X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 października 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Hej wam ☺️ dołączam się do was. Jestem rodowitą Wrocławianka☺️mam 28 lat. Od roku się staramy o dziadziusia. Jakoś od razu po ślubie zaczęliśmy wtedy jakoś na luzie ale nie wychodziło wiec poszłam do lekarza. Jeden i drugi lekarz beznadziejny. Dopiero trzeci konkrety, powiedział co mi jest. Badania męża ładne. Więc to do mnie coś uczepilo i nie chcę puścić 😅 dziadostwo.

    A jakie badania? Co takiego? ;) opowiedz cos wiecej i witaj 😁

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 16 października 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A jakie badania? Co takiego? ;) opowiedz cos wiecej i witaj 😁[/QUOTE

    Pierwszy lekarz powiedział że jestem nerwuskiem dlatego mam plamienia międzymiesiączkowe 😅drugi lekarz zlecił TSH, prolaktyne, progesteron, krzywa cukrowa. Tsh i cukier troszkę ponad normę.i zaczął faszerować tabletkami i kazał brać duphaston. Tylko że zlecił źle dawkowanie i zablokował mi owulację a no i przytyłam po tym. Trafiłam na trzeciego lekarza. Jeszcze raz powtórzyłam badania i wyszło podobnie ale dodatkowo prolaktyna za wysoka po teście czynnościowym. Dlatego biorę dostinex, eutyrox na tarczycę i glucophage. Za 3 tyg mam powtórkę badań i kontrolę u endokrynologa i ginekologa.takie rzeczy u mnie ☺️ mój lekarz również wspomniał o hsg, więc możliwe że będzie chciał wykonać to badanie.

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 października 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Seli wrote:
    A jakie badania? Co takiego? ;) opowiedz cos wiecej i witaj 😁[/QUOTE

    Pierwszy lekarz powiedział że jestem nerwuskiem dlatego mam plamienia międzymiesiączkowe 😅drugi lekarz zlecił TSH, prolaktyne, progesteron, krzywa cukrowa. Tsh i cukier troszkę ponad normę.i zaczął faszerować tabletkami i kazał brać duphaston. Tylko że zlecił źle dawkowanie i zablokował mi owulację a no i przytyłam po tym. Trafiłam na trzeciego lekarza. Jeszcze raz powtórzyłam badania i wyszło podobnie ale dodatkowo prolaktyna za wysoka po teście czynnościowym. Dlatego biorę dostinex, eutyrox na tarczycę i glucophage. Za 3 tyg mam powtórkę badań i kontrolę u endokrynologa i ginekologa.takie rzeczy u mnie ☺️ mój lekarz również wspomniał o hsg, więc możliwe że będzie chciał wykonać to badanie.

    A masz monitoring owulacji? Bo branie na ślepo właśnie się tak kończy :P A androgeny? Shgb? krzywa insulinowa też czy tylko cukrowa ?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 17 października 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A masz monitoring owulacji? Bo branie na ślepo właśnie się tak kończy :P A androgeny? Shgb? krzywa insulinowa też czy tylko cukrowa ?

    Miałam monitoring, 3 miesiące temu. Wtedy lekarz powiedział że przez 3 miesiące na spokojne mamy sobie działać i jak nic się nie zmieni tzw nie znajdę w ciążę to mam się pojawić. Tylko krzywa cukrowa.
    Oooo a właśnie androgenów i shgb nie badalam.nawet mi nie wspominał nic lekarz o tym.
    Myślisz że to istotne?

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 października 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Miałam monitoring, 3 miesiące temu. Wtedy lekarz powiedział że przez 3 miesiące na spokojne mamy sobie działać i jak nic się nie zmieni tzw nie znajdę w ciążę to mam się pojawić. Tylko krzywa cukrowa.
    Oooo a właśnie androgenów i shgb nie badalam.nawet mi nie wspominał nic lekarz o tym.
    Myślisz że to istotne?

    Krzywa cukrowa powinna isc z insulinowa, a jesli cukry sa jakies zle to tym bardziej, androgeny, shgb i proby watrobowe (moim zdaniem) powinny byc sprawdzone skoro dostalas metformine 🤷‍♀️

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 17 października 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Krzywa cukrowa powinna isc z insulinowa, a jesli cukry sa jakies zle to tym bardziej, androgeny, shgb i proby watrobowe (moim zdaniem) powinny byc sprawdzone skoro dostalas metformine 🤷‍♀️

    Chyba sama muszę sobie zrobić listę jakie badania zrobić 😅jedyne co mi się poprawiło przez te leki to z 31 dniowych cykli mam 28 dniowe.

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 października 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Chyba sama muszę sobie zrobić listę jakie badania zrobić 😅jedyne co mi się poprawiło przez te leki to z 31 dniowych cykli mam 28 dniowe.

    31 dniowe cykle nie sa zle ;) wazne by bylo regularne :)

    Paula_071, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 17 października 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    31 dniowe cykle nie sa zle ;) wazne by bylo regularne :)

    Ale czułam jakbym miała okres prawie cały czas 😅 ciągle prawie plamienia więc różnicy nie widziałam 😂

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 października 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki, a do jakiego lekarza chodzisz?

    Konam, 39,3'c i grypa żołądkowa. Mąż w pracy. Chyba bym się wykończyła gdyby nie moja mama.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 października 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Niki, a do jakiego lekarza chodzisz?

    Konam, 39,3'c i grypa żołądkowa. Mąż w pracy. Chyba bym się wykończyła gdyby nie moja mama.

    Wspolczuje :/ u Ciebie ciagle cos... Ale o jelitowce slysze naokolo... i zwala z nog...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 17 października 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Niki, a do jakiego lekarza chodzisz?

    Konam, 39,3'c i grypa żołądkowa. Mąż w pracy. Chyba bym się wykończyła gdyby nie moja mama.

    Chodzę do dr Bala, a endokrynolog to dr Knychalski.

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 października 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Wspolczuje :/ u Ciebie ciagle cos... Ale o jelitowce slysze naokolo... i zwala z nog...

    40 stopni. Ledwo nakarmiłam młodego, a on wszystko zwymiotował. Mama poszła po mleko modyfikowane.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 17 października 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chce mi się ryczeć ;___; nadal mamy bana na starania. Mamy jechać do Paśnika do Łodzi ;(

    Pati ty byłaś u Paśnika?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2019, 17:18

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 października 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Dziewczyny, chce mi się ryczeć ;___; nadal mamy bana na starania. Mamy jechać do Paśnika do Łodzi ;(

    Pati ty byłaś u Paśnika?
    A jaka przyczyna i co chca zdzialac w lodzi?

    Paula kurcze... Zdrowka!

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1239 614

    Wysłany: 17 października 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 11:44

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 18 października 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest obawa o kolejne poronienia i konieczność kolejnych lyzeczkowan. Chcemy tego uniknąć :( Może Paśnik zobaczy coś więcej :(

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 18 października 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Simons, ja bylam u Pasnika.
    Nie znam twojej historii, ale jesli masz za soba poronienia jak rozumiem, to szacun dla twojego ginekologa, ze wyslal cie do Pasnika! to juz dobrze o nim swiadczy. Do kogo chodzisz?

    Do Pasnika teraz odlegle terminy z tego co czytam. warto wiec przyjechac juz z badaniami, zeby wizyta byla jak njabardziej wartosciowa.
    Badania jakie zleca Pasnik (czasem moze sie to odrobine roznic, wiec tez zalezy czy mozesz sobie finansowo pozwolic zeby od razu wszystkie zrobic, czy wolisz jednak tylko najpotrzebniejsze zrobic. Ja poszlam po calosci)
    - Test IMK (Subpopulacje limfocytow) - mozna zrobic w Synevo lub Medicover. w Medicover o dziwo taniej o ponad 100zl bylo jakis rok temu niz w Synevo (a Medicover wysyla do Synevo).
    - Test CBA - Synevo, wysylaja do APC Łodz
    - Test LCT - Synevo, wysylaja do APC Łodz
    - Zespol antyfosfolipidowy (antytrombina, antykoafulant toczniowy, bialko c, s, pc antykardiolipinowe, pc przeciw beta 2-glikoproteinie)
    - Pc ANA
    - trombofilia pakiet (gen protrombiny, v leiden, pai1, mthfr, vr2)
    - tarczyca komplet (czyli wraz z anty tpo anty tg)
    - homocysteine tez warto miec

    - i to jako dodatkowe, bo nie zawsze zleca - Genotyp KIR a maz HLA-C - Instytut immunologii na Weigla.


    Czy maz mial badanie Fragmentacja DNA, badanie nasienia MSOME, przeciwciala przeciwplemnikowe i posiew z nasienia? warto to tez sprawdzic.

    Generalnie na poronienia immunologiczne leczenie jest jedno z ponizszych lub łączone:
    - heparyna (przy trombofilii i pokrewnych)
    - metylowe wit b6,9,12 (przy mthfr lub wysokiej homocysteinie)
    - steryd
    - intralipid (wysokie komorki NK)
    - accofil (przy zlych KIRach)
    - immunosurpresja
    - szczepienia
    - wlewy z immunoglobulin

    Paula_071, Magda - mbc, Simons_cat lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1239 614

    Wysłany: 18 października 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 11:44

    Paula_071, Magda - mbc, Simons_cat lubią tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 18 października 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta grupa to „Starając się z pomocą doktora „P” .Immunologia”
    Zawsze tez warto dzwonić codziennie bo czasem się zwolni termin na za kilka dni. Ja tak złapałam termin na chyba następny dzień. Tylko trzeba być elastycznym żeby moc sobie prace ustawić odpowiednio z dni na dzień.

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 października 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Jest obawa o kolejne poronienia i konieczność kolejnych lyzeczkowan. Chcemy tego uniknąć :( Może Paśnik zobaczy coś więcej :(

    moja koleżanka zaszła z nim w ciąże po 2 latach starań. Brała szczepienia. Po pierwszym zaszła

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 378 379 380 381 382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ