X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 28 września 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy poród zaczęłam sn i po jakichś 12godzinach zakończył się cc, byliśmy tak wymeczeni że synek dostał 8pkt. abgar bo nie miał odpowiedniego koloru skóry, ale co się dziwić🙂 także teraz dziękuję i wolę od razu cc. I ja nie słyszałam jeszcze w swoim otoczeniu o jakichś przejściach po cc, a po sn to tyle, że już nie mam ochoty słuchać jak ktoś zaczyna wspominać. Nikogo do niczego nie namawiam, wyrażam tylko swoją opinię i doświadczenia.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to byłam pewna, że chcę sn.

    Ale miałam rozejscie spojenia łonowego i każdy mnie straszył porodem naturalnym.

    I byla cc w 37+6tc. ☺️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak mialyscie cc to bylo zaplanowane na konkretny dzien czy akcja porodowa sie zaczynala i dopiero na stol?

  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 28 września 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A jak mialyscie cc to bylo zaplanowane na konkretny dzien czy akcja porodowa sie zaczynala i dopiero na stol?

    Ja miałam akcje i później cc się skończyło. Mi poród wywoływali więc chyba najgorsze co może być 😪😅

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cc na zimno. Leżałam wcześniej w szpitalu.

    Ale jak cc jest z zalecenia lekarza to normalnie termin się dostaje, jedzie na IP rano.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 28 września 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo widzę,że temat porodów.. ja swojego wolałbym nie pamiętać 😛 dlatego bardzo się boje kolejnego... 🙄 To też była przyczyna dlaczego dopiero po 4 latach zachcialam drugiego dziecka. 8 h męczarni gdzie w końcu się zaczęło coś dziać po czym nagle przestało ja nie miałam już sil az w końcu lekarz musiał mi wypchnąć dziecko naciskając na brzuch.. a 2h po porodzie zemdlałam.. chciałabym żeby drugi był lepszy 😟

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 09:24

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 28 września 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Oo widzę,że temat porodów.. ja swojego wolałbym nie pamiętać 😛 dlatego bardzo się boje kolejnego... 🙄 To też była przyczyna dlaczego dopiero po 4 latach zachcialam drugiego dziecka. 8 h męczarni gdzie w końcu się zaczęło coś dziać po czym nagle przestało ja nie miałam już sil az w końcu lekarz musiał mi wypchnąć dziecko naciskając na brzuch.. a 2h po porodzie zemdlałam.. chciałabym żeby drugi był lepszy 😟
    Będzie bo każdy jest inny, nawet cc 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 28 września 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A jak mialyscie cc to bylo zaplanowane na konkretny dzien czy akcja porodowa sie zaczynala i dopiero na stol?
    Pierwszy już opisałam(pod pełną narkoza) 😉 drugi to nie miałam pojęcia jak będę rodzić, lekarz kazał przyjąć się na oddział 03.04, rodzić miałam na drugi dzień ale po wywiadzie i badaniach zrobili mi ktg po którym wróciłam na salę żeby w końcu wszamac sobie kanapkę bo kazali przyjść na czczo to już nieźle zglodnialam i w połowie kanapki(chwilę po tym ktg) wpadła pielęgniarka żebym nie jadła bo zaraz będziemy robić cc bo już mam skurcze, a znieczulenie(podpajeczynowkowe) lepiej podać przy mniejszych. No zjadłam sobie jeszcze trochę tej kanapki i poszłam na porodowke . Tam w błyskawicznym tempie wlali we mnie 4kroplowki i na stół, byłam oczywiście cały czas przytomna i było całkiem ok, a po 20paru minutach mogłam już pocałować mojego dzidziusia😍🙂
    Teraz już od początku powiedział mi, że będzie cc, zresztą za mały odstęp czasu na sn, więc wyznaczonego dnia pojadę do szpitala ale nie wiem jak tym razem będzie to wyglądało bo muszę rodzić w innym szpitalu - powiatowym o większej liczbie jakichś tam punktów bo takie są wymogi przy 3 i kolejnej cc. Ale na pewno napiszę 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 10:06

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam o ta cc bo podobno lepiej jak robia cc gdy akcja porodowa sie sama rozpocznie a nie tak na zimno jak to Paulina okreslila. Ale jak sie ma te 60km do szpitala to lepiej nie czekac.

    Adele mysle ze kazda ciaza i kazdy porod jest inny. Moze bedzie lepiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Pytam o ta cc bo podobno lepiej jak robia cc gdy akcja porodowa sie sama rozpocznie a nie tak na zimno jak to Paulina okreslila. Ale jak sie ma te 60km do szpitala to lepiej nie czekac.

    Adele mysle ze kazda ciaza i kazdy porod jest inny. Moze bedzie lepiej.
    Wydaje mi się, że jak są wskazania medyczne do cc. To nikt nie będzie czekał aż się akcja zacznie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia pewnie chodzi o stopnie referencyjnosci szpitala. Moj lekarz nic o tym nie wspominal, wiem to z fioletowej strony mocy. Sa 3 stopnie- im wyzszy tym lepsza opieka neonatologiczna i sa w stanie uratowac skrajne wczesniaki. Jakby mi teraz sie zdazylo rodzic (tfu, tfu ) to najlepiej w szpitalu o 3 st., ewentualnie o 2st., w szpitlau o 1 st.przyjmuja ciaze niepowiklane i donoszone ale w razie co to chyba juz od skonczonego 34tc powinni sobie poradzic. Taka jest moja wiedza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie myślałam by iść do szpitala 1 czy 2stopnia.. 😲

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 28 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja też wole swojego nie pamiętać 😔 i po 3 latach się zdecydowałam na drugie, a wyszło jak wyszło. Ja miałam 15h skurczy wiadomo najpierw były słabe potem dopiero ruszyło i na koniec zdecydowali o Cc gdzie już byłam w pół przytomna. Uważam ze mogli zadecydować o tym wcześniej. Poza tym mam wiele zastrzeżeń do opieki położnych zarówno przed jak i po. Eh za dużo by gadac. Teraz wybrałam inny szpital który cieszy się bardzo dobra opinia 30 km ode mnie. Co ma być to będzie ☺️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 28 września 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to często wysyłają do innego miasta bo nasz jest przepełniony więc super.. a do tego są tylko 2 boxy na poród rodzinny więc jak trafisz,że jest zajęty to o rodzinnym możesz sobie zapomnieć .. a ja sobie nie wyobrażam rodzić bez męża. Musi ze mną być i koniec

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 28 września 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to pierwszy porod wspominam lepiej niż drugi, bo drugi wywoływany. Uważam jednak, że CC tylko w ostateczności. Wiki była źle ułożona i miałam mieć CC, bardzo to przeżywałam, płakałam itd ale się odwróciła i się udało. Choć wydaje mi się, że jeśli pierwsze bym miała cc to bałabym się zaryzykować rodzic sn.

    veritaserum lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 28 września 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A jak mialyscie cc to bylo zaplanowane na konkretny dzien czy akcja porodowa sie zaczynala i dopiero na stol?
    Jak planowane cc to zawsze na konkretny dzień (u mnie 39+0tc), rano masz stawić się na Izbę i potem na oddział. Ja musiałam przenocować jedna noc przed operacją w szpitalu, rano przygotowania i o 10:15 Majcia była już ze mną 😊 mój gin mówił, że gdyby jednak Maleństwo chciało szybciej przywitać świat to od razu do szpitala i na stół.

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • wisieninka_89 Autorytet
    Postów: 1051 391

    Wysłany: 28 września 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy porod mialam wywolywany, brak ppstepu i cc, teraz vbac, ale jakbym sie zgodzila to w dniu przyjęcia z saczocymi wodami proponowali cc bo glowka wysoko

    zrz6x1hpk730yji7.png
    f2wlh371shb33oc3.png
  • wisieninka_89 Autorytet
    Postów: 1051 391

    Wysłany: 28 września 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie kolejne cc mialoby tez inne skutki, podloza.psychologicznego. planuje 3 dzieci. Balabym sie zajsc w trzecia ciaze bo jesli po niej zdarzylaby sie ciaza nieplanowana, a zadna metoda nie daje 100%, to bylaby to ciaza wyzszsgo ryzyka dla mnie i dziecka, kosztowalaby mnie w ciazy wiele.stresu i strachu az do rozwiazania. Oczywiscie jesli cc jest wskazane to nie ma dyskusji. Sama do konca nie wiedzialam czy sie nie skonczy cesarka. I tak wiem ze nie ma regulu, sn moze miec komplikacje, po 1 ciazy tez moze byc cos stac, ale po 3cc to ryzyko jest jednak wieksze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 14:51

    zrz6x1hpk730yji7.png
    f2wlh371shb33oc3.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 28 września 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Trzymajcie kciuki za moja poniedzialkową histeroskopie. Trzymajcie kciuki zeby wyszedl jakis polip, ktory bylby przyczyną braku ciazy 😂 bo jak w histero bedzie wszystko ok to sie zalamie chyba 😥 histero to moj ostatni krok w nieplodnosci wtornej. Na wiecej sie nie zdecyduje. Po zabiegu jedziemy z męzem w gory do miejsca, w ktorym poczelismy synka. Trzymajta kciuki za powtorke bo to akurat beda te dni w weekend 💑 nie zamierzam czekac cyklu po histero (no chyyyyba,ze by sie okazalo,ze mi zrobili jakies lyzeczkowanie czy cos..).

    Kasia 1805, Iza34, DoveLove, evs6, AdelaX, mother84, ago91, Kokaina, April_27, pola89, Emrica lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 28 września 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap trzymam ogromne kciuki :) niech moc gór będzie z Wami 🧚🧚🧚

    A co do porodów to ja miałam poród ciężki, wywoływany, kilkanaście godzin, urodziłam sn, po samym porodzie też długo dochodziłam do siebie, ale dzięki wspaniałej opiece w szpitalu i obecności męża wiem, że mogłabym znowu rodzić sn 😊 mimo wszystko to jest naprawdę piękne przeżycie, a ściślej mówić sama końcówka 😂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 1566 1567 1568 1569 1570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ