X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u gina w 4t2d i też nic nie widział :)
    Co do plamień, dodam, że ja plamiłam do ok 11 tygodnia, i tak naprawdę bez większej przyczyny, na etapie plamienia nikt nie wiedział dlaczego, i brałam duphaston do jakoś 12-14 tygodnia, już nie pamiętam.

    Testy owulacyjne - nigdy u mnie nie wychodziły, w szczęśliwym cyklu również w ogóle, a robiłam łącznie z 3 firm.

    Tyle z mojego doświadczenia, powodzenia dziewczyny :* :*

    U mnie wszystko ok, czekam na dziewuszkę :)

    Kasiulka90, Marza89 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Skarpeta wróciłaś :) Tzn byłaś cały czas, ale mniej aktywna :) Myślałam o Tobie :)
    Lepszy oschły a konkretny lekarz niż miły choć mało kompetentny :) Trzymam kciuki, żeby coś ruszyło do przodu :)

    zaglądam zaglądam regularnie :) ale czasem nie wiem już co napisać... dlatego tylko czytam ;p
    też tak myślę, ogromnie sie cieszę że trafiłam do kogoś kto od razu mi powiedział co robić... nie było tekstu ile się staracie... a to za krótko nie ma się co martwić... tylko od razu co mam zrobić kiedy i działamy :) teraz ide w poniedziałek dziś zrobiłam tarczycowe badania i coś tam jeszcze :)
    ja myślę o Was cały czas :)
    3mam mocno kciuki za każdą z nas :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    Haha no to torbieli się nas trzymaja. U mnie jajnik się przestymulowal po CLO.
    Co to zajscia w ciaze ... W pracy w biurze jesteśmy we trzy jedna mija koleżanka też ma właśnie torbiel a druga wczoraj powiedziała " oj dziewczyny zachodzie wciąż to nie będziecie miały takich problemów " śmiać mi się chciało :P
    Torbiel w ciąży nie przeszkadza i w większości przypadków nie jest groźna i znika ale mnie wykańcza psychicznie że w ogóle tam jest i że mnie boli :D

    na pewno sie nam te paskudztwa wchłoną :) nie ma się co martwić :) Dibolek nie ma się co na zapas martwić ;p
    dbaj o siebie :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    na pewno sie nam te paskudztwa wchłoną :) nie ma się co martwić :) Dibolek nie ma się co na zapas martwić ;p
    dbaj o siebie :)
    jasna sprawa ! :D

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Ja byłam u gina w 4t2d i też nic nie widział :)
    Co do plamień, dodam, że ja plamiłam do ok 11 tygodnia, i tak naprawdę bez większej przyczyny, na etapie plamienia nikt nie wiedział dlaczego, i brałam duphaston do jakoś 12-14 tygodnia, już nie pamiętam.

    Testy owulacyjne - nigdy u mnie nie wychodziły, w szczęśliwym cyklu również w ogóle, a robiłam łącznie z 3 firm.

    Tyle z mojego doświadczenia, powodzenia dziewczyny :* :*

    U mnie wszystko ok, czekam na dziewuszkę :)
    Paulina, Ty masz ten suwaczek tak daleko już?! O rany, tyle czasu minęło... U mnie odwrotnie - testy były w miarę pozytywne, ale chyba bez owulacji xD
    Dziewczynka - cudnie! Będzie małe słodkości do kochania :) Czujesz już ruchy? Pewnie już kupujesz różowe sukienusie :D

    mi88 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga91 wrote:
    Hej dziewczyny, w nowym cyklu chce wybrać się na badania.
    TSH, FT3 i FT4 już zrobiłam i jest ok.
    Jak dobrze czytałam to zostaje do zrobienia FSH + LH + Prolaktyna?
    I jak czytałam to te badanie najlepiej zrobić 3 razy?
    Zaraz po okresie, zaraz po owulacji i w fazie lutealnej?
    Czy wiecie może kiedy konkretnie najlepiej zrobić te badania?
    To zostaje Ci FSH, LH, Testosteron i prolaktyna robione 2-3 dc (prolaktyna teoretycznie w każdym dniu cyklu byle rano) oraz progesteron 7 dni po owulacji ( lekarze często podają 21-22 dc)

    Olga91, mi88 lubią tę wiadomość

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja odnośnie badań dorzucam jeszcze listę z pierwszej strony tego wątku:
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-testowanie/kwietniowe-testowanie-2018,15009,1.html
    ("Tajemna wiedza staraczek") :) W pierwszym arkuszu excela są podstawowe badania.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka ruchy czuję od ponad 3 tygodni, od 2 tygodni są bardzo mocne, na tyle że kolejną noc z rzędu budzi mnie królewna w nocy i nie mogę zasnąć tak kopie :)

    Trzymam kciuku za Was !! :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woooow <3 To dlatego kobiety mówią, że ciąża to najlepszy czas w życiu :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka widze tez masz długawe cykle... kiedy testujesz?

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Czy ktoś wie co u Agi ,jaszmurki ,Marudy, Erastel i Gacki bo coś dziewczyny ucichly?

    Ja duphaston jakoś brałam do 17-18tydzien a jakoś od 20 do 27 luteine dopochwo e a do 17tugodnia plamilam, i powiem że dopóki brałam duphaston czy luteine byłam spokojniejsza jak odtsawilam leki to trcohe panikowlam

    gacka89 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka widzę, że jednak zdecydowałaś się na wizytę w poradni :)

    Skarpeta, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta, no właśnie mam nadzieję, że nie będzie powtórki z wakacji, kiedy miałam cykle 50 i 65 dni. Obawiam się, że nie miałam teraz owulacji, bo temperatura nie skoczyła. I nie mam pmsu. Ale tak się składa, że jutro mam zakrapianą imprezkę, więc zamierzam użyć testu - który czekał pół roku w szafce xD Nie było sensu testować. Teraz też na 99% nic z tego, ale najwyżej będę piła z żałości xD

    Plamka, właściwie to mój mąż mnie tym męczył i w końcu sam zadzwonił i nas umówił ;) hehe :)

    Plamka_92 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że mąż się stara i mu zależy :)

    U mnie też na 99,99% nic z tego, a mnie i tak kusi, żeby zatestować :p niemożliwa czasem jestem :p

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej :)

    Czy ktoś wie co u Agi ,jaszmurki ,Marudy, Erastel i Gacki bo coś dziewczyny ucichly?

    Ja duphaston jakoś brałam do 17-18tydzien a jakoś od 20 do 27 luteine dopochwo e a do 17tugodnia plamilam, i powiem że dopóki brałam duphaston czy luteine byłam spokojniejsza jak odtsawilam leki to trcohe panikowlam
    Maruda się na mnie obraziła i dlatego tu nie pisze :( Aga już od dawna nie pisze. Jaszmurka też ucichła. Erastel nagle przestała pisać, niedawno coś się odezwała, ale nadal jej się nie poszczęściło. Chyba straciła nadzieję :( Gacka ostatnio pisała, że ma problemy z piersiami, coś z nich wycieka, ale prolaktyna w normie. Codziennie sprawdzałam jej wykres na innym portalu, ale od kilku dni nie dodaje temperatur. Czasem ze sobą jeszcze piszemy ;)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    To dobrze, że mąż się stara i mu zależy :)

    U mnie też na 99,99% nic z tego, a mnie i tak kusi, żeby zatestować :p niemożliwa czasem jestem :p
    Hahaha :D Kochana, całe szczęście, że podchodzisz pozytywnie i cały czas masz nadzieję! Życie Ci to wynagrodzi :*

    Plamka_92, Skarpeta lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Hahaha :D Kochana, całe szczęście, że podchodzisz pozytywnie i cały czas masz nadzieję! Życie Ci to wynagrodzi :*

    Mam nadzieję, że nam wszystkim wynagrodzi :*

    Pozytywne myślenie to chyba z tego względu, że mimo dość długich już starań to jednak diagnozuję się od niedawna, więc może lekarze jeszcze kilka planów na mnie będą mieć i w końcu coś z tego wyjdzie :)

    Daj znać jak test, może ten 1% jednak wygra :D

    Kasiulka90, Skarpeta lubią tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka, a kiedy zamierzasz testować? Też jutro rano?

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie naprawdę kusi, ale u mnie to serio nie ma sensu ;D Bo ja czekam na HSG i lekarz nam powiedział, że w tym cyklu jeśli chcemy <3 to tylko i wyłącznie w prezerwatywie, żeby przed samym zabiegiem nie było niespodzianki, bo muszę teraz leki przeciwzapalne brać i zaraz antybiotyk.

    A kusi mnie, bo już mi się okres spóźnia :p

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście się zabezpieczaliście, jak lekarz kazał? Bo wydaje mi się, że to z nerwów Ci się spóźnia. Masa dziewczyn to przeżyła :D Dobrze by było, żebyś mierzyła temperaturę. Dużo by Ci powiedziała i wiedziałabyś czy jest sens testować czy nie ;)

    Plamka_92 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
‹‹ 477 478 479 480 481 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ