X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    Mi się z imion podoba Lena, Maja, Zuzia, Julia; a dla chłopca Kuba :)

    śliczne. Kuba, czy Jakub?
    Ja mam kuzyna Jakuba i za bardzo mały by mi się z nim kojarzył, a nie pałamy do siebie sympatią :) Tak - wzięłabym pod uwagę

    Agu90 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co myślicie o Franku?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie zrobiłam zapas w aptece internetowej na Ovarin (swoją drogą za pierwsze opakowanie w zwykłej aptece mega przepłaciłam..) i dodatkowo nie mogłam się powstrzymać żeby nie wrzucić do koszyka kilku testów ciążowych :D Tak zaopatrzona mogę walczyć dalej, hehe :) Jakie Wy suplementy/witaminy przyjmujecie? :)
    Wiecie co...coś mnie brzuch pobolewa. Mam nadzieje, że to nie moja wyobraźnia, bo zależy mi żeby @ się zjawiła sama, bez Luteiny (wiem wiem, dziwna jestem że czekam na @ :D). Może to głupie, ale byłabym tym faktem naprawdę uszczęśliwiona i od następnego cyklu starania ruszyłyby z jeszcze większą wiarą w cud :)

    Rossetia lubi tę wiadomość

    p19us65g7l1efcda.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    A ja właśnie zrobiłam zapas w aptece internetowej na Ovarin (swoją drogą za pierwsze opakowanie w zwykłej aptece mega przepłaciłam..) i dodatkowo nie mogłam się powstrzymać żeby nie wrzucić do koszyka kilku testów ciążowych :D Tak zaopatrzona mogę walczyć dalej, hehe :) Jakie Wy suplementy/witaminy przyjmujecie? :)
    Wiecie co...coś mnie brzuch pobolewa. Mam nadzieje, że to nie moja wyobraźnia, bo zależy mi żeby @ się zjawiła sama, bez Luteiny (wiem wiem, dziwna jestem że czekam na @ :D). Może to głupie, ale byłabym tym faktem naprawdę uszczęśliwiona i od następnego cyklu starania ruszyłyby z jeszcze większą wiarą w cud :)


    Ovarinu nie znam - ale ja w sumie poza kwasem foliowym nie słyszałam o żadnych suplementach i chętnie się dowiem od Was także co bierzecie, co polecacie :)

    Ja jakbym była pewna, że nie jestem w ciąży też czekałabym już na @ z utęsknieniem, zeby przyspieszyć nowe możliwości, ale rozumiem, że u Ciebie dochodzi czynnik tego, żeby przyszła samoistnie za co trzymam kciuki!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    a co myślicie o Franku?

    Jestem totalnie w nim zakochana :D Kiedyś Mąż też wspominał że bardzo mu się podoba to imie, tylko Franek to oficjalnie Franciszek prawda?

    p19us65g7l1efcda.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    śliczne. Kuba, czy Jakub?
    Ja mam kuzyna Jakuba i za bardzo mały by mi się z nim kojarzył, a nie pałamy do siebie sympatią :) Tak - wzięłabym pod uwagę

    Kuba <3

    p19us65g7l1efcda.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franciszek, tak, ale mój jest przeciwny. Wrrr. On mówi, że Julka by mógł mieć, ale nie bierze pod uwagę, że to będzie chłopiec, tak się zafiksował na córeczkę tatusia!

    No nic, nie będę się teraz z nim spierać, on i tak uważa, że wybierzemy kilka i jak zobaczymy maleństwo to będziemy wiedzieć, ale chciałabym już nawet do brzucha mówić, jak będę znała płeć :p nie wiem czy jestem normalna :D

    Ach, pięknie się tak planuje :)

    Obyśmy niebawem musiały już wybierać w rzeczywistości!

    A, czy oprócz mnie za kilka dni, ktoś testuje? Zgubiłam dostęp do tabelki.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 Franek to cudne imię, sama myslalam żeby tak nazwać synka jeśli będzie dane mi go mieć :)

    Agu90 tak Franek to oficjalnie Franciszek :))

    Agu90 lubi tę wiadomość

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ja też miałam takie piękne przeczucia, pierwszy raz takie na spokojnie, z uśmiechem, a nie nerwówka i sprawdzanie co chwile objawów. Ale jakoś teraz też ich nie mam :(

    Co do imion Antoni - cudowne! Ale w Polsce to najczęściej nadawane imię 2016-2017 i to mocno bijące na głowę pozostałe. Wiem, wiem, czy to ma znaczenie? Może nie, ale ja np. miałam w klasie w liceum 9 Ań na 24 dziewczyny!

    Dlatego myślałam o czymś oryginalniejszym, ale nie chcę też przesadzić. Mi podobają się rzadkie imiona, ale chcę też myśleć o przyszłości maleństwa.

    Ja ze względu na długie nazwisko chyba nie będę nadawać dziecku 2. imienia. Nie ma też u mnie takiej tradycji.

    Pomóżcie z imieniem dla chłopca! :-)
    No mi Antek sie bardzo podoba i odobiscie nie znam żadnego Antoniego;)
    A zadbe inne imie meskie mi sie nie podoba wiec jak bedzie chlopiec to na 100 % bedzie Antos♡ ;) bedzie problem jak urodzil by mi sie kiedys drugi chlopiec to nie bede miala imienia ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ovarinu nie znam - ale ja w sumie poza kwasem foliowym nie słyszałam o żadnych suplementach i chętnie się dowiem od Was także co bierzecie, co polecacie :)

    Ja jakbym była pewna, że nie jestem w ciąży też czekałabym już na @ z utęsknieniem, zeby przyspieszyć nowe możliwości, ale rozumiem, że u Ciebie dochodzi czynnik tego, żeby przyszła samoistnie za co trzymam kciuki!

    Dziękuję <3

    Mi Ovarin przypisał ginek, ze względu na PCOS - podobno ma coś w składzie co dobrze działa właśnie przy tym "schorzeniu" (tu coś więcej, bo ja to się nie znam zbytnio i nie chcę czegoś przekręcić: http://ovarin.pl/suplement-diety-ovarin). Podobny skład mają też Inofolic, Inofem i kilka innych. Wcześniej brałam Folic, ale ze względu że kwas foliowy jest w Ovarinie, to tymczasowo odstawiłam bo nie chcę przedobrzyć.

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio nie wytrzymałam i zrobilam test bo mi przyszly z allrgro , tak myslalam ze nic nie wyjdzie bo za wczesnie;) ja testuje na koniec czerwca Ale watpie bo moj sluz jest skapy;( zaczęłam spozywac siemie lniane dodaje sobie do musli albo serka farmerskiego bo w innej postaci nie daje rady;)
    Pewnie zeby sluz byl lepszy trzeba to pic a nie sie zajadac. Jak myslicie? W kazdym razie siemie zdrowe wiec jem;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    No mi Antek sie bardzo podoba i odobiscie nie znam żadnego Antoniego;)
    A zadbe inne imie meskie mi sie nie podoba wiec jak bedzie chlopiec to na 100 % bedzie Antos♡ ;) bedzie problem jak urodzil by mi sie kiedys drugi chlopiec to nie bede miala imienia ;)
    A jak bliźniaki od razu? :D Wyjścia nie będzie i napewno znalazłoby się drugie równie piękne imie :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropos siemienia - wszystko jedno czy się go pije rano, wieczorem czy w południe? :D Raz dziennie czy więcej? Przez cały cykl? Przepraszam za głupie pytania, ale mnie to nurtuje. Może też zacznę pić - na mój skąpy śluz będzie jak znalazł :D

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    A jak bliźniaki od razu? :D Wyjścia nie będzie i napewno znalazłoby się drugie równie piękne imie :)
    Dla drugiego pozwolilabym wybrac mezowi:) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2017, 16:53

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt szczerze to nie wiem czy jest różnica czy się je czy pije. Ale zdrowy jest napewno w każdej postaci :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    Apropos siemienia - wszystko jedno czy się go pije rano, wieczorem czy w południe? :D Raz dziennie czy więcej? Przez cały cykl? Przepraszam za głupie pytania, ale mnie to nurtuje. Może też zacznę pić - na mój skąpy śluz będzie jak znalazł :D
    Ja czytalam dwa razy dziennie , na szklanke wody jedna lyzka stolowa;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Dla drugiego pozwolilabym wybrac mezowi:) ;)

    I po problemie :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Ja czytalam dwa razy dziennie , na szklanke wody jedna lyzka stolowa;)

    Dziękuję za info :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    Dziękuję za info :)
    Ale poczytaj jeszcze zebys nie przedawkowala hehe;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    No mi Antek sie bardzo podoba i odobiscie nie znam żadnego Antoniego;)
    A zadbe inne imie meskie mi sie nie podoba wiec jak bedzie chlopiec to na 100 % bedzie Antos♡ ;) bedzie problem jak urodzil by mi sie kiedys drugi chlopiec to nie bede miala imienia ;)


    Ja znam 3 małych antków (pół roku, 2 lata i 8 lat), ale każdy z innego towarzystwa więc nie widzę problemu. Moja koleżanka od tego najmłodszego jak wybrała imię kazała nam zapomnieć, żeby tak nazwać syna, że ona zaklepuje, bo jej syn tak ma się tylko nazywać. No spoko, ale jej kuzynka i koleżanka z pracy niestety już się nie zastosowały :p

    Ja nie mam ciśnienia, jak powiedziałam o Franku, to dużo właśnie osób przyklasnęło, że też tak nazwie, spoko. Tylko właśnie z perspektywy dziecka nie chciałabym mieć na imię jak większość dzieci, a z drugiej strony nie chcę dać zbyt rzadkiego :)

    Bardzo podobaja mi sie imiona zwiazane z rodzinna tradycja ale u mnie kiepskie sa dotychczas :p

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ