X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia i okolic:)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia i okolic:)

Oceń ten wątek:
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jeżeli można dołączę do waszego wątku ☺
    Mieszkam pod Wrocławiem, od kilku lat staramy się o dziecko.
    Jestem po HSG, HSC operacyjnym i teraz rozpoczęłam mój pierwszy cykl na Clo... Czy któraś z was również go przyjmuje? W związku z tym lekiem mam małe pytanko ☺
    Pozdrawiam i trzymam za wszystkie kciuki.

    Ja też, mam tą przyjemność, jutro ostatnia tabletka clo a w czwartek monit.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Ja też, mam tą przyjemność, jutro ostatnia tabletka clo a w czwartek monit.
    Kochana ty na monitoring chodzisz do invicty?

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź ☺
    A jak wasze organizmy reagują na clo?
    I może głupie pytanie, ale... Czy clo powoduje tylko większą ilość pęcherzyków czy również szybszy ich wzrost?
    W 12 dc mam monitoring, a mam krótkie cykle i obawiam się czy na pewno zdążę...
    I jeszcze jedno - wyczytałam że clo źle wpływa na endometrium, ale skoro od 15 dc zawsze przyjmuję duphaston to chyba on mnie wspomoże prawda? ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 14:04

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo dobrze znosze clo :) powoduje ono i szybszy wzrost i ilość pecherzykow. Mi clo wogule nie wplywa na wzrost endometrium zawsze mam 11-12 mm. A ile twoje cykle trwają?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 14:23

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle trwają ok 25-26 dni. Poszłabym na monitoring 10 dc, ale akurat to sobota... W tym cyklu próbujemy jeszcze z pregnylem (nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę), zobaczę jak to wszystko się ułoży ☺
    Narazie czuję kłucia w jajniku, samopoczucie ok, oby tak już zostało ☺
    A ty Aniu po HSG? To działajcie, podobno wielu parom udaje się od razu zaciążyć ☺

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochana ty na monitoring chodzisz do invicty?

    Ania w tym miesiącu wyjątkowo tak, ja to właściwie weszłam już na ostatni level i w lipcu zaczynam przygodę z ivf.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dzięki za odpowiedź ☺
    A jak wasze organizmy reagują na clo?
    I może głupie pytanie, ale... Czy clo powoduje tylko większą ilość pęcherzyków czy również szybszy ich wzrost?
    W 12 dc mam monitoring, a mam krótkie cykle i obawiam się czy na pewno zdążę...
    I jeszcze jedno - wyczytałam że clo źle wpływa na endometrium, ale skoro od 15 dc zawsze przyjmuję duphaston to chyba on mnie wspomoże prawda? ☺

    U mnie clo powoduje, że pęcherzyki rosną szybciej, mam cykle 29 dniowe, a zastrzyk z pregnylu przy clo miałam raz już w 11 dniu, drugi raz w 12. Ale każdy organizm reaguje inaczej. Myślę, że warto jednak przejść się wcześniej koło 9-10 dnia, tak na wszelki wypadek. Z endometrium prawda, clo raczej źle wpływa na wzrost ja popijam czerwone winko zajadam migdały i nie narzekam zawsze jest ok ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 16:25

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 25 maja 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja w ubiegłym roku byłam 3 cykle na clo i przytyłam w tym czasie ze 3-4 kilogramy, chodziłam na monitoring i za każdym razem miałam jeden pęcherzyk na lewym jajniku, który ładnie rósł i pękał. doktorek nie mówił, że to źle, ja się nie interesowałam, ale teraz sobie myślę, że jeden to chyba mało jak na stymulację... jak myślicie?

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perła ziemi wrote:
    hej ja w ubiegłym roku byłam 3 cykle na clo i przytyłam w tym czasie ze 3-4 kilogramy, chodziłam na monitoring i za każdym razem miałam jeden pęcherzyk na lewym jajniku, który ładnie rósł i pękał. doktorek nie mówił, że to źle, ja się nie interesowałam, ale teraz sobie myślę, że jeden to chyba mało jak na stymulację... jak myślicie?
    Obawiam się że też mogę przytyć po clo i duphastonie, ale czego się nie robi aby spełnić marzenie ☺ To jest mój pierwszy cykl z clo, więc nie wiem czy będzie jeden czy więcej pęcherzyków, ale mogę zapytać się mojej gin co o tym sądzi ☺ Ale z tego co ja czytałam to z reguły jest ich więcej... Mnie nawet moja gin ostrzegała przed ciążą mnogą, ale ja sama mam bliźniaczkę i to super sprawa ☺

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Ania w tym miesiącu wyjątkowo tak, ja to właściwie weszłam już na ostatni level i w lipcu zaczynam przygodę z ivf.
    a ile sobie tam zycza za wizyte monitoringowa? bo slyszalam ze stowke?

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    U mnie clo powoduje, że pęcherzyki rosną szybciej, mam cykle 29 dniowe, a zastrzyk z pregnylu przy clo miałam raz już w 11 dniu, drugi raz w 12. Ale każdy organizm reaguje inaczej. Myślę, że warto jednak przejść się wcześniej koło 9-10 dnia, tak na wszelki wypadek. Z endometrium prawda, clo raczej źle wpływa na wzrost ja popijam czerwone winko zajadam migdały i nie narzekam zawsze jest ok ;)

    Margo dziękuję za odpowiedź. Zastosuję się do twoich rad z winkiem ☺ Migdały odpadają z racji aparatu na zębach, znasz może coś innego, bardziej miękkiego? ☺
    Chyba zaufam jednak mojej gin i stawię się dopiero w poniedziałek, mam nadzieję że mój organizm zareaguje po jej myśli ☺
    A można wiedzieć dlaczego nie podchodzisz do trzeciej IUI?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Moje cykle trwają ok 25-26 dni. Poszłabym na monitoring 10 dc, ale akurat to sobota... W tym cyklu próbujemy jeszcze z pregnylem (nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę), zobaczę jak to wszystko się ułoży ☺
    Narazie czuję kłucia w jajniku, samopoczucie ok, oby tak już zostało ☺
    A ty Aniu po HSG? To działajcie, podobno wielu parom udaje się od razu zaciążyć ☺
    tak w tym cyklu miałam hsg ale jakos owulki nie widac :( ale podobno 3 pierwsze cykle jest niby mega plodnosc :P
    Ja tez brałam w tamtym cyklu pregnyl , tylko testuj dopiero najszybciej 12dpo bo mi pregnyl 5000 utrzymywal sie do 11 dpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 18:52

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    a ile sobie tam zycza za wizyte monitoringowa? bo slyszalam ze stowke?

    No niestety dość droga impreza do tego zwykle chcą żeby zbadać lh, progesteron i estradiol więc może wyjść nawet 190.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu skąd wiesz że nie zbliża się owulka? Testujesz albo monitorujesz? Może pod wpływem stresu przez badanie hsg po prostu się tobie przesunęła? ☺
    Ja miałam w październiku hsg, ale efektów nie widać... Wykryto za to polipy, hsc i usunięcie, badania histo nie za ciekawe, ale cóż, trzeba iść do przodu ☺

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    No niestety dość droga impreza do tego zwykle chcą żeby zbadać lh, progesteron i estradiol więc może wyjść nawet 190.
    eee to ja zostaje w medfeminie :P

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Margo dziękuję za odpowiedź. Zastosuję się do twoich rad z winkiem ☺ Migdały odpadają z racji aparatu na zębach, znasz może coś innego, bardziej miękkiego? ☺
    Chyba zaufam jednak mojej gin i stawię się dopiero w poniedziałek, mam nadzieję że mój organizm zareaguje po jej myśli ☺
    A można wiedzieć dlaczego nie podchodzisz do trzeciej IUI?

    Nie podchodzę bo w naszym przypadku nie ma to większego sensu-u nas niepłodność idiopatyczna, wszystkie wyniki super, a w takim przypadku skuteczność IUI to mniej więcej tyle samo co normalny stosunek. Koszt IUI z badaniami, wizytami, lekami wychodzi jakieś 1100, czyli raczej drogo. Co do endometrium hmmm nic mi się niestety więcej nie przypomina.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Aniu skąd wiesz że nie zbliża się owulka? Testujesz albo monitorujesz? Może pod wpływem stresu przez badanie hsg po prostu się tobie przesunęła? ☺
    Ja miałam w październiku hsg, ale efektów nie widać... Wykryto za to polipy, hsc i usunięcie, badania histo nie za ciekawe, ale cóż, trzeba iść do przodu ☺
    robie testy owulacyjne juz od roku i zawsze max 24 h po pozytywnym tescie mam bol owulacyjny albo z lewej albo z prawej strony i tak mam co miesiąc pare raezy miałam monitoring i wszystko sie pokrywa , w tamtym cyklu miałam monitoring ,clo i pregnyl w tym cyklu przerwa ze względu na hsg a od przyszłego cyklu wracam do stymulacji i monitoringu.
    U mnie w hsg nie wykryto żadnych nieprawidłowości typu polipy czy miesniaki , badz zrosty.
    Aniu a gdzie Ty miałas hsg?

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    eee to ja zostaje w medfeminie :P

    Ja tam byłam i jestem ze względu na IUI i teraz ivf. W tym miesiącu monit u mojego gina i pare stów zostaje w kieszeni ;)

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    robie testy owulacyjne juz od roku i zawsze max 24 h po pozytywnym tescie mam bol owulacyjny albo z lewej albo z prawej strony i tak mam co miesiąc pare raezy miałam monitoring i wszystko sie pokrywa , w tamtym cyklu miałam monitoring ,clo i pregnyl w tym cyklu przerwa ze względu na hsg a od przyszłego cyklu wracam do stymulacji i monitoringu.
    U mnie w hsg nie wykryto żadnych nieprawidłowości typu polipy czy miesniaki , badz zrosty.
    Aniu a gdzie Ty miałas hsg?

    W moim badaniu hsg po pierwszej dawce kontrastu jeden jajowód jakby nie drożny, po drugiej dawce wszystko ładnie przeszło. Badanie miałam robione w szpitalu w Trzebnicy (mimo że nie pochodzę stamtąd), ale mam tam dość zaufanego lekarza... Wszystko na nfz, a opieka i komfort super ☺ Nie byłam nigdy w szpitalach wrocławskich (przyjezdna z Poznania hihi) ale z tego co słyszałam to miałam opiekę bez porównania ☺
    Mi polipy wykryto później, mega szybko rosną, w ogóle jak to określili takie coś przydarza się kobietom w okresie menopauzy. Wycina się wtedy macicę... No ale z wiadomych przyczyn ja się jeszcze z tym wstrzymuję ☺
    Ja też robiłam testy i zawsze pozytywne, pierwszy monitoring wszystko ładnie, drugi monitoring i pęcherzyk nie pękł... Stąd teraz ten pregnyl...
    Przepraszam że tak się rozpisuję, ale zaczynam powoli łapać doła i muszę komuś się pożalić.
    Mój S. choć kochany nie rozumie do końca moich hmmm trosk...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo teraz już rozumiem... Nie jest to tania sprawa, jeżeli szansa jest porównywalna to rzeczywiście bez sensu...
    A jak długo się staracie?
    U nas nasienie, hormony, jajowody wszystko ok, teraz tylko problem z pęknięciem pęcherzyka (przynajmniej raz nie pękł, nie wiem jak wcześniej...)
    Trzymam kciuki za ivf, chociaż może wcześniej się uda naturalnie ☺ Wtedy idziemy - ty na soczek a ja na czerwone winko hihi

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
‹‹ 18 19 20 21 22
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ