak rodzilysmy był upał okropny. Dziękowałam mężowi że uparł się by zrobić w domu klimę :)
    Jeśli z blizna wszystko jest ok to mobilizacja jej nie boli. Dzisiaj była u mnie właśnie fizjo, rozstęp troszkę się zmniejszył, mam nowe ćwiczenia, odkleiła mnie tejpami. Oby się udało w 2 MSC brzuch, bo jedziemy na urlop :)

    futuremama, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam podpisać umowę ze żłobkiem. Cieszę się bo się uspokoiłam te wizyta. Ogólnie co mi się rzucilo w oczy to porządek. Było naprawdę bardzo bardzo czysto. Pani dyrektor przemiła. Oczywiście mam dużo obaw głównie jak Ania zaśnie , jak wytrzyma bez piersi itp ale nie wyobrażam sobie też teraz już jej odstawić. Panie mnie przekonywały że już nie takie gagatki tam miały / mają i naprawdę dają radę . Byłam tam z godzinkę , dzieci były na dworze, maluszki na wernadzie ogromnej na podłodze. Nikt nie płakał , nikt się nie darł. Mam nadzieję że jakoś to będzie i Ani będzie tam dobrze. Jadłospis widziałam i uważam że ja lepiej bym jej nie gotowała. Mają też duży ogród wsrod drzew. Kwota mniejsza niż się spodziewałam ale mają być podwyżki więc będzie trochę drożej najprawdopodobniej.
    No nic klamka zapadła startujemy 2.09 ;)

    Pati88, Simons_cat, Seli, Paula_071, Magda - mbc, futuremama lubią tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ważne jest też pozytywne nastawienie, dziecko wyczuje gdy będziesz się stresować i oddawać je ze łzami w oczach. Będzie dobrze :)
    Jeśli chodzi o tort to ja zamawiałam na Tomka urodziny w końcu w Epi. Na długi weekend wszystkie te polecane babeczki miały urlop, więc musiałam zamówić w zwykłej cukierni. Cenowo wyszło podobnie i też było z ukochaną Peppa. Teraz potrzebuje Psi Patrol :)

    Magda, ile w końcu będziesz się kuc? Wczoraj miałam kryzys, brzuch otejpowany, skóra cienka, każde kucie boli i leci krew.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2019, 07:25

    veritaserum lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • mig00ttka Ekspertka
    Postów: 241 105

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

    Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

    U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

    Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D

    Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.
    Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%
    MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
    09.2019 poronienie samoistne (6tc)
    11.2019 poronienie samoistne (5tc)

    12.2019
    29dc beta 147, progesteron 33
    31dc beta 314
    33 dc beta 714, progesteron 32,4
    43 dc ❤
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto Wam konkretnie to zasugerował?
    Wy byliście w końcu u F. bo nie pamiętam?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja nie wiem co z tym roczkiem u nas. Gdzie go zrobić itp. jak to w ogóle będzie wyglądać. Generalnie dzieci ma być 4 w wieku 4,2 , moja Ania i 8 miesięcy. Nie wiem gdzie zorganizować i w ogóle zero planu na ten dzień.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie czy chcesz w miejscu typowo dla dzieci jak Dzieciolada czy Zielona Oliwka czy restauracja zwykła z trawa, tu polecam Kredens w Wilkszynie.

    Zatkał mi się kanalik w piersi, nie szło odblokować, jeździłam na Brochow, położna udrozniała mi igła sutka. Boliiii...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2019, 12:34

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Zatkał mi się kanalik w piersi, nie szło odblokować, jeździłam na Brochow, położna udrozniała mi igła sutka. Boliiii...

    Paula, ajj współczuje :( mogę sobie tylko wyobrazić jak to musi boleć :/

    Jeśli chodzi o kłucie, to mam to samo, boli mnie okropnie, a przecież jeszcze trochę brzuszka mi wisi, myślałam, że będzie szło gładko.
    Ja teraz biorę neoparin 0.4, po 4tyg od cc mam u F. kontrolę, zrobię sobie na nią badania i zobaczymy co mi powie, jak nic konkretnego, to pójdę do hematologa, ale najchętniej to już bym przestała się kłuć, a jak pomyślę o tym, że wyniki mi wyjdą średnie (bo przy wypisie to szału nie było) to będę miała pewnie zalecenie jak Ty - 12 tygodni i chyba się wtedy popłaczę :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, dobrze się mówi o Gizlerze, on chyba z Invimedu lub z Invicty. Sprawdź sobie w necie.

    Chociaż ja leżałam na poporodowej z dziewczyną, która jeździła do Białegostoku z Wro i była mega zadowolona. A w sumie okazało się, że miała „tylko” PAI homo i 2 poronienia do 10tc. Chociaż nie miała pogłębionej diagnostyki w zakresie trombofilii.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Bluszczpospolity Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mig00ttka wrote:
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

    Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

    U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

    Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D

    Polecam dr.R.Siejkowskiego i Polmedis super kontakt,nie ma problemu z umówieniem wizyty,kontakt mailowy,lekarz oddzwania. O wiele bardziej jestem zadowolona niż z Invicty,w której czułam się jak w markecie.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, Simons co u Was?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 lipca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, halo, bo zaraz nam wątek padnie.
    Co tam u Was dziewczyny?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co u Was ? :P

    U nas proza życia codziennego. Ania coraz starsza, chodzi przy meblach, kanapie, włazi na wszystko. Oprócz tego ząbki męczą ( mamy do góry dwie jedynki wrescie ) więc noce ciężkie bo najchętniej spala by przy piersi całą noc... Chciałabym ją powoli odstawić i próbuje nawet schodzić powoli z dziennych karmien i karmić ja max 3 razy w dzień czyli poranne karmienie nad samym ranem i do 2 drzemek ale roNie wychodzi. W nocy bez ograniczeń niestety ale chociaż maz usypia ja na noc po jedzeniu.

    Mąż jest od tygodnia w domu bo miał kontuzje więc mam też trochę lżej bo się w miarę możliwości zajmuje Ania a ja oddaje się kuchni i gotowaniu. Wkrecilam się strasznie w robienie przetworów i codziennie coś pakuje do słoików :) cieszy mnie to ogromnie i mam satysfakcję więc fajna sprawa. Jeszcze ten tydzień mąż jest więc też spoko :)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 lipca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my się siebie uczymy, ale jest fajnie. Coraz fajniej w sumie mimo b. ciężkich dla mnie początków,
    Dziś zostałam pierwszy raz sama, bo tak to zawsze ktoś przychodził.
    Na razie całkiem spoko, o 9 byłam po śniadaniu, właśnie wróciłam z Jurkiem i psem z godzinnego spaceru, także daje radę #brawoja.

    W środę mamy konsultację u neurologa na nfz na Koszarowej, bo byliśmy już prywatnie i ona zaleciła usg przezciemieniowe i chcę je zrobić na nfz więc konieczna kolejna wizyta.

    Zapisałam go już na rehabilitacje, w ciągu 30 dni ma ktoś do nas zadzwonić i będziemy zaczynać.

    23.07 mamy usg bioderek, a 25.07 szczepienia. Mamy refundowaną 5w1 przez te jego problemy ze ssaniem.
    Ja zrezygnowałam z kpi i jesteśmy na mm. Położna zaleciła nam rozdzielenie więc podamy jeszcze rotawirusy, a resztę rozdzielamy.
    Mały fajnie przybiera mimo problemów, waży już 4280 :) i coraz częściej zjada 120ml butli krócej niż w godzinę, co jest dużym plusem szczególnie w nocy.

    Tyle u nas :)

    veritaserum, marchev lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ