X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekam tylko na dzień kiedy one miną.... ja miałam podobne bóle i była to rwa kulszowa...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam plodne, zobaczymy na ile one rzeczywiscie plodne sa :-)
    Mnie w plecy tez cos weszlo, juz dosc dlugo i wyjsc nie chce choc jest ostatnio ciut lepiej :-)
    Milego dnia :-)

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to do dzieła dziewczyny😉

    Czy któraś z was miała kiedyś doczynienia z konfliktem serologicznym? Teraz tan myślę bo ja mam grupę krwi - a mąż ma +

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiscie nie ale moja bratowa przy kazdym z trojki dzieci. Wydaje mi sie, ze konflikt moze byc ale nie musi.... Ale nie znam sie niestety wiec lepiej sie nie wypowiadam, zeby nie wprowadzic w blad.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam teraz o tym i idę zrobić sobie badanie na przeciwciała. Szkoda,że lekarz się mnie nie zapytał o to .. w drugiej ciąży może być z tym problem. Coś mi napomknela ta gin z mojej klatki co byłam u niej nagle z tymi plamieniami jaką mam grupę krwi i coś tam gadała o tym konflikcie ale stwrsizla,że raczej to nie ma powiązania hmm

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwi mnie, ze Twoj lekarz o to nie zapytal... Wydaje mi sie, ze to ma znaczenie gdy kobieta ma -. Jesli jest takie badanie na przeciwciala to je zrob. Ja wiem, ze moja bratowa dostawala zastrzyk w zwiazku z tym konfliktem ale na tym konczy sie moja wiedza... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    No to do dzieła dziewczyny😉

    Czy któraś z was miała kiedyś doczynienia z konfliktem serologicznym? Teraz tan myślę bo ja mam grupę krwi - a mąż ma +

    Ja. I az sie dzisiaj poplakalam przez ta glupia szczepionke, zyczliwosc położnej i polskie przepisy prawa. Mam dzis dola. 300-400zl drogą nie chodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele powinnas zrobic odczyn combsa, ja robilam z grupa krwi bo poprzednia mialam na panienskie nazwisko i lekarzowi sie nie podobało. I zapisz sie do poradni na nfz to nie bedziesz miala takuch problemow jak ja.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    No to do dzieła dziewczyny😉

    Czy któraś z was miała kiedyś doczynienia z konfliktem serologicznym? Teraz tan myślę bo ja mam grupę krwi - a mąż ma +
    Ja mam.
    Ważne tez jaka krew ma Twoje pierwsze dziecko, jeśli ma Twoja to nic strasznego, jeśli ma męża to trzeba pilnować przeciwciał, ja akurat mam pomimo szczepionki branej w 1 ciąży....
    trochę w temacie już jestem wiec jak coś pisz ;)

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele wiele rzeczy musisz pilnowac sama i sie upominac u lekarzy.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyby co mam po kolei zrobić ? Po 14 odbieram wyniki tych przeciwciał czyli to co Iza mówi czynnik combsa tak? Powiedziałam jej że chce ten czynnik zbadać to u nich to są nazwanw przeciwciała

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w takim razie mam ryzyko poronieniem ? Coś będę dostawać w ciąży na to ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Adele powinnas zrobic odczyn combsa, ja robilam z grupa krwi bo poprzednia mialam na panienskie nazwisko i lekarzowi sie nie podobało. I zapisz sie do poradni na nfz to nie bedziesz miala takuch problemow jak ja.

    Iza wrazie co mam gina na NFZ on może coś wystawiać ? Te szczepionki czy coś ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele pytanie jaka grupe krwi ma twoj syn?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Adele pytanie jaka grupe krwi ma twoj syn?

    Iza nie wiem.. nigdy mu nie pobieralam krwi żeby sprawdzić grupę ehh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest tak: ja rh-, mąż rh+, córka rh+. Po porodzie dostalam zastrzyk z immunoglobulina, w czasie ciazy robilam chyba 2 razy ten odczyn combsa i bylo ok.

    Ta ciąża: na poczatku robilam odczyn combsa i przeciwcial brak czyli teoretycznie jest ok. Sa teraz szczepionki z immunoglobuliny ktore podaje sie miedzy 28-30tc jesli nadal jest brak przeciwcial. Szczepionka kosztuje 300-400zl. Wg.przepisow kazda ciężarna rh- ma prawo otrzymac ta szczepionke za darmo ale musi prowadzic ciążę na nfz, teoretycznie to tak nie wyglada. U mnie jest duze ryzyko ze drugie dziecko tez bedzie dodatnie. Poki nie ma przeciwcial to nie ma czym sie martwic.
    Co w przypadku gdy sa to Evs lepiej wie.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to zobaczymy co mi wyjdzie w badaniach... najlepsze,ze przy pierwszym porodzie nic nie dostałam na to.. czytałam,że przy kolejnej ciąży jest gorzej właśnie... to będę musiała nastawić jakoś syna na pobranie krwi eh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Iza nie wiem.. nigdy mu nie pobieralam krwi żeby sprawdzić grupę ehh

    W szpitalu po urodzeniu musial miec badana skoro ty masz rh-. Od tego zalezalo czy dostaniesz immunoglobuline czy nie. Mi zaraz badali i mowili ze córka rh+ i mimo ze jeszcze bylam pol tomna po cc to do mnie dotarlo i kilka godzin po cc juz mialam ten zastrzyk.
    A, i dostalam zaseuadczenie ze mialam to podane.

    Obstawiam ze twoj syn ma rh- jak ty. I chyba nie ma potrzeby badac mu grupy krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 11:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja mam zamiar zrobić dzis nalot na gina gdzie chodzilam na nfz do 15tc. Moze cis się da zrobic. Jak nie to mam recepte na ta szczepionke i ja wykupie.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszukałam cała książeczkę syna i wypis mój ze szpitala nic nie ma w nich o grupie krwi syna ... i o tym czy zostało mi coś podane.. i nikt mi nic nie mówił po porodzie o zastrzyku więc może faktycznie syn ma taką jak ja..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 1518 1519 1520 1521 1522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ