X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Moj syn w tamtym roku caly rok chodzil do prywatnego zlobka-1100zl.. wtedy polowa mojej pensji.. teraz chodzi do przedszkola panstwowego to placimy tylko ok.280zl. Szkoda tylko,ze jakos kasy wiecej w portfelu ni ma 😂😂😂
    Ja liczę na to że do momentu przedszkola.. Wybuduje się w końcu jakieś państwowe..

    Bo mamy tylko punkt przedszkolny.. 😑

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniec laby. Tesciowa dzis wraca 😥. A moja córka dala konentarz "babcia moglaby tam jeszcze z rok zostac" 😭

    Hugo87, Kasia 1805, mother84, Emrica lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Wiesz, wszystko zależy od gotowości dziecka ... I matki 😀 Mój synek poszedł do żłobka jak miał niecałe 10 miesięcy i świetnie się zaaklimatyzował. Na początku było to pół godziny i powoli wydluzalismy jego pobyt.
    Teraz ma 1,5 roku i rano mi sam przynosi buty żeby już wyjść, a ze żłobka często nie chce wyjść. Przychodzi się przytulić i wraca do dzieci.
    Ooo to super 😍

    Mój to dzikus..
    Na gimnastyce długo tylko rączki i rączki były.

    Ja nawet nie wiem co Hania by miała w takim żłobki jeść 🤔😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Koniec laby. Tesciowa dzis wraca 😥. A moja córka dala konentarz "babcia moglaby tam jeszcze z rok zostac" 😭
    A musicie teściowa do domu zapraszać?

    U Nas ani teściowa ani moja mama się nie udzielają. Co mnie w dużej mierze cieszy

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ooo to super 😍

    Mój to dzikus..
    Na gimnastyce długo tylko rączki i rączki były.

    Ja nawet nie wiem co Hania by miała w takim żłobki jeść 🤔😲
    Adaś zaczął przygodę ze żłobkiem w wieku 6,5 miesiąca i naprawdę poszło bardzo dobrze :) Na początku był chwileczkę, a z czasem czas się wydłużał. Do tej pory rzadko jest przez cały czas mojej pracy, bo mąż wcześniej kończy, więc zazwyczaj jest po 5-6 godzin. Na szczęście wtedy zaczął już się czołgać i dość szybko raczkował, bo najbardziej obawiałam się o to, że jak go położą, to tak biedak będzie leżał. Zaczął tez szybko chodzić, bo w wieku miesięcy i myślę, że do tego przyczyn się żłobek i obserwacja dzieci. Panie zawsze mówiły, że gdzie starsze dzieci tam i Adaś 😂 Z jedzeniem też problemu, przyjmując małe dzieci są przygotowani na to, co i jak takie dzieci jedzą. Mi nawet pani właścicielka pozwoliła przywozić swoje zamrożone mleko z piersi :) Mieszanki to była norma, że dzieci dostawały w butelce. Jedzenie też było dopasowane do dzieci i nie było problemu z karmieniem dzieci. Co mogą to jedzą "same", a zupki i inne takie są podawane przez panie. I rano zawsze bardzo się cieszy, że jedzie do dzieci 😁 A jak wchodzi na salę, to biegiem i na mamę nawet się nie ogląda hehehe
    W dużej mierze to jednak zależy od nastawienia rodziców. Moja szwagierka synka w wieku Adasia nawet na kilka godzin nie jest w stanie zostawić, bo to już nie chodzi o niego, ale o nią... "Jak ona bez Jasia?"

    A do wszystkiego zmusiła mnie praca... Ale teraz na pewno już pójdę na roczny macierzyński 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:43

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie zostawiam Hani bo nie mam z kim🤷‍♀️
    Ale żeby miała kontakt z dziećmi to chodzimy na gimnastykę i basen.

    Hmm. A z jedzeniem to u Nas nie jest proste. Hania jest przede wszystkim tylko kp.

    Nie ruszy butli, smoka. Bidon ok - tylko kilka lykow.
    Stałe posiłki od momentu wymiotów mamy ograniczone do minimum..😑

    Ale uważam że właśnie jak ktoś ma możliwość dać maleństwo na 4-6h to super!!

    Ja chcę Hanie dać od 18-20 Msc właśnie tak na 4h. By się szogun wybawil. Mam nadzieję że to już będzie wystarczający czas ze w końcu przyjmie stałe posiłki.

    Jak zajdę w drugą ciążę to dla niej i dla mnie taki Żłobek będzie fajnym rozwiązaniem.
    Heh szkoda tylko że cena między 4h a 10h różni się tylko o 200zl😅😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:53

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina a może poszukaj alternatywy? Ja jak wróciłam do pracy, to znalazłam nianie, która zajmuje się dziećmi w swoim domu.... synek Ma kontakt z innymi dziećmi i bardzo chętnie do niej chodzi.... teraz złożyłam wniosek o żłobek ale we Wrocławiu gdzie mieszkam tez ceny z kosmosu, żłobek z dofinansowaniem wychodzi 800 zł 🙄

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs6 wrote:
    Paulina a może poszukaj alternatywy? Ja jak wróciłam do pracy, to znalazłam nianie, która zajmuje się dziećmi w swoim domu.... synek Ma kontakt z innymi dziećmi i bardzo chętnie do niej chodzi.... teraz złożyłam wniosek o żłobek ale we Wrocławiu gdzie mieszkam tez ceny z kosmosu, żłobek z dofinansowaniem wychodzi 800 zł 🙄

    Z mężem podjęliśmy decyzję. Po rozeznaniu tematu, że nie opłaca się finansowo ani czasowo.. Moja praca jest fatalna i po wychowawczym nie chce tam już wracać..

    A Hania do czasu żłobka może zaakceptuje stałe pokarmy.
    Teraz bez mamy nic nie zje. Hehe

    Dla mnie to nie problem ze zostane dłużej z córką w domu. Chcemy mieć z mężem drugie dziecko z małą różnicą wieku.. Więc może się uda na wychowawczym..
    I jak nie uda się zajść w ciążę aż Hania skończy te 18msc to ciaza odlozona w czasie...
    Hania Żłobek. A ja nowa praca - bliżej żłobka. 😅😅

    Zawsze słyszałam że kp nie chroni przed ciążą.. Heh szkoda że chroni te które chcą 2 dziecko. 😅😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 13:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcialam zajac w ciążę przy kp i nie wyszlo, byl tylko biochem. Odstawiłam i znowu był tylko biochem 😁

    Ja też sie balam tych stalych pokarmów, bo moja też tylko cycy i cycy. Jak wróciłam do pracy i zaczęła zostawać z moją mamą, to zaczęła jeść normalne żarełko. Cycy bylo tylko jak byla mama. O dziwo teraz bardzo lubi jeść i nie mam problemów, że czegoś nie lubi.

    Pauluna, co do Twojej sytuacji, jak masz możliwość to zostań z coreczką tak dlugo ile potrzebujecie i ile jest to mozliwe :)

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest ogólnie śmieszne że jedne zachodzą w ciążę rach ciach..
    A inne?
    Na szkole rodzenia mówili że kp nie chroni przed ciążą.
    Taa aa 😅😅😅😅

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mówią, bo jest duzo czynników ktore wplywają na to, czy mozna zajść przy kp np.poziom prolaktyny, czestotliwosc karmienia, glownie nocnego. Mi się niby udalo z biochemiczną ale po 2,5 roku karmienia. Wczesniej zupelnie nic a niby okres mi wrocil jak mloda miala 9 mcy.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wybaczcie nie zagdladam często. Widzę,że sporo nowych dziewczyn dołączyło do wątku 😀

    A więc ja dziś po wizycie u dr Olszewskiej w Gdańsku. Jestem miło zaskoczona ! UWAGA!

    Dostałam nowa stymulacje. Lamette, Ovi i dupka. Do tego na obniżenie PRL diostineks. Czy cos takiego. Chciała bym mnie widzieć podczas tej stymulacji ale wiadomo,że daleko mieszkam więc nie wiem czy to ogarniemy 😲😲😱😱

    Kolejna rzecz cały pakiet badań do zrobienia na NFZ. Niektórych nawet nie robiłam nigdy ale też muszę jechać je zrobić do Gdańska...

    I ost sprawa na USG zobaczyla ognisko endometriozy ! Małe ale jest. Narazie je zostawiamy

    Miodunka, jangwa_maua lubią tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    A musicie teściowa do domu zapraszać?

    U Nas ani teściowa ani moja mama się nie udzielają. Co mnie w dużej mierze cieszy

    My mieszkamy razem z tesciami😭 a teraz tesciowa byla na 3 tyg.w sanatorium. Ona do wszystkiego sie wtraca, wszystko chce wieziec i o wszystkim decydowac. O jaka byla oburzona jak nie zadzwonilismy do niej od razu jak trafilam do szpitala tylko dopiero po 2 dniach, a jaka zniesmaczona ze pracowac nie moge. Lache na to klade. Ile moge to sobie zrobie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele to chyba jestes zadowolona z wizyty. Powodzenia.

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    My mieszkamy razem z tesciami😭 a teraz tesciowa byla na 3 tyg.w sanatorium. Ona do wszystkiego sie wtraca, wszystko chce wieziec i o wszystkim decydowac. O jaka byla oburzona jak nie zadzwonilismy do niej od razu jak trafilam do szpitala tylko dopiero po 2 dniach, a jaka zniesmaczona ze pracowac nie moge. Lache na to klade. Ile moge to sobie zrobie.
    Kuźwa jak mnie denerwują tacy ludzie, którzy nie mogą ogarnąć, ze jak ciąża jest zagrożona, to matka musi się oszczedzac i juz. Ja miałam krwiaka podkosmówkowego i tez doztalam l4 do konca ciąży i nakaz prowadzenia oszczednego trybu życia. Ile się naslychalam, ze teraz to te ciąże takie słabe a baby takie wrazliwe. Kiedyś to baba w polu pracowała, w polu rodzila i dalej szla pracować. Na śmiertelność okoloporodową matek i noworodków to juz nie patrzą. Żenada to jest, lepiej nie słuchać albo nie brać do sobie

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Kuźwa jak mnie denerwują tacy ludzie, którzy nie mogą ogarnąć, ze jak ciąża jest zagrożona, to matka musi się oszczedzac i juz. Ja miałam krwiaka podkosmówkowego i tez doztalam l4 do konca ciąży i nakaz prowadzenia oszczednego trybu życia. Ile się naslychalam, ze teraz to te ciąże takie słabe a baby takie wrazliwe. Kiedyś to baba w polu pracowała, w polu rodzila i dalej szla pracować. Na śmiertelność okoloporodową matek i noworodków to juz nie patrzą. Żenada to jest, lepiej nie słuchać albo nie brać do sobie
    Też miałam krwiaka.

    I też się takich pierdół nasluchałam. Masakra.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Kuźwa jak mnie denerwują tacy ludzie, którzy nie mogą ogarnąć, ze jak ciąża jest zagrożona, to matka musi się oszczedzac i juz. Ja miałam krwiaka podkosmówkowego i tez doztalam l4 do konca ciąży i nakaz prowadzenia oszczednego trybu życia. Ile się naslychalam, ze teraz to te ciąże takie słabe a baby takie wrazliwe. Kiedyś to baba w polu pracowała, w polu rodzila i dalej szla pracować. Na śmiertelność okoloporodową matek i noworodków to juz nie patrzą. Żenada to jest, lepiej nie słuchać albo nie brać do sobie

    O tak, u mnie wlasnie jest taka sytuacja. Tylko ze kiedys to ile kobiet szlo w pole i ronilo nawet nie wiedzac ze to ciaza byla. A mnozyli sie jak kroliki, po 5-6 dzieci. Nie to co teraz ze 2 jest ciezko miec, nie mowie tu o wychowaniu tylko o zajsciu w ciaze.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hej dziewczyny. Wybaczcie nie zagdladam często. Widzę,że sporo nowych dziewczyn dołączyło do wątku 😀

    A więc ja dziś po wizycie u dr Olszewskiej w Gdańsku. Jestem miło zaskoczona ! UWAGA!

    Dostałam nowa stymulacje. Lamette, Ovi i dupka. Do tego na obniżenie PRL diostineks. Czy cos takiego. Chciała bym mnie widzieć podczas tej stymulacji ale wiadomo,że daleko mieszkam więc nie wiem czy to ogarniemy 😲😲😱😱

    Kolejna rzecz cały pakiet badań do zrobienia na NFZ. Niektórych nawet nie robiłam nigdy ale też muszę jechać je zrobić do Gdańska...

    I ost sprawa na USG zobaczyla ognisko endometriozy ! Małe ale jest. Narazie je zostawiamy
    Brawo Ty i Pani doktor. A o laparo rozmawialyscie? Co ona na to?

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
‹‹ 1439 1440 1441 1442 1443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ