X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestki dyni podobno też są dobre, zawierają wit E, a ona ma wpływ na progesteron. Na pewno b6 też jest dobrą opcją i oczywiście witamina C. Ja się kiepsko odżywam (chociaż staram się coraz lepiej), wiec może powinnam suplementować te witaminy.

    A wy, bierzecie poza kwasem foliowym konkretne suplementy?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Pestki dyni podobno też są dobre, zawierają wit E, a ona ma wpływ na progesteron. Na pewno b6 też jest dobrą opcją i oczywiście witamina C. Ja się kiepsko odżywam (chociaż staram się coraz lepiej), wiec może powinnam suplementować te witaminy.

    A wy, bierzecie poza kwasem foliowym konkretne suplementy?
    Ja wlasnie biore magnez z witanina b6 , ni wiesiolek na ten sluz. Tez staram sie jesc troche lepiej, wiecej owocow i warzyw mniej tluszczu , ale nie zawsze wychodzi.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda moja dieta też nie jest najlepsza... nieregularne posiłki i nie zawsze zdrowe... do tego czasem fast foody. Ostatnio oprócz kwasu i wiesiołka nic nie biorę ale czytam właśnie ostatnio dużo o diecie płodności. W prowadziłam słonecznik jem częściej ryby, więcej fasoli, na przekąski sięgam albo po słonecznik albo świeżą marchewkę (na szczęście mam swoją z ogrodu) dużo natki pietruszki daję do np mielonego przy okazji i mój M i teściowa korzystają ze zdrowszego jedzenia. Mam tylko problem z regularnością posiłków bo jedynie obiad mam o stałej porze i codziennie. Wyeliminowałam całkowicie napoje gazowane itp. tylko soki i woda mineralna niegaz. czasem ew. piwo radler mało kiedy... i staram się ograniczać cukry zmniejszam po trochu

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dużo planow ale skończyło się na samym kwasie foliowym.

    Na szczęście owulacja była, ale wiem, że dieta ma też wpływ np. na endometrium, o którego grubość się też niepokoję.
    W przyszłym cyklu będę mądrzejsza :)

    Mnie zaczynają boleć piersi. Dawno tego nie miałam tak wcześnie, może to oznaczać wzrost prolaktyny :/

    No nic, wyjaśni się w sobotę.

    Ja przechodzę na zdrowsze żywienie, idzie mi coraz lepiej, ale też mam wpadki :) Chyba nie ma co zbyt restrykcyjnej diety stosować

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spinka - brzmi dobrze.
    Zazdroszczę własnych warzyw!!

    Ja właśnie potrafię naprawdę nie jeść świnstw, a potem w ciągu tygodnia nadrobić - pizze, czipsy, kola.

    Wczoraj też miałam taką ochotę na czipsy i zimną gazowaną kolę i uległam pokusie.

    Jeżeli chodzi o regularność - jem głownie jak jestem głodna, mniej wiecej co kilka godzin. Zawsze sniadanie, porządne, z jajek, potem drugie śniadanie, albo wczesny obiad, to wtedy podwieczorek i kolację, chociaż z niej najczęściej rezygnuję.

    Ostatnio z mężem też dużo więcej gotujemy sami, nowych rzeczy i całkiem smacznie nam to wychodzi ;)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie nie można dać się zwariować! i to nie chodzi o stosowanie diety bo na samą myśl o diecie się człowiek spina i z czasem zniechęca. Trzeba zmienić nawyki żywieniowe, a to jest trudne jeśli się przez długi czas do czegoś przywykło... ja zaczęłam zmianę małymi krokami i jak czasem mam po prostu na coś bardzo ochotę to zjem ale wiadomo raz nie zawsze ;) trzeba sobie powiedzieć tyle i koniec i postawić odpowiednia granicę :)

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Wałbrzycha - slynacego ze złotego pociągu haha:)

    Wydaje mi się, że pp ovarinie śluz mi się poprawił bo go zauważyłam w ogóle, że jest bo wcześniej miałam z tym problem żeby stwierdzić jaki on jest to byto w okolicach owu. Teraz jak biore dupka to wydaje mi się że różnicy nie ma jak sprzed brania. Probuje teraz z badaniem szyjki to śluz jest, nie wydaje mi się żeby był gęsty. A szyjki praktycznie nie jestem w stanie wyczuć jest tak wysoko, koniuszkiem doslownie palca wyczuwam i jest zamknięta.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej diecie przewazaja warzywa ;D chyba kazde z mozliwych ;) slodyczy nie jem w ogole i naprawde idzie do tego organizm przyzwyczaic ;)co do miesa to zjem ale to bardzo rzadko piers z kurczaka i to tylko gotowana bo smazonych potraw nie jem ;) rybke na parze lubie,ale niestety za rzadko jest na moim stole....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radykalna zmiana diety tez chyba nie wpływa dobrze przy staraniu bo organizm się rozreguluje i wogole nie bedzie wiadomo kiedy okres kiedy ovu.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację gacka z tą dietą.

    Ja najlepszą dietą, jaką sobie zafundowałam, co właśnie było zmieniem nawyków a nie katowaniem się to zmniejszene porcji. Jadłam to samo, tylko nawet o połowę mniej! I żoladek się zmniejszył, przyzwyczaił, na wadze parę kg mniej :)

    Ale teraz muszę się skupić na jakości jeszcze i bedzie dobrze :)

    Jak będzie fasola, to też nie chce dopiero wtedy wprowadzać tych zmian, tylko mieć wdrożone wcześnej :)

    Agaa podziwiam tak zdrowe odżywianie :) I macie ze Spinką rację - kwestia przyzwyczajenia organizmu.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak poszłam do dietytaka to mnie wypytała o wszystko co jem czego nie lubie i tak mi ustawiła dietę. Co prawda i tak wywrocila mi moje jedzenie do gory nogami. Miedzy innymi przez pcos ale 10 kg zrzucilam. Teraz chcemy z M wrocic czesciowo do tego jadłospisu. Słodyczy nie musze jesc nie ciagnie mnie, bardziej na slone mam ochotę.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 kg to sporo. Ja teraz też ważę o 10 kg mniej niż w swoim najgorszym okresie, ale nie zrzuciłam tego na raz, tylko stopniowo i to tak, ze chudłam i tyłam +/- 3 kg, aż w końcu stopniowo, stopniowo zeszłam do wagi satysfakcjnującej sprzed mojego roztycia, ale mam apetyt na więcej i nie obraziłabym sę jeszcze jakbym 3 kg mniej miala :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja schudlam to w ok 5-6m. Mniejwiecej 1,5 kg na tydzien traciłam. W ciagu dnia miałam 1400 cal zjeść no i 5 posiłków dziennie.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pięknie i zdrowo. Ważne, żeby zmienić nawyki i nie wrócić do tych złych, bo tyje się o wiele szybciej niestety niż chudnie.

    Gratuluję przemiany :) Teraz tylko fasola może Ci pokrzyżować wagę :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziewczyny ile teraz mierzycie i wazycie?? ;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja staram się więcej pić bo wiem, że za mało piję, a to nie dobrze. A kawa i herbata się nie liczy i w dodatku jak się ją wypije to trzeba uzupełnić wodą albo sokiem. No, a co do słodyczy to jem jak mam ochotę ale z umiarem. Mięso jadam głównie kurczaka i chude wieprzowe ale gotowane zazwyczaj. Nie lubię tradycyjnego schabowego ;) jeśli pieczone to mielone i ostatnio upiekłam na ognisku, a nie na tłuszczu oczywiście z dużą ilością natki pietruszki :)

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez za mało piję :/do wody to się zmuszam.
    Ja niestety nie lubię ziół. Koperek, pietruszka, rozmaryn, tymianek itp odpada! Za to lubię słono, fatalnie!

    Ja mierzę 162 i ważę 52 kg.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    60 kg przy wzroście 173 cm (BMI 20,05) prawidłowe BMI to między 18,5-24,9 a podobno optymalne BMI dla starających się to w przedziale 20-24,99

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sprawdziłam, 19.81 BMI. To minimalnie za mało, a chciałam jeszcze 3 kg zrzucić.
    Ale może zamienię tłuszcz na mięśnie :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, a wiesz co ja też nie lubiłam wody nawet mnie odrzucało. Wiesz co odkryłam nie wiem dlaczego tak ale jak pije ze szklanki tak mam, a jak z butelki to normalnie wypiję. Dlatego mamy z M swoje butelki ;) pomylić też nie da się bo mój pije gazowaną i na razie nie udało mi się u niego tego nawyku pozbyć ;)

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ