X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak nie z Gemini to doz biorę (z odbiorem ale wiem, że dostawy też chyba robią). Jeszcze parę razy z apteka melissa brałam. Nawet raz androvit zamiast za ponad 20 zł zapłaciłam kilka zł, ale to chyba jakiś błąd mieli 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2020, 21:26

    Iza34 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam, wszedzie dostawa ok.7 dni roboczych lub dluzej. W stacjonarnych przeplacam.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja się przyłączam do życzeń. Niech Wam się spełni wszystko o czym marzycie!

    Przyznam szczerze że ostatnie dni odpuscilam forum i chyba nie dam rady Was nadrobić. My dziś też obdzwonilismy rodzinę i tyle. Poza tym niskie ciśnienie mi dokuczalo i czułam się jak flak.
    Mam jeszcze pytanie czy Wasze dwuletnie dzieci mają fiola na punkcie telefonu? My nie możemy normalnie z nikim porozmawiać bo młoda urządza awantury że chce tel. Najchętniej stukalaby w niego cały dzień... Nie chcę jej totalnie izolować ale też nie wyobrażam sobie dwulatki przyklejonej non stop do telefonu... Już się zaczynam martwić. Nie wiem czy to normalny bunt dwulatka czy coś jest na rzeczy.

    Pap ja też mam już wielki brzuchol! Jakieś tam wzdęcia też mam ale nie są strasznie dokuczliwe. I jeszcze się pytam gdzie ta Twoja nadwaga?

    Iza ja też jak nie Gemini to doz albo Melissa.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza w Doz miałam w ciągu 2 dni ale z odbiorem w Aptece

    Miskowa ja swojego nie pamietam ale mojej siostry syn ma prawie dwa lata i ma podobnie jak Twoja, tyle tylko ze on tak cichaczem zabiera. Jak u nich byłam to nawet tylko mój telefon leży gdzieś nawet obok mnie to podejdzie i już go nie ma, ucieka z telefonem lub po prostu bierze w łapki i mi daje ale musi dotknac☺️ Wydaje mi się to normalne dla dzieci to ciekawostka pewnie puszczalas bajki wiec widzi kolory muzyczka itp

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz nigdy z telefonem tak nie miał . Do dziś nie rusza 😂😝 ale to pewno zaciekawienie, więc kup może plastikowy jakiś czy coś, chociaż znając życie nie podziała, bo nie ma jak prawdziwy. Miśkowa nie nadrabiaj, najważniejsze, żebyś dawała znać raz na jakiś czas co u Ciebie 😘
    Iza w doz możesz zamówić, a w ciągu 1-2 dni możesz odebrać w aptece stacjonarnej.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa moja dwóch jeszcze nie ma a to samo. Nawet porozmawiać z nikim nie idzie bo zabiera tel i nadaje po swojemu. Zdjęcia lubi sobie robić, filmiki by chciała oglądać i tym paluszkiem tak zwinnie jej idzie 🤦 nawet wie gdzie można odblokować, naszczescie mam pin. Chowamy ile się da. Ale pamiętam, że pierwsza córka miała to samo a później jej przeszło.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Dziewczyny i ja się przyłączam do życzeń. Niech Wam się spełni wszystko o czym marzycie!

    Przyznam szczerze że ostatnie dni odpuscilam forum i chyba nie dam rady Was nadrobić. My dziś też obdzwonilismy rodzinę i tyle. Poza tym niskie ciśnienie mi dokuczalo i czułam się jak flak.
    Mam jeszcze pytanie czy Wasze dwuletnie dzieci mają fiola na punkcie telefonu? My nie możemy normalnie z nikim porozmawiać bo młoda urządza awantury że chce tel. Najchętniej stukalaby w niego cały dzień... Nie chcę jej totalnie izolować ale też nie wyobrażam sobie dwulatki przyklejonej non stop do telefonu... Już się zaczynam martwić. Nie wiem czy to normalny bunt dwulatka czy coś jest na rzeczy.

    Pap ja też mam już wielki brzuchol! Jakieś tam wzdęcia też mam ale nie są strasznie dokuczliwe. I jeszcze się pytam gdzie ta Twoja nadwaga?

    Iza ja też jak nie Gemini to doz albo Melissa.
    Ma skończone dwa lata czy jeszcze nie? Dawaliście jej kiedykolwiek telefon? Wiesz my mieliśmy to samo przez chwilę jakoś koło 2 urodzin. Widział że rozmawiam, patrze na tel i też chciał i był płacz jak mu nie pozwalam i brałam ale to szybko minęło, może parę dni w tym czasie tel dawałam wysoko i jakoś przeszło . Kupiliśmy mu też zabawkowy. Teraz tel może leżeć na kanapie i nie bierze no może czasami żeby coś tam ponaciskac , ale jak biorę to nie płacze, nie rzuca się tylko nieraz ucieka rzuca ale to akurat wszystkim.... ( Może taki wiek) . Generalnie akcji takich jak twoja już nie robi. Także minie pewnie. Chyba że dajecie jej czasami a to błąd bo maluchy szybko się uzależniają... Szwagierki dziecko robiło awanture jak tel mu nie dawali ale to było już wtedy uzależnienie. Spróbujcie odkładać wysoko tel przez jakiś czas nie używajcie go chyba że ktoś dzwoni albo wy gdzieś chcecie zadzwonić. No i kupcie zabawkowy chociaż i tak pewnie będzie wolała prawdziwy

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki z telefonem prosta sprawa. Jest za male na korzystanie. To rodzic decyduje. Taki maluch nie musi miec "obeznania" z technologią :) absolutnie nie krytykuje tylko doradzam-odstawic telefon takiemu malemu dziecku jesli sie dawalo albo mega ograniczyc. To juz chyba lepiej zeby poogladalo bajki w tv bo telefon to chyba gorsze uzaleznienie.

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/61b1ddf59e5e.jpg.html

    Cześć dziewczyny, wyszlo mi cos takiego nie wiem czy to jest to co ma być czy wyszlo od tego ze mam stymulacje i pco

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Laseczki z telefonem prosta sprawa. Jest za male na korzystanie. To rodzic decyduje. Taki maluch nie musi miec "obeznania" z technologią :) absolutnie nie krytykuje tylko doradzam-odstawic telefon takiemu malemu dziecku jesli sie dawalo albo mega ograniczyc. To juz chyba lepiej zeby poogladalo bajki w tv bo telefon to chyba gorsze uzaleznienie.
    Dokładnie. Szwagierka dawała telefon dziecku jak ledwo rok skończył , była zachwycona jak w wieku 2 lat umiał robić na nim wszystko... A jakie konsekwencje? Ma 6 lat musi mieć okulary, jest prawdopodobnie uzależniony... Jak chcieli mu zacząć ograniczać to robił awantury... Ale był starszy bo miał ponad 4 lata. Co więcej na 4 urodziny kupili mu prawdziwy smartfon.... także póki macie czas to przestań dawać jej telefon. Nie jest jej potrzebny i najwcześniej na komunię kupcie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/61b1ddf59e5e.jpg.html

    Cześć dziewczyny, wyszlo mi cos takiego nie wiem czy to jest to co ma być czy wyszlo od tego ze mam stymulacje i pco
    Jesteś przed owulacja? Nie to nie jest pozytywny. Te testy owulacyjne mają to do siebie że nawet jak jest słaba kreska to nie oznacza pozytywnego, musi być mocna

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nadal cisza, ale zrobiłam rano test i bielutki no to czekam na zalanie ;) Ale tak sądziłam, więc tym razem nawet nie jest mi smutno :) Najważniejsze teraz to się wyleczyć i działać dalej :)

    Dyngus zaliczony, choć szkoda, że nie jedziemy w tym roku nigdzie ze względu na synka - trochę by poszalał z kuzynami jak co roku z pistoletami. Mam nadzieję że za rok nadrobi :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też już po dyngusie ;)
    Panan ja druga kreskę widzę, powtórz test za dwa-trzy dni lub zrób betę.
    My nawet przy dziecku staramy się nie siedzieć nie wiadomo ile na telefonie ;) generalnie od małego go nie ciągnęło do telefonu, a jak już chciał to nie pozwalaliśmy, do dziś wie, że nie ma ruszać. Dzieci poznają wszystko w swoim czasie. Zatem polecam telefon zabawkę dla dzieci ;) taki dla maluszków z przyciskami grającymi ;)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak sie mieszka na wsi to trzeba sie cieszyc ze jest najzwyklejszy punkt apteczny. gdzie u mnie doz? chyba nawet w najblizszych miastach nie ma.

    Matka sie dzis zbuntowala. Wstalam o 5, dalam jesc malutkiej na spiocha ale sie obudzila no to zmienilam pieluszke, przebralam i zabralam ją do łóżka, i mowie do męża ze to nie moze byc tak ze swieto, wszyscy w domu, śpią a ja jak zwykle od 5 na nogach i ze jak zacznie marudzic to ma sie zajac Ola bo ja ide spac. No i rad nie rad musial sie zajmowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy ogromny problem z corka i telefonem. Uwazamy nawet ze telefon jako prezent na komunie to zdecydowanie za wczesnie. Z reszta laptop i inne tego typu sprzety tez. Nawet jak ma zadane zeby porobila zadania na e-podreczniki to musimy pilnowac i ograniczac i w sumie nie robi bo dla niej to nudne ale dobrze wie gdzie wlacza sie np.gry. A wszystko to nasza wina bo pozwalalismy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 10:10

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:28

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe zgadzam się z tobą.
    No nikt nie pisze, że dziecko ma cały czas tel tylko po prostu chce. Myślę, że to całkowicie normalne. Inaczej kwestia tego, że się pozwala cały czas coś robić na tel.
    U nas też po dyngusie, dziewczyny takie zadowolone 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a spójrz na stronę Apteline - to nie jest typowa apteka, wybiera się produkty i wskazuje się konkretną aptekę, która z nimi współpracuje, żeby odebrać w cenach ze strony. I realizacja kiedyś była krótka. Zawsze trochę korzystniejsze niż stacjonarnie, a może u Was w okolicy też się znajdzie placówka wspolpracujaca z Apteline. Ja kiedyś tam dawno zamawiałam z Gemini. Wydaje mi się że na Ceneo było sporo zawsze wymienionych aptek pod danym produktem, może gdzieś będzie krótszy czas realizacji. Choć pracy teraz mnóstwo, dużo osób na zwolnieniach na dzieci więc podejrzewam, że w większości ten czas będzie wydłużony;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 10:55

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba z tym tel dzieci teraz tak mają. Od malego je interesuje bo jak ma być inaczej jak widzi że tu mama rozmawia tata i też by chciało. Córka też miała bunt ale to przeszło mojego w ogóle nie rusza a mąż czasem jej włączy coś ale jest powiedziane ze na kilka minut i koniec bez płaczu i się słucha. A teraz to już w ogole jej minął temat tel.
    Miała swój zabawkowy dzwoniła do babci i już.

    Wiera biel.... Ehhh ale dobrze ze Twoje nastawienie jest takie 🤗 a jakie teraz podejmiesz działania? 😘

    Panan też widzę bladziutka także powtórz test i koniecznie beta.

    Wiera lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera podoba mi się Twój optymizm ☺️ w takim razie jeśli faktycznie @ przyjdzie to oby ostatni raz, a potem długo długo nie ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 11:08

    Wiera lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 1910 1911 1912 1913 1914 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ