X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od tego Msc przestajemy się zabezpieczać.
    Nie stosuje testów owu - bo przy staraniach o I ciąże nigdy się nie sprawdziły.. 🤔 Spontanicznie. Heh bez spiny na razie.

    A jak wśród znajomych pytałam o różnice wieku między maluchami to zdania są podzielone.
    Zależy co komu pasuje tak naprawdę.. ☺️ Sielanki na pewno przy żadnym rozwiązaniu nie ma.

    Miśśka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz na roznice wieku przestalam patrzec. Szwagierce sie zachcialo po 14 latach, na fiolecie tez jest dziewcxyna ktora ma 14-letniego syna i mu o ciazy boi sie mu powiedziec. Wszystko jakos sie ulozy, bedzie dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wątku z miesiąca Hani mam dziewczynę która ma 3 cory: 14 lat, 8 lat, 9msc.
    I twierdzi że to praktycznie trzy jedynaczki. 🤦🏻‍♀️

    Wiadomo że to się dopasowuje do życia.. Ja choć chciałam małą różnice to pewnie nici z tego przy kp. Okresu nie widać na horyzoncie.

    A nie planuje na razie przerwać kp. Bo inaczej mój czort by już chyba nic nie jadł 😲

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ja juz na roznice wieku przestalam patrzec. Szwagierce sie zachcialo po 14 latach, na fiolecie tez jest dziewcxyna ktora ma 14-letniego syna i mu o ciazy boi sie mu powiedziec. Wszystko jakos sie ulozy, bedzie dobrze.
    Ja patrząc po swojej( dosyć sporej bo mam aż 6rodzeństwa) rodzinie to chciałam bardzo nieduża różnicę wieku, max 3lata no i się udało tym bardziej że to 2chłopaków to będę się razem bawić. Bo już np. u starszej siostry i starszego brata którzy mają też po 2chłopaków to różnica jest 6 i 5 lat no i to już dla dzieciaków za dużo, z kolei druga siostra i drugi brat mają po 2dziewczyny z różnicą po 3lata i jest super. A co do już całkiem sporej różnicy wieku to ta starsza siostra która ma 2chłopaków 19 i 13 lat to jeszcze ma córkę 3 lata 🙂 wpadli po odstawieniu tabletek anty bo źle się po nich zaczęła czuć i z jednej strony radość, ale z drugiej to trochę już "kula" U nogi bo się odzwyczalili od takiego trybu życia no i Jula jest jak jedynaczka, dobrze że ma chociaż cioteczne siostry w podobnym wieku 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs6 dobrze, że już lepiej😘

    Ja chciałam różnicę tak 3-4 lata. A tu dupa blada. Teraz już mi wszystko jedno, bo i tak każdy będzie chodził już swoim ścieżkami, chce po prostu rodzeństwo dla syna. Ja z siostrą mam 9 lat i jak w dzieciństwie się rozmijalysmy z racji wieku, tak teraz naprawdę mamy super relacje. Fajnie mieć kogoś bliskiego na kogo można liczyć

    evs6 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to bym chciała zająć w drugą ciążę zanim wrócę do pracy.. Pewnie potem moje plany dostosuja się do życia 😅

    Edit. Jeszcze planuje się wybrać do gin. Ale co mąż ma mieć wolne to coś wypada i klops.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 13:59

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Evs6 dobrze, że już lepiej😘

    Ja chciałam różnicę tak 3-4 lata. A tu dupa blada. Teraz już mi wszystko jedno, bo i tak każdy będzie chodził już swoim ścieżkami, chce po prostu rodzeństwo dla syna. Ja z siostrą mam 9 lat i jak w dzieciństwie się rozmijalysmy z racji wieku, tak teraz naprawdę mamy super relacje. Fajnie mieć kogoś bliskiego na kogo można liczyć
    Dokładnie, dlatego chcieliśmy z mężem 3 żeby w razie czego mogli liczyć albo na jedno albo na drugie😉 dzisiaj mogliśmy być na komunii, ale jak dla nas z rocznym maluchem i moim samopoczuciem jakieś 2,5 h w jedną stronę to za dużo- kuzynka męża nas zaprosiła i jak dla mnie to delikatnie dziwnie, ale ona ma tylko 1brata i to ksiądz, a jej mąż to jedynak i nie mieli praktycznie kogo prosić 😱 mam też szwagra, który jest jedynakiem, a dodatkowo jego ojciec i matka też są jedynakami więc Ci to już w ogóle nie mają rodziny.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem jesteśmy jedynakami.. Masakra..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Dzieci z tego samego rocznika to irlandzkie bliźniaki 😄

    Znam taki przypadek. Jedno ze stycznia, drugie z grudnia.

  • Aleksandra83 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Przed pierwszą ciążą robiłam badania AMH i wyszło mi 0,57. Lekarz nie dawał szans na naturalną ciążę, a ja w jakiś magiczny sposób zaszłam w pierwszym cyklu po wizycie w klinice leczenia niepłodności. Na wynik AMH ma też wpływ to czy badanie zostanie zrobione od razu, czy z opóźnieniem. Moja ginekolog się ze mnie śmiała i mi powiedziała, że AMH nie powinno być brane jako jednoznaczny wynik. Potrzebujesz tak naprawdę jednej dobrej komórki jajowej, a nie całego mnóstwa, żeby zajść w ciążę.
    Mam nadzieję że jeszcze znajdzie się u mnie taka piekna,zdrowa komórka 😊

    Hiperprolaktynemia czynnościowa
    Niedoczynność tarczycy
    Wole guzowate
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj lazilam caly dzien, nic nie lezalam i bylo ok. Dzis przez godz.podlewalam kwiaty w calym domu, wzielam 1,5l butelke zeby nie dzwigac i brzuch rozbolal. Wez tu traf. To chyba od dnia zalezy.

  • Karolcia34 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie do Was bo chyba zaczynam swirowac:(od 1,5 roku staramy się o dzidzie. W poprzednim cyklu miałam robione hsg i jajowody drozne, wyniki nasienia w miarę ok.15 maja miałam owulacjje lekarz stwierdził na usg że jajeczko pęka. Staraliśmy się na kilka dni przed i w dniu owulacji. Dziś mam 17 dzień cyklu i od 3 dni czuje generalnie ból, rozpieranie w jajniku. Nigdy tak nie miałam i zastanawiam się co to może oznaczać?? Dziekuje za pomoc

  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas różnica jest 7 lat i jak dla mnie bardzo dużo. Chciałam mieć 3-4 lata, niestety życie pisze inne scenariusze. Dla mnie taki powrót do pieluch i nocnego wstawania oraz mniejszej niezależności był chyba najgorszy. Ale teraz już jest coraz lepiej.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Je też podziwiam te co mają dużą przerwę (z własnego wyboru oczywiście) . Ja cieszę się , że wyszło u mnie te 2,5 roku.

    Co do okresu. Dowiedziałam się ostatnio że koleżanka co urodziła jakoś w styczniu jest w 3 ciąży. Mąż ja bzyknął 3 tyg po porodzie i bach - ciąża. Będę dzieci z tego samego rocznika . Ale chyba nie karmiła piersią. Jednak to jeszcze okres połogu więc raczej okresu nie miała.

    My wczoraj świętowaliśmy roczek. Jak ten czas szybko zleciał 😔


    Spóźnione 100 lat dla solenizantki :*

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. U mnie juz od dzis dupek bo jestem po owu i mam dzis 16dc. Za 10dni mam wizyte w klinice nieplodnosci.
    Bylam na Jasnej Gorzej pomodlic sie same wiecie o co.. i potem jadąv dalej na Slask do znajomych taka piekna tecza.. normalnie jak by znak dla mnie,ze prosba zostanie wysluchana.. (tak tak-my staraczki we wszystkim znajdziemy wytlumaczenie 😂)

    evs6, Aleksandra83, Kasia 1805, PLPaulina, jangwa_maua, pola89, Emrica, Emrica, Emrica, mother84 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 maja 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Hejka. U mnie juz od dzis dupek bo jestem po owu i mam dzis 16dc. Za 10dni mam wizyte w klinice nieplodnosci.
    Bylam na Jasnej Gorzej pomodlic sie same wiecie o co.. i potem jadąv dalej na Slask do znajomych taka piekna tecza.. normalnie jak by znak dla mnie,ze prosba zostanie wysluchana.. (tak tak-my staraczki we wszystkim znajdziemy wytlumaczenie 😂)
    No to kciuki i żeby te znaki się ziscily 😉 Ja mam nadzieję, że moje znaki się nie ziszcza- w tamtym roku za każdym razem jak widziałam bociany to zawsze po 2, nawet nocowaly U nas na dachu 2 i w tym roku pierwsze jakie zobaczyłam to też 2 i to przypadkiem przez okno 😂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Karolcia34 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 19 maja 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie do Was bo chyba zaczynam swirowac:(od 1,5 roku staramy się o dzidzie. W poprzednim cyklu miałam robione hsg i jajowody drozne, wyniki nasienia w miarę ok.15 maja miałam owulacjje lekarz stwierdził na usg że jajeczko pęka. Staraliśmy się na kilka dni przed i w dniu owulacji. Dziś mam 17 dzień cyklu i od 3 dni czuje generalnie ból, rozpieranie w jajniku. Nigdy tak nie miałam i zastanawiam się co to może oznaczać?? Dziekuje za pomoc.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 maja 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia34 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie do Was bo chyba zaczynam swirowac:(od 1,5 roku staramy się o dzidzie. W poprzednim cyklu miałam robione hsg i jajowody drozne, wyniki nasienia w miarę ok.15 maja miałam owulacjje lekarz stwierdził na usg że jajeczko pęka. Staraliśmy się na kilka dni przed i w dniu owulacji. Dziś mam 17 dzień cyklu i od 3 dni czuje generalnie ból, rozpieranie w jajniku. Nigdy tak nie miałam i zastanawiam się co to może oznaczać?? Dziekuje za pomoc.
    Czasami tak jest, nawet jeśli nigdy wcześniej tak nie miałaś to teraz akurat mogło się to tak po prostu pojawić. Może ciążą, ale równie dobrze może i nie. Jest jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić, musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze z tydzień aby zrobić test. Możesz jedynie zrobić proga( chyba że coś pomyliłam) żeby sprawdzić czy ovu faktycznie była.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
‹‹ 1437 1438 1439 1440 1441 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ