X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dla mnie w ten upal to najgorsze ponczochy przeciwzylakowe. Ale nogi bola i musze chodzic.

    Snilo mi sie ze urodzilam w domu sliczna zdrowa dziewczynke, mąż odbierał porod a dziecko wyglądało jak na 6 mies. Corka byla zachwycona, tesciowa niezadowolona. I na domiar wszystkiego tesciowa rano przyszla i znow zaczela swoja spiewke ze Roch bedzie a nie dziewczynka, mąż ja troche przyciszyl zeby juz to skończyła a ja zamiast sprzatnac kuchnie to wyszlam, zamknęłam sie w sypialni bo juz mam tego dość.

    Chyba jest decyzja i nasza dziewczynka bedzie miala na imie Ola - Aleksandra. Bedzie w przyszlisci nas rugac ze takie dlugie imie i nazwisko ale my zwalimy wszystko na jej siostrę bo to ona wymyslila, wszedzie juz pisze "Ola i Zuzia".

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza śliczne imię! (Ja jestem Ola hihi)
    Co do porodu to nie pomogę, 2 razy urodziłam sn.
    Zaufalabym lekarzowi

    Iza34 lubi tę wiadomość

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a Ty jak się czujesz?

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    Adele a Ty jak się czujesz?

    Czasem brzuch pobolewa. Plamienia się zmniejszyły i oby w końcu zniknęły.. ale jeszcze latam do łazienki spr czy nie plamie.. ehh schizy to są ... Chciałabym już spokojnie ta ciążę przechodzić.. w tym tyg umowie się na prenatalne

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze tez lubię jak jest ciepło, ale temperatura powyżej 30 stopni jest nie do zniesienia :/

    Ja dziś za to odebrałam wyniki przeciwciał i niestety ale rosną, w ciągu miesiąca zwiększyły się 4 krotnie :( najgorzej ze mam teraz wizytę u innego gin, bo u mojej lekarki wszystkie wizyty odwołali :/
    Muszę się przejechać w przyszłym tyg do szpitala na te przepływy....

    Mother kciuki za staranka ✊

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs ty masz odwrotny problem z przeciwcialami. Ty wlasnie musisz sprawdzać jakieś przeplywy, a w skrajnym przypadku bedzie przetaczenie krwi?
    Ja mam nadal problem ze szczepionka. Jeszcze nie znalazłam na tyle madrego kto by mi odpowiedział jak duzo ryzykuje nie szczepiac sie teraz. Ale nie znalazlam tez chętnego kto by mi podal ta szczepionke nawet jak sama ja kupie.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Evs ty masz odwrotny problem z przeciwcialami. Ty wlasnie musisz sprawdzać jakieś przeplywy, a w skrajnym przypadku bedzie przetaczenie krwi?
    Ja mam nadal problem ze szczepionka. Jeszcze nie znalazłam na tyle madrego kto by mi odpowiedział jak duzo ryzykuje nie szczepiac sie teraz. Ale nie znalazlam tez chętnego kto by mi podal ta szczepionke nawet jak sama ja kupie.
    Niestety tak....
    Ja Iza w poprzedniej ciąży tez brałam szczepionkę w 28tyg i widzisz za wiele nie pomogła... wtedy nie była jeszcze refundowana, wykupiłam sama i zastrzyk zrobiła mi pielęgniarka w gabinecie zabiegowym w przychodni, może tak spróbuj?

    a5e703bbfa.png
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAA i jeszcze jak nie weźmiesz to w kolejnej ciąży możesz mieć taka historie jak ja, bo w szpitalu przy porodzie jeśli dziecko będzie miało krew ojca to i tak zastrzyk dostaniesz.

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs6 wrote:
    Niestety tak....
    Ja Iza w poprzedniej ciąży tez brałam szczepionkę w 28tyg i widzisz za wiele nie pomogła... wtedy nie była jeszcze refundowana, wykupiłam sama i zastrzyk zrobiła mi pielęgniarka w gabinecie zabiegowym w przychodni, może tak spróbuj?

    Bylam, pytalam, nie za bardzo chca w przychodni bo nie wiedza co to jest i z czym to sie je. Ja juz raz mialam konflikt, po porodzie zastrzyk, teraz 2 ciąża, przeciwcial brak, co dalej bedzie niewiadomo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs to twoim zdaniem warto wziac tą szczepionke czy nie? Ale tak szczerze. Bo wiem ze po porodzie i tak dostane w przypadku konfliktu. Teraz ma chronic i mnie i dziecko w razie jakis krwawien.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Evs to twoim zdaniem warto wziac tą szczepionke czy nie? Ale tak szczerze. Bo wiem ze po porodzie i tak dostane w przypadku konfliktu. Teraz ma chronic i mnie i dziecko w razie jakis krwawien.
    Jakbym miała jeszcze raz decydować to bym wzięła.... tylko, że próbuj na NFZ zawsze to 400zl w kieszeni... a do szpitala można się zgłosić w celu podania szczepionki?

    a5e703bbfa.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już piszecie o szczepionkach. Ja też będę chciała sobie wykupić ta szczepionkę to aż taki problem jest kto ją zrobi ??

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs6 wrote:
    Jakbym miała jeszcze raz decydować to bym wzięła.... tylko, że próbuj na NFZ zawsze to 400zl w kieszeni... a do szpitala można się zgłosić w celu podania szczepionki?

    Ja juz wszedzie probowalam. Szpital odmawia bo maja 1 na stanie dla rodzacej, poza tym to nie powod zeby polozyc sie do szpitala, przychodnia gdzie chodzilam na nfz do gin.odmawia bo to za duze dla nich koszty, zdecydowalismy ze zaplace z wlasnej kieszeni ale w przychodni gdzie chodze do internisty tez nie za bardzo chca to podac. Dziewczyny na fiolecie twierdza ze w każdym zabiegowym a juz na pewno w pukncie szczepien dzieci powinni mi to podac ale u mnie problem. Ja juz pomyslu nie mam gdzie z tym isc. Szczepionke mozna zamowic, nie ma problemu, na drugi dzien roboczy jest tylko trzeba pamietac o warunkach przechowywania- w lodowce, najlepiej w aptece pod przychodnia i albo do lodówki albo od razu kloc a nie z nia latac po miescie lub jezdzic. Totalna paranoja. No i pytalam nawet rodzinnej i pediatry o ta szczepionke i one nic, kompletnie nic nie wiedzą w tym temacie. A polozna wrecz powiedziala "na co to pani, te koszty". Wszyscy sugeruja sie tym zd i tak dostane ja po porodzie w razie konieczności.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ja juz wszedzie probowalam. Szpital odmawia bo maja 1 na stanie dla rodzacej, poza tym to nie powod zeby polozyc sie do szpitala, przychodnia gdzie chodzilam na nfz do gin.odmawia bo to za duze dla nich koszty, zdecydowalismy ze zaplace z wlasnej kieszeni ale w przychodni gdzie chodze do internisty tez nie za bardzo chca to podac. Dziewczyny na fiolecie twierdza ze w każdym zabiegowym a juz na pewno w pukncie szczepien dzieci powinni mi to podac ale u mnie problem. Ja juz pomyslu nie mam gdzie z tym isc. Szczepionke mozna zamowic, nie ma problemu, na drugi dzien roboczy jest tylko trzeba pamietac o warunkach przechowywania- w lodowce, najlepiej w aptece pod przychodnia i albo do lodówki albo od razu kloc a nie z nia latac po miescie lub jezdzic. Totalna paranoja. No i pytalam nawet rodzinnej i pediatry o ta szczepionke i one nic, kompletnie nic nie wiedzą w tym temacie. A polozna wrecz powiedziala "na co to pani, te koszty". Wszyscy sugeruja sie tym zd i tak dostane ja po porodzie w razie konieczności.

    Iza, ale jak w przychodni na NFZ odmówili Ci szczepionki? Na Twoim miejscu poprosiłabym o pisemna informacje, ze pomimo wskazań do szczepionki odmawiają jej podania, albo zadzwoniła gdzieś na jakaś infolinie czy w ogóle to jest zgodne z prawem, przecież To ich problem, weszło rozporządzenie, o tym że jest refundowana wiec musza się jakoś zorganizować....

    Adele tak jak wyżej napisałam, szczepionka jest refundowana od 2018 roku, ale jak widać tematu nie ogarnęli :/

    a5e703bbfa.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ok będę czekać :D no najważniejsze żeby zdrowe i przecież też nic złego się nie stanie ;) ale jako mama dwójki dzieci tej samej płci trzymam kciuki za pipunie ;)

    U nas czwarty ząb dopiero i chyba też dolne dwójki idą. Starszej za to się rusza i stały ząb rośnie za mleczakiem, jak w przeciągu tygodnia nie wypadnie to będzie trzeba usunąć a nie chcę córka ruszać więc mam dość tych zębów 😂

    Iza mój teść też do ostatniej chwili mówił, że to będzie Wiktor. A teraz już nawet o wnuku nie wspominają a mają 4 wnuczki :) trzeba to olać

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Kasiu ok będę czekać :D no najważniejsze żeby zdrowe i przecież też nic złego się nie stanie ;) ale jako mama dwójki dzieci tej samej płci trzymam kciuki za pipunie ;)

    U nas czwarty ząb dopiero i chyba też dolne dwójki idą. Starszej za to się rusza i stały ząb rośnie za mleczakiem, jak w przeciągu tygodnia nie wypadnie to będzie trzeba usunąć a nie chcę córka ruszać więc mam dość tych zębów 😂

    Iza mój teść też do ostatniej chwili mówił, że to będzie Wiktor. A teraz już nawet o wnuku nie wspominają a mają 4 wnuczki :) trzeba to olać
    Dzięki, a z ekonomicznego punktu widzenia to dla chłopca mam już i ubrania i zabawki i wszystko wiadomo co i jak 😉 Chociaż fajnie by było czasami założyć jakąś pink sukieneczke i zrobić kucyki 😊

    aLunia lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs odmowili, polozna sie nie zgodzila mimo ze lekarz byl chetny wypisac zlecenie. Ona argumentowala to tym ze przychodnia nie bedzie ponosic takich kosztow bo to droga sprawa i 1 pacjentce tez juz odmowili.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia chodza takie historie o pomylkach lekarzy co do plci ze az strach, np. znajomy teraz mowil ze w 9 mies. lekarz upieral sie ze chlopiec bedzie a urodzila sie dziewczynka, albo na przyjeciu do porodu i przez cala ciaze mowili ze dziewczynka a urodzil się chlopiec. Olewam tesciowa ale wku...mnie ten Rocho, Ronio i wszelkie odmiany (Roch to pradziadek męża), wie ze sie denerwujemy, ale temat ciągle rusza i ludziom opowiada. Bog jeden wie co sie urodzi mimo usg i stwierdzeń lekarza. Tesciowa Bardziej zadowolona z wnuka brata bo chlopak niz z moich dzieci. Wez sie nie denerwuj.

    P.s.glupi narod i glupie mniemania. Tyle lat czekalam na ta ciaze i nie bede spelniac cudzych oczekiwan w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 16:04

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Alunia chodza takie historie o pomylkach lekarzy co do plci ze az strach, np. znajomy teraz mowil ze w 9 mies. lekarz upieral sie ze chlopiec bedzie a urodzila sie dziewczynka, albo na przyjeciu do porodu i przez cala ciaze mowili ze dziewczynka a urodzil się chlopiec. Olewam tesciowa ale wku...mnie ten Rocho, Ronio i wszelkie odmiany (Roch to pradziadek męża), wie ze sie denerwujemy, ale temat ciągle rusza i ludziom opowiada. Bog jeden wie co sie urodzi mimo usg i stwierdzeń lekarza. Tesciowa Bardziej zadowolona z wnuka brata bo chlopak niz z moich dzieci. Wez sie nie denerwuj.

    P.s.glupi narod i glupie mniemania. Tyle lat czekalam na ta ciaze i nie bede spelniac cudzych oczekiwan w tym temacie.
    No pewnie to przecież Wasze i tylko Wasze dziecko. U mnie w rodzinie jest już tyle dzieci(moje będzie 14) i do tego mniej więcej po równo jeśli chodzi o płeć, że nie ma żadnego znaczenia co się teraz i w przyszłości urodzi 🙂
    A co do pomyłek to akurat ta koleżanka, którą wczoraj spotkałam to szła rodzić chłopca, a po porodzie w ramiona włożyli jej córeczkę 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 16:42

    Iza34 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kompetencja lekarzy niestety różnie bywa.
    Kiedys w tv widziałam że u chłopca na usg lekarz nie potrafił zauważyć braku nóżek.. 😑

‹‹ 1523 1524 1525 1526 1527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ