X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Troche podniesliscie mnie na duchu :) w pierwszej ciąży miałam bóle pachwin może od 7 miesiaca dopiero bo brzuszek miałam malutki dopiero później zaczął rosnąć a teraz szybciej wylazl spory :) do tego ciągłe gazy jak coś zjem mniej lekkostrawnego. A jednak to prawda że każda ciąża inna.
    Ja akurat "lubię " teraz gazy bo jak tak ze mnie zejdzie trochę tego powietrza to potem mi sporo lżej 😉
    Ewi mamy tylko tydzień różnicy 🙂 Ja w czwartek lecę na polowkowe i mam nadzieję że dzidziuś pokaże nam co ma między nóżkami 😊
    A dzisiaj w laboratorium spotkałam koleżankę z wielkim brzuchem i jak spojrzałam na kształt to mówię do niej, że pewnie dziewczynka, a ona się uśmiechnęła i mówi, że tak 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 13:58

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Ja akurat "lubię " teraz gazy bo jak tak ze mnie zejdzie trochę tego powietrza to potem mi sporo lżej 😉
    Ewi mamy tylko tydzień różnicy 🙂 Ja w czwartek lecę na polowkowe i mam nadzieję że dzidziuś pokaże nam co ma między nóżkami 😊
    A dzisiaj w laboratorium spotkałam koleżankę z wielkim brzuchem i jak spojrzałam na kształt to mówię do niej, że pewnie dziewczynka, a ona się uśmiechnęła i mówi, że tak 🙂
    A jaki ma ksztalt? :) ja 2 września połowkowe. Mi na prenatalnych powiedział że na 80% dziewczynka i teraz jak by powiedział chlopak to jakoś trudno by mi było się przyzwyczaic, nawet syn już mowi że siostra.
    Ja mam taką różnicę zE z chłopcem miałam łożysko na tylnej ścianie macicy a teraz mam na przedniej i już w 16 tyg poczułam ruchy a z pierwszym dzieckiem kolo 19 dopiero jakoś. :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    A jaki ma ksztalt? :) ja 2 września połowkowe. Mi na prenatalnych powiedział że na 80% dziewczynka i teraz jak by powiedział chlopak to jakoś trudno by mi było się przyzwyczaic, nawet syn już mowi że siostra.
    Ja mam taką różnicę zE z chłopcem miałam łożysko na tylnej ścianie macicy a teraz mam na przedniej i już w 16 tyg poczułam ruchy a z pierwszym dzieckiem kolo 19 dopiero jakoś. :)
    Taki ładnie okrągły i wysoko i bardziej widoczny, pod samym biustem to dziewczyna, bardziej czubaty i nisko to chłopak 😉
    Ja obu chłopaków poczułam jakoś wcześnie chyba ok. 16-17tc, a teraz dopiero pod koniec 18. Ja pomimo, że chciałabym córeczkę to jakoś czuję że chyba znowu będzie chłopak, ale oby zdrowy 😊

    Ewi28, Miśkowa lubią tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moj brzuchol sie podoba, dla mnie to taka pilka, jak stane przodem to podobaja mi sie moje ksztalty, nawet uwazam ze mam niezla "figure" ale jak bokiem to idzie najpierw brzuch potem ja i tu juz tak ladnie nie wygladan.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mi moj brzuchol sie podoba, dla mnie to taka pilka, jak stane przodem to podobaja mi sie moje ksztalty, nawet uwazam ze mam niezla "figure" ale jak bokiem to idzie najpierw brzuch potem ja i tu juz tak ladnie nie wygladan.
    No właśnie mi też idzie tylko w brzuch :) ale bokiem czasem wygladam jak opona spozywcza ;) i to fakt od samego biustu mam, szybko staniki zaczęły mnie uwierac

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Taki ładnie okrągły i wysoko i bardziej widoczny, pod samym biustem to dziewczyna, bardziej czubaty i nisko to chłopak 😉
    Ja obu chłopaków poczułam jakoś wcześnie chyba ok. 16-17tc, a teraz dopiero pod koniec 18. Ja pomimo, że chciałabym córeczkę to jakoś czuję że chyba znowu będzie chłopak, ale oby zdrowy 😊
    Miałam nisko brzuch i to bardzo - a moja to 100% dziewczyna ☺️
    Każdy zwracał uwagę na mój brzuch. Nawet rozstępy jak mam to poniżej pępka. 😊 Ale dzięki temu astma mi nie dokuczala w ciąży.

    Przez takie durne zabobony to mi wmawiali chłopaka i ciężko potem mi było się przestawić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 19:57

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Miałam nisko brzuch i to bardzo - a moja to 100% dziewczyna ☺️
    Każdy zwracał uwagę na mój brzuch. Nawet rozstępy jak mam to poniżej pępka. 😊 Ale dzięki temu astma mi nie dokuczala w ciąży.

    Przez takie durne zabobony to mi wmawiali chłopaka i ciężko potem mi było się przestawić
    Dla mnie to bardziej forma ciekawostki i wcale nie musisz zwracać na to uwagi, a tym bardziej komentować w taki sposób. Pamiętaj, że nie wszyscy ludzie są tacy sami jeśli poruszają dany temat, więc nie wrzucaj zaraz wszystkich do jednego worka co bardzo często robisz. I wiem, że teraz oczywiście mi coś odpiszesz, ale z góry powiem że nie będę rozwijać tej dyskusji bo jak bym chciała to już dawno bym to zrobiła, ale zazwyczaj wolę pominąć niektóre wpisy i nie zwracać na nie uwagi... 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 20:50

    aLunia lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety nie poszło tylko w brzuch bo jestem biodrzasta ☺️ Tak wiec nie mam piłeczki z przodu tylko tak się trochę rozlało ale dzieki temu ludzie są zdziwieni jak mówię ze to już 5 miesiąc 🤣
    Teraz przyspieszy bo tak było w pierwszej ciąży

    Jak tam się czujecie w te upały?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje sie jak Don Kichot- beznadziejna walka z systemem, z nfz, z ludzmi. Pierdziu upaly, to pikus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 23:45

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No upały na całego :) ja lubię lato i ciepełko, ale wczoraj było strasznie duszno. Teraz czekam na autobus to już jest mega gorąco, a gdzie tu dalej :) dodatkowo nie muszę mówić, że starania w ten żar są nie lada wyczynem😂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    U mnie niestety nie poszło tylko w brzuch bo jestem biodrzasta ☺️ Tak wiec nie mam piłeczki z przodu tylko tak się trochę rozlało ale dzieki temu ludzie są zdziwieni jak mówię ze to już 5 miesiąc 🤣
    Teraz przyspieszy bo tak było w pierwszej ciąży

    Jak tam się czujecie w te upały?
    Też mam trochę szersze biodra i pomimo że jestem dosyć szczupła to też brzuszek nie jest jakiś duży, wczoraj ta koleżanka w laboratorium też się zdziwiła jak powiedziałam że połowa, ale sporo też zależy jak się ubiore 😉 Co do upałów to jakoś bardzo mi nie doskwieraja- siedzę w chłodnym domu 😁, ale wczoraj mogłabym spać cały dzień i jakoś tak źle mi było i brzuch trochę pobolewal.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morher rozbawiłaś mnie kolejny raz☺️🤣mówisz ze się ślizgacie 😜?
    Ja na dworzu szukam tylko cienia bo nie idzie wytrzymać na tym słońcu, jutro chyba zabiorę synka nad wodę w ten ostatni tydzień laby

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja tez jak założę coś luźnego to myśle ze jeszcze bym ukryła. Najbardziej widać jak mam spodnie ciążowe lub sukienkę odcinana pod biustem

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem w ciąży a upałów nie lubię.
    Plac zabaw to albo rano albo wieczorem.
    Staramy się spędzać czas nad wodą. ☀️

    Moja córka to by wiecznie tylko w wodzie siedziała. 😊

    Ale pamiętam jak mi upały doskwieraly rok temu.. To było ciężkie 😥

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wczoraj stwierdziłam, że wolę ten brzuch z zeszłego roku niż latanie z Wiki, jeszcze zęby jej wychodzą i przyklejona do mnie 😂

    Kasia o której masz wizytę? Będę tu ciągle zaglądać taka jestem ciekawa ;)

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    A ja po wczoraj stwierdziłam, że wolę ten brzuch z zeszłego roku niż latanie z Wiki, jeszcze zęby jej wychodzą i przyklejona do mnie 😂

    Kasia o której masz wizytę? Będę tu ciągle zaglądać taka jestem ciekawa ;)
    Nam idą teraz czwórki. To jest hardcore 🤦🏻‍♀️

    Tylko cyc i jogurt akceptuje 🤪

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Wam ciężaróweczkom to dodatkowo ciężko w te upały. Wyjazd nad wodę to dobry pomysł :) także korzystajcie :)

    Kasia 1805, AdelaX lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    A ja po wczoraj stwierdziłam, że wolę ten brzuch z zeszłego roku niż latanie z Wiki, jeszcze zęby jej wychodzą i przyklejona do mnie 😂

    Kasia o której masz wizytę? Będę tu ciągle zaglądać taka jestem ciekawa ;)
    Późno, dopiero o 17:45, nie mam Internetu tzn. Korzystam tylko z wi-fi(kiedyś zrobiłam sobie blokadę i nie chce mi się dzwonić do głównego sztabu żeby zdjąć) więc napisze dopiero ok. 18:30- 19:00 zależy o której wyjdę 🙂 Też jestem coraz bardziej ciekawa 😁 Ale coś czuję że chłopak 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Kasia ja tez jak założę coś luźnego to myśle ze jeszcze bym ukryła. Najbardziej widać jak mam spodnie ciążowe lub sukienkę odcinana pod biustem
    Ja tak samo 🙂 I z jednej strony to już może zaczynać robić się chłodniej bo już za bardzo nie mam w co się stroic do kościoła, wcześniejsze ciąże były O 3m-ce później więc na brzuszek mam takie bardziej jesienne 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    A ja po wczoraj stwierdziłam, że wolę ten brzuch z zeszłego roku niż latanie z Wiki, jeszcze zęby jej wychodzą i przyklejona do mnie 😂

    Kasia o której masz wizytę? Będę tu ciągle zaglądać taka jestem ciekawa ;)
    U nas w końcu też się ruszyło z zębami. Jak wyszło 9sztuk tak się zatrzymało na kilka miesięcy i ostatnio jak mały przez kilka dni robił kupki chyba co godzinę to pomyślałam, że może zęby, zaglądam a tam w końcu jest dolna 4 🙂 co prawda jeszcze nie wyszła nam jedna dolna 2, ale to już na dniach bo ją widać tylko kolejność jej się pomyliła 😁 Ale jak by nie było to mamy już połowę- 10sztuk. 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
‹‹ 1522 1523 1524 1525 1526 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ