X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    evs ojj już się doczekac nie mogę 😊 a później będzie płacz 😛

    Tak jak ja jak ostatnio malutka skopala mi zebra albo tak sie rozpycha ze ciężko chodzic.

    Wracam z ostatnich (mam nadzieje) badan w ciąży, coś mało mi ich dal, wogole oszczedny z badaniami ten lekarz. Ale na wizycie musze jeszcze dopytac o ten nieszczesny gbs.
    Za cieplo sie ubralam i gdzie bym nie weszla mimo zdejmowania płaszcza to mnie poty zalewaly az mokra wracam.
    No i nieszczęścia chodza parami- do kompletu do zmywarki pralka do naprawy.

    A jaki wredny babsztyl trafil mi się w labie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2019, 11:52

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 listopada 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja mam w środę wizytę już się nie mogę doczekac ☺️ Ale wyobrazam sobie Twój niepokój 10 dni szybko zleci, ale i tak uważam ze na razie nie masz podstaw do obaw.
    Iza dzis dość ciepło jak wróciłam z przedszkola to tez siódme poty mnie zalały. No niestety wszedzie zdarzają się wredne małpy i niestety nic na to nie poradzimy.
    Hugo ja tez miałam skrzepy ale nie przy każdej @ nie wiem od czego 🤔

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 listopada 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo u mnie od jakiegoś roku co któryś cykl też mam skrzepy. Teraz akurat nie, ale poprzednia @ to miałam takie wielkie skrzepy... normalnie ogromne, galaretowate. Nie wiem czemu to tak.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w tym labie to bylo dobre. Bo tam kobiety w ciąży i dzieci wchodza bez kolejki wiec spytałam czy ktoras pani jest w ciazy, dzieci nie bylo wiec rozebralam sie i stoje pod drzwiami zeby wejsc. No i babka ktora miala wchodzic lat.min.75 szurnela do mnie ze kto to slyszal, bo ciaza to nie choroba, Ze teraz tylko przywileje, nic nie robia a chca korzystać i ze kiedyś to kobiety w ciazy na pole chodzily i robily i nie bylo jak teraz, i ze ona jest po operacji i tez jej ciezko. A byl tam tez taki mlody chlopak ktory jak przyszlam proponowal mi miejsce zebym usiadla i on jak uslyszal co ta baba gada to zabral swój głos ze teraz są inne czasy, ze kobietom w ciazy sie nalezy bez kolejki, ze sa rozne sytuacje. A ja "no wlasnie, szczegolnie ze trzeba leżeć od 30tc zeby utrzymac ciążę", i poparla mnie taka mloda dziewczyna ktora głośno "albo lezec od 6tc, wiem cos na ten temat bo sama musialam". Babsko nie zadowolone bo nikt jej nie poparl tylko jeszcze uslyszala od tego chlopaka ze najgorsze w tym wszystkim jest to ze to kobiety kobietą w ciazy utrudniaja zycie a nie mezczyzni. A wogole jak tam poszlam akurat 1 osoba wyszla i weszla 2 pani, a ja w tym czasie sie na spokojnie rozebralam, to tej pani bylo glupio ze ona przede mna weszla a widzaiala ze w ciąży jestem. A pozniej maz mowil ze to babsko jsk się poderwalo z krzeselka to jak 18-stka leciała do gabinetu. Tak wiec dzis odczulam na wlasnej skorze podejscie ludzi do kobiet w ciąży. To ze starsi maja takie podejscie to mnie nie dziwi (moja tesciowa wlasnie z tych) ale ten chlopak- szacun dla niego za taka reakcje. Ja sobie powiedzialam ze zawsze bede przepuszczać kobiety w ciazy, w tamtej ciąży bylo mi wszystko jedno ale teraz jestem wdzieczna ze moge nieraz skorzystać z pierwszenstwa, poza tym droga do tej ciąży nie byla łatwa a zadna kobieta nie ma wypisane na czole swojej historii, a moze tez lekko nie miala.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 4 listopada 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza zgadzam się z Tobą... najgorsze stare kobiety 🙄

    Ja za to dziś trafiłam na cuuuudownego lekarza, sprawę załatwił w 5 min plus ktg wiec byłam tam chyba z 1,5h 🙏🏻
    Synuś z położenia głowkowego obrócił się na miednicowe... a w środę mam badanie 3 trymestru

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs to ci jeszcze psikusa zrobi jak nie obroci się glowka w dol. No chyba ze ci wszystko jedno bo i tak cc.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 4 listopada 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    Ja mam zawsze opory przed wejściem bez kolejki, ale zazwyczaj jakoś to idzie sprawnie, albo nie ma ludzi, albo ktoś wręcz każe mi wejść przed wszystkimi (1 raz tak się zdarzyło i był to pan ok. 35 lat). Ale przy badaniu glukozy były takie dwie komentujące właśnie kobiety i to takie ok. 50 lat... Szkoda słów na takie.

    Evs
    Fajnie, że dzisiaj sprawnie poszło, bo przerażajace były te Twoje godziny w szpitalu.

    Hugo, mother
    U mnie zawsze były skrzepy paskudne, ale jeśli ona się pojawiają nagle, to chyba należy to sprawdzić. Coś kiedyś czytałam, ale teraz już nie pamiętam, czego to mogło być oznaką... Może endometriozy? Nie pamiętam 🤦

    Lucecita
    Mój syn jadł w nocy chyba do 15, albo 16 miesiąca. Ale powoli sama sprawdzałam czy tego potrzebuje. Eliminując ostatnie nocne karmienie stwierdziłam, że to niemożliwe, że jest głodny o tej samej porze zawsze (choć było to w sumie możliwe heheh) i stwierdziłam, że musi to byc takie przyzwyczajenie. Postanowiłam go uśpić i nie dawać piersi. Okazało się, że zasnął i spał ładnie. Jednak byłam przygotowana, że jeśli jest głodny, to mnie będzie budził, co chwila

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 4 listopada 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    Hugo może taki twój urok. Też często miałam skrzepy i teraz po porodzie też mam

    Adele spokojnie jeszcze czas

    Dziewczyny jak długo wasze maluchy w nocy jadły? Moja starsza to do roku A synek wciąż na etapie noworodka- 3 razy albo i częściej wisi na cycku
    Luce, u mnie podobnie. Starszy przesypiał ładnie noce koło roku, a ta mała diablica budzi się nawet co dwie godziny na cyca, po czym damę trzeba nosić by znów usnęła...u nas ewidentnie dokuczają zęby, ma spuchnięte dziąsła na górze i dole. Późno jej ząbki wychodzą i dlatego się tak męczy. I mnie przy okazji też 🤦‍♀️🤷‍♀️

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Majka ma 15 miesięcy i je w nocy 1-2 razy. Tyle że my już mm mamy. Starsza jakoś do 2 lat jadła, potem sama już nie budziła się. Maja nadrabia w nocy jedzenie mm bo w dzień prawie wogóle mleka nie je.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Od zawsze mieliśmy auta BMW ale,że nie znaleźliśmy niestety teraz takiego jak chcieliśmy to zdecydowaliśmy się tym razem na Volvo XC90

    My zmieniliśmy w lipcu przed wyjazdem na wakacje auto na Renault Espace. Super, polecam :D choć na początku miałam duże opory

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 4 listopada 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnio zdarzyły się dwie noce całe przespane. Ostatnio budzi się na ogół raz i to koło 5 to prawie jak przespanie całej nocy 😁

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 4 listopada 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, po macierzyńskim zaraz wracam do pracy, jak ja się do roboty wygrzebie jak on tak będzie wisiał na cycku? 😕
    Mm nie pomaga, budzi się tak samo

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 4 listopada 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    Kurde, po macierzyńskim zaraz wracam do pracy, jak ja się do roboty wygrzebie jak on tak będzie wisiał na cycku? 😕
    Mm nie pomaga, budzi się tak samo
    Też się martwiłam, ale o dziwo nie było źle :) a wracałam do pracy, jak Adam miał 6,5 miesiąca. Pod moją nieobecność miał mrożone moje mleko, ale i tak nie pił go z butelki, ani w inny sposób, bo akurat się rozmyślił 🤦 (wcześniej pił). Zostało mi robić kaszki na nim... Ale dawał radę. Noce czasem były tragiczne i chodziłam w pracy jak trup. Póki karmiłam korzystałam z 1 godziny i wychodziłam wcześniej :)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 4 listopada 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Evs to ci jeszcze psikusa zrobi jak nie obroci się glowka w dol. No chyba ze ci wszystko jedno bo i tak cc.

    Sama niewiem, posłucham się lekarza co będzie dla dzidziusia najlepsze....

    Lucecita ja jak wracałam do pracy tez jeszcze karmiłam i odbierałam z tego tytułu 1h . W nocy spałam z synkiem i było karmienie na śpiocha 🤷🏼‍♀️
    Lekko nie będzie, ale na pewno dasz radę 💪🏻

    a5e703bbfa.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 listopada 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też się budzi raz na mleko. Choć teraz dwie noce daliśmy jej spora kolację i potem mleko to do 6.20 przesypiała, dostała mleko i dzisiaj ja np o 8 budziłam.

    Iza jak ja dobrze to znam. U mnie kiedyś mąż się tak kłócił bo nie chcieli mnie na glukozie przepuścić wyobrazacie to sobie, nawet pielęgniarki się nie odezwały. I to oczywiście same kobiety, nawet jedna z niemowlakiem mowa że ona miała tylko po dwóch godzinach badane a nie po godzinie i najbardziej oburzona.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • KinngaaP Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 4 listopada 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Jeśli nie macie nic przeciwko, dołączę się do Was :) mam 5 letnia córeczkę i staramy się o 2 dzidzie. W pierwsza ciaze zaszlismy nie wiadomo nawet kiedy :D dość mocno nas to zaskoczyło a teraz chcemy mieć drugie dzieciątko. Staramy się drugi cykl , więc króciutko ale byliśmy pewni że uda się od razu (wiem że bez sensu się nastawialam) A tu szok że nie ma ciąży. W tej chwili jestem 8 dni po owulacji, w torebce test ciążowy i jutro rano go zrobię, nie wytrzymam do @! Nigdy nie wierzyłam w żadne fora a dziś czytając Wasze historie jest to swojego rodzaju wsparcie :) no i jest się czym zająć żebym w tej chwili nie poszła i nie zrobiła testu :D

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 listopada 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mnie do tej pory może jedna Pani kasjerka zawołała w pepco ale nikt z klientów pacjentów jeszcze mnie nie przepuścił. Wszyscy udają ze nie widać brzucha. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale ostatnio tak, tak jak Wam pisałam od tygodnia czuje mega zmęczenie. Dzis na poczcie jedna osoba przede mna a ja przebierałam z nogina nogę bo nie mogłam ustać.. ale to tez zalezy od pory dnia, od dnia. Niestety ludzie zawsze tak będą się zachowywać. Stoi tu tyle to gdzie będzie kogoś przepuszczał...
    Kinga to dopiero drugi cykl ☺️ Zaraz na pewno się uda. My o drugie staraliśmy się 3 lata. Bądź dobrej myśli. Cieszę się ze dołączyłas ☺️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 listopada 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KingaP witamy i zapraszamy 😁😁 im nas więcej tym lepiej 😉 ja zaczynając starania o drugie też byłam pewna,że odrazu zjadę w 1cs tak jak z synem bo dlaczego by nie ? 😛 Trzymam kciuki żeby jutro były II krechy 🙂 mam nadzieje,że nie uciekniesz od nas szybko jak większość dziewczyn nawet jak się uda szybciutko zajść 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2019, 20:46

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 listopada 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother fajowy suwaczek 😁😁

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • KinngaaP Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 4 listopada 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, miło tu u Was ❤ :D wiem, że niby dopiero drugi cykl... Ale te niepotrzebne myśli w głowie pojawiają się mimowolnie... dam znać jutro rano jaka sytuacja. Dziękuję za słowa otuchy 😘

‹‹ 1610 1611 1612 1613 1614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ