X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 31 maja 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam teraz kilka miesięcy spokoju, ale chwilę po tym jak odstawiłam anty, miałam aż 3 razy w ciągu kilku miesięcy :/ Mąż mnie nawet dzisiaj pytał, czy kiedyś w przeszłości tak miałam. No nie, nie przypominam sobie. Więc chyba po tabletkach ta flora bakteryjna jest wrażliwa i bardziej podatna na ataki :(

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 31 maja 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mija rok odkąd się staramy. Jeśli ktoś z rodziny albo znajomych mi jeszcze raz powie "jak odpuścicie, to się uda", to chyba zlinczuję xD xD xD Też Was to wkurza? :P

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 maja 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakrycznie, ale ja tego na szczęście jeszcze za dużo nie słyszałam, raz trochę w innych słowach od mamy. A teraz jak już wie że mam tarczyca, pcos i długie cykle to już wiedzą że to nie jest takie proste.

    Na infekcje czystek jest bardzo dobry, dużo dobrego czytalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 13:42

    f1d9680377.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 31 maja 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na takie infekcje letnie robiłam płukanki z azucalenu - metoda od mamy. Ulga właściwie od razu, ale to pewnie zależy od stopnia i rodzaju infekcji.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 31 maja 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/ffcc1479e9bbd.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 14:33

    MartitaS lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 31 maja 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, dziewczyny, dziękuję bardzo! Nie słyszałam o tym. A czystek kiedyś bardzo często piłam! Płukankę chętnie wypróbuję jak wrócimy z gór :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakiś sposób na wypadające włosy? Ostatnio mi masakrycznie leca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 16:37

    f1d9680377.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 31 maja 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Macie jakiś sposób na wypadające włosy? Ostatnio mi masakrycznie leca

    Mi pani w hurtowni kosmetycznej poleciła Subrina Recept Stron Hair. Kiedyś po naświetleniach właśnie strasznie jej wypadły i po przetestowaniu wielu szamponów tylko ten jej pomógł i jest do tego lotion. Ja stosuje od niedawna, ale widzę poprawę. Też mi okropnie leciały

    mi88 lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Mi pani w hurtowni kosmetycznej poleciła Subrina Recept Stron Hair. Kiedyś po naświetleniach właśnie strasznie jej wypadły i po przetestowaniu wielu szamponów tylko ten jej pomógł i jest do tego lotion. Ja stosuje od niedawna, ale widzę poprawę. Też mi okropnie leciały
    Dziękuję, można zakupić w zwykłej drogerii?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie postanowiłam jutro rano ryszyć na badania zrobię prolaktynę, TSH i progesteron. W końcu i tak się będę kuć i tak. Jeszcze fryzjera zaliczę , może uda mi się nawet zafarbować kudły oprócz tylko ścięcia i wycieniowania.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 maja 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym chciała zrobić test tolerancji glukozy. Mogę to zrobić prywatnie? Bo weszłam na stronkę laboratorium a tam jest napisane że o tym badaniu decyduje lekarz (wytluszczobym drukiem). Mogą mi odmówić na moją prośbę?

    f1d9680377.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 31 maja 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Dziękuję, można zakupić w zwykłej drogerii?

    Prawdę powiedziawszy nie wiem. Kupiłam tam, żeby nie chodzić i nie szukać. Na pewno w necie znajdziesz :)

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam czy powinnam jeszcze jakieś hormonu zrobić? Do tej pory zrobiłam kilka razy podstawowe ale czy jeszcze jakieś dodatkowe powinnam zrobić? Czy wystarczy tylko LH, FSH, prolaktyna, Testosteron, Estradiol i oczywiście TSH i inne związane z diagnostyka tarczycy.

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chyba muszę sprawdzić glukoze, teraz biorę luteine na wywołanie okresu i badania krwi podczas @... Zobaczymy co dalej będzie, najgorsze te bezowulacyjne cykle :/

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a w którym dc jesteś? Bo prolaktyny robi się na początku a z tego co czytałam estradiol tuż przed owulacja

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę można robić w każdym dniu cyklu (tak mi powiedziała endokrynolog) więc robię w 32 dc

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie ok, oby wszystko wyszło w porządku :) z hormonów jeszcze testosteron został mi zlecony, shbg i dheas

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testosteron to na początku cyklu reszty nie wiem bo nie robiłam a może też powinnam zrobić? Czy te badania coś więcej powiedzą przy prawidłowych wielkościach podstawowych badań hormonalnych?

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, jakiś czas temu czytałam o tym shbg i dheas, to jest wszystko powiązane z testo i z tego co pamiętam to mogły wyjść odpowiednie wyniki testosteronu ale jeżeli shbg albo dheas były źle to i tak potrzebna była dalszą diagnostyka. Ale nie dopytywal am o to bo to mam w normie więc nie pomoge

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wyniki a więc 32dc równo tydzień po pozytywnym teście owulacyjnym:
    TSH 1,310
    Progesteron 12,96 ng/ml (norma dla fazy lutealnej 1,83-23,9)
    Prolaktyna 15,3 ng/ml.
    Podsumowując tsh bardzo ładne wyszło. Progesteron w porównaniu do wcześniejszego cyklu (4,96 ng/ml) już nawet rewelacyjny - wiadomo wolałabym trochę wyższy. Prolaktyna ładna biorąc pod uwagę ostatnie stresy. Niestety już czuje zbliżającą się @. Dzisiaj boli mnie jajnik i piersi więc chyba gdzieś za tydzień nieszczęsna mnie nawiedzi.

    A tak z innej beczki macie czasami ochotę zabić Lubego i jego rodzinę? Mnie od jakiś 3 tygodni doprowadzają do szału. Najpierw jego wujek A. robi od 3 tygodni borutę i próbuje ustawić wszystkich tak jak chce. Teraz dziadek dostał udaru i nie potrafią się zorganizować z pogrzebem tłumacząc że nie wiedzą co zrobi wujek A. To kurna najlepiej zostawić dziadka w chłodni i nic nie robić. Kurde u mnie w rodzinie się szybko podejmuje decyzje i działa a tam takie lelum polelum. Indywidualnie nikt nie podejmnie decyzji a grupowo jest jeszcze gorzej.

‹‹ 509 510 511 512 513 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ