X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ooo to trzymam kciuki :)
    A ja musze iść do pracy ,ale tylko na 4godzinki i wolne do 1suerpnia aż dwa dni:)
    Uuu la la ;) my z mezem tez dwa dni.
    Milego weekendu;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 30 lipca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt ja testuje 9 sierpnia chyba że @ przyjdzie bo właśnie 9- tego powinna być :).A w środę lecę sprawdzić progesteron pierwszy raz (to będzie 7 dni przed @ bo tak zalecił mi lekarz).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 30 lipca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    SanKwt ja testuje 9 sierpnia chyba że @ przyjdzie bo właśnie 9- tego powinna być :).A w środę lecę sprawdzić progesteron pierwszy raz (to będzie 7 dni przed @ bo tak zalecił mi lekarz).
    Kochana cos czuje ze ten spadek do linii podstawowej dobrze zwiastuje;) moze to inplantacja byla wlasnie ;) trzymam kciuki;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 30 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    A ja nadal nie wiem co bedzie .Temperatura niby utrzymuje sie na wyzszym poziomie. Ale mam małe brunatne plamienia. Hcg total robiłam w środe 26.07 i wyszło 5.0mIU... więc chyba nic z tego chodz na wyniku jest ze kobiety normalnie mają poniżej 2.0 . nic już nie wiem... nie wiem czy robic bete czy test, mam mętlik w głowie. Macie jakąs porade? wklejam wykres




    b352ec011d394ee21f4155251465e731.png

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 30 lipca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Hej dziewczyny.
    A ja nadal nie wiem co bedzie .Temperatura niby utrzymuje sie na wyzszym poziomie. Ale mam małe brunatne plamienia. Hcg total robiłam w środe 26.07 i wyszło 5.0mIU... więc chyba nic z tego chodz na wyniku jest ze kobiety normalnie mają poniżej 2.0 . nic już nie wiem... nie wiem czy robic bete czy test, mam mętlik w głowie. Macie jakąs porade? wklejam wykres




    b352ec011d394ee21f4155251465e731.png
    Jesli okres mial by przyjsc to temperatura by spadla wiec moim zdamiem powinnas skonsultowac to z lekarzem zrobic test , moze cos sie dziac wiec jutro na prywatna wizyte bo ma nfz raczej sie nie wcisniesz. Zabierz wyniki. Zycze powodzenia i zeby wszystko bylo ok.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 30 lipca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wcześniejszy cykl trwał 57 dni ... A okres dostałam bo brałam duphaston. Więc takie spóźnienie w ogóle mnie nie dziwi ;(
    Wczoraj byłam na weselu więc temp z dziś taka jaka jest .

    Mam umówiona wizytę na piątek ale nie wiem czy wytrzymam do piątku . Kiepsko się czuje wszystko mnie boli a piersi to już w ogóle . Więc chyba jutro test i wtedy może uda mi się iść we wtorek .

    Dziękuję;* powiem wam że jestem tu od niedawna .. Ale jak czytam co piszecie i pomaganie to strasznie podtrzymuje na duchu

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 30 lipca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Mój wcześniejszy cykl trwał 57 dni ... A okres dostałam bo brałam duphaston. Więc takie spóźnienie w ogóle mnie nie dziwi ;(
    Wczoraj byłam na weselu więc temp z dziś taka jaka jest .

    Mam umówiona wizytę na piątek ale nie wiem czy wytrzymam do piątku . Kiepsko się czuje wszystko mnie boli a piersi to już w ogóle . Więc chyba jutro test i wtedy może uda mi się iść we wtorek .

    Dziękuję;* powiem wam że jestem tu od niedawna .. Ale jak czytam co piszecie i pomaganie to strasznie podtrzymuje na duchu
    Ja tez miewam dligie cykle , tez biore duphaston poerwszy cykl a w zasadzie dzis skonczylam pierwsze opakowanie , nie wiem czego sie spodziewac po nim ale piersi bola , spac sie ciągle chce i wiem ze to skutki uboczne dupka wiec i u Ciebie pewnie tak jest wiec możesz sie zle po nim czuc.
    Zrob ten test jutro z rana i jak pozytyw bedzie lec na szpital bo na gina do piątku to za dlugo . Ciezko powiedziec co moze sie dziac ale lepiej to sprawdzic.
    My zawsze do uslug;) ;* dak znac jaki wymik testu;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 30 lipca 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten cykl już bez duphastonu. I niestety okres sam z siebie nie przyszedł .
    No duphaston jak brałam też nie czułam się za dobrze .

    Dam znać! Trzymajcie kciuki

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 31 lipca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Ten cykl już bez duphastonu. I niestety okres sam z siebie nie przyszedł .
    No duphaston jak brałam też nie czułam się za dobrze .

    Dam znać! Trzymajcie kciuki
    A sorki jakos zle przeczytałam ze teraz nie bierzesz dupka.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 31 lipca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak tam samopoczucie od poniedziałku? :-) my się właśnie zbieramy i jedziemy nad jezioro całe 4 dni odpoczynku!

    U mnie 12dc wczoraj chyba poraz pierwszy "wyobserwowałam" śluz haha. Temperatura rośnie więc liczę,że ovulke będę miała jeszcze w tym tygodniu i może wyjazd zaoowocuje :-)

    Sankwt mam pytanie kiedy wiedziałaś, że powinnaś zacząć brać dupka? Mój gin mi tłumaczył, że po ovu i ok 17dc ale jak patrzę wstecz to moje teoretyczne ovulacje wąchają się między 14-25dc. Póki co kalendarzyk wyliczył mi ovu na 5 sierpnia co daje 16 dc. Poczekać po tym że dwa dni i wziąć?

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 31 lipca 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola trzymam kciuki , żeby wszystko było w porządku daj znać jaka wyszedł test i co powiedział lekarz :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 lipca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    gacka moj gin też mówi że duphaston dwa dni po owulacji ja zazwyczaj biorę 17-18dc.

    u mnie samopoczucie dobre ,ale już zaczyna łapać mnie trochę stres.Wczoraj byliśmy odwiedzić nowego siostrzeńca ,trochę bałam się ,że wrócę przygnębiona bo pojawiały się pytania kiedy my w końcu zdecydujemy się na dziecko itp. jak wzięłam małego na ręce to zrozumiałam że nie mogę poddawać się i musimy walczyć ;)wczoraj byliśmy w kościele i siedziała obok nas para z takim na oko 1,5rocznym chłopcem i ten mały cały czas nas zaczepiał rączką uśmieszki puszczał a nie spodziewanie podleciał do mojego M i wtulił mu się w nogi i tak kilka razy albo przychodził do mnie i do mnie tulił się , my wychodzimy z kościoła a mały za nami goni aż łezka w oku zakręciła się .

    age.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 31 lipca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Cześć dziewczyny jak tam samopoczucie od poniedziałku? :-) my się właśnie zbieramy i jedziemy nad jezioro całe 4 dni odpoczynku!

    U mnie 12dc wczoraj chyba poraz pierwszy "wyobserwowałam" śluz haha. Temperatura rośnie więc liczę,że ovulke będę miała jeszcze w tym tygodniu i może wyjazd zaoowocuje :-)

    Sankwt mam pytanie kiedy wiedziałaś, że powinnaś zacząć brać dupka? Mój gin mi tłumaczył, że po ovu i ok 17dc ale jak patrzę wstecz to moje teoretyczne ovulacje wąchają się między 14-25dc. Póki co kalendarzyk wyliczył mi ovu na 5 sierpnia co daje 16 dc. Poczekać po tym że dwa dni i wziąć?
    Kochana mi lekarz przepisal od 16 dc , sluz u mnie odziwo pojawil siw w 14 dc to postanowiłam dupka wziąść 17 dc ale owulacje wyliczyli mi wykres na 18 dc wiec ciezko powiedziwc. Sluz mozesz miec dzis a owu moze byc za 4 dni wiec roznie to iest. Jak wezmiesz o dzien pozniej mysle ze nic siw nie stanie.
    Jednak mysle ze dupek wcale bie blokuje owulacji bo doktor wiedzial ze u mnie wystepuja pozno owulacje i zapisal od 16dc.
    Wiec niczym sie nie przejmuj.
    Ja juz dzis odstawiłam dupka ciesze siw bo moze moje cycuchy beda mialy sie lepiej;)
    Aa i oczywiscie milego wypoczunku;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 10:16

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 31 lipca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    hej :)
    gacka moj gin też mówi że duphaston dwa dni po owulacji ja zazwyczaj biorę 17-18dc.

    u mnie samopoczucie dobre ,ale już zaczyna łapać mnie trochę stres.Wczoraj byliśmy odwiedzić nowego siostrzeńca ,trochę bałam się ,że wrócę przygnębiona bo pojawiały się pytania kiedy my w końcu zdecydujemy się na dziecko itp. jak wzięłam małego na ręce to zrozumiałam że nie mogę poddawać się i musimy walczyć ;)wczoraj byliśmy w kościele i siedziała obok nas para z takim na oko 1,5rocznym chłopcem i ten mały cały czas nas zaczepiał rączką uśmieszki puszczał a nie spodziewanie podleciał do mojego M i wtulił mu się w nogi i tak kilka razy albo przychodził do mnie i do mnie tulił się , my wychodzimy z kościoła a mały za nami goni aż łezka w oku zakręciła się .
    Ach te dzieci;) ja tez nawet jak widze obcego dzieciaczka to na serduchu takie cieplo ze az milo;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 31 lipca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wiem co czujesz , mam tak samo jak odwiedzam koleżanki, które jak jeden mąż wszystkie sypnęły dziećmi. Pytania rodziny też mnie już denerwują, ale chyba zaczęli(w końcu) zauważać, że chyba nie powinni pytać co chwilę.

    Ściskam mocno :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Ten cykl już bez duphastonu. I niestety okres sam z siebie nie przyszedł .
    No duphaston jak brałam też nie czułam się za dobrze .

    Dam znać! Trzymajcie kciuki
    I jak? Widze ze tempka spadla.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 14:54

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja teraz dopiero się dopatrzyłam, że wykresik wskazuje @ nie na 9 sierpnia tylko na 4... ahh no tak skoro owu była szybciej :(... czyli progesteronu już nie sprawdzę w tym cyklu skoro powinno się sprawdzać 7 dni przed @. Jeśli chodzi o samopoczucie to jakoś wyjątkowo dobrze. Nawet jak @ przyjdzie to w sierpniu urlopik akurat w okolicy płodnych dni więc pojedziemy w góry, wyluzujemy i może wtedy się uda ;) no chybaaaa że wczorajszy spadek to faktycznie była implantacja i ładnie się zagnieździło :) eh marzenie :). Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale dzień przed spadkiem temperatury i w dniu spadku dostałam biegunki ale pewnie to przypadek... no i śluz dziś pojawił się kremowy lekko rozciągliwy tak jakby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 17:33

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny niestety dziś duży spadek temperatury . I moje plamienie chyba zmienilo się w miesiączke bo jest tego więcej i z brunatnej wydzieliny zmieniło się na bardziej czerwony ;/ więc nici z testu . No cóż trzeba spróbować w tym miesiącu . Ale mam takie długie cykle że nie wiem czy uda nam się szybko zajsc;(

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 :( tulę mocno ! :* na pewno się w końcu uda :)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 31 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Hej dziewczyny niestety dziś duży spadek temperatury . I moje plamienie chyba zmienilo się w miesiączke bo jest tego więcej i z brunatnej wydzieliny zmieniło się na bardziej czerwony ;/ więc nici z testu . No cóż trzeba spróbować w tym miesiącu . Ale mam takie długie cykle że nie wiem czy uda nam się szybko zajsc;(
    Szkoda. Oby ten cykl byl szczesliwy. A nie powinnas wrocix do dupka?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ