X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie swieto a ja w pracy do 22, jak wroce to moj moze juz spac ;) zazdroszcze wakacji zagranicznych, my co roku mamy cos , wiec narazie inwestujemy w remont domu a moze potem wyjedziemy ;) oo musze obczaic te testy, chociaz ja w sumie nie testuje, bo zawsze czekam do @ i zawsze jest ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona to trzeba budzic, nie ma zmiluj :p

    SanKwt, Agu90 lubią tę wiadomość

  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jak tu świętować, jak mąż już chrapie ;P Aż żal go budzić. Chociaż w ogóle ostatnio mam mega ochotę na zabawę, że czasem "niechcący" go szturchnę haha ;P Ale ze mnie wariatka xD Za niedługo będziecie mnie w psychiatryku odwiedzać xD

    W ogóle nic już nie rozumiem, bo @ spóźnia się już cztery dni, co praktycznie mi się nie zdarza. Żadnych oznak @, tak mnie to wnerwia, że szok. Czekam, żeby zrobić prolaktynę, a chce się na wizytę umówić i nie wiem na kiedy xD
    Powiem Wam, że jest coś gorszego od @, a mianowicie negatywny test i oczekiwanie na @ ;P

    SanKwt lubi tę wiadomość

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    Anuś oj zazdroszczę wakacji :) Super, że wypoczęci :*

    SanKwt od kogo na allegro kupujesz testy? Może też zacznę zamawiać przez neta.

    Majjka zrób test po egzaminie. Podwójnego powodzenia :*

    Ilona, póki @ nie ma, to nadzieja jest ;) A co do mieszkania, to jest ogromna radość. Chcemy wreszcie zamieszkać sami. Mieszkamy teraz u moich rodziców, czasami u teściów. Brakuje nam swojego miejsca.

    Rikita leki bardzo szybko zbijają TSH, więc głowa do góry :)

    Ula, głupia ta zależność, skoro FT4 powinno być wyższe to mogłoby nie spadać po lekach :D Zobacze co mi endo powie. Też słyszałam, że jak się wyprowadzi do niewykończonego to potem będzie dłużej i ciężej dokończyć. Ale to nie ważne, liczy się komfort psychiczny. A my z Mężem już odliczamy dni do zamieszkania tylko we dwójkę :)
    Byliście we Włoszech w podróży poślubnej? Mmm, moje marzenie - pojechać na objazdówkę do Włoch :) My byliśmy na Majorce, też było cudownie, choć strasznie żałuję że chodzić nie mogłam za bardzo (taki tam wypadeczek na własnym weselu :D). Chcieliśmy w tym roku pojechać do Włoch, ale ze względu na mieszkanie i duże wydatki musimy to odłożyć na następny rok. Ciekawe czy już z Maluszkiem w brzuszku, mam taką cichą nadzieję :)


    No glupia, slupia ta zaleznosc....mozna powiedziec ze w ogole jej nie ma:P.

    Takwe Wloszech w podrozy poslubnej :))) Pojechalismy autem ( 4 osoby), wynajelismy campingi (standard super! czasami lepszy niz w jakis hotelach:P), nocowalismy w 3 campingach, co dzien cos innego zwiedzalismy. Widzielismy Siene, Arezzo, Cortone, Florencje, Wenecje <3:). Naprawde tanio wyszlo i to na dwa tygodnie. Polecam taka opcje.

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    Dziewczyny i jak tu świętować, jak mąż już chrapie ;P Aż żal go budzić. Chociaż w ogóle ostatnio mam mega ochotę na zabawę, że czasem "niechcący" go szturchnę haha ;P Ale ze mnie wariatka xD Za niedługo będziecie mnie w psychiatryku odwiedzać xD

    W ogóle nic już nie rozumiem, bo @ spóźnia się już cztery dni, co praktycznie mi się nie zdarza. Żadnych oznak @, tak mnie to wnerwia, że szok. Czekam, żeby zrobić prolaktynę, a chce się na wizytę umówić i nie wiem na kiedy xD
    Powiem Wam, że jest coś gorszego od @, a mianowicie negatywny test i oczekiwanie na @ ;P
    Haha;) ja tan robie inaczej ;) jak juz spi to poprostu sie slimacze do niego wtedy jemu zapala sie lampeczka i podstep soe udaje;) trzeba czasem zlosliwie narobic ochoty ;)

    Klayd;) ale swoja droga czy jak juz sie obudzi to wie o co chodzu?;) haha a tylko zebys czasem mu zebow nie chcacy nie wybila albo sliwy pod okiem ;) no rozbawilas mnie na sam wieczor;)

    papillon26 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy takie napalone jesteście :)? Czy to ze mną jest coś nie tak, bo ja w ogóle nie mam ochoty na serduszkowanie? Masakra :) Może jakieś propozycje żeby to zmienić?

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggi90 wrote:
    Dziewczyny czy Wy takie napalone jesteście :)? Czy to ze mną jest coś nie tak, bo ja w ogóle nie mam ochoty na serduszkowanie? Masakra :) Może jakieś propozycje żeby to zmienić?

    U mnie wręcz czasem to mam wyrzuty sumienia, że go tak męczę xD. Kiedyś się śmialiśmy, że to niby mężczyźni tacy napaleni, a to niekoniecznie. Nie mam pojęcia co pomaga na libido ;( przede wszystkim pozytywne nastawienie ale na dobrą zabawę, nie na prokreację.

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggi90 wrote:
    Dziewczyny czy Wy takie napalone jesteście :)? Czy to ze mną jest coś nie tak, bo ja w ogóle nie mam ochoty na serduszkowanie? Masakra :) Może jakieś propozycje żeby to zmienić?
    Moze sie stresujesz? Tak jak napisala Klayd trzeba czerpac z tego przyjemnosc, nie myslec tylko, ze ma sluzyc zaplodnieniu.

  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres codziennie mam. To w sumie 2 cs, wcześniej się nie staraliśmy a było tak samo. Ale jakieś 5 lat temu tylko mnie dotknąć a już byłam gotowa:-)

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggi90 wrote:
    Dziewczyny czy Wy takie napalone jesteście :)? Czy to ze mną jest coś nie tak, bo ja w ogóle nie mam ochoty na serduszkowanie? Masakra :) Może jakieś propozycje żeby to zmienić?
    A np u mnie z tym srrduszkowaniem to tak roznie ale mam motywacje ;) chcac nie chcac jak mam te dni plodne to sama wiem ze szkoda ny bylo przrpuscic;) a potem to juz jest goroco;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    U mnie wręcz czasem to mam wyrzuty sumienia, że go tak męczę xD. Kiedyś się śmialiśmy, że to niby mężczyźni tacy napaleni, a to niekoniecznie. Nie mam pojęcia co pomaga na libido ;( przede wszystkim pozytywne nastawienie ale na dobrą zabawę, nie na prokreację.


    Haha sa takie dni w miesiacu (zazwyczaj te plodne) kiedy nie daje mojemu Mezowi zyc :D..Mowi ze jestem niewyżyta :P.....

    Rossetia lubi tę wiadomość

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2580

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :)

    u mnie 32 dc...

    Jak do jutra nie dostanę @ to w sobotę rano siknę. Chociaż wątpię, że to mogłaby być ciąża.
    Najpóźniej powinnam dostać @ w niedzielę, wtedy w środę byłby 4dc i mogłabym pojechać do lekarza. Inaczej lipa, bo od czwartku do niedzieli Nas nie ma w domu, a między 4 a 6 dc mam się zgłosić na wizytę.

    Co radzicie?

    U mnie pogoda piękna, jak u Was?
    Miłego dnia życzę :*

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z libido tez różnie, ale wydaje mi sie ze to wynika ze zmeczenia, bo np jak niedziela czasem caly dzien.w łóżku to serduszkowanie kilka razy ;) Rossetia a masz nieregularne cykle ze max do niedzieli? A moze jednak cos zaskoczylo, mialas monitoring czy ovulka byla ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2580

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak cykle mam od zawsze nieregularne. Kilka ostatnich cykli brałam Duphaston i @ dostawałam max 2 dni po odstawieniu.
    Ten cykl jestem bez Duphastonu, bo miałam w maju histeroskopię i lekarz nie kazał mi brać Dupka tylko poczekać, aż sama dostanę @. Jednak nigdy nie miałam aż tak długich cykli, nawet bez duphastonu, a wręcz były 20-kilku dniowe.

    Ten cykl jestem bez monitoringu, bo nie brałam żadnych leków stymulujących i cykl był tylko jakby na histeroskopię przeznaczony, którą miałam 10dc.

    Martwi mnie to, żeby jak na złość ten przedział między 4 a 6 dc jak mam się zgłosić na wizytę wypadnie mi w długi weekend, a wtedy wyjeżdżamy i nie będę mogła pojechać do lekarza. Dlatego tak napisałam, że do niedzieli, bo wtedy 4dc byłby w środę i mogłabym na środę zapisać się na wizytę :)

    Mam nadzieję, że teraz jaśniej napisałam ;)

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ktora z Was czuje ze moze jednak cos zaskoczyło? Jak tak jakos mam przeczucie ze sie udalo ale pewnie sie myle;)
    Wczoraj naszlo mnie na biszkopt z bita smietana i dzemem , dzis z rana zjadlam paczka do kawy, na takie "zachcuanki" zdecydowanie za wczesnie. Ale nigdy mi sie to nie zdarza, dzis idac do sklepu po pieczywo , gdy spojrzalam na paczka musialam go kupic;) tak sie na mnie ten pąk patrzyl ze nie moglam sie oprzec;)

    A jak u Was dziewczyny?

    ula87 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt u mnie nocy cykl. 3 dc, także nic nie czuję :D a na ewentualną ovulkę męża nie będzie więc w tym cyklu czekam już na kolejną @ chociaż jeszcze jedna nie minęła do końca :D w tym cyklu mam dupka pierwszy raz więc ciekawa jestem czy pomoże na moje 4 dniowe plamienia przed @. zobaczymy. a za Ciebie trzymam kciuki aby przeczucia Cię nie myliły. ja jak się udało wiedziałam już 3 dni po skoku tempki, czułam się inaczej niż dotychczas i wiem już jaki to stan i będę bez testu wiedzieć kiedy się udało a kiedy nie ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    SanKwt u mnie nocy cykl. 3 dc, także nic nie czuję :D a na ewentualną ovulkę męża nie będzie więc w tym cyklu czekam już na kolejną @ chociaż jeszcze jedna nie minęła do końca :D w tym cyklu mam dupka pierwszy raz więc ciekawa jestem czy pomoże na moje 4 dniowe plamienia przed @. zobaczymy. a za Ciebie trzymam kciuki aby przeczucia Cię nie myliły. ja jak się udało wiedziałam już 3 dni po skoku tempki, czułam się inaczej niż dotychczas i wiem już jaki to stan i będę bez testu wiedzieć kiedy się udało a kiedy nie ;)
    No ja w dodatku dzis obudzilam sie sie z katarem i bolem gardla;/ ktos mi kiedys mowil ze przeziebienie tez zwiastuje wczesna ciaze ale nie wydaje mi die zeby to byla prawda.. a rak zapytam mialas jakies konkretne sygnaly?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 15:31

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt bylo by swietnie :) na zachcianki fakt jeszcze niby za wczesnie ale kto wir, sa.kobiety podobno od razu czuja ze zie udalo ;) a kiedy masz termin @? Ja mam termin max do srody, boli mnie brzuch jak na okres, przeczuc nie mam zadnych ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    SanKwt u mnie nocy cykl. 3 dc, także nic nie czuję :D a na ewentualną ovulkę męża nie będzie więc w tym cyklu czekam już na kolejną @ chociaż jeszcze jedna nie minęła do końca :D w tym cyklu mam dupka pierwszy raz więc ciekawa jestem czy pomoże na moje 4 dniowe plamienia przed @. zobaczymy. a za Ciebie trzymam kciuki aby przeczucia Cię nie myliły. ja jak się udało wiedziałam już 3 dni po skoku tempki, czułam się inaczej niż dotychczas i wiem już jaki to stan i będę bez testu wiedzieć kiedy się udało a kiedy nie ;)
    Uwierzysz, ze ja nic nie pamietam!? Dreczy mnie to, ze nie potrafie przywolac tego uczucia. Na pewno obrzmiale piersi ale one to i na okres sa bolesne...takze bedzie sikaniec. Planuje na 19 choc to dwa dni przed spodziewana @. Z tym, ze biore dupka teraz to nie chce czekac. Owulacja przypadla 13-14 cyklu to test juz chyba cos wykaze co?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 16:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wiem. Nie moglam pic kawy. Sam jej zapach odpychal mimo ze jestem kawoszem. Ale nid pamietam w ktorym tygodniu mnie to dopadlo, bo do gina z ciaza bylam juz w 6tc takze cos moglam przegapic

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ