X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama zastanawiam się co będzie w przedszkolu, niby dopiero od września, o ile będzie można wtedy dać dzieci, w domu sika i robi kupki do nocnika ale goni w samych majtkach czasami bez , nie wiem co będzie ale wtedy będzie miał 2 lata i 8 miesięcy to moze jakoś to będzie... Przez lato planuje chodzić na spacery bez pieluchy ale to musi być ciepło.

    Dziś rano miałam stracha, bolal mnie brzuch z rana, mocniej niż do tej pory jak się zdarzal ale też bez szału. Wzięłam magnez, no spe i przeszło. Przypomniałam sobie że ze starszym też miałam takie bóle na początku i też ratowałam się no spa. Może spanikowałam bo w nocy jak szłam siku to przy sikaniu czułam kłucie w szyjce, mam nadzieję że to nic złego...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl my też gdy zaczęliśmy odpieluchowywać to mała biegała bez niczego, jak założyłam jej spodnie to sikała :/ po kilku dniach zaczaiła o co chodzi i ubierałam spodnie a później dopiero spodnie i majteczki. Na początku też dawałam pieluchę do spania a jak się okazywało że kilka nocy było sucho to już bez. W sumie w nocy zmoczyła się może z 5 razy, raz jej się zdarzyło na spacerze i kilka razy "tak o" w domu. za chwilę skończy 2 lata i 2 miesiące. W sumie to najgorzej się przełamać a dzieci ( o ile są gotowe oczywiście) to szybko łapią :) co do bóli to też na początku dokuczały mi różne kłucia, ciągnięcia itp ale w końcu tam się teraz dzieje wielka rewolucja :) już za niedługo wizyta to się trochę uspokoisz :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Girl my też gdy zaczęliśmy odpieluchowywać to mała biegała bez niczego, jak założyłam jej spodnie to sikała :/ po kilku dniach zaczaiła o co chodzi i ubierałam spodnie a później dopiero spodnie i majteczki. Na początku też dawałam pieluchę do spania a jak się okazywało że kilka nocy było sucho to już bez. W sumie w nocy zmoczyła się może z 5 razy, raz jej się zdarzyło na spacerze i kilka razy "tak o" w domu. za chwilę skończy 2 lata i 2 miesiące. W sumie to najgorzej się przełamać a dzieci ( o ile są gotowe oczywiście) to szybko łapią :) co do bóli to też na początku dokuczały mi różne kłucia, ciągnięcia itp ale w końcu tam się teraz dzieje wielka rewolucja :) już za niedługo wizyta to się trochę uspokoisz :)
    Mój za parę dni kończy 2 lata i 5 miesięcy. Majtki nie zawsze chce ubierać ale jak ma to już nauczył się ściągać. Na początku tez oczywiście przesikiwal ale po paru dniach się nauczył mówić. Zaczął robić jak miał 2 lata i 1 miesiąc.
    No tak na szczęście to już parę dni. To mnie uspokoilas. Bóle kojarzę z pierwszej ciąży ale takiego kłucia nie, chociaż jak to było jednorazowe to raczej nic złego, chyba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 13:39

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tesciowa to ten typ co uwaza ze zawsze ma racje, nawet jak nie ma racji. Wszystkich poucza, jest najmądrzejsza, wszystko wie, wszystkich krytykuje np.mnie ze jest mi zimno, moja starsza corke ze nie taka tecze namalowała, typ nie do przegadania. Ciezko z nia. Jedyne madre i rozsadne słowa dzisiaj "moze powinnas zbadac tarczyce?". Bo przy tekscie ze powinnam dziecku czapke po kapieli zakladac bo ona tsk robila to juz mi sie ulalo.

    Bede miala zaraz gosci.


  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera chyba masz rację coś w tym jest... Porąbane to, mam nadzieję że nasze pokolenie będzie inne.
    A jak tam test dzisiaj robiłaś?

    Miskowa wiem o co chodzi, bo wiadomo nikt nie chce się też kłócić, bo ale to totalny krok w tył.

    Iza a ile ci się udaje jeszcze ściągać po takim czasie? Moja siostra też ściąga i ciągle sobie obiecuje, że już zaraz przestanie. Podziwiam was bo to dodatkowa praca.

    Girl aspargin mi polecił gin i nospe na takie bóle. Ten aspargin biorę cały czas.

    Byłam dzisiaj na wymazie gbs, taka fajna położna mi się trafiła. Mówiłam, że nie lubię tego badania bo mnie po prostu bolało i tak zrobiła, że nie poczułam nic. Więc jednak się da. Jeszcze dała mi siatke z próbkami, także całkiem miło.
    Mam nadzieję, że do wtorku będą wyniki bo jestem umówiona na spotkanie z ordynatorem. Jeden szpital we Wrocławiu przywrócił porody rodzinne ale trzeba mieć pieczątkę, no i te wyniki są potrzebne.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmiana tematu.
    Widzialyscie ile stuknelo nam stron? 2000!

    Alunia ja od dawna mezowi powtarzam ze jak bede wredna tesciowa to ma mnie szybko do pionu postawić.

    Miskowa ja bym rece zalamals na cos takiego. Przeciez to.pracy ciebie kosztowalo, jeden dzien, jedna nierozszdna decyzja kogos obcego i ciort wie co dalej.

    Girl ja w tej ciąży mialam okropne bole, spać po nocach nie moglam, w szpitalu bylam a bylo wszystko ok. A ile stresu mnie to kosztowalo. Glowa do gory i czekaj na wizyte. Bedzie dobrze.

    Girl25 lubi tę wiadomość

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALunia to super że porody rodzinna przywrócili!!! Kurcze dla mnie to mega ważne żeby mąż mógł być ze mną, a czekałam na cc. Naturalnego bez nikogo sobie nie wyobrażam :/ Fajnie że trafiłaś na dobrą położną :)

    Iza widziałam... 2000 :) No i też podziwiam za ściąganie a decyzja o zakończeniu chyba nigdy nie jest łatwa, może jeszcze potrzebujesz trochę czasu :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny które z was to ekspertki w sprawie badania nasienia? Tzn których mężowie partnerzy mieli 🤔 żeby ewentualnie rzucić sowim oczkiem zanim wizytę będę mieć 😁

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Hej dziewczyny które z was to ekspertki w sprawie badania nasienia? Tzn których mężowie partnerzy mieli 🤔 żeby ewentualnie rzucić sowim oczkiem zanim wizytę będę mieć 😁
    Moj badał kiedyś że 3 razy

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wrzucam a co to znaczy lepkość zwiększona? Że się nie rozdzielają czy co? Ogólnie mąż wczoraj mówił że było "ciężko" dlatego tyle ml. 🤷‍♀️ To też takie badania robią a nie mają odosobnionych pomieszczeń tylko WC 🤦‍♀️

    58cc7fde395d.jpg

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wydaje mi sie ze wszystko ok poza zwiekszona lepkoscia i dosc dlugim czasem uplynnienia. Ilosci ladne. Niektorzy polecaja syrop typu flegamina na tą lepkosc. Chyba mąż Mother pil, ale nie jestem pewna.

    Alunia moj rekord to cos ponad 1500ml przy 8 sesjach. Teraz jestem na 4-5 sesjach to mam 1000-1200ml. Co 5 godz. jestem w stanie sciagnac ok 240ml, czasem i 290ml, czasem 180mln, sa dni lepsze, są gorsze, dzis zaspalam i na prawie 7 godz. niesciagania zeszlo 320ml. Kiedyś to napewno siadzie. Ale przy tych ilosciach to naprawde mi zal konczyc. I chyba rzeczywiscie nie jestem gotowa. Mam plan w lipcu zejsc do 3 sesji i ciagnac jak dlugo sie da.

    aLunia lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski ja czytam Was na bieżąco, ale nie odpiszę, bo nie pamiętam co😶😂 w pracy mam sajgon, po pracy od razu na plac, wracamy wieczorem i czasu brak mi na forum ostatnio. Ale obiecuję poprawę 😉
    Nadzieja mąż ma wyniki badania już?
    Wszystkim dziękuję za wsparcie 😘 wiecie, że macie wsparcie i dobre słowo również ode mnie 😘
    A teraz muszę lecieć bo też (tak jak u Izy) mam mieć spontanicznych gości 😂 znajomi mają wpaść na jakieś % i pogaduchy😁 lecę jakaś sałatkę szybko zrobić
    Girl takie bóle jak przejdą po nospie, magnezie to raczej normalne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 17:23

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Laski ja czytam Was na bieżąco, ale nie odpiszę, bo nie pamiętam co😶😂 w pracy mam sajgon, po pracy od razu na plac, wracamy wieczorem i czasu brak mi na forum ostatnio. Ale obiecuję poprawę 😉
    Nadzieja mąż ma wyniki badania już?
    Wszystkim dziękuję za wsparcie 😘 wiecie, że macie wsparcie i dobre słowo również ode mnie 😘
    A teraz muszę lecieć bo też (tak jak u Izy) mam mieć spontanicznych gości 😂 znajomi mają wpaść na jakieś % i pogaduchy😁 lecę jakaś sałatkę szybko zrobić
    Girl takie bóle jak przejdą po nospie, magnezie to raczej normalne.

    Mother wybaczymy opieszałość w zamian za 2 kreski.

    AdelaX, Wiera, pola89, Jagodazdw92 lubią tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mother wybaczymy opieszałość w zamian za 2 kreski.
    Hahahaha dobrze 😂😂😂😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother wyniki są wyżej 🤣 😁

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja tylko porównywałam z tymi referencyjnymi co były napisane na boku, ale u mojego w sumie wsio było ok, tego mojego Brada Pitta :p

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja te wyniki sa ładne jesli chodzi o te ilosci, tylko ta lepkość - niech duzo pije i tak jak Iza napisala niech bierze preparaty na rozrzedzenie wydzieliny. I oczywiście lekarz niech zweryfikuje.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja
    Ja się niestety nie znam...

    Pochwalę się Wam zdjęciem, bo mieliśmy dzisiaj sesję 😀 Miała być wielkanocna, ale przez koronawirusa mieliśmy dopiero teraz 😅 Zdjęcie nieprofesjonalne zrobione przez męża telefonem 😀😀😀 Na profesjonalne musimy poczekać 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 10:19

    Iza34, Emrica, Kasia 1805, Girl25, nadzieja_86, AdelaX, Jagodazdw92, calanthe, mother84, Miśkowa lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola jaka piękna mamusia z ciebie ♥️ a synusie cudowni 😍

    Iza wooow to niezłe ilości 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 19:02

    pola89 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Pola jaka piękna mamusia z ciebie ♥️ a synusie cudowni 😍

    Iza wooow to niezłe ilości 💪

    Moja Ola tak mało je ze w szczytowych momentach bylabym w stanie bliźniaki nie-jadki wykarmic 😂. A zawsze uwazalam ze jestem malo mleczna. Szkoda ze to kp tak siadlo. A wszystko przez brak wiedzy. Czasu nie cofne.

    A oto ja wg.mojej corki (przyjdzyjcie sie dokladnie co ja robie 🙈🙉🙊)
    e905f6456332.jpg

    nadzieja_86, Jagodazdw92, aLunia, calanthe, mother84, Miśkowa lubią tę wiadomość

‹‹ 1998 1999 2000 2001 2002 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ