X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    mam tsh około 1,1 więc w normie.
    robiłam komplet badań zleconych przez lekarza i on sprawdził, że jest ok tylko prolaktyna po obciążeniu była wysoka ale już biorę bromergon.
    byłam na monitoringu i lekarz powiedział kiedy mam się starać, sama nie widzę żadnych objawów śluzu itp. temperatury nie mierzę, bo za dużo z tym roboty a ja wstaję o różnych porach dnia.
    nie wiem po co ale też mam zapisany duphaston od momentu decyzji lekarza po monitoringu (teraz to był 26 dc) przez 10 dni. 11 dnia miałam zrobić test i po negatywnym odstawić i dziś właśnie odstawiłam- nawet nie chciałam patrzeć na ten test bo i tak wiedziałam że jest negatywny. i wrzucajac do smieci tylko na niego spojrzałam- i mam doła na cały dzień mimo że wiedziałam, że nic z tego.
    A mąż?
    A dzisiaj czytałam że jedna dziewczyna powiedziała swojemu gin że nie widzi plodnego sluzu to zalecił jej zażywanie oeparol i syrop guajazyl. Do tego dziewczyny zazywaja też wiesiolek do czasu owulacji i podobno pomaga woda z octem jabłkowy. Sama mam z tym problem ale dopiero zaczęłam zażywać wiesiolek więc nie mogę powiedzieć czy pomaga.

    f1d9680377.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A mąż?
    A dzisiaj czytałam że jedna dziewczyna powiedziała swojemu gin że nie widzi plodnego sluzu to zalecił jej zażywanie oeparol i syrop guajazyl. Do tego dziewczyny zazywaja też wiesiolek do czasu owulacji i podobno pomaga woda z octem jabłkowy. Sama mam z tym problem ale dopiero zaczęłam zażywać wiesiolek więc nie mogę powiedzieć czy pomaga.
    Czasami jest tak, ze na zewnątrz śluzu nie widać, ale w środku jest tez o tym mówiłam mojej gin to się śmiała, ze jest jest mam być spokojna.Ale oczywisicie dla swojego komfortu brałam do owulacji wiesiołka po dwóch cyklach widziałam różnice mimo, ze bardziej go brałam na endo :) Przy wiesolku trzeba sporo pic no i te 6 tabletek.Co do octu jabłkowego nie wiedziałam, ze na to wpływa piłam go już od dłuższego czasu, żeby waga ładnie zeszła i się udało ;) Miłego dnia

    Marudaruda, mi88 lubią tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Miłego dnia

    Tobie też miłego dnia, kochana :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 7 maja 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Czasami jest tak, ze na zewnątrz śluzu nie widać, ale w środku jest tez o tym mówiłam mojej gin to się śmiała, ze jest jest mam być spokojna.Ale oczywisicie dla swojego komfortu brałam do owulacji wiesiołka po dwóch cyklach widziałam różnice mimo, ze bardziej go brałam na endo :) Przy wiesolku trzeba sporo pic no i te 6 tabletek.Co do octu jabłkowego nie wiedziałam, ze na to wpływa piłam go już od dłuższego czasu, żeby waga ładnie zeszła i się udało ;) Miłego dnia

    Zajrzałam tu do Was po długim czasie i patrzę na ten Twój suwaczek! Ale ten czas leci;) u mnie w maju mija rok starań. Tak więc nie zniknęłam bo się udało. Niestety nadal nic z tego.

    Marudaruda pozdrawiam :*

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Zajrzałam tu do Was po długim czasie i patrzę na ten Twój suwaczek! Ale ten czas leci;) u mnie w maju mija rok starań. Tak więc nie zniknęłam bo się udało. Niestety nadal nic z tego.

    Marudaruda pozdrawiam :*

    Hej :* Miłego dnia. Nie poddawaj się :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Zajrzałam tu do Was po długim czasie i patrzę na ten Twój suwaczek! Ale ten czas leci;) u mnie w maju mija rok starań. Tak więc nie zniknęłam bo się udało. Niestety nadal nic z tego.

    Marudaruda pozdrawiam :*
    U mnie tak samo - pod koniec maja minie rok. Trzymamy kciuki za dziewczyny w ciąży - za szybki, bezproblemowy poród i zdrowe dzieciaczki :*
    Marudaruda - za Ciebie też trzymam kciuki! Niech się spełni Twoje marzenie :* Wielki szacun za adoptowanie pieska! :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    U mnie tak samo - pod koniec maja minie rok. Trzymamy kciuki za dziewczyny w ciąży - za szybki, bezproblemowy poród i zdrowe dzieciaczki :*
    Marudaruda - za Ciebie też trzymam kciuki! Niech się spełni Twoje marzenie :* Wielki szacun za adoptowanie pieska! :)

    Dzięki. Adoptowanie psa jest prostsze niż adoptowanie dziecka, a obowiązki są bardzo podobne. Polecam, bardzo uczy cierpliwości i generalnie ma się uczucie i wrażenie, że ma się dzidzi w domu :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 7 maja 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie :) Też bym bardzo chciała, ale trudno mi przekonać męża - w sumie mu się trochę nie dziwię, bo on ma pracę zdalną i potrzebuje ciszy w mieszkaniu. Ale przecież przy dziecku nie będzie spokoju :D A dziecko bardzo chce mieć.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 7 maja 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój małż od zawsze kochał koty i kiepsko się go przekonywało do innego zwierzaka. Ale któregoś razu powiedział mi, że jak patrzy na Ersa to on już nie chce kota :) Wystarczy mi, wiem że go pokochał tak jak ja.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 7 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Zajrzałam tu do Was po długim czasie i patrzę na ten Twój suwaczek! Ale ten czas leci;) u mnie w maju mija rok starań. Tak więc nie zniknęłam bo się udało. Niestety nadal nic z tego.

    Marudaruda pozdrawiam :*
    Leci leci teraz to każdy dzień mi przez palce ucieka. Fajnie, ze wpadłaś nie pamietam dokładnie jaki był u was problem macie jakiś dalszy plan działania ? Rok to dużo, ale patrząc na inne dziewczyny, które długo się starały i w tej chwili są w ciąży wiem, zd i wam się uda :) Trzymam kciuki

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    tak gdzieś 15 miesięcy.

    To teraz będziesz się starała z Nami :)

  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak ciągle narzekam, że nadal nie jestem w ciąży ale za to w pracy dostałam podwyżkę :) coś pozytywnego w tym wszystkim :P

    Kasiulka90, Marza89 lubią tę wiadomość

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonka89 wrote:
    Dziewczyny tak ciągle narzekam, że nadal nie jestem w ciąży ale za to w pracy dostałam podwyżkę :) coś pozytywnego w tym wszystkim :P
    Lonka, ja się kilka miesięcy zbierałam na odwagę, żeby poprosić o podwyżkę, a zwlekałam, bo przecież starania i co by to było... Głupio by było tak tuż przed ciążą. I co? I bym się nie doczekała ani jednego ani drugiego xD A tak to jestem szczęśliwą posiadaczką podwyżki od grudnia :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Lonka, ja się kilka miesięcy zbierałam na odwagę, żeby poprosić o podwyżkę, a zwlekałam, bo przecież starania i co by to było... Głupio by było tak tuż przed ciążą. I co? I bym się nie doczekała ani jednego ani drugiego xD A tak to jestem szczęśliwą posiadaczką podwyżki od grudnia :)

    No widzisz dobra decyzja :) Przynajmniej z tego się człowiek może cieszyć :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 7 maja 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonka89 wrote:
    Dziewczyny tak ciągle narzekam, że nadal nie jestem w ciąży ale za to w pracy dostałam podwyżkę :) coś pozytywnego w tym wszystkim :P
    Brawo My! Ja dziś podpisałam umowę na czas nieokreślony i dwie stówki podwyżki :) teraz tylko dwie kreski na teście i pełnia szczęścia ;)

    Renes, Kasiulka90, Lonka89, Skarpeta lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 7 maja 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 wrote:
    Brawo My! Ja dziś podpisałam umowę na czas nieokreślony i dwie stówki podwyżki :) teraz tylko dwie kreski na teście i pełnia szczęścia ;)

    Super, gratki !:) Może to szczęście w pracy zaowocuje też w życiu prywatnym :)

    Marza89 lubi tę wiadomość

  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 7 maja 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Leci leci teraz to każdy dzień mi przez palce ucieka. Fajnie, ze wpadłaś nie pamietam dokładnie jaki był u was problem macie jakiś dalszy plan działania ? Rok to dużo, ale patrząc na inne dziewczyny, które długo się starały i w tej chwili są w ciąży wiem, zd i wam się uda :) Trzymam kciuki
    No na pewno!:) A jak przygotowania ? Wszystko już macie?:) hm, a u nas poza moja tarczyca to wszystko inne jest e porządku, oboje mamy dobre wyniki. U mnie było dużo stresu. Teraz kolejny stres przy zmianie pracy i teraz to już nerwy codziennie praktycznie. W tamtym miesiącu 2 razy zemdlałam i kilkanascie razy poszla mi krew z nosa i okazało się, że anemia:/
    A czy ktoś z wcześniejszej ekipy zabrzuszył? Co u Gacki i Mi88 i Kasiulki ? Coś mnie ominęło?:)

    Kasiulka90, mi88 lubią tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 7 maja 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel! Kochana! Dbaj o siebie! Z anemią nie dość, że trudno zajść w ciążę, to jeszcze trudno byłoby ją utrzymać. Jedz dużo warzyw :*
    Gacka wrzuciła na luz, nie mierzy temperatury, ostatnio miała jakieś problemy, ale mam nadzieję, że tymczasowe :) Chyba jej się hormony rozregulowały.
    Mi już na półmetku ciąży! Kochana nas odwiedza czasem - jej porady nadal są nieocenione :D
    A Kasiulka to ja ^^ Tylko zmieniłam zdjęcie profilowe i pewnie dlatego nie rozpoznałaś :) Miło że o mnie pamiętasz :*
    Ostatnio dziewczyny też o Ciebie pytały, bo zniknęłaś na długo.

    mi88 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 7 maja 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    No na pewno!:) A jak przygotowania ? Wszystko już macie?:) hm, a u nas poza moja tarczyca to wszystko inne jest e porządku, oboje mamy dobre wyniki. U mnie było dużo stresu. Teraz kolejny stres przy zmianie pracy i teraz to już nerwy codziennie praktycznie. W tamtym miesiącu 2 razy zemdlałam i kilkanascie razy poszla mi krew z nosa i okazało się, że anemia:/
    A czy ktoś z wcześniejszej ekipy zabrzuszył? Co u Gacki i Mi88 i Kasiulki ? Coś mnie ominęło?:)
    Dokładnie tak jak napisała Kasiulka:)
    Mi jest ze mna na fioletowej stronie tutaj tez czasami wpada :)
    To może faktycznie stres i prolaktyna coś blokuje. UU to taka poważna anemia trzymam kciuki, żeby ładnie wszysyko wróciło do normy ostatnio ktoś na anemię polecał jakiegoś suszonego buraka,którego się pije obrzydliwy ale pomaga w rossmanie podobno jest.
    Powoli wszysyko zamykamy dzsiaij wstawiłam dwie pralki rzeczy z takich poważniejszych tematów został fotelik z nim są jaja bo nie każdy pasuje do naszego samochodu temat rzeka :) Ale udało się wybrać i tylko trzeba zamówić :)

    mi88, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 8 maja 2018, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie weszła w trzeci trymestr, ujarzmia dietę cukrzycową i stresuje się przed echem serca płodu, które ma w połowie maja (bo jest jakaś podobno niegroźna kropka na serduszku, którą trzeba sprawdzić, a i mąż miał lekką wadę serca po urodzeniu).
    Czytam na bieżąco i czasem się nawet odzywam - ale bardziej czytam :)

    Erastel, Maruda - w końcu tu Was znowu widzę!! :)

    Erastel, jakie masz zalecenia w związku z anemią? Moja znajoma w ciąży musi pić na czczo jakieś żelazo o smaku krwi ze względu na złe wyniki.
    A ja prosto przed ciążą zaczęłam brać Tardyferon - brałam z tydzień i potem się okazało, że muszę odstawić, bo dzidzia. Ale tak Tardyferon, jak i teraz żelazo w tabletkach prenatalnych źle mi działa na przewód pokarmowy. Za to dużo dobrego słyszałam o proszku z buraka na anemię :)

    Kasiulka90, Marudaruda lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
‹‹ 488 489 490 491 492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ