X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a różnie czasem jestem naprawdę super i się zastanawiam nawet czy ja w ciąży jestem, a czasem niezbyt szczególnie że często mnie głowa boli :/ lekarza mam 23.01 i już powoli się stresuje.

    Iza kurde współczuję :( to można takiemu maluszkowi dać w domu normalnie? Mój bratanek do 3 msc w szpitalu lądował bo niby nie można. Oby szybko przeszło.

    Evs ah ci faceci. Czasem mam wrażenie, że to kp im wyjątkowo na rękę. U mnie też zawsze było pewnie głodna. I przy pierwszej córce miałam tak obrzydzone kp bo nic innego nie robiłam tylko karmiłam, co zapłakała to już mi wciskał.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ale ze co normalnie, antybiotyk w domu? Tak lekarz zdecydowal.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia mnie też często głowa bolała.. aż tak,że brałam paracetamol. Jakoś przeszlo w 2 trymestrze..

    Mi się coraz gorzej chodzi bo co jakiś czas mam te skurcze BH i maly głowa mi na pęcherz napiera. Do tego moje jelita znów się odezwały eh było dobrze a teraz nie wiem czemu nagle biegunki znów 😐 może przez to,że wszystko teraz szybko rośnie i naciska na narządy.. 🤷

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a gorączka do tego jest? Jej taka malutka a już coś złapała .. boje się wlasnie tych chorob najbardziej
    Ale chyba intuicja matki podpowiedziała Ci ze coś jest nie tak bo darcie to u nas na porzadku dziennym

    Ja wczoraj miałam pierwszy kryzys. Aż się popłakałam z bezsilności. Nie będę Wam dużo się żalić powiem tylko ze usypialam małego 6h 😔 co odłożyłam to od nowa. Czy dzieci w tym wieku nie powinny tylko jesc i spac???

    Ja tez czytałam o tej wit D i swego czasu tez brałam ale jak zaszłam w ciaze to w zasadzie nie wiem czy cokolwiek brałam, na pewno mąż brał witaminy

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zaszłam nic nie brałam zero witamin, kwasu nic.. ale 2tyg słońce mnie przypiekało może to wystarczyło😛

    Adelax kurcze nie wiem czy to normalne choć ja jestem w szoku jak niektóre dzieci tylko jedza i spia 😛 bo usypianie mojego syna to była jedna wielka udręka.. każde odłożenie to byl krzyk.. jedynie gdzie ładnie spał to na spacerach... W ogóle trzeba było go ciągle kołysać zeby usnął.. i nie na boki tylko góra dół .. 🤦

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax i inne dziewczyny,które przechodzą gorsze chwile, jak musicie się wypłakać to płaczcie. Pamiętajcie, że to tylko chwilowe i będzie lepiej. Niech moc będzie z Wami 🤗😘😘😘😘
    My od wczoraj u moich rodziców, mam trochę resetu i odpoczynku. Mały coś mi zaczął kaszleć, ale to dlatego bo ostatnio byli na zawodach i koszulki nie ubrał i taki rozchabecony wracał 😒 ale mam nadzieję, że w weekend dojdzie do siebie.
    Iza zdrówka dla malutkiej

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother to wypoczywaj sobie ☺️ też bym z chęcią gdzieś pojechała wypocząć od tego zgiełku 😒

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez ostatnio nieodkladalna.


    Adelax wlasnie nie ma gorączki, noc pieknie przespala bez zadnych lekow, a przez wczorajsze zamieszanie u sąsiadów (przemoc domowa) mąż nie pojechal do najblizszego miasta po leki a teraz zastanawiamy sie czy podawac ten antybiotyk, lekarz powiedzial ze to nie jest jeszcze typowy stan zapalny ale blona jest mocno przekrwiona i wszystko na to wskazuje.
    Mąż ostatnio byl przeziebiony, teraz starsza corka. Teoretycznie takie male nie powinno jeszcze nic złapać. Ale drze o siebie.
    Dziewczyny na pewno poznacie ze dziecku coś dolega. To nie ten sam placz i zachowanie niz zwykle jak glodne czy zmęczone.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mother 😚 wypoczywaj ☺️

    Adele no na spacerku aniołek. W domu czasem tez prześpi ale większość dnia bujam nosze i usypiam nie mogę nawet odejsc na chwile tak mi brakuje czasem rak do pomocy żeby chociaż starszy syn miał co jesc... ale ta noc to była już hardcore próbuje sobie przypomnieć czy mój starszy tez taki był jak miał kilka tygodni ale nie pamietam wiem ze tez dał nam popalić ale czy już od samego początku.. Ale każde dziecko może być inne

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja pamiętam jak nasz synek miał raz w życiu zapalenie ucha to dostał antybiotyk, ale pediatra mówiła, że tylko dlatego, że był wysięk z ucha, bo ku już pękło i się wylało. Tłumaczyła, że jak wysięku by nie było to antybiotyk nie byłby potrzebny. No, ale wiadomo zrobicie jak uważacie. Zależy jakiego macie pediatrę. Ja akurat mam taką babkę, której ufam w 100% i antybiotyk dała właśnie tylko raz. Bo niektórzy pediatrzy jak słucham to na wszystko by antybiotyki dawali nieważne czy to infekcja wirusowa czy bakteryjna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2020, 11:55

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka kobiety. Tak dobrze trzymalam sie psychicznie tydzien od dwoch kresek ale powoli zaczynam schizowac. Ech.. wizyta dopiero za tydzien w poniedzialek. Objawow ciazy zadnych nie mam oprocz braku okresu (w sumie to chyba najlepszy objaw hehe, szyjka jest meeega wysoko taka zamknieta mocno ale i jak by szersza, spuchnieta-spoko tylko raz sprawdzalam, wiecej nie ruszam),trooooszeczke bolu piersi przy dotyku. Mdlosci zadnych,zmeczenia jeszcze nie ma. Za to nie moge patrzec na mieso..bleh. marze tylko o warzywach.wczoraj ugotowalam sobie gar kalafiorowej i dzis dokonczylam na drugie sniadanie hehe. Nie dodalam nawet miesa do wywaru tylko same warzywa. Na mysl o smazeniu dzis na obiad kotletow chlopakom az mnie skreca.bleh

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax doskonale cie rozumiem. U nas pierwsze 2 tyg.byly super, potem sie skiepscilo, nosimy, bujamyn na rekach spi, odkladamy-nie spi albo pospi kilka minut. I tez stoje i bujam. Albo jak dzis-noga bujam wozek, smaze rybe na obiad i jeszcze bawie sie (a raczej udaje ze to robie ale poprostu jestem zainteresowanal). U nas duzo tesciowa nosi i lula do spania. A ja nie jestem z tych co rozwala sie w tym czasie na kanapie przed tv tylko wpadam do kuchni i ja ogarne albo cos tam innego zrobie. Starsza jest zaniedbana, najgorsze sa wieczory bo mala placze a starsza marudzi bo tez chce zeby byc z nia. Teraz tez mala spi, mi glowa na pol peka ale siedze ze starsza i sie mecze bo nie moge ciagle jej lekcewazyc.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAP ja prócz braku @ i bolesnych piersi nic innego nie miałam. Później doszly bóle głowy i ciągnięcie w brzuchu. Mdłości może pare razy jakies lekkie ale to też później. Wymiotów ani razu. Aż się zastanawiam czy w sumie wszystko jest ok skoro się dobrze czuje 😛 nie martw się niech dzidzia sobie rośnie spokojnie ❤️ jeszcze musisz wytrzymać ten tyd i zobaczysz co tam u niej słychać ☺️

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele kiedyś oglądałam filmik co się dzieje z wnetrzasciami kobiety w trakcie ciąży, więc w sumie nic dziwnego z tymi jelitami. Ale tych skurczy współczuję, mi się tak kilka razy zrobiło jak za dużo Wiki nosiłam.
    Z bólem głowy w takim razie nadzieja, że przejdzie.

    Iza tak o to mi dokładnie chodziło. Ogólnie dobrze w całej tej sytuacji, że w domu. Ale po prostu się zdziwiłam.

    AdelaX współczuję :( u mnie Wiki akurat tylko spała i jadła, ze starsza trochę gorzej było. Modlę sie, że y trzecie takie było jak Wiki bo psychicznie nie wyrobię.
    A może mu coś dolega? Tylko co 🤔 albo coś nie pasuje za ciepło/zimno itp Nie dziwię się, że miałaś kryzys. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej.

    Pap też miałam późno objawy. Teraz około 8 tc a z Wiki dopiero po 12. I ten strach jak się idzie do WC nie? Masz tak? Ja tylko coś poczułam to zaraz biegiem czy to nie @

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia tak patrze w kibelku na papier ale jakos mocno mokro w gaciach nie mam,ze sie tak wyraze. W ciazy z synkiem to w 1trym sennosc jeszcze mialam ale chyba pozniej.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax a probowalas do usypiania suszarki? Bo zaden szumis nie dziala tak jsk suszarka, jak nie do usypiania to chociaz do uspokojenia.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj taaa senność tez miałam obowiązkowa drzemka po południu. W 2 trymestrze przeszła po to żeby teraz wrócić heh .. znów mi się przysypia w ciągu dnia nawet nie wiem kiedy

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja odpukac tez je i śpi ale tak od tygodnia wieczorami ma problemy z pierdkami. Prezy sie niemiłosiernie. Podaje jej bobotic... i czasem potrafi od 21 do 24 sie tak prezyc :/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax, ja małego wzięłam do lozka na noc i się wysypiam, tak to tez cudowanie nieraz w nocy...
    No i tez się nieraz pręży... taki maluch ma jeszcze niewykształcony układ pokarmowy i niestety może się tak dziać :(
    Za to dzisiaj od teściowej usłyszałam, ze to przez kalafiora, którego zjadłam 🙈

    a5e703bbfa.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh na pewno przyjdą lepsze czasy ale musiałam się wyżalić ☺️ A teraz znów usłyszałam od kolezanki która urodziła tydzień temu ze jej mała tylko je i spi a mąż nie słyszał nigdy płaczu dziecka hehe i jak tu nie zazdrościć 😉

    PAP tylko się cieszyć ze nie ma żadnych objawów hihi dotarło w ogóle do Ciebie czy dopiero po wizycie dotrze? 🤗

    Iza nie próbowałam suszarki ale wiesz co ten nasz szumis jest jakiś głośny i czasem mam wrazenie ze za głośny i przykrywam go, dosłownie jak suszarka chodzi. Ale naprawdę nasz szumis działa często cuda ze ja takiego sprzętu nie miałam przy pierwszym dziecku 😅 polecam dziewczyny jak się zastanawiacie
    No wlasnie może małemu goraco czy coś, zaczęłam bardziej wietrzyć zobaczymy

    Edit Evs może zaczne go brać do łóżka, kilka razy brałam ale ja wiem czy się wyspalam wydawało mi się ze czesciej się budził ale może byłam taka zaspana ze nie kojarzyłam 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2020, 19:11

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
‹‹ 1747 1748 1749 1750 1751 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ