X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    dzisiaj zaczęłam nowy cykl, a zamówiony termometr dopiero w drodze mam nadzieję, że jutro dotrze razem z testami :/

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spinka_86 wrote:
    Cześć
    dzisiaj zaczęłam nowy cykl, a zamówiony termometr dopiero w drodze mam nadzieję, że jutro dotrze razem z testami :/

    Temperaturę spokojnie możesz zacząć mierzyć po @ :)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, wiem ;) ale chciałam od początku cyklu sprawdzić no ale trudno.
    ale podły dzień dziś mam... brzuch mnie boli tym razem chyba bez przeciwbólowej się nie obejdzie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 12:17

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja do Was dołączę :). Oboje z mężem mamy po 29 lat. Staramy się od roku ale ze były cykle które odpadły to powiedzmy ze 9 cykli pewnych za nami :( bezowocnie. U mnie wszystko niby książkowo... Teraz będę sprawdzać prigesteron. Mąż zrobił badanie nasienia ale do lekarza prywatnie dopiero ma na 13 września... Według nas ma trochę za mała ruchliwość i trochę za mało zolnierzykow ale chyba tragedii nie ma. Biorę kwas foliowy z witaminą D i olej z wiesiolka w pierwszej połowie cyklu a mąż selen organiczny i Salfazin. Dodatkowo wycinamy bardzo często pestki dyni, które są bogate w cynk i wprowadziliśmy więcej owoców :). Teraz niby miałam owu w 8dc według wykresu ale nigdy tak nie miałam i nie wiem co o tym myśleć. Myślałam że wykres się myli no ale sluzu plodnego już nie ma a w 8dc był.... :(

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 23 lipca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej! Wróciłam z weekendu... z @...

    Co ona robi 3 dni za wcześnie (25 dc), szczególnie po ostatnim ponad 40 dniowym? Nie wiem.

    Ale wkurzyła mnie! Spodziewałam sie, że jednak nadejdzie ale chociaż w terminie! Po idę od razu do lekarza i mąż ma robić badania, trzeba działać.

    Cześc Dominisia, miło e dołączasz. Śluz w 8dc? Wcześnie, ale owu najczęściej jest po zakończeniu śluzu, może pojawiła się w 9-10 dc? Może to tez zmyłka i jeszcze będziesz miaa owu i więcej sluzu? Bo on mowi, że owu ma być, nie znaczy, że była.

    Trzymajcie kciuki Kochane żeby @ była znośna, bo ostatnio przeżyłam coś okropnego i też mam dziś podły dzień, nie tylko przez to, więc chyba go jak najszybciej skończę snem :)

    Dominisia883 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 23 lipca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajnw naszym gronie Dominisia :-)
    Oda mnie @ dopadła 7 dni przed, wiem co czujesz. Za mna średni weekend pogoda nas postraszyła i odwołalismy wyjazd w góry, a miał być taki piękny początek urlopu :(

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 lipca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nową koleżankę:-)

    Dzisiaj u mnie dzień w ktorym miałam testować w ktorym miałam zobaczyć dwie kreski taki byl plany ,ale mój organizm nie chcial ze mną współpracować od poczatku caly cykl pokręcony. Czekam na @ dzwonie do lekarza i idę na lapro innego wyjścia juz nie ma .

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka, no masakra, nie wiem już czy lepsze spóźnienie czy taki falstart. Ale może rzeczywiście - krótki cykl - szybsza nowa szansa.

    Mi ten weekend też trochę dał w kość.

    Ale dzis już słońce i za oknem i ja jakoś znowu mam siłę do działania, czego Wam życzę.

    Welonka - przykro mi, ale widzę, że jesteś zdeterminowana i masz dobry plan. Oby szybko się wyjaśniło po laparo i dla Ciebie cykl też zakończył się szczęśliwie.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz już mi pokazuje wykres owu w 10 dc więc faktycznie nie ma co się sugerować do końca wykresami. Wczoraj była suchość kompletna i czekam co dalej bo może faktycznie owu dopiero będzie :). Biorę drugi cykl olej z wiesiolka i myślałam że śluzu będzie więcej a jest jakby trochę mniej przynajmniej póki co :)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszym przypadku trzeba we wszystkim szukać pozytywów.
    U mnie z racji szybszej@ wychodzi, że druga część urlopu zejdzie nam na probowaniu :-D jedziemy nad jezioro więc moze zmiana klimatu nam pomoże:-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka - super, takie wyjazdy i luz na pewno sprzyjają, więc cieszę się, że u Ciebie są pozytywne strony! ;)

    Dominisia może olej z wiesiołka zadziałał i śluz już zaczyna się pojawiać mimo, że sama owulacja jeszcze potrzebuje kilka dni :) Czekaj cierpliwie i się obserwuj :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki :)
    Dawno się nie odzywałam, ale podczytuję co tam u Was słychać :)

    Meggi ja też jem słodycze i fatsfoody...co zrobić że się ma na to ochotę...Bardzo się cieszę że widziałaś już swoje Maleństwo :) To musi być niesamowite uczucie :)

    Ja dzisiaj idę do ginka na godz. 18. Wreszcie te 3 tygodnie od ostatniej wizyty minęły. Strasznie się boję czy wszystko będzie okey...Mam nadzieję, że zobaczę Maleństwo i serduszko <3 Strasznie panikuję po tym jak mnie ginek nastraszył jak byłam w 5 tygodniu tą ciążą pozamaciczną...Musi być DOBRZE!

    p19us65g7l1efcda.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda masz rację będę się obserwować i czekać bo nic innego mi nie pozostało hehe. Dziwne że czuje uklucia raz z lewej raz z prawej strony ... Zawsze właśnie po owu tak mam więc może faktycznie jakoś szybciej pojawiła się owu. Czas pokaże :)
    Gacka czyli są plusy :) jeziorko, spokój, bez stresu :).
    My w sierpniu w góry jedziemy i też jak ten cykl będzie bezowocny to akurat w gorach będą planowo płodne :).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 24 lipca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)
    dotarł termometr i testy też więc od jutra dokładne pomiary :) dziś drugi dzień nowego cyklu... sama jestem ciekawa jak to będzie...

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez wlasnie wrocilam ;) rozpakowalam sie i odpoczywam po podróży;)

    Oda szkoda ;( bardzo liczylam na Ciebie , ach ta @ sie przyplatala znow;/ powodzenia w nowym cyklu!!;*

    Dominisia Oda ma racje ze sluz informuje o zblizajacej sie owulacji.. ale wcale nie musi nastapic w kazdej chwili organizm moze sie rozmyslic . Czekaj na dalszy rozwoj sytuacji.

    Welonka tule mocno;* trzymam kciuki zeby lapro przyniosla oczekiwane rezultaty.


    Gacka wiec do dziela ;) oby relaks przyniósł szczęście;) na spontan wez wszystko;)

    Aga nie stresuj sie ;* trzeba byc dobrej mysli ale wiem ze to tylko latwo sie mowi;)
    Koniecznie daj znac jak malenstwo;)

    Spinka powodzenia w obserwacjach, tylko nie schizuj sie tym tak za bardzo , na poczatku bedziesz pewnie wszystko przezywac ale z czasem dasz na luz , wiem to po sobie;)

    A tym czasem u mnie niby po owu niska temp. Brak jakich kolwiek sygnałów;)
    Moze od paru sni czuje sie senna , tak oczy mnoe bola.
    Dzis 20 dc , ciekawe kiedy po dupku przyjdzie @ .
    Mielismy wracac dzis ale niestety istnieje cos takiego jak tel i szef ;)
    Pogoda w kratkr byla ale bylo fajnie, mega sie rozluznilam, nawet troche obserwacje zaniedbalam;)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 24 lipca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki luz dobrze Ci na pewno zrobił Kochana :-) Fajnie!

    U mnie gdyby to była już @, to pół biedy, ale są plamienia, a je zaliczać chyba mam do poprzedniego cyklu, więc może i @ przyjdzie o czasie jutro... Chyba jednak coś szwankuje mi z progesteronem, może i mnie czeka dupek. Zapisałam się do lekarza na przyszły tydzień - sierpień naprawdę w niego wierzę :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Relaks i spokój wskazany:-) Oda czyli urlopy są nasze!


    Dzisiaj już zdążyłam się wkurzyć telefonem księgowej pytającej czy kwota na fakturze się zgadza, jakby oprócz mnie(będącej na urlopie) nikt więcej nie pracował. Dostałam zakaz od drugiej połowy odbierania telefonów z pracy :-)

    Ja zaczynam dupka w tym cyklu mam tylko nadzieję, że nie wezmę go za wcześnie.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 24 lipca 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Hej ja tez wlasnie wrocilam ;) rozpakowalam sie i odpoczywam po podróży;)

    Oda szkoda ;( bardzo liczylam na Ciebie , ach ta @ sie przyplatala znow;/ powodzenia w nowym cyklu!!;*

    Dominisia Oda ma racje ze sluz informuje o zblizajacej sie owulacji.. ale wcale nie musi nastapic w kazdej chwili organizm moze sie rozmyslic . Czekaj na dalszy rozwoj sytuacji.

    Welonka tule mocno;* trzymam kciuki zeby lapro przyniosla oczekiwane rezultaty.


    Gacka wiec do dziela ;) oby relaks przyniósł szczęście;) na spontan wez wszystko;)

    Aga nie stresuj sie ;* trzeba byc dobrej mysli ale wiem ze to tylko latwo sie mowi;)
    Koniecznie daj znac jak malenstwo;)

    Spinka powodzenia w obserwacjach, tylko nie schizuj sie tym tak za bardzo , na poczatku bedziesz pewnie wszystko przezywac ale z czasem dasz na luz , wiem to po sobie;)

    A tym czasem u mnie niby po owu niska temp. Brak jakich kolwiek sygnałów;)
    Moze od paru sni czuje sie senna , tak oczy mnoe bola.
    Dzis 20 dc , ciekawe kiedy po dupku przyjdzie @ .
    Mielismy wracac dzis ale niestety istnieje cos takiego jak tel i szef ;)
    Pogoda w kratkr byla ale bylo fajnie, mega sie rozluznilam, nawet troche obserwacje zaniedbalam;)

    Ja już po wizycie, opóźnienia były straszne i myślałam że tam jajo zniose :D W każdym razie doczekałam się i...:) Widziałam Maleństwo! I przez kilka sekund słyszałam serduszko! <3 Cudownie <3 Wszystko z Maleństwem jest dobrze. Wg USG wyszło że dziś 7 tydzień i 4 dzień czyli idealnie jak z moim kalendarzykiem. Ginek miał niezły zaciesz że tak dokładnie mam co do dnia wyliczone :D Termin porodu na 8 marca :)

    Wysyłam Wam dziewczyny wiruski i trzymam za Was kciuki żebyście jak najszybciej dołączyły :*

    Marudaruda, gacka89, SanKwt, MałaMi90, Oda_33, meggi90, Parsleyek lubią tę wiadomość

    p19us65g7l1efcda.png
  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    Ja już po wizycie, opóźnienia były straszne i myślałam że tam jajo zniose :D W każdym razie doczekałam się i...:) Widziałam Maleństwo! I przez kilka sekund słyszałam serduszko! <3 Cudownie <3 Wszystko z Maleństwem jest dobrze. Wg USG wyszło że dziś 7 tydzień i 4 dzień czyli idealnie jak z moim kalendarzykiem. Ginek miał niezły zaciesz że tak dokładnie mam co do dnia wyliczone :D Termin porodu na 8 marca :)

    Wysyłam Wam dziewczyny wiruski i trzymam za Was kciuki żebyście jak najszybciej dołączyły :*
    Super, bardzo się cieszę. Kolejna wizyta to już prenatalne czy jeszcze zwykle usg?

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Jestem rok po ślubie i po odstawieniu tabletek . Niestety mój cykl trafił szlak . Dlatego zdecydowałam się na obserwację cyklu . To pierwszy cykl ale już- na teście ciążowym i jestem załamana;(

    b352ec011d394ee21f4155251465e731.png

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ