X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania/ciąża po cc - cesarzowe łączą siły ;)
Odpowiedz

Starania/ciąża po cc - cesarzowe łączą siły ;)

Oceń ten wątek:
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 25 marca 2017, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem mamą roczniaka (02/2016)zielone światło od gina dostaliśmy 8mc po porodzie cc chociaż i tak zaczęliśmy miesiąc wcześniej. Jak widać jeszcze się staramy jakoś nam nie wychodzi :(

    CC miałam nagłe przy 7cm rozwarcia, dziecku zaczęło znikać tętno. Mój poród był okropny, ból od kręgosłupa do samego końca, już wiem że kolejne dziecko również będzie cc ;) do rodzenia nie jestem stworzona :)

    Trzymam kciuki żeby się udało.
    Niestety wiem co czułas jak usłyszałas że cc ja miałam 10cm rozwarcia i próbę parcia za sobą i okazało się że cc.

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka ja tak samo 10cm i 2h parcia i cc ;/

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • Swan Autorytet
    Postów: 472 129

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-). Ja jestem po 3 cc, w 2010, 2011 i 2014 roku.

    2010 - synio, 2011 - synio, 2014 - córcia
    Czekamy na Maleństwo
    w4sq3e3kr5poxo4l.png
  • truskava90 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja mialam cesarke 3 lata temu, z powodu tahykardii dziecka. Od roku staram sie zajsc w druga ciaze i dupa...:/ mialam robiona droznosc- niedrozne oba jajowodu po cc, wyslano mnie na laparo- zrosty udalo sie usunac. Laparo mialam w lutym. To pierwszy cykl po i mam nadzieje,ze ostatni. Jutro powinnam dostac @ choc temp. Caly czas 37.00 juz zaczynnam wymiekac ze staraniami, w pierwsza ciaze zaszlam nieplanowanie a teraz...:/

  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskava powodzenia, my startujemy w maju

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja miałam trzy cc 2003,2005 i 2011

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. 7,5msc temu zostałam mamą. 9miesoecy starań z OvuF i teraz chciałabym kontynuować macierzyńskie szczęście. Maz ma nieco odmienne zdanie :) jak u Was z partnerami?
    Mały Ksoś przyszedł na świat tydzień po terminie. Ciąża wywoływana oksytocyna. Po 6h odeszły wody, 3cm rozwarcia, brak postępu, zle wstawiony w kanał i decyzja o Cc.
    Najpiękniejszy dzien w moim życiu.

  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny :)
    Dołączam do Was.
    Jestem po cc 3.2016. Wszystko szło pięknie (pal tam licho idące skurcze od kręgosłupa)dopóki nie odeszły wody i zaczęło zanikać dzieciątku tętno na skurczach. Byłam bardzo nastawiona antycięciowo, ale cóż... życie pisze scenariusze nie patrząc na nasze zdanie ;)


    Ostatnio na wizycie u ginekolożki usłyszałam, iż jest wiele szkół i opinii wśród lekarzy. Jedni zalecają min rok, a inni nawet 3 lata przerwy. W każdym bądź razie moja jest zwolenniczką 1,5 rocznej przerwy.

    PS. Czy Wasza rekonwalescencja po cieciu była trudna? Moja to koszmar... Nawet 6 tygodni po cięciu, czasami mąż musiał pomagać mi wstać z łóżka. A przez pierwsze 3 tygodnie nie umiałam leżeć w innej pozycji niż na plecach.
    Stąd i strach, że po ewentualnej drugiej cc będzie podobnie albo i gorzej....

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Optymistką druga ciąża wcale nie musi zakończyć się CC. Ja mam obecnie termin za kilka dni, między porodami będzie 19 miesięcy różnicy i mam zielone światło na próbę porodu sn. CC była że względu na zanikające tętno małego, no i był duży więc się nie mógł wstawić w kanał

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Margolka83 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 12 września 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) U mnie minęło już dwa lata od cesarki (lipiec 2015) z powodu braku postępu w I fazie i zagrażającej zamartwicy (zielone wody). Teraz przygotowuję się do drugiej ciąży. Próbuję doprowadzić do ładu swój organizm i zgłębiam wiedzę nt vbac. Najbardziej boję się, że moje ciało znowu nie zadziała tak jak powinno. Ale zobaczymy. Najpierw muszę zajść w ciąże. ;)

    Starania o drugiego bobasa
    mhsv3e5etcavkmi2.png</a>
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 2 cesarki, w 2005 i 2010 roku. Obie na moje życzenie, co lekarze odebrali z ulgą bo jestem drobna i szczupla. Pierwsza byla w polsce, druga za granicą i ta w polsce duzo gorzej wspominam. Wstalam dopiero po 12 h, znieczulenie w kregoslup schodzilo strasznie dlugo najpoerw oczywiście z brzucha a nogi i stopy na końcu. Brzuch bolał ale nie bylo tragedii. Druga za granica to bajka, 4 h po cc juz chodzilam bez cewnika normlanie sie ruszalam brzuch bolal lekko, bardziej za to miejsce po wkluciu w kregoslup. Dzidziusia dostalam po 1h od ciecia jak jeszcze lezalam. W obu przypadkach nie bylo zadnych komplikacji, szybko sie rana zgoila, troche bolalo podbrzusze czasem ale to do zniesienia. Nigdy za zadne skarby naturalnego porodu :P
    Nastepnym razem jak sie uda to oczywiscie tez będzie cc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Ja 1 CC w 2014 z powodu ułożenia pośladkowego córeczki, 2 CC w 2016 na własne życzenie. Zaszłam w 2 ciążę dokładnie rok i 3 miesiące od 1 CC.
    Lepiej wspominam pierwszą cesarkę, szybciej doszłam do siebie, na drugi dzień latałam jak fryga :P a z drugą było o wiele gorzej niestety.
    Myślę o 3 dziecku i boję się, że 3 CC zniosę jeszcze gorzej jak 2... ale co się nie robi dla tego słodkiego maleństwa ;)

    Jeśli chodzi o opiekę szpitalną, to wspominam bardzo dobrze. Szybciutko przynoszą dzidziusia i przystawiają do piersi. Położne miłe i pomocne :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dziewczyny

    NIna Lat 28, mam córkę 9 miesięczną po 3 IUI, niestety miałam cc.

    W sumie nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale chciałabym zacząć starać sie o kolejnego malucha tylko mam wątpliwości czy po cc od którego obecnie minęło około 9 miesięcy Gin pozwoli na starania o kolejnego malucha a u nas niestety inaczej niż przez IUI się nie da. Pomożecie? Podpowiecie mi coś a może przekierujecie mnie na inne forum?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, zdania wśród lekarzy są podzielone. Niektórzy twierdzą, że półtora roku pomiędzy porodami wystarczy (a tak byłoby, gdybyś zaszła w ciążę teraz), inni, że powinien minąć minimum rok pomiędzy porodem a kolejnym poczęciem. Są też tacy, którzy obstają za jeszcze dłuższymi odstępami. Trudno powiedzieć, zwolennikiem której teorii jest Twój lekarz. Myślę, że warto pójść i ustalić z nim plan działania :)

    Nina13 lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak też chyba zrobię bo boję się ze jak już się nakręcę nastawie że działamy a potem się okaze że każą czekać to będę zdołowana i w ogóle.
    W sumie to tak sobie myślę że zanim pójdziemy tzn gdzieś tak koniec stycznia, potem badania, zanim inseminacja itd to minie rok od porodu więc może nie tak źle ale znów gdzieś słyszałam o 2 latach...

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ