X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 3 maja 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    A temperatura w pochwie?
    tego to nie wiem i nie mam jak sprawdzić :P

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesty nawet na stymulacji zdarza się że nie ma owulacji.

    Lonka a miałaś monitoring aby potwierdzić czy te pęcherzyki po clo pękają ? Ja chodziłam na monitoring w 9-10dc jesli pecherzyk miał już 16-18mmm to w 12dc miałam zastrzyk jeśli były mniejsze to szłam jeszcze przed zastrzykiem i obowiazkowo około 17-18dc żeby sprawdzić czy pekly i dopiero zaczynałam brać duphaston.

    age.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Niesty nawet na stymulacji zdarza się że nie ma owulacji.

    Lonka a miałaś monitoring aby potwierdzić czy te pęcherzyki po clo pękają ? Ja chodziłam na monitoring w 9-10dc jesli pecherzyk miał już 16-18mmm to w 12dc miałam zastrzyk jeśli były mniejsze to szłam jeszcze przed zastrzykiem i obowiazkowo około 17-18dc żeby sprawdzić czy pekly i dopiero zaczynałam brać duphaston.

    Czasami mam wrażenie, że większość lekarzy robi wszystko na taki totalny odpierdol... Szkoda, że naszym kosztem.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 maja 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruda niestety tak jest, że dużo lekarzy robi odpierdol albo leczą nie mając pojęcia zamiast w prosty powiedzieć że oni nie zamjuja się leczeniem niepłodności. Gdybym ja lekarza nie zmieniła to bym pewnie dalej chodziła lykala progesteron od 16dc i wierzyła że w końcu idą się.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    age.png
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 4 maja 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Maruda niestety tak jest, że dużo lekarzy robi odpierdol albo leczą nie mając pojęcia zamiast w prosty powiedzieć że oni nie zamjuja się leczeniem niepłodności. Gdybym ja lekarza nie zmieniła to bym pewnie dalej chodziła lykala progesteron od 16dc i wierzyła że w końcu idą się.
    Tak samo jak ja. Mnie babka leczyła na brak progesteronu bo w badaniu wyszło że mam zero (a jak niby miałam mieć jak nie miałam miesiączek)
    Brała duphaston od 19-25 dc i liczyłam że się uda. Dobrze że zmieniłam lekarza. Dwa cykle z clo i już jesten w ciąży. Ale nie to jest najlepsze. Moja koleżanka z pracy poszła do tej co wcześniej chodziłam i okazało się że ma torbiel 4cm . Dostała leki antykoncepcyjne. Przyszła za dwa msc i ona jej mowi że się nie zmniejsYla i trzeba laparoskopie. Moja koleżanka widziała na monitorze że torbiel jest mniejsza ale fachowcem nie jest. Mówi do niej że i tak ona wyjeżdża do swojego rodzinnego miasta i nie będzie tu chodzić do ginekologa. A ona do niej :""Aaaa No to proszę iść tam u siebie do ginekologa. Ja to jestem starej daty i nas ucznono że jak jest coś nie tak to sie do razu wycina"
    No ludzie jak można tak powiedzieć... Japierdole

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 4 maja 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w życiu przeszłam pewnie przez prawie 10 ginekologów, większość prywatnie, a ich wiedza to i tak dla mnie blisko zera. Też miałam ginę, która "leczyła" duphastonem od 19 dc na "regulację", ale ma tanie USG więc czasem do niej skoczę ;) Na całe szczęście mój obecny lekarz sam twierdzi, że to bzdura i sztuczne wywołanie miesiączki sztucznym progesteronem. Trzeba się nieźle nałazić, żeby znaleźć dobrego lekarza, nie mówiąc o tym ile trzeba samemu się dowiedzieć.
    A naciąganie lekarzy to już w ogóle jest bajer nie do podrobienia, ostatni przed obecnym ginekolog chciał na chama mnie stymulować. Okej, chcę dziecka, bardzo chcę, ale stymulacja nie rozwiązuje mojego problemu z PCOS (właściwie nic go nie rozwiązuje, ale można próbować z nim walczyć i zaleczać tak, żeby stymulacja nie była potrzebna). Nie mówiąc o tym, że przy PCOS (silnym) czasami nawet stymulacja lekami nie daje efektu w postaci dojrzałej, prawidłowej komórki jajowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2018, 14:16

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 4 maja 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez już kilku przerobiłam. Trafiłam do tego udało się zobaczymy jak to będzie dalej. Narazie wydaje się być Wporzadku

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 4 maja 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze to ufać swojemu lekarzowi. Jak już i to zawodzi to nie jest dobrze.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 maja 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diobolek mi gin mówił że niski jest progesteron jak nie ma owulacji. Ja chodziłam do babki a dosłownie ulice wcześniej przyjmuje świetny i tańszy lekarz.

    Ja już wolałam zdecydowanie się na stymulacje przy jednym jajowodzie podwójnej macicy nie wiadomo ile trwaly by starania a dla mnie 1.5roku to dużo i nie wiem czy dalej bym dała radę psychicznie .
    U mnie nie ma co przy pcos leczyć bo hormony ok delikatnie zawyzony stosunek lh do fsh.
    mieć dobrego lekarza który wysłucha i potrafi leczyć to już połowa sukcesu. Mój przede mną nie ukrywał ze jesli nie zajde po laparoskopi w ciągu3 miesięcy e ciążę to on odsyla mnie dalej bo on zrobił co mógł.

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 maja 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeśli coś nam w nim nie pasuje to nie bać się iść na konsultacje do kogoś innego chociaż wiem że też nie jest fajnie opowiadać kolejnemu lekarzowi cały proces z leczenia

    age.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 4 maja 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, no oczywiście, wszystko jest kwestią indywidualną :) U mnie tragiczny poziom testosteronu, dlatego zdecydowałam się najpierw na terapię farmakologiczną. I nie mam takich dolegliwości jak Ty.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 5 maja 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, można dołączyć?
    Od ponad roku staram się dowiedzieć, co jest nie tak. Najpierw chodziłam do lekarki, która stwoerdziła, że nie ma co panikować, że jestem młoda itp. że nie można się spinać. Generalnie szybko zmieniłam lekarkę ponieważ nie robiła żadnych badań poza progesteronem i krzywą cukrową. Twierdziła że powodem niepłodności jest wysoki cukier na czczo ( 100), natomiast progesteron badalam bodajże w 23 dc a cykle mam 33-34 dniowe. Wtedy wyszedł mi niski- 6,3.
    Potem poszłam do innego lekarza i on zlecił mi więcej badań. Wyszła mi wysoka prolaktyna po obciążeniu i dostałam bromergon. Dodatkowo prowadził mi monitoring cyklu. Wyszło, że mam torbiel prawdopodobnie czynnościową po niepękniętym pęcherzyku. Torbielka się zmniejszała i lekarz powiedział, że na razie mam ją obserwować i powinna sama zniknąć. W środku cyklu był pęcherzyk, a tydzień później lekarz stwierdził, że owulacja była, dodatkowo progesteron 7dni po owulacji 21, więc on uważa że wszystko funkcjonuje ok. Dał mi decyzję do podjęcia- czy chcę powtarzać za miesiąc znów to samo, czy też na razie będę znowu próbować bo wszystko wygląda w porządku z moją owulacją. Ale moim zdaniem może problem jest gdzieś indziej? jak sądzicie?

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martysia. Progesteron ładny.
    Proponuję zbadać również tarczyce. Tsh, FT3 i Ft4 oraz anty TPO i anty tg. Całkiem przez przypadek wyszła mi niedoczynność i hashimoto. Tsh może się mieścić w normie, ale dla staraczki wynik może być za wysoki, lekarze starają się obniżyć do 1-2.
    a prowadzisz obserwacje cyklu? Śluz, temperatura? Żeby łatwiej było Wam trafić w dni płodne.
    I najważniejsze, czy partner się badał? Wg mojego lekarza w 50 % przypadków problem leży po stronie faceta. A on ma do zrobienia jedno badanie, które Ciebie może uchronić przed przyjmowaniem niepotrzebnych leków, licznymi badaniamo itp.

    f1d9680377.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 5 maja 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysia, zgadzam się z malutka_mycha. Ładny progesteron, świadczący prawdopodobnie o owulacji. I tak jak ona sugeruje, skupiłabym się na zbadaniu TSH razem z całym profilem, czyli ft3 i ft4, anty tpo i anty tg.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 5 maja 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to nie ciąża. No nic nie ma co się poddawać i trzeba walczyć dalej :)
    Musze w tym tygodniu zadzwonić do lekarza czy czekać na @ czy może trzeba będzie wywoływać. Zostaje więc z Wami i czekam na wasze dobre wieści :)

  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 5 maja 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Niesty nawet na stymulacji zdarza się że nie ma owulacji.

    Lonka a miałaś monitoring aby potwierdzić czy te pęcherzyki po clo pękają ? Ja chodziłam na monitoring w 9-10dc jesli pecherzyk miał już 16-18mmm to w 12dc miałam zastrzyk jeśli były mniejsze to szłam jeszcze przed zastrzykiem i obowiazkowo około 17-18dc żeby sprawdzić czy pekly i dopiero zaczynałam brać duphaston.

    Chodzę tylko raz w cyklu do gin i zawsze sprawdza czy jest czysto po owu.Myślę że to jest gwarancja tego ze pękły.

    Ja czasem dostaje @ bez wywoływania. Teraz pewnie będę brała luteine ale mam już pewność ze w ciąży nie jestem.

  • Kiwi24 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 maja 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja również staram sie o dzidziusia od 4 miesięcy.

    Mam niedoczynosc tarczycy

  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 5 maja 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam tsh około 1,1 więc w normie.
    robiłam komplet badań zleconych przez lekarza i on sprawdził, że jest ok tylko prolaktyna po obciążeniu była wysoka ale już biorę bromergon.
    byłam na monitoringu i lekarz powiedział kiedy mam się starać, sama nie widzę żadnych objawów śluzu itp. temperatury nie mierzę, bo za dużo z tym roboty a ja wstaję o różnych porach dnia.
    nie wiem po co ale też mam zapisany duphaston od momentu decyzji lekarza po monitoringu (teraz to był 26 dc) przez 10 dni. 11 dnia miałam zrobić test i po negatywnym odstawić i dziś właśnie odstawiłam- nawet nie chciałam patrzeć na ten test bo i tak wiedziałam że jest negatywny. i wrzucajac do smieci tylko na niego spojrzałam- i mam doła na cały dzień mimo że wiedziałam, że nic z tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 20:51

  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 5 maja 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    11 dnia miałam zrobić test i po negatywnym odstawić i dziś właśnie odstawiłam- nawet nie chciałam patrzeć na ten test bo i tak wiedziałam że jest negatywny. i wrzucajac do smieci tylko na niego spojrzałam- i mam doła na cały dzień mimo że wiedziałam, że nic z tego.

    To jest trudne bo za każdym razem człowiek ma nadzieje. Tez tak mam, wiem że nic z tego a i tak oczekuje drugiej kreski. Chodzę później smutna ale W końcu się uda trzeba pozytywnie patrzeć, bo jak to lekarze powtarzają dużo zależy od psychiki.
    Będzie dobrze, głowa do góry !
    Długo się staracie ?

  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 6 maja 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak gdzieś 15 miesięcy.

‹‹ 487 488 489 490 491 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ