X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się i Te, którym się udało po dwóch latach działań
Odpowiedz

Starające się i Te, którym się udało po dwóch latach działań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie piszecie dziewczyny, jest tylko jeden problem...czas nagli, lata lecą niemiłosiernie szybko..... :-(

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 19 września 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja lecę na rezerwie jajnikowej niestety.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy w ogóle jajniki jeszcze mam ;-)

    MisiaMisia, Rusałka, bea lubią tę wiadomość

  • Alisss Ekspertka
    Postów: 124 73

    Wysłany: 20 września 2013, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja sie dolaczam. U mnie tez 2,5 roku. Mamy juz synka, o ktorego staralismy sie 1,5 roku, wiec podejrzewalam ze i tym razem moze nie byc latwo, ale ze az tak?
    Myszka2305 wrote:
    My też staramy się już od 2,5 roku, ale walczymy i nie poddajemy się :D
    Choć czasem mam wrażenie, że Fasolka i tak się pojawi, kiedy to uzna, że to odpowiednia pora, i choćbyśmy robili cuda i stanęli na głowie, to i tak nic się nie da przyspieszyć...
    Ale kocham tego małego urwisa już od 3 lat, od momentu jak tylko pomyślałam o 2 ciąży :D Nie wiem dlaczego, ale ciągle chodzi mi po głowie, że to będzie teraz, że to będzie chłopiec albo nawet bliźniaki ;)
    Jeśli chodzi o metody, to próbuję przede wszystkim na własną rękę wzbogacić swój śluz(olej z wiesiołka i od dziś zaczynam dodawać siemię lniane) , bo mam go mało, raz w roku podczas pobytu w Polsce badam się u ginekologa i wiem, że w ubiegłym roku wszystko ze mną było oki :D Czekamy czy się uda, a jeśli nie, to przy najbliższej okazji pobytu w Polsce chcemy zrobić badania nasienia męża. Tu w UK można ale prywatnie co oczywiście drogo wychodzi a z racji tego, że już jedno dziecko między sobą mamy, nie kwalifikujemy się na darmowe badania z NHS.
    Dla lekarzy tutaj to norma, i trzeba się po prostu starać i czekać na swój czas...
    No więc robię co mogę i czekam cierpliwie :D
    Myślałam nawet o zakupie tabletek Castagnus ale moje miesiączki są regularne, więc nie wiem czy to w czymś pomoże. Jedyne co jest dziwne to to, że jeden cykl mam obfity a drugi ledwo co...tak było w tym cyklu, dwa dni średnich krwawień a potem 3 dni plamień...

    Myszka, naprawde nie chca Wam zrobic za darmo zadnych badan?
    A gdzie mieszkasz? Mi zrobili wszystkie badania z krwi i mojemu Ł nasienie, zapisali do kliniki leczenia nieplodnosci i czekam do nastepnego cyklu na hsg, wszystko darmowo. Jednak jak narazie wszysko wyglada byc w normie i jezeli hsg nie pokaze zadnych nieprawidlowosci to lekarz uznal, ze zostaje nam sie zastanowic nad in vitro, ale to juz za wlasna kase bo mamy juz dziecko.
    Idz do gp i popros by cos zrobili, po takim czasie powinni sie za Ciebie wziac.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    599c7ad6b8396062e00cd33ba75a0b2c.png

    Mama Natanka (20.07.09) mojego sloneczka oraz aniolka (22.03.14) 6tc
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 20 września 2013, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisss jedyne co mi zrobili za darmo to badanie hormonów. Za analizę nasienia trzeba już zapłacić, gp powiedziała, że trzeba zrobić te analizę najlepiej prywatnie :/
    W przyszłym tygodniu ma do mnie dzwonić lekarz w sprawie wyników tych badań hormonalnych, więc zapytam, czy maż też może chociaż badanie krwi zrobić, ale czy to coś da? Nie mam pojęcia...

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 września 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne, ze wyslala Cie prywatnie...chyba, ze ma w tym jakis interes menda jedna...ja mialam wszystkie za darmo w klinice i moj P tez. Moze sprawdz na stronie NHS, czy w twoim rejonie sa jakies inne reguly, bo to niestety mozliwe...

    Myszka2305 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 września 2013, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.nhs.uk/Conditions/Infertility/Pages/Diagnosis.aspx

    Masz linka, nigdzie nie pisze, ze masz za to placic! Ale musisz miec list polecajacy od gp lub kliniki ( refferal letter)

    Myszka2305 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 września 2013, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko w tym linku nalezy sie kazdemu za darmo!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASEK wrote:
    Jak patrze ile wy się staracie to was podziwiam . Ja dopiero 2 miesiące i kuż się martwię...myślałam że to będzie hop siup i za pierwszym razem się uda jeszcze nie dawno się zabezpieczaliśmy cały czas bo tak się bałam ciązy...a teraz tak bardzo bym chciała


    ...w życiu niczego nie ma hop siup...

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 20 września 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaaaa weronika86 dzięki, dzięki, dzięki Ci z całego serca, bo natchnęłaś mnie tą wiadomością :D
    Po wizycie u GP dostaliśmy ze szpitala list z wyznaczoną datą badania nasienia, a kilka dni później przyszedł kolejny z naszej przychodni, że mamy sobie zadzwonić i zasięgnąć informacji na temat cen analizy nasienia... Uznałam, że skoro Gp (w zeszłym roku powiedziała nam to samo)powiedziała, że nie kwalifikujemy się na darmowe badania z NHS to ten list jest nie ważny, zwłaszcza po tym jak dostałam ten drugi z przychodni. Szukałam więc informacji ile kosztuje prywatne badanie nasienia i byłam przerażona, dlatego stwierdziłam, że lepiej poczekać aż polecimy do Polski (prawdopodobnie w kwietniu), ale po Twojej wiadomości o liście od GP zadzwoniłam do szpitala i wiecie co :D Pani powiedziała, że GP mnie źle poinformowała, że badania nasienia są FREE!!!! Ale jeśli coś będzie nie tak, to za leczenie trzeba zapłacić ;) Tak więc 25 października mąż niestety pójdzie na "skazanie" i żołnierzyki będą miały test hi hi hi :D Choć ja mam nadzieję, że do tego czasu to ja już będę gdzieś w 5 tygodniu ciąży ha ha ha :D
    Dzięki Ci kochana, bo natchnęłaś mnie żeby poszukać ten list i zadzwonić a GP to chyba w du.....pę powinnam kopnąć! Jeszcze do mnie franca dzwoniła, że "Przepraszam was bardzo ale niestety mam złe wiadomości, nie możecie zrobić darmowych badań nasienia z NHS, bo macie już między sobą dziecko, przykro mi, ale jak chcecie to możecie spróbować prywatnie ale to kosztuje kilka setek" - o tak mi powiedziała! No, po angielsku oczywiście.....
    Ale sprawa załatwiona i już jestem spokojna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2013, 11:51

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 20 września 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja .
    Staram się o drugie dziecko już 18 cykli z wykresami a troszkę wcześniej było na luzie ale bez rezultatu.Badania mam porobione,hsg,histerioskopia też ,m ma trochę problem z kijankami bierze od miesiąca witaminki.I czekamy dalej.

    Myszka2305 lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 20 września 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdej z nas się uda, nie dziś to jutro, nie w tym cyklu to w następnym :D Ja w to wierzę i tego będę się trzymała :D Taka postawa jest o wiele zdrowsza zarówno dla mnie jak i dla każdej z nas :D
    Trzymam kciuki :D

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 20 września 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w Polsce nie ma co liczyć na bezpłatne badania itp. Przez rok na diagnostykę, badania, wizyty, leki wydaliśmy lekko kilka tysięcy... Na dwa albo trzy hormony dostałam skierowanie na NFZ, przykre to...

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 20 września 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Freya ,ale nie mogę się zgodzic,bo ja wszystkie badania [oprócz nasienia m ] miałam na nfz,co prawda trzeba było latac pomiędzy dwoma ginami ,ale sie udało.Niestety na betę nie chcą dac.

    freya lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 20 września 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne oczy ma to Twoje maleństwo

    freya lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 20 września 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się nie zgodzę z brakiem możliwości bezpłatnych badań. Po pierwsze istnieją w Polsce oddziały czy kliniki zajmujące się problemami niepłodności. Po drugie większość badań można zrobić na NFZ o ile traficie na sensownego lekarza. Trwa to czasami długo ale warto, zważywszy na finanse, którymi nie wszyscy dysponują. Kwestia pokombinowania.

    freya, Andzia33 lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 20 września 2013, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to macie szczęście, u mnie w mieście nie ma takiego gina na NFZ. Chodziłam przez krótki okres czasu do lekarza na NFZ to mi powiedział, że takie jak ja powinny jeździć do kliniki leczenia niepłodności a nie normalnym ginekologom głowę zawracać. Dał mi tylko skierowanie na Lh i Tsh... Teraz do endokrynologa i ginekologa chodzę tylko prywatnie co wiąże się z niemałymi kosztami niestety (130 zł i 160 zł za wizytę). Najbliższą klinikę leczenia niepłodności mamy 90 km od miejsca zamieszkania, niestety prywatną.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 21 września 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd jesteś Freya?Jeżeli można zapytac,może jest gdzies bliżej jakiś sensowny gin na nfz

    Andzia33
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 21 września 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny . My staramy sie 14 miesiecy o dzidziusia . Teraz jestem trzeci cykl na clo i jestem w polowie cyklu wiec dzialamy ..... kupilam sobie w tym miesiacu taki zel ktory niby pomaga w zajsciu w ciaze-zobaczymy

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą Freya, u nas tak samo! Za wszystko chcą kasę! A nieraz to nawet są tak bezczelni, że wysyłają do lekarza rodzinnego, żeby dał skierowanie... Na szczęście jeszcze możemy sobie pozwolić na prywatne badania, ale coraz częściej jak mam wydać kolejne pieniądze to aż mną trzęsie... Tym bardziej, że większość wyników jest prawidłowych i niby wszystko powinno "zagrać", ale ciąży jak nie było tak nie ma - już 27 cykl:(

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ