X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 lipca 2017, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle polowa postów mi sie nie wyświetla dopiero po jakimś czasie pojawiają sie .

    Oda warto konsultować sie z innym lekarzem , nie ma co czekać z badaniami, może wystarczy troche pod stymulować owulacje. Ja wiedziałam ze w tym cyklu nie uda sie jak usłyszałam ze daje nam 5% i juz na monitoringu dostałam skierowanie na lapro czyli lekarz tez juz byl pewny. W końcu każda z nas zostanie mamą.

    Dzisiaj pogoda zapowiada się słoneczna;) dzisiaj tylko 5,5godz w pracy jakoś dam rade :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 07:49

    age.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim:-) jak tam dzisiaj u Was? Pogoda zapowiada się nam piekna. Ja jestem w drodze do Krakowa z dzieciakami.

    Oda, tez bym chciała wkońcu zrobić coś dla siebie, ale ten dzień jeszcze nadejdzie :-) Póki co mam czym obdarowywać taka ze mnie scrap-ciotka :-)
    Słonecznego dnia Wam życzę

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOchane, gdzie ta pogoda? W Warszawie zimno, pochmurno, deszczowo!

    U mnie plamienie większe, dzisiaj chyba zacznie się @ w końcu.

    Welonka masz rację, dlatego mam nową energię w sobie, nowe badania, konsultacja z nowym lekarzem. Dowiem się więcej :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 26 lipca 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Zielonej Górze również pochmurno i zimno :(. Jeszcze tyyyle czasu do @ a ja już czuję że będzie kolejny stratny cykl.. Nie wiem czemu ale tak czuję i dobijam się tylko tym. Boli mnie podbrzusze raz z lewej raz z prawej ale zawsze tak mam w drugiej połowie cyklu.

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia - to niz nie znaczy. Wczesna ciąża, jeżeli w ogole daje objawy przed 6 tygodniem, to daje takie, które są niemal identyczne jak nadchodząca @. Nie poddawaj się ;-)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    W Zielonej Górze również pochmurno i zimno :(. Jeszcze tyyyle czasu do @ a ja już czuję że będzie kolejny stratny cykl.. Nie wiem czemu ale tak czuję i dobijam się tylko tym. Boli mnie podbrzusze raz z lewej raz z prawej ale zawsze tak mam w drugiej połowie cyklu.

    Dokładnie wiem co czujesz, łączę się razem z Tobą. U mnie 19dc i już też wiem, że nic z tego nie będzie.

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj bylo pochmurnie a dzisiaj świeci słoneczko:) po pracy poszłam posiedzieć w parku zregenerować sie psychicznie po pracy i zebrać myśli i przysiadł się do mnie taki nasz bezdomny(bardzo mądry) i pyta się mnie czemu jestem taka przygnębiona mowie ze spotkały mnie życiowe przeszkody a on mi mi tak "dziecko pamiętaj w zyciu nie wolno sie podawać trzeba walczyć o to czego pragniemy a każda przeszkodę da się pokonać" na te słowa postawiłam oczy uśmiechnęłam sie pod nosem i powiedziałam chyba bardziej do siebie właśnie będę walczyć .
    Proste słowa a potrafią tyle zmienić gościu dal mi taka siłe ,odrazu przestałam przejmować szefem i sytuacja w pracy . A później musiałam słuchać jacy księża to są źli :f

    Oda ja do mojego lekarza poszłam tylko na konsultacje a jak widac zostałam u niego i on mnie leczy , warto próbować u kogoś innego ja gdybym nie zmieniła to bym dalej żyła w przekonaniu ze moim problem jest tylko niski progesteron. A tu dwie wizyty i wiedziałam wszystko co jest nie tak co później na monitoringu potwierdziło sie

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 lipca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, czasami wystarczy usłyszeć z obcych ust, albo nawet wypowiedziane po prostu na głos i działa cuda. Wypowiadane w głowie "będzie dobrze, wszystko da się pokonać" w końcu słabnie. Cieszę się, że masz siłę do działania i pokonywania kolejnych przeszkód.

    Ja ciągle w zawieszeniu z tym plamieniem, strasznie mnie to irytuje. Już bym chciała @, albo niech plamienia ustaną to zrobię test.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo yyy i teraz mi usumelo post , a odnioslam sie do kazdego postu.. ale czasem to mnoe wkurza.
    Dobrze tak po krótce
    Ja niestety nie mam zdolnisci manulalnych zeby cos uszyc czy jakies kwrtyki czy metryczki. Ale z checia bym juz robila zakupy dla malenstwa;)
    Poki co mam wokół siebie duzo dzieci i to im kupuje prezeciki na jakies okazje , organizuje jakies wypady itp, ale marze zeby za rok jechac juz z maluszkiem i mezem na wakacje ;)

    Hmm no powiem Ci ze ludzkie slowa czasem maja poterzna sile , pamiętam jak z moja mama bylo zle i wtedy moja sąsiadka na klatce mnie zatrzymala widzac ze jwstem przybita mowiac ; Kochana co sie stalo zawsze taka wesola jesteś a dziś jakas za chmurami.. powiedziala mi miwdzy innymi ze nie ma takoego problemu z ktorego nie da sie wyjsc tylko trzeba chciec, czasem to bardzo dluga droga ale warto. Objela mnie i jakos cieplej na sercu mi sie zrobiło

    Co do lekarzy jak narazie nie mam potrzeby zmieniania ale watro miec jak najlepszego, dobrze welonka ze trafilas na takiego ktoremu ufasz;) to jest bardzo wazne bo to przybliza Cie do szczescia
    Poki co ja narazie nie czuje sie na tyle zeby podejmowac wieksze kroki leczenia, staram sie o dzidziusia krotko wiec poczekam az minie pol roku.

    Oda wlasnie jak dla mnie te plamienia cos dlugo trwaja.. ja bym chyba nie wytrzymała i zrobila test.
    A co do @ to moja mama przez 3 miesiace w ciazy ze mna miala krwawienia.
    Trzymam kciuki;*

    U mnie dzis slonko;) az sie nie chce siedzieć w pracy , na szczescie jest w miare luz ze moge ponownie wyskrobac post.

    U mnie dzis 5 dpo i czas tak wolno leci.. bardzo bym chciala zeby sie udalo ale jakos nie wierze ze moze spotkac mnie takoe szczescie.
    Milego dzionka moje e-kolezanki;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sankwat ja do takich prac nie mam cierpliwości a robiłam kurs terapeuty i takie rzeczy manualne to tam podstawa:)
    Tez nie bylam gotowa na takie tempo leczenia ,ale wiem ze innego wyjścia nie mam .
    U mnie też słońce świeci dla mnie za gorąco.
    A znam termin laparoskopii 2sierpnia ide do szpitala a 3 laparoskopia i cale szczęście udało sie mnie wcisnąć w dyżur mojego lekarza :)teraz tylko do przodu i bedzie coraz lepiej

    age.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 lipca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Sankwat ja do takich prac nie mam cierpliwości a robiłam kurs terapeuty i takie rzeczy manualne to tam podstawa:)
    Tez nie bylam gotowa na takie tempo leczenia ,ale wiem ze innego wyjścia nie mam .
    U mnie też słońce świeci dla mnie za gorąco.
    A znam termin laparoskopii 2sierpnia ide do szpitala a 3 laparoskopia i cale szczęście udało sie mnie wcisnąć w dyżur mojego lekarza :)teraz tylko do przodu i bedzie coraz lepiej
    No to Kochana powodzenia zycze i mocno trzymam kciuki bo to juz na dniach;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wpadłam wam tylko powiedzieć bo zawsze mnie to interesowało podczas starań ze będąc w ciąży byłam pewna ze nadchodzi @. Nie było najmniejszej różnicy w objawach, tylko test zrobiony z powodu kosmetyczki byl informacja o ciąży. Co prawda krwawienia nie bylo ale bylo plamienie ktore u mnie zawsze zaczyna @ więc bylam pewna ze następnego dnia sie rozkreci. Dziewczyny które maja objawy ciąży przed terminem @ to są naprawde bardzo odosobnione przypadki, także do konca jest nadzieja, dziewczyny trzymam kciuki, nie poddawajcie się

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @. Nie robiłam testu, bo nie pierwszy raz miałam plamienia przed okresem. Tylko jak ten dostinex brałam nie miałam, ale w tym cyklu skończył mi się w połowie.

    Chociaż byłam jej pewna, trochę mnie wybiła z rytmu. Zaczęłam trochę panikować, ale staram się myśleć rozsądnie. Nie ma sensu panikować na zapas. Idę jutro na badania krwi, na LH, FSH, tesosteron potrzebuję być na czczo?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda szkoda myslalam ze moze jednak Ci sie udalo;/ ale masz juz @ wiec nowy cykl;) do dziela ,fsh i lh na czczo tez. Zreszta ja wszystkie badania ktore wykonuje to zawsze jestem na czczo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 19:50

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej u mnie jeszcze trzy dni duphastonu.
    Jest tu jeszcze ktos przed testowaniem?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie zabrać głos, glukoza ani nic innego co zjemy nie ma wpływu na nasze hormony, moze jedynie alkohol uzywki i wysiłek. Dla mnie bycie na czczo jest kłopotliwe wiec zglebialam ten temat z lekarzami. Hormonów nie robie na czczo, ale jesli ktos i tak nie jada śniadań to ok

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Pozwolę sobie zabrać głos, glukoza ani nic innego co zjemy nie ma wpływu na nasze hormony, moze jedynie alkohol uzywki i wysiłek. Dla mnie bycie na czczo jest kłopotliwe wiec zglebialam ten temat z lekarzami. Hormonów nie robie na czczo, ale jesli ktos i tak nie jada śniadań to ok
    Dzieki za opinie , lecz jeśli lekarz prosi aby byc na czczo to nie bez powodu, ja i tak zawsze badania robie rano zeby potem moc normalnie ze spokojem zhesc sniadanie a nie z wyrzutmi ze moglo to sfalszowac wyniki.
    Szanuje Twoje zdanie ale jednak mysle ze lepiej byc na czczo nie bedzie potem watpliwosci.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 lipca 2017, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho ?
    Oda kiedy wyniki ?
    Ssnkwat kiedy planujesz testować ?

    age.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 29 lipca 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Co tu tak cicho ?
    Oda kiedy wyniki ?
    Ssnkwat kiedy planujesz testować ?
    Cicho bo weekend;)
    No ja planije tak 3-4 sierpnia i mam nadzieję ze dotrwam i nie zrobie wczesniej.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 lipca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to trzymam kciuki :)
    A ja musze iść do pracy ,ale tylko na 4godzinki i wolne do 1suerpnia aż dwa dni:)

    age.png
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ