X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja właśnie nie mam pakietu... Chodziłabyś Paula do F i kogoś jeszcze?

    Tak, do F. i do dr Wurma.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Tylko wiesz, jak rodzisz SN to porób przyjmuje położna, lekarz to czasami wpada na "obchód". Więc jak nastawiasz się na sn to proponuje "wykupić" położną.

    No to też racja... Wydaje mi się, że SN... Choć nie wiem, podpytam jakie ma znaczenie ułożenie macicy czy to nic nie znaczy itp. bo jestem po laparoskopii, nie wiem czy ma to znaczenie, a teraz nie można dobrze zmierzyć dzidzi ani ją pooglądać bo mam dziwnie ułożoną macicę...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Tylko wiesz, jak rodzisz SN to porób przyjmuje położna, lekarz to czasami wpada na "obchód". Więc jak nastawiasz się na sn to proponuje "wykupić" położną.

    Wiem Paula wiem. W klinikach z tego co się orientuje nie ma możliwości wykupienia położnej. Tylko Kamieńskiego z wrocławskich szpitali te opcje oferuje.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiem Paula wiem. W klinikach z tego co się orientuje nie ma możliwości wykupienia położnej. Tylko Kamieńskiego z wrocławskich szpitali te opcje oferuje.

    Oooo :) ile ja się dowiem od Was :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytałam kosztuje to 1000zł. Ale na jakich to dokładnie jest zasadach nie mam pojęcia.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już czytałam o porodzie w tym prywatnym to i 8 tysięcy :P hahaha, może tysiąc za położną i lepszą opiekę taką to nie tak dużo :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiem Paula wiem. W klinikach z tego co się orientuje nie ma możliwości wykupienia położnej. Tylko Kamieńskiego z wrocławskich szpitali te opcje oferuje.

    Możesz wykupić położna z poza szpitala mim zdaniem. Na 100% można na Brochowie, bo tam pracuje moja sąsiadka, która jest położna, Dorota Fortunko.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:14

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:14

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ten prywatny to dużo kasy :P A zobaczymy, to też zobaczymy co będzie w trakcie ciąży :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:14

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, jestem po specjalnej więc jest dużo przesłanek, że po cc dzieci są zaburzone sensorycznie, poza tym ja jeśli cc to tylko pod pełnym znieczuleniem - gorsze dochodzenie do siebie. Niby przy SN też bywają problemy i komplikacje... Więc kurde nie wiem :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród SN dla matki i dziecka jak sama nazwa mówi jest "naturalny", a natura wie co dobre.
    Jeśli są przeciwwskazania do porodu SN to ok, wybieramy CC, ale jest to operacja ratująca życie matki i dziecka i też tak to traktuję.
    My probowaliśmy SN, ale na finiszu był problem i nas cieli.
    Na zyczenie cc bym nie wzięła i dalej się tego trzymam.

    Do Doroty Fortunko chodziłam na szkołę rodzenia - polecam ;) i jest genialną doradczynią laktacyjną - nam pomogła po tym jak na początku przez pierwsze 2tyg syn pił z butelki i nie umiał chwycić piersi.
    A obawy co do szpitala, że odeślą - nie ma co się bać. Jeśli faktycznie rodzisz to nikt nie wyśle cie w tym momencie do innego szpitala. W najgorszym wydaniu jakiś czas możesz być osobno ty a osobno dziecko i jesteś "na zawołanie".
    Ale o takie coś nie ma co się za wczasu martwić, tak rotuje wszystko na porodówkach ;)
    Nas jak przyjmowali, to podpisywałam, że porodówka pełna i że mogę być osobno i osobno dziecko. A ostatecznie rodziliśmy w sali rodzinnej i później miałam jednoosobową salę, także... i bez wykupowania położnej, czy jakiś cegiełek. Lepiej tą kasę przeznaczyć na dobry laktator ;)

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:15

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:15

    Seli lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • aznarepse Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Dawno temu przedstawiałam się w tym wątku, ale już na pewno nikt nie pamięta, więc chciałabym się ponownie przywitać. Regularnie czytam to, co piszecie i bardzo Wam wszystkim kibicuję. Serdecznie gratuluję tym, którym się już udało. Lekarz, do którego chodzę to oczywiście Fabijański, chociaż trafiłam do niego jeszcze zanim okazało się, że prawie wszystkie tu do niego chodzicie. Sporo ploteczek można tu poczytać :) Dzięki Wam na przykład wiem, czym mogłabym go zdenerwować.

    Ostatnio byłam u niego jakiś miesiąc temu i widział szansę na owulację, więc kazał poczekać jeszcze ze 2 cykle i jak nie będzie ciąży, to wprowadzimy metforminę (moim problemem są podwyższone androgeny).

    Ja teraz jestem 6 dni po domniemanej owulacji i chciałabym sprawdzić, czy faktycznie była, bo wydaje mi się, że moje pęcherzyki nie pękają. Mam zamiar zbadać progesteron i chciałam zapytać gdzie go zazwyczaj badacie i ile to kosztuje. Do tej pory zawsze miałam skierowanie i badałam w Luxmedzie w ramach pakietu, ale bez skierowania pewnie będę musiała zapłacić. No i dodatkowe pytanie - nie trzeba być na czczo, prawda?

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:15

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z jednej strony SN chciałabym spróbować z drugiej... CC to mogą być komplikacje dla kobiety i dziecko niedostymulowane sensorycznie ale... Jako pedagog specjalny widziałam i pracowałam z dziećmi z porażeniem mózgowym, z różnymi problemami po porodzie SN... I jest tego sporo bo wbrew pozorom można łatwo uszkodzić i spartolić poród... Moja mama rodziła SN mnie i ja się zaklinowałam... Zaczęłam się dusić, umierałam, w dodatku ona nie miała się lepiej, kilka razy kuli ją dolędźwiowo, że do tej pory ma przez to wycieki z kręgosłupa, po porodzie była lekko sparaliżowana, oj problemów było dużo a i tak ostatecznie robili CC i to jakie... Nie ładne małe nacięcie a rozpruty brzuch... Niby 27 lat temu ale okropnie było. Mojego brata od razu miała CC w Warszawie już na Czarneckiego - czyli w szpitalu od ciężkich przypadków. Dlatego ja jeszcze nic nie wiem, nie wykluczam niczego :) Na pewno będę chciała obgadać wszystko z lekarzem.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:15

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i z mężem tak rozmawiamy, bo naprawdę bałabym się i pewnie będę bać, że coś pójdzie nie tak przy porodzie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ