X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale naskrobalyscie, nie nadążam ostatnio ☺️
    Adele u mnie mówili w szpitalu kilka dni przed porodem ze syn będzie ważył 3400 (dwóch różnych lekarzy) a urodził się 4130 🙈
    PAP będzie wszystko dobrze!
    Alunia jakie dokładnie robiłaś masaże na brzuszek?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas weekend zaczął się gorączką, dziś u lekarza diagnoza - angina. No cóż, spodziewałam się, bo narzekał na gardło a anginy już dwie w życiu miał, choć zawsze latem. Noce ciężkie, kilka razy się budzi, poplakuje, poci strasznie, że tylko ciuchy dziś zmieniałam. Ale dostał dziś antybiotyk, myślę że ze dwa dni i będzie lepiej, tak zazwyczaj było. Najbardziej mu szkoda przedstawienia w przedszkolu, bo go ominie. Tyle dobrego, że dostałam tydzień zwolnienia na niego i będę mogła się nim porządnie zająć :)

    Po żelazie jak najbardziej mogą być kłopoty z układem pokarmowym, warto zgłosić to lekarzowi, niech dobierze inną postać żelaza, mniej szkodzącą na brzuszek :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ehh angina nie lubię ☹️ zdrowia dla małego 😘

    PAP tak jak dziewczyny pisza będzie wszystko dobrze ja też byłam w 6tyg i było tętno a jeden lekarz nic nie widział ale on miał kijowy sprzęt..

    Adelax 😱😱😱 ale aż taka różnica i to w tą gorsza stronę 😅 no nic dowiem się jaki będzie duży jak się urodzi... 😛

    Wiera lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Dziewczyny ale naskrobalyscie, nie nadążam ostatnio ☺️
    Adele u mnie mówili w szpitalu kilka dni przed porodem ze syn będzie ważył 3400 (dwóch różnych lekarzy) a urodził się 4130 🙈
    PAP będzie wszystko dobrze!
    Alunia jakie dokładnie robiłaś masaże na brzuszek?


    https://www.google.com/search?q=masaz+brzuszka+na+kolki+youtube&oq=masaz+&aqs=chrome.1.69i57j35i39j0l2.2236j0j4&client=ms-android-xiaomi&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=vlb_41

    Coś dziwnie mi się kopiuje. Wyświetla się u ciebie? To robi taka babka w fioletowej bluzce w czarnych włosach, a obok jakaś na lalce. Wpisz w razie czego w neta masaż na kolkę niemowlęca YouTube. Trwa 3 min i 18 s. Zaraz na pierwszej stronie się pojawia.

    Dokładnie ten. Tylko nie rozbierałam Wiki, robiłam to przez ubranie i tylko wtedy kiedy miała dobry humor. Kilka razy dziennie tak jej robiłam, myślę że z 10 napewno.
    Czasem nawet teraz jej robię, bo zdarza się że łapie się za brzuszek jak puszcza bąki i mówi ała, nawet starsza córka mówi żebym ja pomasowala hehe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 20:03

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Szperam po necie, ale o tych kropelkach co kiedyś czytałam, to nie mogę się tego doszukać. Z resztą i tak większość to pewnie coś koło 3-6m.ż. nie szybciej.
    Faktycznie raczej wina leży po stronie żelaza. Jedno co dobre, że to mleko lepiej przyswaja 🙂 a przepajasz wodą albo jakimiś herbatkami?
    Nie przepajam bo położna mowila ze nie trzeba, dopiero jak bedzie ciepło w lecie itd.
    Kupa poszła pol godz temu... jezu to był hardkor bez kitu... obsrana cała...jak tak będą wyglądać kupy co 3 dzień to masakara. Ile stekania przy tym... :/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Mój po żelazie też nie spal, darł się okropnie.
    PAP, trzymam kciuki!
    No właśnie ale przeciez muszę podawac chociaż troche ale zrobie eksperyment 2-3 dniowy i nie podam żelaza i zobaczymy jak będzie.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap będzie dobrze. Ja w ciąży z córką pierwsza wizytę miałam w 6+0. Na ekranie początkowo tylko pęcherzyk ciążowy i zoltkowy. Po dłuższej próbie zlokalizowania zarodka w końcu się udało zobaczyć pulsujaca kropkę. Zarodek miał 2,5 mm. Gin ma super sprzęt, gdybym poszła do innego to pewnie bym nie widziała tej kropeczki. Oczywiście się wzruszylam. Po moich przejściach taki widok jest jak cud.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    https://www.google.com/search?q=masaz+brzuszka+na+kolki+youtube&oq=masaz+&aqs=chrome.1.69i57j35i39j0l2.2236j0j4&client=ms-android-xiaomi&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=vlb_41

    Coś dziwnie mi się kopiuje. Wyświetla się u ciebie? To robi taka babka w fioletowej bluzce w czarnych włosach, a obok jakaś na lalce. Wpisz w razie czego w neta masaż na kolkę niemowlęca YouTube. Trwa 3 min i 18 s. Zaraz na pierwszej stronie się pojawia.

    Dokładnie ten. Tylko nie rozbierałam Wiki, robiłam to przez ubranie i tylko wtedy kiedy miała dobry humor. Kilka razy dziennie tak jej robiłam, myślę że z 10 napewno.
    Czasem nawet teraz jej robię, bo zdarza się że łapie się za brzuszek jak puszcza bąki i mówi ała, nawet starsza córka mówi żebym ja pomasowala hehe.

    Dzieki Alunia pozniej obejrzę, znalazłam bo się nie wyświetlało. Czyli takie masaże robic jak nie ma kolki? Kilka razy dziennie?
    Faktycznie pomagał ?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera zdrówka dla dzieciaczka 😊😚

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Paulinkan Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dxiewczyny, już jakiś czas pisałam w jednym z tematów o mojej sytuacji
    Miesiączkę miałam 24.12. Stosunek ostatni 1.01. (31 grudnia zapomniałam wziąć tabletkę antykoncepcyjna). Owulacje mogłam mieć 5 grudnia ponieważ bolał mnie jajnik przez chwile bardzo mocno. Test Beta hcg 13.01 0,26 powtórzyłam po dwóch dniach czyli 15.01 0,46 i na tym skończyłam badanie. Czekałam na miesiączkę, w niedziele miałam krwawienie lekkie. Potem nic. W poniedziałek w ciągu dnia zaczęło się krwawienie. Ale było inne- gęsta krew, taka ciemna bardzo jakby maź. Do tego ból brzucha i kręgosłupa w odcinku ledzwiowym. Miesiączka była inna, potem już była normalna krew, czasem bardzo jasna, czasem trochę ciemniejsza. Ale slabsza niż zwykle. Wykonałam ponownie Beta hcg 23.01 wynik 0,21. Dziwi mnie to bo zawsze miałam w tym laboratorium wynik <0,100. W sobotę zrobiłam test ciążowy sikany-negatywny. Teraz od kilku dni ciagle parcie na pęcherz, senność straszna senność, wstaje j już chce mi się spać. I takie dziwne bóle brzucha dziś się zaczęły, jakby na miesiączkę, czasem zakuje mnie jajnik. Już nic z tego nie rozumiem. Naczytalam się, ze dziewczyny miały negatywna betę a się okazało ze już było widać pęcherzyk. Nigdy nie miałam takiego wyniku, a kilka razy już je robiłam. Ostatnio nawet we wrześniu wtedy tez wynik <0,100. Czy ciąża może rozwijać się prawidłowo jesli nie ma HCG? Czy któraś z was miała podobna sytuacje? Mam termin u ginekologa na środę ale boje się ze on i tak nic mi nie powie. Strasznie się denerwuje, te czekanie mnie wykończy.

    Aha i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie jeśli nie kurzyłem temperatury zawsze ale dziś temperatura w pochwie 37,3.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety dziewczyny ale się rozpisalyscie... Ja ledwo żyje, mdlosci cały dzień głodna jestem okropnie ale jak coś biorę do ust to mnie odrzuca i jeszcze nie moglam się położyć bo córka ze mną w domu :/ marze już o drugim trymestrze...

    Żelazo rzeczywiście powoduje problemy z kupka, z resztą sama Ewi zauważyłaś że od kiedy je dajesz jest gorzej. Ja bym się umowila do lekarza zeby zmienił lek.

    Pap gratulacje! Jak już widziałaś serduszko to jest super na tym etapie, być może zagnieżdżenie było później. Poza tym mi lekarz na wizycie zmierzył zarodek ale powiedział że na tym etapie crl nie jest diagnostyczne po prostu zarodek jest malutki a sprzęt nawet super obarczony jest błędem.

    Heh mi przed samym cc robili usg i wg nich miało być 3100 a wyciagneli 3940 🤣

    Wiera zdrówka dla małego, nie ma jak to mama zostaje w domu z chorym dzieckiem :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Dzieki Alunia pozniej obejrzę, znalazłam bo się nie wyświetlało. Czyli takie masaże robic jak nie ma kolki? Kilka razy dziennie?
    Faktycznie pomagał ?

    Tak bo jak miała kolkę to spinała brzuszek, strasznie się wkurzała i płakała. Dlatego zawsze to robiłam jak była zadowolona. Ja uważam, że pomagało, była duża różnica.

    AdelaX lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa jeny to też mnie przerazilas ta waga.. choć moja przyjaciółka tez miała przed porodem usg i miało być mniejsze a wyszło o wiele większe..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele nie przejmuj się ja wiedziałam że babka się pomyliła bo na wizycie 2 tyg wcześniej mała miala więcej (chyba 3400 i lekarz mówił że pewnie się urodzi 3600). Ja miałam mało wód plodowych a jak w szpitalu mnie badali to już odeszły więc obstawiam że stąd ta pomyłka. Będzie dobrze :)

    Alunia super że masz taki szybki termin. Teraz pewnie u Was wszystko stoi na głowie ale mam nadzieję że Cię uspokoja w tym szpitalu.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele mój mały był o 3 tyg do przodu wg wagi na usg cała ciążę, w szpitalu przed samym porodem mierzyli i ważyli to wyszło 4300 i 60 cm.
    Urodzil się 3800 i 57cm. Także różne pomylki pomiarów eie zdarzają. Jak poród idzie tak jak powinien to będzie dobrze. Nie martw się na zaś

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie.. ważne żeby nie miał za dużej głowy 🤣 jak głowa wyjdzie to dalej już pójdzie 😅

    Hugo87 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chlopa to mozna udusic? Malutka spi po 3 min.na recach po czym wybudza sie i placze a ten stwierdzil ze jest zmeczony i rece go bola i poszedl 2 godz.temu spac i co rusz sie przekreca "Ola idz spac" po czym znow zasypia i chrapie az dudni.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera zdrówka dla małej 😘 mam nadzieję, że dziś już będzie trochę lepiej.
    Paulinkan Twoja ostatnia miesiączka to była na pewno miesiączka, po prostu poroniłaś, a ta niewielka beta po przecinku to nie jest ciąża. Przykro mi, ale nie ma co się łudzić. Trzymam kciuki za kolejny cykl.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja malutka poszla spac na dobre bez wybudzania grubo po północy. I chyba musimy zaakceptowac fakt ze tak bedziemy spedzac pol nocy.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo ja dziś na badaniach byłam standard morfologia,mocz oby były dobre wyniki bo ost morfologia leciała w dół. Mam 3h wolne i po syna ja nie wiem dlaczego oni mają tak krótko lekcje.. moglby tam trochę dużej posiedzieć 😅😛

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 1765 1766 1767 1768 1769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ