Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mniw teraz najdluzsze dni czekania czy moooze sie udalo po tym clo. A to dopuero dzis 17dc :p To drugi cykl po droznosci.
    Dziewczynki no tak to jest ,ze jak normalnie wg gina wszystko jest ok, i horminy i owulacja i droznosc i mąz ok to co ma wymyslic gin wiecej..to zaproponuje iui jako kolejny krok bo omija sie kwestie wrogiego sluzu i troche sie omija problem z zolnierzykami.. dlatego Adele bierz sie za iui. Ile u Was kosztuje? U mnie 700zl.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawialam z mężem. Znalezlismy 1, no moze 2 powody dla ktorych powinien isc na ta operacje, i kilka zeby nie szedl. On juz nastawil sie ze bedziemy miec jedno dziecko, ze nie uzbieramy nawet z truskawek na in vitro (widzimy jakie sa ceny owocow i jaka jest sytuacja i prognozy, dobrze bedzie jak starczy "do pierwszego"). I tak jestesmy w lepszej sytuacji niz bezdzietne pary.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też raczej nastawiamy się na klinikę i iui. In vitro póki co dla nas odpada ze względu na cenę. To główny powód. Myślę, że damy sobie jeszcze parę cykli po tym poronieniu i tyle.
    Ja po rtg, wynik w pn
    Teraz lecę do domu zjeść i napić się ciepłego bo wymarzlam dziś.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother cos na rozgrzewke. Masz imbir? To herbatkę z imbirem i cytryna. No chyba ze wolisz cos mocniejszego. Ja przywiozlam corke ze szkoly a teraz czaję sie zeby wyjsc wyniesc smieci i przyniesc warzywa. Okropny ziab. Wspolczuje mojej mamie i teściowej bo pojechaly na jednodniowa pielgrzymke i wymarzna tam.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo herbatkę z cytrynka wypiłam, bo imbiru nie miałam. Ale jak już małpiszon przylazł to wieczorem grzane piwko wypiję z soczkiem malinowym :P

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tez bym sie napila.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5991 1514

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Staramy się o drugiego dzidziusia 3 lata. Synek w tym roku kończy 6 lat. Po pierwszej ciąży „uaktywniło” mi się hashimoto a potem okazało się ze mam tez insulinoopornosc. Wszystko zwalam na to bo generalnie jesteśmy z mężem zdrowi. Jestem po drożności wszystko wyszło ok. I potem inseminacja. Dodajcie jakieś słowa otuchy
    Pozdrawiam

    Hej ja też się staram ponad 3 lata mam synka 7 letniego. A leki jakieś bierzesz ? U mnie nadal przyczyna nie znaleziona

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hej ja też się staram ponad 3 lata mam synka 7 letniego. A leki jakieś bierzesz ? U mnie nadal przyczyna nie znaleziona

    Biore Euthyrox siofor i duphaston na stałe. Do tego olej z wiesiołka i kwas foliowy. Ja jestem w programie prokreacyjnym i ioi mam w programie bezpłatne bo chyba 600 zł kosztuje. U mnie to podejrzewam tarczyca lub podwyższony cukier są przyczyna bo już z każdej strony jeden zbadana. Zaczęłam od styczna trochę ćwiczyć bo przy insulinooporności jest to wskazane bo ni ciezko jest być na diecie.
    Poczekam jeszcze jeden cykl i dzwonię się zapisać na ioi.

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    U mniw teraz najdluzsze dni czekania czy moooze sie udalo po tym clo. A to dopuero dzis 17dc :p To drugi cykl po droznosci.
    Dziewczynki no tak to jest ,ze jak normalnie wg gina wszystko jest ok, i horminy i owulacja i droznosc i mąz ok to co ma wymyslic gin wiecej..to zaproponuje iui jako kolejny krok bo omija sie kwestie wrogiego sluzu i troche sie omija problem z zolnierzykami.. dlatego Adele bierz sie za iui. Ile u Was kosztuje? U mnie 700zl.

    Zanim zostałam zbadana to pierwsza Pani dr (bez badań) kazała mi monitorować cykle i pamietam ze brałam wtedy duphaston i clo a potem zastrzyk. Miałam takie 3 albo 4 cykle i nic.Zaczelam szukać innego lekarza. Póki co nie miałam kolejnego monitorowania. Trzymam kciuki za Was wszystkie dziewczyny. Trzeba po prostu zapomniec ale wiem ze to trudne

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax ja też mam Hashimoto i biorę euthyrox, ale chyba przy dobrze dobranych dawkach i dobrym poziomie TSH to zajscie w ciążę nie powinno stanowic problemu (jeśli chodzi o tą stronę endokrynologiczną). Tak przynajmniej mówiła mi moja endokrynolog.
    A jak sprawdzić czy ma się insulinoopornosc? Ja to chyba nigdy pod tym kątem nie byłam sprawdzana

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore 75, 3 tygodnie temu badałam tsh i mam 0,55 wiec bardzo dobrze

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę urwała mi się taka długa wiadomość !

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Pani dr wysłała mnie do szpitala na dwie fazy i tam byłam badana pod każdym kątem i tam mi wyszedł ten podwyższony cukier. Ale żeby sprawdzic to myśle ze trzeba pójść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie na badania pod kątem zbadania cukru. Ja chce tak zrobić bo moje badania są sprzed roku a chciałam zobaczyc na jakim teraz są poziomie.

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aljak wyjdzie podwyższony to wtedy pewnie robi się bardziej szczegółowe badania. Chyba tez wtedy idzie się do endo. :-)

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa to ja takie zwykłe badanie cukru to robiłam ostatnio i miałam ok :)

    AdelaX lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 lutego 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin twierdzi, że inseminacji we Wro nikt porządnie nie robi, wysyła swoje pacjentki tu: https://katowice.klinikabocian.pl/ i znam 4 pary które tam były i wszystkim udało sie spełnic marzenie o dziecku.

    A tu są badania, które mój lekarz zaleca gdy ktoś przychodzi do niego i mówi, że stara się X miesięcy i nic z tego:
    Aspat (dowolny dzień cyklu)
    Alat (dowolny dzień cyklu)
    TSH (dowolny dzień cyklu)
    FT4 (dowolny dzień cyklu)
    Krzywa insulinowa (dowolny dzień cyklu)
    Krzywa cukrowa (dowolny dzień cyklu)
    SHBG (3-5 dzień cyklu)
    Androstedion (3-5 dzień cyklu)
    Testosteron (3-5 dzień cyklu)
    FSH (3-5 dzień cyklu)
    LH (3-5 dzień cyklu)
    Prolaktyna
    Kreatynina
    DHEA-S (3-5 dzień cyklu)
    17-OH progesteron (3-5 dzień cyklu)
    Wymaz na chlamydie, mycoplazme i ureoplasme
    Progesteron (7 dni po owulacji)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5991 1514

    Wysłany: 22 lutego 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Adelax ja też mam Hashimoto i biorę euthyrox, ale chyba przy dobrze dobranych dawkach i dobrym poziomie TSH to zajscie w ciążę nie powinno stanowic problemu (jeśli chodzi o tą stronę endokrynologiczną). Tak przynajmniej mówiła mi moja endokrynolog.
    A jak sprawdzić czy ma się insulinoopornosc? Ja to chyba nigdy pod tym kątem nie byłam sprawdzana

    Insulinooprnosc sprawdzasz badają cukier i insulinę z tego liczy się wskaznik HOMA-IR

    mother84 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5991 1514

    Wysłany: 22 lutego 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i można te krzywe o których Paula napisała

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5991 1514

    Wysłany: 22 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a co pokazuje Aspat i Alat ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 lutego 2019, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jeszcze amh dopisała :)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 1276 1277 1278 1279 1280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementy w ciąży – co naprawdę jest potrzebne?

Ciąża to czas pełen radości, ale i wyzwań. Jednym z najważniejszych aspektów, o które należy zadbać, jest odpowiednie odżywianie. Kobiety w ciąży często słyszą o konieczności suplementacji, ale które składniki są naprawdę niezbędne?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ