X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się po przejściach - od nowa
Odpowiedz

Starające się po przejściach - od nowa

Oceń ten wątek:
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kciuki dziewczyny za pomyślność informacji :)

    Jagna ja też mam te mutacje MTHFR i wczoraj miałam wizytę u lekarza. Mi kazał brać ten metylowany kwas foliowy no i clexane mi zwiększył z 20 (profilaktycznej) na 40 (leczniczą). Dodatkowo mam encorton, luteinę i duphaston. Powiedział że obstawia mnie lekami jak przy in vitro. Teraz tylko trzeba zajść żeby wiedzieć czy to zadziała. Albo aż zajść :) Powiedział trzymam kciuki działać i czekać :)

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreambaby wrote:
    Hej kciuki dziewczyny za pomyślność informacji :)

    Jagna ja też mam te mutacje MTHFR i wczoraj miałam wizytę u lekarza. Mi kazał brać ten metylowany kwas foliowy no i clexane mi zwiększył z 20 (profilaktycznej) na 40 (leczniczą). Dodatkowo mam encorton, luteinę i duphaston. Powiedział że obstawia mnie lekami jak przy in vitro. Teraz tylko trzeba zajść żeby wiedzieć czy to zadziała. Albo aż zajść :) Powiedział trzymam kciuki działać i czekać :)

    Ja tez juz po wizycie.
    Od dzis clo,we srode za tydzien monitoring i pewnie zastrzyk z ovitrelle.
    Lekarz przepisał mi kwas foliowy 5mg,mam brac tez femibion 1,a jak juz zaciąze to przepisze clexane.
    Tak wiec bardzo jestem zadowolona ze moje wyniki go obchodzily a nie tak jsk lekarza na nfz ktory problemu nie widział

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 16:41

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to powodzenia Jagna:)ja leżę w szpitalu,strasznie mi sie dluzy jutro zabieg i dowiem sie więcej.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    No to powodzenia Jagna:)ja leżę w szpitalu,strasznie mi sie dluzy jutro zabieg i dowiem sie więcej.
    Czyli wszystko na dobrej drodze :-)
    Czekamy na wiesci ❤❤❤❤

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia,za tydzien ty!Jak to zleciało,mam nadzieje ze wszystko sie uda...ciekawe której z was po tym zabiegu uda sie pierwszej zafasolkowac :-) licze ze w odstępie kilku dni bedą dwa pozytywy :-) :-)

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze troche i wszystki bedzie jasne. Kuja mnie caly czas;) ale aby dzis i jutro do domu

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie. Wczoraj podczas USG wychwycili przegrode w macici i ze macica jest dwurozna. Troche martwi mnie to. Ale wszystko bedzie dzis jasne.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Trzymajcie. Wczoraj podczas USG wychwycili przegrode w macici i ze macica jest dwurozna. Troche martwi mnie to. Ale wszystko bedzie dzis jasne.
    Trzymam mocno Asiu,trzymam!!
    Wszystko wyjasni sie po badaniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2016, 09:15

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    U mnie rozpocznie się polewanie na owu z lewego, a jak dotąd to nie było zbyt częste, niestety.
    Milego dnia dziewczyny :)
    Asia trzymam kciuki:)
    Lewą masz te drozną??

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreambaby wrote:
    Hej kciuki dziewczyny za pomyślność informacji :)

    Jagna ja też mam te mutacje MTHFR i wczoraj miałam wizytę u lekarza. Mi kazał brać ten metylowany kwas foliowy no i clexane mi zwiększył z 20 (profilaktycznej) na 40 (leczniczą). Dodatkowo mam encorton, luteinę i duphaston. Powiedział że obstawia mnie lekami jak przy in vitro. Teraz tylko trzeba zajść żeby wiedzieć czy to zadziała. Albo aż zajść :) Powiedział trzymam kciuki działać i czekać :)
    Od kiedy bierzesz clexane?caly czas czy robisz przerwy?
    W sumie mnie nie powiedzial od kiedy ma włączyc clexane,moze dowiem sie na monitoringu za tydzien

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clexane zazwyczaj bierze się od pozytywnego testu (tak bierze pewnie 99 % dziewczyn), ale mi dla bezpieczeństwa kazał brać od 7 dnia po owulacji, ponieważ u mnie straty są na bardzo wczesnym etapie. Tylko najpierw będę wykańczać te 20 które mi zostały, a jak pozytywny test to od razu 40.

    A i jeśli 13-14 dpo test wyjdzie negatywny to odstawiam. Lekarz wspominał żeby robić bete, ale mi na tym etapie zawsze testy już wychodziły więc raczej przy tym pozostanę. Polecam wam testy check&go z rossmana. Są czułe i nigdy mnie nie oszukały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2016, 10:48

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żyję, jestem po wszystkim. Nic nie boli i jeszcze nuc nie wiem. Obudziłam się jak juz p.dr nie bylo a nikt nie chce nic powiedzieć. Wiec czekam do jutra:/ mam delikatne plamienia ale bez szału. Na bloku zasnelam momentalnie po zastrzyku i film mi się urwał

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    A wieczorem już nie ma obchodu? Może ktoś do Ciebie przyjdzie. Teraz to czekanie jest jeszcze gorsze niż przed zabiegiem....
    Przyjdzie lekarz dyżurny ale chyba nic nie powie z tego co już zaobserwowałam. Straszne to czekanie tak jak mówisz jeszcze gorsze niz przed zabiegiem. Boję sie tego co usłyszę. Mam tylko nadzieje ze tragediinie ma. No i ta przegroda i macica dwurozna...bardzi mnie to martwi. Ale jutro porozmawian z dr może cos wiecej sie dowiem.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    U mnie znowu plamienia...
    a ty juz po @ jestes??

    Aradia*** lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dziewczyny już wróciłam, ale musiałam odespać trochę szpital. Moje jajowody drożne,kontrast ładnie przepłyną, mam przegrodę w macicy, ale jak widać mam dziecko więc nie jest to olbrzymi kłopot. Nie jest to super wieść, ale mogło być gorzej. Szyjkę mam jedną. TSH spadło mi do 0.84 z 1.7. Muszę jeszcze odebrać krzywą cukrową i profil prolaktyny.
    Mam delikatne plamienia, ten cykl odpuszczamy i 2 nast. działamy bez wspomagaczy, tylko w drugiej fazie cyklu na dupku i oczywiście witaminach cały czas.
    Ogólne badanie ok- nic nie czułam i robiła ze mną co chciała:) Ogólne ..tylko rodzić dzieci.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta P. dr podejrzewała coś od początku, ale na USG tak dobrze tego nie widać, ale dziwi mnie ze nikt mi przy porodzie tego nie powiedział. Sama w szoku jestem, wiedziałam że mam przegrodę w pochwie, ale nie w macicy, więcej jedyne co usłyszałam od jednego lekarza że moja macica jest jednorożna, a jest dwurożna. Monia nie odzywałam się bo byłam skołowana, wczorajszy dzień przypominam sobie dziś :) Emocje, niepewność, znieczulenie i sam ten szpital. Wyszłam ze szpitala pokuta jak narkoman ;) Ale już wiem, więcej niż wiedziałam i cieszę się że moje jajowody nie zostały uszkodzone przy cięciu cesarskim.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Asia wyszłaś już?
    Ja właśnie wróciłam od lekarza, mam brać więcej luteiny
    nie dopadnie cie @ przed laparo??Myslałam ze laparo robią przed ovu?

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    ta P. dr podejrzewała coś od początku, ale na USG tak dobrze tego nie widać, ale dziwi mnie ze nikt mi przy porodzie tego nie powiedział. Sama w szoku jestem, wiedziałam że mam przegrodę w pochwie, ale nie w macicy, więcej jedyne co usłyszałam od jednego lekarza że moja macica jest jednorożna, a jest dwurożna. Monia nie odzywałam się bo byłam skołowana, wczorajszy dzień przypominam sobie dziś :) Emocje, niepewność, znieczulenie i sam ten szpital. Wyszłam ze szpitala pokuta jak narkoman ;) Ale już wiem, więcej niż wiedziałam i cieszę się że moje jajowody nie zostały uszkodzone przy cięciu cesarskim.

    ja nawet nie wiem co znaczy jednorozna,dwurozna i z czym sie to je..tzn.jakie ma znaczenie :-) w staraniach i jak dojdzie do ciązy
    Musze poczytac z ciekawosci.
    Wazne ze masz drozne jajowody,ze nic własciwie złego sie nie dowiedziałas a co juz własciwie wiedziałas.Dobrze to napisałas podsumowując "nic tylko rodzic dzieci" :-) :-) :-)

    Aasienkaa lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    ja nawet nie wiem co znaczy jednorozna,dwurozna i z czym sie to je..tzn.jakie ma znaczenie :-) w staraniach i jak dojdzie do ciązy
    Musze poczytac z ciekawosci.
    Wazne ze masz drozne jajowody,ze nic własciwie złego sie nie dowiedziałas a co juz własciwie wiedziałas.Dobrze to napisałas podsumowując "nic tylko rodzic dzieci" :-) :-) :-)
    To są wady w budowie macicy, zależy jaka wada różne mogą być konsekwencje, np. problem z zajściem w ciążę, poród przedwczesny ( moja córa jest wcześniakiem ur. w 34 tyg ciąży), czasem w macicy dwurożnej są też dwie szyjki...ja mam jedną szyjkę ( to dobrze ) dużo tego do opisywania,
    ale nie będę się stresowała, zaszłam w pierwszą ciążę bez problemu, urodziłam -owszem za szybko, ale zdrowe dziecko, więc nie mogę mocno się martwić. Mogę mieć dzieci, moja wada nie jest przeszkodą, jasne że wolałabym mieć normalną macicę, ale zawsze mogło być gorzej :) Mogę mieć dzieci i tego się trzymam.
    W końcu się uda, to kwestia czasu :) Wyniki są ok, więc może coś w mojej głowie blokuje- szkoda, że tego nie można zbadać :D,
    czekam jeszcze na resztę badań, chyba że tam coś.. ale wszystko można wyregulować lekami. Uwierzyłam, na nowo że nie ma przeszkody w posiadaniu dziecka.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    To są wady w budowie macicy, zależy jaka wada różne mogą być konsekwencje, np. problem z zajściem w ciążę, poród przedwczesny ( moja córa jest wcześniakiem ur. w 34 tyg ciąży), czasem w macicy dwurożnej są też dwie szyjki...ja mam jedną szyjkę ( to dobrze ) dużo tego do opisywania,
    ale nie będę się stresowała, zaszłam w pierwszą ciążę bez problemu, urodziłam -owszem za szybko, ale zdrowe dziecko, więc nie mogę mocno się martwić. Mogę mieć dzieci, moja wada nie jest przeszkodą, jasne że wolałabym mieć normalną macicę, ale zawsze mogło być gorzej :) Mogę mieć dzieci i tego się trzymam.
    W końcu się uda, to kwestia czasu :) Wyniki są ok, więc może coś w mojej głowie blokuje- szkoda, że tego nie można zbadać :D,
    czekam jeszcze na resztę badań, chyba że tam coś.. ale wszystko można wyregulować lekami. Uwierzyłam, na nowo że nie ma przeszkody w posiadaniu dziecka.
    tak,wszystko mozna wyregulowac lekami.Masz córke a to najlepszy dowód ze ciąza to nie problem...mozliwe ze to blokada psychiczna,moze poprostu najlepsze ma dopiero nadejsc :-) :-) Wazne by kazdy dzien w cyklu był wypełniony pozytywnymi myslami

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
‹‹ 34 35 36 37 38
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ