Forum Starając się - ogólne staraczki ze śląska
Odpowiedz

staraczki ze śląska

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    maż ma nasienie super. U mnie tylko progesteron jest różny powinien być w 7 dniu po owu 20 a ja mam albo 10 albo 13 raz miałam super bo 16 a raz nawet 19,55. Mam też plamienia po owulacji a przed kresem. Na to lekarz daje duphaston bo moze to s,wiadczyć o niewydolnosci ciałka żółtego.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    z doświadczenia wiem , ze lekarze na nfz przy leczeniu niepłodnosci nie podchodzą tak jak prywatnie. Dużo dziewczyn ma z tym doświadczenie tutaj. Na śluz polecam wiesiołek 6 tabsów dziennie. 3 razo i 3 wieczorem. od 1 dnia cyklu do owulacji.

Ja póki co na nasionkach zaprzestane ;) wystarczająco mi pomogły ;) ale czytałam że wiesiołek działa bardzo dobrze :D ale aż 6 tabletek? Jeju dużo ;)

https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    maż ma nasienie super. U mnie tylko progesteron jest różny powinien być w 7 dniu po owu 20 a ja mam albo 10 albo 13 raz miałam super bo 16 a raz nawet 19,55. Mam też plamienia po owulacji a przed kresem. Na to lekarz daje duphaston bo moze to s,wiadczyć o niewydolnosci ciałka żółtego.

To dobrze jak wiesz na czym problem polega. Fakt progesteron 10 a 20 to ogromna różnica...

• Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak warto brać 3 tyś jednostek. Ja staram sie 11 miesięcy i do tego co wiem teraz potrzebowałam tego czasu. Na początku też nic nie brałam. Potem euthyrox 25 bo tsh troszkę za wysokie.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas nauczycielem dobrym tylko cierpliwości często brak ;) ja póki co na początku samym więc byłoby ze mną coś nietak jakbym juz teraz zaczęła się zastanawiać czy wszystko w porządku czy moze coś ;) czas pokaże-po ok roku czy chwile przed rokiem można myśleć

• Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko zalezy od tego ile masz lat terka. Ja uważam, że przed staraniami powinno się robić podstawowe badania i podstawowe hormony: prolaktyna, tsh, progestreon, estrogeny lh, fsh itp. Bo moze się okazac , ze rok stracony a to wszystko wyszłoby już na początku. Wiele lekarzy przed tym jak zaczyna sie starać zleca te podstawowe badania oraz na śluz: ureoplazma, chlamydia, mykoplazma, a które to choroby mogą zrobic krzywdę dziecku nawet gdy sie zajdzie w ciażę.

MałaMi90 lubi tę wiadomość

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem Ci, ze ja zaczęłam naciskać lekarzy do diagnostyki już po pół roku :) ale mam 31 lat więc to też ma znaczenie. aha jeszcze warto zrobić AMH to jest na tzw zużycie jajników oraz z krwi przeciwciała przeciwplemnikowe.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 12:12

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • MałaMi90 Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    wszystko zalezy od tego ile masz lat terka. Ja uważam, że przed staraniami powinno się robić podstawowe badania i podstawowe hormony: prolaktyna, tsh, progestreon, estrogeny lh, fsh itp. Bo moze się okazac , ze rok stracony a to wszystko wyszłoby już na początku. Wiele lekarzy przed tym jak zaczyna sie starać zleca te podstawowe badania oraz na śluz: ureoplazma, chlamydia, mykoplazma, a które to choroby mogą zrobic krzywdę dziecku nawet gdy sie zajdzie w ciażę.

Ginekolog zleca te badania czy lepiej czy trzeba iść do ogólnego? za mną 7 miesięcy i zero badań...

Pokrótce:

Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

Czekamy na wyniki wymazów i lecimy z pierwszą procedurą
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyszło po 10 miesiacach że mam ureoplazmę wyleczyłam i w 10 cyklu doszło wkońcu do zapłdonienia. Niestety ciaża biochemiczna, która zdarza się często więc się nie załamuję. Przez 10 miechów możliwe , ze ta ureoplazma mi przeszkadzała w zapłodnieniu ale badania z wymazu dopiero wtedy zrobiłm i żałuję , ze nie na początku.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kiedys lekarz wysłał do endo. Czekałam 3 miesiące (i tak krótko) po to zeby przepisał mi bez większych badan na podstawie samego tsh podwyższonego Euthyrox tez 25. Brałam grzecznie bo przeciez zna sie endogin w końcu. Ale po chyba 2msc zle sie czułam. Wręcz w druga stronę to poszło bo czułam objawy nadczynności. Odstawiłam na zlecenie tej co mnie wysłała (internistka). Po jakimś czasie znów się trochę podniosło znów wysłała mnie do endo. W innym mieście znalazłam szybki termin i okazało sie ze to ten sam tylko się przeniósł-cóż mówię trudno :D nie pamiętał mnie i tym razem powiedział ze mi leków nie da bo jestem młoda i organizm sobie poradzi-znów bez badan na podstawie tsh gdzie na 4 czy 5 wyników miałam 1-podwyższony, 2 w normie, 3 w normie, 4-podwyższony. Nie dużo nigdy ale ponad normę. Wkurzyłam się bo nie umie sie chlop zdecydować i nie brałam leków nic. I co sie okazuje? Świetnie sie czuje bez leków, przy lekach źle mimo malej dawki (jak słyszę o 100 to aż mnie ciarki biora ale wiem ze niekiedy trzeba :) ) a tarczyca ma sie dobrze mimo większej wartości tsh, kontroluje ja i widzę ze na większy stres zareagowała podwyższeniem tsh a teraz spada bez leków sama ;)

• Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi idz do gina najlepiej. Oni niestety aby potraktowali Cię poważnie musisz powiedzieć , ze rok czasu sie starasz . Wtedy zaczyna się diagnostyka. Część badań robiłam na własną rękę . Ogólny nie zleci tych badań. Niestety wszystko jest płathne mało co NFZ funduje bo tez próbowałam tak koszty pomniejszyć.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka dla kobiet starajacych się powinno tsh być 1- do 1,5 jednstek. Ja miałam 2,5 i dostałam leki. Raz skok do 4

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    u mnie wyszło po 10 miesiacach że mam ureoplazmę wyleczyłam i w 10 cyklu doszło wkońcu do zapłdonienia. Niestety ciaża biochemiczna, która zdarza się często więc się nie załamuję. Przez 10 miechów możliwe , ze ta ureoplazma mi przeszkadzała w zapłodnieniu ale badania z wymazu dopiero wtedy zrobiłm i żałuję , ze nie na początku.

A nie miałaś żadnych objawów? Szczerze nie mam pojęcia co to jest dlatego pytam ;)

• terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się ze przy 1 to będę mega zle sie czuła...

• Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    skarzyłam się lekarzowi tylko na krwawienie (plamienie) z szyjki. Ta baktera moze cos takiego robić. Ale u mnie nie to było przyczyną. Badania te robiłam bo szykuje się do HSG niedrożność jajowodów a tutaj musisz mieć wszystkie badania na bakterie i wirusy wyszła ureoplazma. Mimo wyleczenia w tym cylu miałam znowu krwawienie wie cto nie ureoplazma . Pewnie niewydolność ciała żóltego. Brałam duphaston ale w tym cyklu miałam przerwę. pewnie znwu lekarz mi da dupka

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka najlepiej idz do ginekologa endykynologa. On to wtedy połączy. moja mama miała tsh ppowyżej 10 a zaszła w ciażę od razu po ,slubie.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    z odsiwdczenia wiem , ze po 7 meisiacach waro zrobic juz badania chociażby te o których napisałam. przepraszam za błędy ale komp mi szwankuje.

km5sgu1rnzh3xzcx.png

zem320mmiu4xizmw.png
  • terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm. Czyli w sumie wyszła przypadkiem ;) to dobrze że się ujawniła ;) ja nie czuje żadnych problemów typu plamienia (chyba że na koniec okresu ale to chyba normalne akurat :) ) ani bóle czy cokolwiek. Pewnie po 3-5 miesiącach jak nic nie będzie to zacznę sie martwić ;)

• optymistkaaa Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dr Kucharek kiedyś przyjmowała w Gliwicach, niestety już tam nie przyjmuje. Z tego co widziałam na necie ma też swój gabinet w Bytomiu ale nie wiem czy to aktualna informacja. Ja na swoim organiźmie mam przetestowaną panią dr i naprawdę mogę ją polecić. Wykryła rzeczy, których inni lekarze nie wykryli posiadając lepsze maszyny.

• terka Autorytet

Wysłany: 6 lipca 2017, 12:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    terka najlepiej idz do ginekologa endykynologa. On to wtedy połączy. moja mama miała tsh ppowyżej 10 a zaszła w ciażę od razu po ,slubie.

Widzisz ;) czyli jest przykładem i to nie jednym pewnie :D no wlasnie tamten to endogin dlatego się nawet ucieszyłam-do czasu :D u nas to teraz jest tak naprawdę 1 miesiąc wiec nie mam zamiaru sie martwic ;)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ