X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a w nocy śpisz normalnie?
    Ja też jestem dalej senna, czasem mój mąż patrzy na mnie i tylko mówi a ty znowu jesteś śpiąca 🙄😜
    Pap ja teraz też tak mokro nie mam i to w sumie od początku nie wiem czy to dobry objaw czy nie. W ogóle to wszystko w ciąży niby normalne i nie wiadomo kiedy zacząć panikować.

    Ja też nie odkładałam, ogólnie to sama tego potrzebowałam bo ciągle sprawdzałam czy oddycha a tak było wygodnie. Teraz jak jest jazda z zębami też śpi z nami.

    Evs a jak synek starszy? Bo mimo wszystko taki trzylatek to dalej małe dziecko. Nie jest zazdrosny?
    I jak tam Kasia u ciebie?

    Pola jak z karmieniem u was? Lepiej coś po wizycie cdl?

    Ja znowu z pytaniami :P

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax nie ma co zazdrości koleżance, bo pewnie jej dobry czas jest policzony 😉
    Ja starszaka jeszcze pod włączonym okapem usypialam, jak szumisia nie miałam :P

    Alunia, synek jest czasami zazdrosny... ale wydaje mi sie, ze w normie wszystko. Trochę mu się zachowanie zmieniło i coraz częściej wymusza wszystko płaczem... ostatnio ze spaceru wracałam i jeden z drugim mi płakali i myślałam, ze oszaleje... tak jak napisałaś taki 3 latek jest jeszcze mały i potrzebuje duuuuuuzo uwagi, tym bardziej, że nie chodzi do przedszkola :/

    a5e703bbfa.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs6 wrote:
    Adelax nie ma co zazdrości koleżance, bo pewnie jej dobry czas jest policzony 😉
    Ja starszaka jeszcze pod włączonym okapem usypialam, jak szumisia nie miałam :P

    Alunia, synek jest czasami zazdrosny... ale wydaje mi sie, ze w normie wszystko. Trochę mu się zachowanie zmieniło i coraz częściej wymusza wszystko płaczem... ostatnio ze spaceru wracałam i jeden z drugim mi płakali i myślałam, ze oszaleje... tak jak napisałaś taki 3 latek jest jeszcze mały i potrzebuje duuuuuuzo uwagi, tym bardziej, że nie chodzi do przedszkola :/
    Ja też używałam okapu 😁

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia tak do niedawna spalam normalnie.. teraz wiadomo duży brzuch,zgaga mi utrudnia sen i budzę się kilka razy w nocy 😒

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Adele a w nocy śpisz normalnie?
    Ja też jestem dalej senna, czasem mój mąż patrzy na mnie i tylko mówi a ty znowu jesteś śpiąca 🙄😜
    Pap ja teraz też tak mokro nie mam i to w sumie od początku nie wiem czy to dobry objaw czy nie. W ogóle to wszystko w ciąży niby normalne i nie wiadomo kiedy zacząć panikować.

    Ja też nie odkładałam, ogólnie to sama tego potrzebowałam bo ciągle sprawdzałam czy oddycha a tak było wygodnie. Teraz jak jest jazda z zębami też śpi z nami.

    Evs a jak synek starszy? Bo mimo wszystko taki trzylatek to dalej małe dziecko. Nie jest zazdrosny?
    I jak tam Kasia u ciebie?

    Pola jak z karmieniem u was? Lepiej coś po wizycie cdl?

    Ja znowu z pytaniami :P
    U mnie o dziwo jakoś nie okazują zazdrości, nawet ten młodszy 🙂Ale zobaczymy za jakiś czas. Mała różnie- 1dzień je i śpi, drugi dzień je i je i trochę grymasi, ale ogólnie jest ok.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia
    Niestety z karmieniem nadal marnie... Bez dokarmiania nie da rady na razie :( Karmimy się z drenem. Jedno karmienie i odciąganie, to trwa ponad godzinę nawet w nocy, więc łatwo nie jest... We wtorek mam wizytę u neurologopedy, może gdzieś w budowie jamy ustnej jest problem...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele współczuję tej zgagi. Ja ze starsza to przechodziłam i spałam na dwóch poduszkach. Dobrze, że syn pójdzie do szkoły to możesz jeszcze odespać, ale wiem jakie to wkurzające.

    Evs naprawdę podziwiam, że dajesz radę z dwójką w domu. Jeszcze teraz te pogody zrabane to nie można na dworze posiedzieć. A jednak na placu zabaw dziecko się wyszaleje i też dzień zaraz jest inny.

    A ciebie Kasia to już w ogóle, że wcale nie narzekasz. Ja tu się chyba nie będę odzywać później :P dzemki udaje ci się jakoś zgrać?

    Masakra z tym karmieniem. Nie wiem jak kiedyś kobiety sobie radziły i to same. Mam nadzieję, że to coś co uda się łatwo rozwiązać.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    aLunia
    Niestety z karmieniem nadal marnie... Bez dokarmiania nie da rady na razie :( Karmimy się z drenem. Jedno karmienie i odciąganie, to trwa ponad godzinę nawet w nocy, więc łatwo nie jest... We wtorek mam wizytę u neurologopedy, może gdzieś w budowie jamy ustnej jest problem...

    Kasia ale ty masz wystarczajaco pokarmu? Tylko twoj maly to leniuszek i spioszek? Nam cdl tez zostawila dren ale przy moim nerwusie i krzykaczu ciezko bylo go uzywac, poza tym ja sie balam zskrztuszenia bo zdolna jest do tego. U nas karmienie i odciaganie trwalo godzine i niewiele zostawalo na sen.

    Okap? Tego jeszcze nie slyszalam. My ostatnio kupilismy druga suszarke zeby byla w zapasie 😂.

    Mam problem ze starsza. Juz nie mamy słów zeby przemowic jej do rozsadku. A mianowicie jak tylko jest cisza i malutka spi ale jeszcze na rękach to ta wpada do sypialni i mimo upominania robi wszystko zeby ją obudzic a naprawde wystarczy niewiele a po chwili wyja obie- mala bo zostala obudzona a jest zmeczona i starsza bo nie ma kto sie nią zajac. Tlumaczymy ze jak Ola zasnie to bedziemy mogli sie bawic czy co tam razem robić, a jsk placze to nie ma szans żeby ja odłożyć. Nie, niedociera. Zaczelismy się wymieniac, jedno z nas z malutka, drugie ze starsza. Tez źle bo starsza chce tego rodzica ktory jest z Ola, tsk na przekor, i nie ma problemu poki mala jeszcze nie spi.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    Pokarmu aż za dużo. Po każdym karmieniu jeszcze ściągam sporo. Zresztą czuję, że on mi nie opróżnia piersi... Dokarmiam tylko swoim mlekiem. U nas też trwa to ponad godzinę, ale dalej próbujemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2020, 00:54

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 02:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia ale ty masz wystarczajaco pokarmu? Tylko twoj maly to leniuszek i spioszek? Nam cdl tez zostawila dren ale przy moim nerwusie i krzykaczu ciezko bylo go uzywac, poza tym ja sie balam zskrztuszenia bo zdolna jest do tego. U nas karmienie i odciaganie trwalo godzine i niewiele zostawalo na sen.

    Okap? Tego jeszcze nie slyszalam. My ostatnio kupilismy druga suszarke zeby byla w zapasie 😂.

    Mam problem ze starsza. Juz nie mamy słów zeby przemowic jej do rozsadku. A mianowicie jak tylko jest cisza i malutka spi ale jeszcze na rękach to ta wpada do sypialni i mimo upominania robi wszystko zeby ją obudzic a naprawde wystarczy niewiele a po chwili wyja obie- mala bo zostala obudzona a jest zmeczona i starsza bo nie ma kto sie nią zajac. Tlumaczymy ze jak Ola zasnie to bedziemy mogli sie bawic czy co tam razem robić, a jsk placze to nie ma szans żeby ja odłożyć. Nie, niedociera. Zaczelismy się wymieniac, jedno z nas z malutka, drugie ze starsza. Tez źle bo starsza chce tego rodzica ktory jest z Ola, tsk na przekor, i nie ma problemu poki mala jeszcze nie spi.
    Tak, mam nawal. Mała najada się pod sam korek, ale ładnie je i ciągnie mocno. Mleko muszę kilka raz na dobę ściągać, ok.100-120ml. Ale tak miałam też w obu poprzednich przypadkach.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Adele współczuję tej zgagi. Ja ze starsza to przechodziłam i spałam na dwóch poduszkach. Dobrze, że syn pójdzie do szkoły to możesz jeszcze odespać, ale wiem jakie to wkurzające.

    Evs naprawdę podziwiam, że dajesz radę z dwójką w domu. Jeszcze teraz te pogody zrabane to nie można na dworze posiedzieć. A jednak na placu zabaw dziecko się wyszaleje i też dzień zaraz jest inny.

    A ciebie Kasia to już w ogóle, że wcale nie narzekasz. Ja tu się chyba nie będę odzywać później :P dzemki udaje ci się jakoś zgrać?

    Masakra z tym karmieniem. Nie wiem jak kiedyś kobiety sobie radziły i to same. Mam nadzieję, że to coś co uda się łatwo rozwiązać.
    Jakoś dajemy radę 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia kiedyś bardzo popularna była instytucja "mamek", jak któraś kobieta nie mogła sama, to się posiłkowała. A w wyższych sferach to już w ogóle było nagminne, że panicza karmiła wiejska babeczka z rozdmuchana laktacją 😁 A jak nie mogła nakarmić/na mamkę nie było stać to podejrzewam, że dziecko przetrwało cudem niedożywione lub żywione rozcieńczonym mlekiem krowim lub po prostu umierało i się rodziło kolejne...

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej skonczylam smazyc naleśniki dla chłopaków i zaraz robię sobie kawkę ☕

    Mi już się zaczynaj sny o porodzie... Akurat w tym wszystko było przygotowane dla chłopca pokoik,ubranka a ja urodziłam dziewczynkę 🤣 kłóciłam się później,że mi dziecko podmienili 🤦

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2020, 09:07

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele pamietam ze im bliżej było porodu tez ciagle o tym myślałam. Ale np w ogóle nie myślałam o kolkach itd tylko gdzieś z tylu głowy o nieprzespanych nockach człowiek jednak zapomina jak to było
    Hurra mąż zabrał chlopakow na dwór mam czas dla siebie Boże jakie to piekne ☺️😆

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Adele pamietam ze im bliżej było porodu tez ciagle o tym myślałam. Ale np w ogóle nie myślałam o kolkach itd tylko gdzieś z tylu głowy o nieprzespanych nockach człowiek jednak zapomina jak to było
    Hurra mąż zabrał chlopakow na dwór mam czas dla siebie Boże jakie to piekne ☺️😆

    Tylko wykorzystaj ten czas dla siebie a nie na sprzatanie 😁.
    My czekamy na gosci. Prababcia Oli ma przyjechać.

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Hejka kobiety. Tak dobrze trzymalam sie psychicznie tydzien od dwoch kresek ale powoli zaczynam schizowac. Ech.. wizyta dopiero za tydzien w poniedzialek. Objawow ciazy zadnych nie mam oprocz braku okresu (w sumie to chyba najlepszy objaw hehe, szyjka jest meeega wysoko taka zamknieta mocno ale i jak by szersza, spuchnieta-spoko tylko raz sprawdzalam, wiecej nie ruszam),trooooszeczke bolu piersi przy dotyku. Mdlosci zadnych,zmeczenia jeszcze nie ma. Za to nie moge patrzec na mieso..bleh. marze tylko o warzywach.wczoraj ugotowalam sobie gar kalafiorowej i dzis dokonczylam na drugie sniadanie hehe. Nie dodalam nawet miesa do wywaru tylko same warzywa. Na mysl o smazeniu dzis na obiad kotletow chlopakom az mnie skreca.bleh

    Pap u mnie na poczatku ciaxy z córką podobne objawy. Mięso okropnie mi smierdzialo. Pamiętam jak kupiłam kurczaka i mialam go poporcjowac. Skończyło się sprintem do łazienki ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza 🙉🙈
    Zaczęłam sprzątać 😬

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza 🙉🙈
    Zaczęłam sprzątać 😬

    Hahahaha my kobiety to już tak chyba mamy.. zamiast usiąść i odpocząć na tyłku.. .

    My wróciliśmy z lasu ale się nachodzilam... Zaraz się za obiad biorę. Od rana prasowałam ciuszki dla bobo jezu mega się tym zmeczylam.. ale w końcu poukladane w szafie ✌️

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2020, 11:46

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica też czesto miałam takie mega bolesne owulacje 😒 to teraz kciuki za II krechy 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2020, 14:58

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 1748 1749 1750 1751 1752 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ