X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Oj kochana pamiętaj, że puki @ nie ma to nie ma co gdybac. Wiem jaki to stres ż każdym przyjściem @...ja ostatnie 2 miesiące tak się zafiksowalam na zmianie pracy, że nawet nie wiedziałam kiedy ona ma przyjść heh.
    HSG chce zrobuc ale kurde 450zl boli kiedy mam teraz mnóstwo wydatków i auto do oddania do mechanika. Na nfz mogę zapomnieć żeby się dostać we Wrocławiu:/

    No ciężko zaakceptować @ nie wiedząc czy w ogóle będzie następna owulacja :( Niby bolą jeszcze, ale jakoś inaczej i nie ma się co łudzić :(

    Co Ty, ja na HSG czekałam z tydzień. Dzwoniłaś pytać o terminy?

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 maja 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Mam pomysł! Umówmy się tutaj wszystkie, że do końca roku zaciążymy, ok? :D W 2019 będzie wysyp :D Co Wy na to? :D

    To ja też się dołączę! :D
    Ostatnio mi tak pod górę z tymi staraniami i tak źle i ponuro.
    Jedna koleżanka rodzi w czerwcu, druga we wrześniu, obie były zaskoczone ciążą.
    W kwietniu dostałam skierowanie na histeroskopie (18 czerwca mam zabieg) i ta nieszczęsna prolaktyna i TSH wysokie. Boję się iść do lekarza co jeszcze tam jest nie tak.
    A jakie są wskazania do HSG?

    Marudaruda, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    A jakie są wskazania do HSG?

    Chyba nie ma jakichś konkretnych, ja dostałam skierowanie na pierwszej wizycie... To zależy od lekarza, ale wydaje mi się, że jak są jakieś inne problemy typu właśnie tarczyca czy prolaktyna, to HSG bierze się pod uwagę jako ostatnie. W sensie, że jak już wszystko jest w porządku, a i tak nie ma ciąży, to wtedy.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 9 maja 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Chyba nie ma jakichś konkretnych, ja dostałam skierowanie na pierwszej wizycie... To zależy od lekarza, ale wydaje mi się, że jak są jakieś inne problemy typu właśnie tarczyca czy prolaktyna, to HSG bierze się pod uwagę jako ostatnie. W sensie, że jak już wszystko jest w porządku, a i tak nie ma ciąży, to wtedy.

    i ja od swojej Pani dr tak usłyszałam że jak wszystko jest ok (hormony,owulacja itd) a nie ma ciąży to wtedy kierują na hsg

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w sumie ja nie powinnam dostać skierowania :D Ani owulacji, ani hormonów w normie... :D Ale w sumie miałam u niego podchodzić do stymulacji, więc pewnie dlatego mi dał. I cieszę się, że poszłam, bo mam to z głowy i wiem, że chociaż to jest okej.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 maja 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yhmm, dzięki za odp., bo tak piszecie o tym HSG i tak się zaczęłam zastanawiać ;)
    U mnie 3ci miesiąc zbijania prolaktyny i TSH. Mam nadzieję, że po tych 4 miesiącach brania leków i po histeroskopii się ruszy, bo owu na całe szczęście miałam potwierdzone na monitoringu.
    Marzyłam, że na 1wszą rocznicę ślubu będziemy we trójkę, a tu dopiero w okolicach rocznicy będzie jakaś nadzieja

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała może badanie rezerwy jajnikowej? Czy AMH jest wystarczajacym badaniem, żeby to określić?

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Yhmm, dzięki za odp., bo tak piszecie o tym HSG i tak się zaczęłam zastanawiać ;)
    U mnie 3ci miesiąc zbijania prolaktyny i TSH. Mam nadzieję, że po tych 4 miesiącach brania leków i po histeroskopii się ruszy, bo owu na całe szczęście miałam potwierdzone na monitoringu.
    Marzyłam, że na 1wszą rocznicę ślubu będziemy we trójkę, a tu dopiero w okolicach rocznicy będzie jakaś nadzieja

    Ja już nawet nie liczę :( Mój mąż ma już 32 lata, nie będzie młodym tatą :(

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała może badanie rezerwy jajnikowej? Czy AMH jest wystarczajacym badaniem, żeby to określić?

    Osobiście nie, ale koleżanka miała. Nie wiem czy to jest jedyne badanie określające rezerwę, ale na pewno takie najbardziej popularne. Myślę, że to powinno wystarczyć, łącząc je z analizą cykli z okresu rozrodczego.

    Renes lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Ja już nawet nie liczę :( Mój mąż ma już 32 lata, nie będzie młodym tatą :(

    U mnie w rodzinie faceci właśnie dopiero w wieku 30-33 zostają tatusiami, chcieliśmy trochę przełamać ten wiek, a tu nie ma tak łatwo. Ale w końcu musi się udać - powtarzam sobie taki opis dziewczyny z of "Jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda" ;)

    Skarpeta, Marudaruda, Kasiulka90, Lonka89, Magda - mbc, gosia17 lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    U mnie w rodzinie faceci właśnie dopiero w wieku 30-33 zostają tatusiami, chcieliśmy trochę przełamać ten wiek, a tu nie ma tak łatwo. Ale w końcu musi się udać - powtarzam sobie taki opis dziewczyny z of "Jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda" ;)

    Taa, cuda. U mnie chyba niestety nie zadziałają w tym cyklu :(

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 maja 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda :(
    Ale chyba coś się ruszyło u Ciebie, że masz naturalną owu? Może kroczek po kroczku i się uda :)

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie się ruszyło, ale naprawdę bardzo powoli. Kurczę, jednak człowiek nie potrafi podejść mniej emocjonalnie, no nie da się :(

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 9 maja 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. I nabiera nadziei, bo coś się zmieniło/poprawiło i to na pewno to i na pewno się uda co kończy się gorszym zawodem później. Ostatnio po monitoringu tak miałam, że gin mi powiedziała, że wszystko ładnie pięknie wygląda, więc ja już obgryzałam paznokcie, a tu guzik z pętelką.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to tak jest, dlatego czasami faktycznie lepiej nie wiedzieć.
    Ja za to znowu (tak jak przedwczoraj) mam mega wzdęcie i gazy, że aż brzuch mnie boli :( Nigdy tak nie miałam :( A nic prawie dzisiaj nie zjadłam. A na pewno nic, co mogłoby powodować takie objawy.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam niestety często. Wzdęcia takie, że wyglądam jak w ciąży. A czasem to mnie tak brzuch boli, że aż się zwijam z bólu i nie mogę normalnie funkcjonować :(

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, Marudaruda, przypomniało mi się, że stres i niejedzenie przez cały dzień (albo większość dnia) potęguje właśnie takie objawy. Brzuch się buntuje, że nie dostaje jeść. A ból powoduje, że człowiek aż nie jest głodny i robi się z tego błędne koło.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie jest tak, że nie jem. Rano zjadłam płatki z mlekiem, które jem od kilku dni, więc nie mogły mi zaszkodzić. Potem zjadłam jogurt. I potem zjadłam kurczaka z pieczarkami i szpinakiem, którego też jadłam wczoraj, bo robiłam na obiad. Wróciłam do domu i dopadłamnie biegunka, mam nadzieję, że jednorazowo. Dziwne to wszystko :/

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wieku tatusiów to myślałam że mi się uda zrobić niespodziankę mężowi na 30 ale to już za miesiąc:/

    Dziś dowiedziałam się że moja koleżanka jest w ciąży po przeszło 2 latach. Powiedziała, że zaszła właśnie w tym miesiącu kiedy odpuściła...
    Coś w tym chyba jest tylko jakoś tak ciężko odpuścić.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 9 maja 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż 30 ma w sierpniu więc szansę jeszcze mam na niespodziankę :) a apropo objawów, ja dzisiaj też wzdęcia takie, że musiałam luźna bluzkę do pracy ubrać bo wstyd ;) haha

    Marudaruda, Lonka89 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ