X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Do gina też idź. A tabsy moim zdaniem endo w pierwszej kolejności!

    Ale kicha :( do dupy z takimi staraniami. Musiałabym co miesiąc chodzić na badania i wszystko kontrolować. A skąd brać na to wszystko kasę. Dlaczego mamy taki problem z tak naturalna rzeczą a dziewczyny, które nawet nie wiedzą jakie badanie zrobić na potwierdzenie zachodzą raz dwa. Idę się napić wina chociaż i tak nic z tego pewnie w tym cyklu

    f1d9680377.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Ale kicha :( do dupy z takimi staraniami. Musiałabym co miesiąc chodzić na badania i wszystko kontrolować. A skąd brać na to wszystko kasę. Dlaczego mamy taki problem z tak naturalna rzeczą a dziewczyny, które nawet nie wiedzą jakie badanie zrobić na potwierdzenie zachodzą raz dwa. Idę się napić wina chociaż i tak nic z tego pewnie w tym cyklu

    A co bierzesz na to TSH i prl?

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letrox 0,25 na Tsh. Jak miałam to przepisane 3 miesiace to Prolaktyna była w normie.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Letrox 0,25 na Tsh. Jak miałam to przepisane 3 miesiace to Prolaktyna była w normie.

    Tabletki może ci przepisać endokrynolog. W moim przypadku tak było. Co do TSH to nie jest tak złe . Mi endokrynolog mówi że jak będzie 1,5-2,0 to jest dobrze. Może się obniży bo ponoć na lato TSH ma tendencje do spadku ( tak mi endokrynolog mówił). Prolaktynę można łatwo opanować i biorąc tabletki szybko wróci do normy. Tylko ginekolog powinien zobaczyć czy dochodzi do owulacji.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wpadam powiedziec ze 1 czerwca urodzilam coreczke :) po poltorej roku leczenia braku owulacji z podwojna macica i niedroznym jajowodem zaszlAM w ciaze dzisiaj tyle moj najwiekszy skarb . Dziewczyna bardzo trzymamy za was kciuki

    Marza89, Marudaruda, MartitaS, Skarpeta, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    age.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Tabletki może ci przepisać endokrynolog. W moim przypadku tak było. Co do TSH to nie jest tak złe . Mi endokrynolog mówi że jak będzie 1,5-2,0 to jest dobrze. Może się obniży bo ponoć na lato TSH ma tendencje do spadku ( tak mi endokrynolog mówił). Prolaktynę można łatwo opanować i biorąc tabletki szybko wróci do normy. Tylko ginekolog powinien zobaczyć czy dochodzi do owulacji.
    Czyli jednak monitoring się przyda.

    Wiem że tsh nie jest źle, tylko po miesiącu brania Letrox spadło do 1,4 a teraz znowu rośnie i to mnie martwi :/


    Welonka gratulacje!!!! Piękny prezent na dzień dziecka :) Jak się malutka nazywa?

    f1d9680377.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka Gratulacje!!! :D

    Malutka_mycha ja ostatnio miałam TSH 3.28... Dzisiaj dostałam okres, wywoływany, w 40 dc :/ w piątek idę na krew, aż się boję wyników :/

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 wrote:
    Welonka Gratulacje!!! :D

    Malutka_mycha ja ostatnio miałam TSH 3.28... Dzisiaj dostałam okres, wywoływany, w 40 dc :/ w piątek idę na krew, aż się boję wyników :/
    To też niewesolo :( Kiedy będziesz miała wyniki? I co będziesz robić?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Czyli jednak monitoring się przyda.

    Wiem że tsh nie jest źle, tylko po miesiącu brania Letrox spadło do 1,4 a teraz znowu rośnie i to mnie martwi :/


    Welonka gratulacje!!!! Piękny prezent na dzień dziecka :) Jak się malutka nazywa?
    Nie martw się TSH ma tendencję do wahań. Ja ostatnio robiła to miałam 1,31 a wcześniej 1,74 na dawce euthyrox 100 od lat wystarczy regularnie robić badania i dobrać dawkę
    Co do monitoringu to zalecił mi endokrynolog powiedziała że pod względem hormonów to ona może mnie ustabilizować ale owulacją musi się zająć ginekolog

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 06:41

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    To też niewesolo :( Kiedy będziesz miała wyniki? I co będziesz robić?
    Wyniki pewnie w poniedziałek odbiorę a reszta zależy od lekarza, 18. 06. mam iść na kontrolę wyników i monitoring więc się okaże czy będzie pęcherzyk bo dwa ostatnie cykle bezowulacyjne :( umowie się jeszcze do endo, ale najpierw muszę mieć wyniki ;)

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej wpadam powiedziec ze 1 czerwca urodzilam coreczke :) po poltorej roku leczenia braku owulacji z podwojna macica i niedroznym jajowodem zaszlAM w ciaze dzisiaj tyle moj najwiekszy skarb . Dziewczyna bardzo trzymamy za was kciuki

    Gratulacje!!! <3 <3 <3

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Wg mnie pozytyw :)


    Mam wyniki, Tsh 1,8
    Estradiol 40 (norma od 19,5 - 144,2)
    Prolaktyna 40!!!!!

    Skad taki wzrost? I dlaczego Tsh znowu wzrosło? Wprawdzie niewiele ale skoro po tabletkach tak ładnie spadło to myślałam że to się utrzyma :(
    To ja się nie dziwię że się nie udaje. I pytanie mam bardzo wazne: endokrynolog może da mi tabletki na prolaktyny? Czy ginekolog? Bo w tej sytuacji w tym cyklu nie ma sensu iść na monitoring, więc bym to sobie odpuściła a poszłabym tylko do endo. Tylko czy on może coś zaradzić?
    Spokojnie ja miałam podobnie tylko jeszcze wyższe tsh 2,8 . Brałam euthyrox 25 czyli tak jak ty i zajęłam się zbijaniem prolaktyny miałam ponad 40.Wiec na Twoim miejscu skupiłabym się teraz na obniżeniu prolaktyny wysoka PRL wpływa na tsh a szkoda, żebyś wchodziła na wyższa dawkę leku na tarczyce jak może się okazać,ze ta PRL powoduje wzrost. Zrobilabym monitoring bo ja przy wyższej PRL miałam owulacje o dziwo warto to sprawdzić :) Kciuki kochana Pamiętaj, ze trochę musi minąć zanim tabletki obniża PRL :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i leki na PRL może wystawić ginekolog moja tak zrobiła :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Nie martw się TSH ma tendencję do wahań. Ja ostatnio robiła to miałam 1,31 a wcześniej 1,74 na dawce euthyrox 100 od lat wystarczy regularnie robić badania i dobrać dawkę
    Co do monitoringu to zalecił mi endokrynolog powiedziała że pod względem hormonów to ona może mnie ustabilizować ale owulacją musi się zająć ginekolog

    To dobrze wiedzieć że takimi wahaniami nie muszę się martwić. Wszystko okaże się w przyszłym tyg. I jak tu wytrzymać w niepewności :)

    Ineczka dziękuję, uspokoilas mnie :)

    Jutro znowu czeka mnie ciężki dzień, wyjeżdżamy z dziećmi i cały dzień będziemy na pełnym słońcu. Już widzę jaka wykończona wrócę :)
    Ostatnio jakiś len mnie złapał, w domu robię tylko to co konieczne żeby nie za rosnąć brudem i mieć co jeść. Masakra. Źle się z tym czuję ale nie potrafię się zmusić.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to od kilku dni muszę zaliczyć 15 minut drzemki nawet jak nie chce wystarczy że przełoże głowę do poduchy lub siądę w fotelu.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Ania, niemoc Cie opuściła?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_mycha niestety nie. Mam mega niemoc rano ciężko mi się zmobilizować do wstania. Do tego dzisiaj 40 dc. Od kilku dni boli mnie jak na @ i mam praktycznie ciągle wrażenie, że już się zaczyna. Do tego jakoś piersi mnie nie bolą a to zawsze mi towarzyszyło przed. No nic czekam jeszcze do wtorku i jakby co sprawdzam. Chociaż dobrze wiem, że raczej nic z tego nie wyszło. Znowu pewnie mi się cykl wydłużył (ostatni 36 dni). Kurcze jak mam planować ciąże kiedy każdy cykl jest dłuższy od poprzedniego. Do tej pory to były zawsze 2 dni. Zrobiłabym jakieś badania żeby znaleźć przyczynę ale nie wiem co. Tym bardziej, że w tym cyklu wyszedł mi całkiem ładny progesteron (w porównaniu do wcześniejszych wyników) i myślałam, że wszystko idzie w dobrą stronę. Nawet namówiłam Lubego na badania jak dostanę @ a tu lipton.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie kusi Cie żeby szybciej sprawdzić?

    I z tego co widzę to masz podwyższona prolaktyny, a ona wydłuża cykle i powoduje osłabienie. Ja ostatnio cykl miałam 55 dni i po sprawdzeniu prolaktyny wiem dlaczego. A dostałaś coś na tą prolaktyne?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę leczę od jakiś 6 miesięcy i obecnie jest na poziomie 15,3 ng/ml. Prolaktynę zwykłą miałam w górnej granicy normy dopiero pod obciążeniem szalała. Ja zaczynałam od cyklu 33 dni potem 34, 36dni i obecny już 40-sty dzień.
    Nie kusi mnie bo jakoś nie wierzę, że mogło wyjść. Jedynie cieszy mnie progesteron bo może wreszcie leczenie zadziała i może niedługo się uda.

  • Daisyyy Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny... zimą pisałam tutaj o moich staraniach i problemach (torbiel na jajniku) a dzisiaj wpadłam poinformować, że w 7 cyklu udało się! W poniedziałek robiłam test, we wtorek byłam zrobić betę. Nie piszę tylko po to, żeby się pochwalić, ale po to, żeby powiedzieć Wam, że nie warto tracić nadziei (szczególnie chodzi mi o kobietki, które nie starają się długo a już są tym zaniepokojone i "świrują" tak jak ja to robiłam). Sama już myślałam, że coś jest nie tak, dookoła dowiadywałam się, że któraś ze znajomych jest w ciąży i zastanawiałam się, dlaczego one mogą a ja nie. Mąż był już nawet umówiony na piątek na badanie nasienia. I coś jednak jest w tym, że czasem warto wyluzować, gdzieś wyjechać tylko we dwójkę....nam udało się w połowie maja wyrwać na parę dni do Krakowa na urlop...to były przyjemne chwile spędzone na spacerowaniu, zwiedzaniu, jedzeniu dobrych rzeczy i piciu dobrych drinków no i oczywiście po powrocie do hotelu wiadomo na czym... ;) i tak oto z tej krótkiej wyprawy przywieźliśmy małego "smoczka wawelskiego" :D życzę Wam z całego serca tych upragnionych dwóch kreseczek! :*

    Marudaruda, Marza89, Kasiulka90, Ania2014, MartitaS, Lonka89 lubią tę wiadomość

‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ