X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania/ciąża po cc - cesarzowe łączą siły ;)
Odpowiedz

Starania/ciąża po cc - cesarzowe łączą siły ;)

Oceń ten wątek:
  • blubka Autorytet
    Postów: 992 1215

    Wysłany: 2 września 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2017, 11:51

  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 7 września 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się ponownie, troszkę mnie nie było :) to już koncówka ciąży praktycznie :D na ten moment wszystko u nas w porządku.

    Przez moment myślałam że będziemy mieli córeczkę ale następne badanie USG jednak pokazało pokaźne jajeczka.

    Nie mam niestety w tej ciąży tyle energii i mocy ile w poprzedniej ale co się dziwić jak 24h/7 uganiam się za starszym maleństwem. Miewam bóle w podbrzuszu które zdaniem położnej spowodowane sa tym, że blizna jest nierozciągliwa i twarda i naciska na unerwioną otrzewną i być może ma rację bo nic niepokojącego w badaniu ginekologicznym i usg nie wychodzi. W każdym razie raczej na dalekie spacery się z młodzieżą nie zapuszczam a już na pewno nie sama bo miałabym obawy czy dojdę do domu.

    P.S.
    Drugiego nie urodziłam a zaczynam myśleć o trzecim :D

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • kas:) Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiało dołączam -jeśli można. 30 lat, 22.01 rok po cc (problem z obiema panewkami). To nasz 1 cs po cesarce. Mamy prawie rocznego synka, teraz marzy nam się córcia, ale będzie to, co ma być ☺ pozdrawiam

    karmar lubi tę wiadomość

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 6 lutego 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek :) Za chwilę dobiegnie końca moja druga ciąża, pierwsze CC 18.03.2015, drugą cesarkę mam umówioną na przyszły poniedziałek, ale mój lekarz kręci głową, że szyjka już tak rozpulchniona, że akcja zacznie się wcześniej. Ja tam zaciskam kolana jeszcze przez tydzień :)
    Jako, że pomiędzy porodami będzie mniej, niż 2 lata (23 miesiące różnicy wieku między dziećmi) to nikt mnie w ogóle nie namawiał na poród SN. Byłam na konsultacjach w szpitalu, bo brałam tę opcję pod uwagę, ale powiedziano mi, że jedynie na własną odpowiedzialność i żebym się raczej nie wygłupiała, bo córa zapowiada się spora i ma wielką głowę :D Synek też urodził się z dużą głową, więc tu akurat wierzę lekarce wykonującej USG i się nie uczepiłam myśli o porodzie naturalnym.
    Także Dziewczyny, ja trzymam kciuki za staraczki a Wy trzymajcie kciuki za mnie, cobym jeszcze tydzień w dwupaku wytrzymała :)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 2 cc i plastyce brzucha, więc chyba nikt mi nie pozwoli naturalnie...
    Z ciekawostek: podobno u nas tną 3 razy a potem krzyczą, że więcej cc nie wolno. Spotkałyście się z tym? Pytałam znajomej Amerykanki. U nich tną do oporu. Jej znajoma miałam 5 cc.

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 6 lutego 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jeszcze troche czasu do porodu mam (termin na czerwiec), właśnie jesteśmy po połówkowych.

    Mój lekarz wstępnie dął zielone swiatło na próbę sn (20 miesięcy pomiędzy porodami będzie) ale zaznaczył ze jeszcze wszystko się okaże blizej terminu czy blizna ok i jak duze dziecko.

    Sung ja też spotkałam sie z taka opinia ze 3 cc są jeszcze w miarę bezpieczne a kolejne juz niosą coraz większe ryzyko... no i chyba przy kolejnych to juz tną "po staremu" czyli pionowo. Aczkolwiek słyszałam o przypadkach 4 czy 5cc a nawet ostatnio o takim gdzie kobieta miałaa 8cc

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz chęć próbować naturalnie to koniecznie, żebyś potem nie miała sama do siebie pretensji, ale faktycznie usg blizny koniecznie (na takie usg należy się udać z pełnym pęcherzem, inaczej nie będzie dobrze widać;) ) No i ocena wielkości malucha, szczególnie główki. Powodzenia :)))

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, ale się wątek rozkręcił :D Nawet się nie spodziewałam :) Ale super! :) No, ja też zaciążyłam, jak widać, ale że do porodu jeszcze hen hen daleko, to nawet się nie zastanawiam :) Na razie czekam na pierwszą wizytę u lekarza (pojutrze) i mam ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze :)

    Powodzenia, kobitki!!

    Lulu, trzymaj dzielnie kolana :D (ten tekst mnie rozwalił :D :D :D )

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 7 lutego 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dołączam i ja ;) miałam cc w grudniu 2013 i staram się już 1.5 roku n rodzeństwo dla mojego synka. 2 tygodnie temu miałam laparoskopię bo mój lekarz podejrzewał zrosty właśnie po cc ale wszystko w brzuchu jest ok. Więc staramy się dalej.
    Karmar serdeczne gratulacje!!!

    karmar lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 8 lutego 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu bardzo bym chciała spróbować, a najlepiej zeby sie udało. Ufam lekarzowi prowadzącemu bo to dobry spacjalista i wiem ze wszystko pięknie posprawdza przed porodem. Obawiam sie tylko ze dziecko będzie zbyt duze... syn ważył 4330g jak sie urodzil... no zobaczymy :)

    Karmar gratuluję i trzymam kciuki za wizytę!

    karmar lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 11 lutego 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za gratulacje ☺ wszystko jest super. Dzidzia ma 0,5 cm i pięknie bijące serduszko ❤ czego chcieć więcej? ☺ Powodzenia dla wszystkich staraczek ☺

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 15 lutego 2017, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmar wrote:
    Bardzo dziękuję za gratulacje ☺ wszystko jest super. Dzidzia ma 0,5 cm i pięknie bijące serduszko ❤ czego chcieć więcej? ☺ Powodzenia dla wszystkich staraczek ☺

    Ekstra, gratulacje!!! To teraz życzę spokojnych 9 miesięcy i szybkiego porodu, jaki by nie był :)

    Dotrzymałam do terminu choć dzień przed przyjęto mnie na oddział ze skurczami co 10 a potem co 7 minut. Nawet chcięli mnie ciachnąć w nocy, ale jakoś udało mi się ubłagać o poròd rano, mąż dojechał i od pon.rano mamy małą Wiktorię :) a raczej nie taką małą, bo 4,1 kg i 56 cm, także spora kluska :) raczej sn nie dałoby rady, główkę też ma sporą :) teraz dochodzimy do siebie w szpitalu i uczymy się kp, bo mała początkowo nie bardzo ogarniała temat. Trzymajcie kciuki, żeby nie wyszła żòłtaczka, bo już bardzo chciałabym stąd wyjść - strasznie tęsknię za starszym synkiem!

    karmar lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 15 lutego 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serdeczne gratulacje!!!! Super wieści!!! Znowu Ci tak pozytywnie zazdroszczę :D Wszelkiej dobroci dla całej Waszej powiększonej Rodzinki!! ☺❤❤❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 09:52

    qXNVp2.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 17 lutego 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Ekstra, gratulacje!!! To teraz życzę spokojnych 9 miesięcy i szybkiego porodu, jaki by nie był :)

    Dotrzymałam do terminu choć dzień przed przyjęto mnie na oddział ze skurczami co 10 a potem co 7 minut. Nawet chcięli mnie ciachnąć w nocy, ale jakoś udało mi się ubłagać o poròd rano, mąż dojechał i od pon.rano mamy małą Wiktorię :) a raczej nie taką małą, bo 4,1 kg i 56 cm, także spora kluska :) raczej sn nie dałoby rady, główkę też ma sporą :) teraz dochodzimy do siebie w szpitalu i uczymy się kp, bo mała początkowo nie bardzo ogarniała temat. Trzymajcie kciuki, żeby nie wyszła żòłtaczka, bo już bardzo chciałabym stąd wyjść - strasznie tęsknię za starszym synkiem!


    Gratulacje!!!

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,

    ja po cc w 2/2016 mam bliznę na usg 2,6mm na hsg 2,4mm. Sprawdzali mi ją w szpitalu na sono hsg bo wyszedł mi defekt blizny ale pozwolili mi zajść już w ciążę. Zaznaczyli że na 100% kolejna będzie cc i być może końcówkę spędzę w szpitalu. Starania zaczynamy najprawdopodobniej od maja bo chcę jeszcze małego częściowo odstawić od cyca.

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 11 marca 2017, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d84 wrote:
    witam,

    ja po cc w 2/2016 mam bliznę na usg 2,6mm na hsg 2,4mm. Sprawdzali mi ją w szpitalu na sono hsg bo wyszedł mi defekt blizny ale pozwolili mi zajść już w ciążę. Zaznaczyli że na 100% kolejna będzie cc i być może końcówkę spędzę w szpitalu. Starania zaczynamy najprawdopodobniej od maja bo chcę jeszcze małego częściowo odstawić od cyca.


    To zaczynam miec nadzieje ze i my dostaniemy zielone swiatlo.
    Z tym ze to bylaby moja 3 ciaza i 3 cc.
    Moja blizna ma 3mm i lekarz w miejscowosci gdzie aktualnie mieszkam odradza mi ciaze. W srode jade na konsultacje do lekarza ktory prowadzil dwie poprzednie ciaze.

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 13 marca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam cesarzowe ;-)

    Ja po 2 cc, w odstępie 19 mcy. Młodsza córka ma teraz 8 mcy i myślimy o synku :-)
    Po @ wybieram się do lekarza na mierzenie blizny.
    1 cc było bo lekarz nastraszył mnie wąską miednicą. Teraz żałuję, że nie spróbowałam sn, ale już po ptokach. Termin w 2 ciąży wypadał równo 20 mcy po 1 cc, lekarz od razu mówił o cc ze względu na krótki odstęp. Miesiąc przed terminem miałam mieć wizytę i umówić na cc, ale wylądowałam w szpitalu z regularną akcją porodową i skurczami co 2 min. Tak szybko się to potoczyło, że przy przyjęciu było już 6 cm rozwarcia i główka napierała mocno na szyjkę, że chciałam spróbować sn, na co wszyscy zrobili wielkie oczy. Ostatecznie lekarz rozmawiał z mężem i on mnie przekonał do cc. Później gin mówił, że dobrze bo było już bardzo cieniutko.
    Teraz wiem już, że ewentualna 3 ciąża też zakończy się cc, ale nie wiem jeszcze co lekarz powie na takie plany ;-) chciałabym znów niewielką różnicę wieku.
    Pozdrawiam, gratuluję zaciążonym i powodzenia.

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 16 marca 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybaaaa wrote:
    Witam cesarzowe ;-)

    Ja po 2 cc, w odstępie 19 mcy. Młodsza córka ma teraz 8 mcy i myślimy o synku :-)
    Po @ wybieram się do lekarza na mierzenie blizny.
    1 cc było bo lekarz nastraszył mnie wąską miednicą. Teraz żałuję, że nie spróbowałam sn, ale już po ptokach. Termin w 2 ciąży wypadał równo 20 mcy po 1 cc, lekarz od razu mówił o cc ze względu na krótki odstęp. Miesiąc przed terminem miałam mieć wizytę i umówić na cc, ale wylądowałam w szpitalu z regularną akcją porodową i skurczami co 2 min. Tak szybko się to potoczyło, że przy przyjęciu było już 6 cm rozwarcia i główka napierała mocno na szyjkę, że chciałam spróbować sn, na co wszyscy zrobili wielkie oczy. Ostatecznie lekarz rozmawiał z mężem i on mnie przekonał do cc. Później gin mówił, że dobrze bo było już bardzo cieniutko.
    Teraz wiem już, że ewentualna 3 ciąża też zakończy się cc, ale nie wiem jeszcze co lekarz powie na takie plany ;-) chciałabym znów niewielką różnicę wieku.
    Pozdrawiam, gratuluję zaciążonym i powodzenia.


    Trzymam kciuki.
    My dostaliśmy zielone swiatlo u lepszego ginekologa na dużo lepszym sprzęcie moja blizna w najcienszym miejscu ma 6mm

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 16 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy moim badaniu blizny w szpitalu było 5 lekarzy, w tym moja prowadząca. Ten najważniejszy który specjalizuje się w bliznach i ich defektach powiedział cytuję dokładnie " znakomitej ilości udaje się donosić ciążę do samego końca" I powiedział żeby już zachodzić, moja tez mi powiedziała że mogę, ale postraszyła komplikacjami takimi, że mam większe ryzyko łożyska przodującego. Ale cóż zaryzykujemy.

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem mamą roczniaka (02/2016)zielone światło od gina dostaliśmy 8mc po porodzie cc chociaż i tak zaczęliśmy miesiąc wcześniej. Jak widać jeszcze się staramy jakoś nam nie wychodzi :(

    CC miałam nagłe przy 7cm rozwarcia, dziecku zaczęło znikać tętno. Mój poród był okropny, ból od kręgosłupa do samego końca, już wiem że kolejne dziecko również będzie cc ;) do rodzenia nie jestem stworzona :)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ