X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też. W zeszłym cyklu nie robiłam. Pojawiło się plamienie kilka dni przed @ i czułam już, że to okres.
    W tym cyklu jakoś mniej we mnie cierpliwości - może przez to, że miałam potwierdzoną owulację i jestem mega ciekawa czy wyszło :)

    Będę jednak pracować nad cierpliwością, bo wiem, że się da :)

    Ale z dużą niecoerpliwością czekam też na wasze testy :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziwie Ci się Oda gdybym ja mogła potwierdzić że owu była tez bym tak sie niecierpliwiła. Chociaż ja mam podobnie bonliczę, że leki i dni płodne w trakcie urlopu wpłynęły pomyślnie na ten cykl. Ale zobaczymy. Jak nie ten to następny! :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda ja mialam raz raki incydent ze po ❤ bolalo mnie podbrzusze, i byl to dzien przed owulacja ale nie byl to bol nie do wytrzymania, ja Wam powiem że czasem po ❤ jest mi nie dobrze , nie wiem czemu.

    Nie przejmujcie sie ja tez wkrecam sobie choroby i zawsze jestem prawie pewna ze je mam;)

    Gacka , Spinka zycze wytrwałości;) wiem że to trudne;)

    Ha moj pies to wstakuje po pufce na parapet i jezdzi nochalem po szybach.. ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam łapy moich kotow. A że teraz okna mam cały czas otwarte to robaczki sa w modzie.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja tak miałam 3 dni po owulacji, bo bym wiązała to z owulką. No nic, jak zdążę to wspomnę o tym gin w sobotę, powie mi, czy sie tym przejmować, może do tego czasu sprawdzę też czy to sie powtórzyło, chociaż nie ukrywam, że się trochę boję.

    San, niedobrze Ci w sense, że Cie mdli?

    Dziewczyny, ja nos psa też na każdym oknie ;-) Jak wychodzimy to nasz diabeł wypatruje nas w oknie :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje endometrium nieważne jaki byłby to dzień cyklu nie przekroczyło 4mm ;/ w ogóle przy moich rzadkich naturalnych miesiączkach na pytanie lekarza, o dzień cyklu mówię wprost, że po 2 miesiącach przestałam liczyć xD także ciekawa jestem na ile mi pomoże estrofem i duphaston bo bez nich raczej nie mam co myśleć o regularnych okresach.... też bym bardzo chciała miec potwierdzoną owu :D chyba skakałabym z radości :) a tak mogę się tylko łudzić, że jednak wystąpiła ona w weekend i starania okażą się owocne :)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San może to od ucisku i wysiłku jakby nie patrzeć?

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 mm to malutko. Ja przy 8,5 mm po owulacji (w owulację ponad 10) martwię się, czy wystarczy do zagnieżdżenia. Jedni mówią, że od 8 powinno być ok, inni, że od 6 mm.

    Działaj na poprawę endo, czerwone wino na pewno, pojawiało się to już na wątku.

    Ja nie chcę pić teraz alkoholu jakoś, więc u mnie ta metoda odpada ;)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na dwa dni(myslalam że 7) jak się okazało przed @ mialam 2mm a norma to 6mm jak powiedział mi gin. Mam nadzieję, że ten cały ovarin podziałał. Dziwnetylkio że ja go mam vrać raz dziennie a nawet na opakowaniu napisane jest że zalecane są 2, no ale co ja się tam będę, wierzę że mój gin wie najlepiej.

    Ja jakoś ostatnio wina nie mogę odrzuca mnie, bardziej na piwo mnie ciągło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 10:23

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mam nadzieję, że leki mi pomogą i endo będzie rosło :) cóż dowiem się co i jak podczas wizyty :) oby się polepszyło, ale jestem dobrej myśli skoro okres wystąpił to coś się ruszyło w dobrym kierunku :D chociaż gdyby @ nie wystąpiła teraz z powodu ciąży to byłabym przeszczęśliwa i tylko taką opcję zaakceotuje przy ponownym zablokowaniu @ ;)

    gacka89 lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka musimy ufać naszym ginom i dobierają nam dawki odpowiednie dla naszych przypadłości :) sama myslałam , że duphaston bd musiała brac min 2 x dziennie a zapisany mam 1 x i tego się 3mam i na własną ręke nic zmieniać nie będę bo tylko mogłabym sobie zaszkodzić... jakby nie patrzeć to nie witaminki tylko hormony i można nieźle z nimi przekombinować ...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że tak. Nawet bym nie pomyślała żeby zmieniać. Ja mam dupka 2 razy dziennie brać oby pomogło:D

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Właśnie ja tak miałam 3 dni po owulacji, bo bym wiązała to z owulką. No nic, jak zdążę to wspomnę o tym gin w sobotę, powie mi, czy sie tym przejmować, może do tego czasu sprawdzę też czy to sie powtórzyło, chociaż nie ukrywam, że się trochę boję.

    San, niedobrze Ci w sense, że Cie mdli?

    Dziewczyny, ja nos psa też na każdym oknie ;-) Jak wychodzimy to nasz diabeł wypatruje nas w oknie :)
    Tak mdli mnie, i moze mi troszke slabo..

    Gacka nie wydake mi sie zeby to bylo od ucisku bo jest mi mir dobrze po a nie w trakcie.

    Ja na endomtrioze pike winko czerwone czasem, winogrono , i cos slyszlalam se orzechy .

    Co do dupka to dawki raczej bym nie zmieniala tez, tez mam zapisame 2 razy dziennie, tylko ze ja mam od 16 dc a miewam późne owulacje wiec nie wiem czy to dobry pomysl bo duphaston zageszcza sluz.

    Teraz wezme chyba po owulacji nie wazne kiedy sie pojawi.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San, endometrioza to chyba coś innego niż cienkie endometrium, ale pewnie to miałaś na myśli ;)

    Dupka lepiej po owulacji - masz rację. A kiedy masz teraz gin i ile masz brać duphaston?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do kombinacji na właśną rękę - macie racje - lepiej nie. Jak ma się wątpliwości lepiej pogadać z lekarzem, albo sknsultować z innym. Niestety nie wszyscy są oddani swojem zawodowi i traktują nas niepoważnie. Ostatnia ginekolog powiedziała mi szczerze, żebym zapisała się do lekarza specjalizującego się w niepłodności, że tacy lekarze jak ona, mogą zrobić podstawową diagnostykę, podać rozwiązanie, ale lepiej udać się do kliniki. Ja dostałam od razu namiary na 2 lekarzy dla siebie i 1 dla męża, który z kolei diagnozuje i leczy niepłodność u mężczyzn.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin jest jednym z najczęściej polecanych lekarzy, do tego ma dyżury w szpitalu więc to dodatkowy plus jak się tam trafi bo sie toba zaopiekuje.

    Powiem Ci San że nie zauważyłam, żebym ze miała gęsty śluz po dupku. Chyba że to zasługa ovarinu.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    San, endometrioza to chyba coś innego niż cienkie endometrium, ale pewnie to miałaś na myśli ;)

    Dupka lepiej po owulacji - masz rację. A kiedy masz teraz gin i ile masz brać duphaston?
    Oda masz rację;) mam slownik w telu i sam mi zmienia slowa;) nie spojrzalam nawet ze zrobilam blad;)

    Mam teraz na 24 sierpnia, teraz bedzie drugi miesiac , bo wypisal mi dwa opakowania wiec dowiem sie co dalej jak pojde teraz

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DObry gin to skarb! A skąd jesteś Gacka?

    A co do śluzu, zauważasz u siebie śluz płodny i jest taki sam jak bez duphastonu? Może to nie jest zuważalne gołym okiem, ale też słyszałam, że ma duży wpływ na śluz i bardzo utrudnia zapłodnienie przez to, dużo osób mówi, że blokuje owulacje, dlatego powinien być przyjmowany po owulacji.

    San, to jeszcze troche, ja akurat 24 testuje, ty masz wizytę, oby dla nas obu to był dobry dzień :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wcinam ostatnio pestki słonecznika i nawet mój M też ostatnio widzę zaczął. Zawierają witaminę E, która m.in. wpływa na jakość plemników ;) oprócz tego jeszcze wit. A,C i B oraz białko roślinne i błonnik.

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    DObry gin to skarb! A skąd jesteś Gacka?

    A co do śluzu, zauważasz u siebie śluz płodny i jest taki sam jak bez duphastonu? Może to nie jest zuważalne gołym okiem, ale też słyszałam, że ma duży wpływ na śluz i bardzo utrudnia zapłodnienie przez to, dużo osób mówi, że blokuje owulacje, dlatego powinien być przyjmowany po owulacji.

    San, to jeszcze troche, ja akurat 24 testuje, ty masz wizytę, oby dla nas obu to był dobry dzień :)
    Oby oby;) trzymam mocno kciuki;)

    Gacka sluz tez po dupku jest gesty i moze nawet tak bardzo ze nie wyplywa ze srodka , moze dlatego go nie zauwazasz?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ