X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie akurat duza roznica wieku wiec jakos to siedzenie w domu przezyłam
    starsza sie sama sobą zajmie i jeszcze przy młodym pomoze ;)

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucci i jak powrót do pracy? Lepiej psychicznie?
    To ja czasem też narzekam na moją teściowa bo ma niewyparzony język ale tak naprawdę oni jedyni pomagaja.

    Miskowa o to zupełnie jak moja ona nie zadzwoni bo nie chce przeszkadzać.
    Czasem się zastanawiam czy one nie tęsknią za wnukami (z moją nie widzieliśmy się od lutego), niefajnie tak raz na jakiś czas posiedzieć a jakie to odciążenie dla rodziców. Jeszcze nie chodzi że cały dzień mają się zajmować... Ciebie też podziwiam pracujesz w ciąży i jeszcze dziecko w domu było.

    Kasia wiesz że aż się popłakałam jak napisałaś. To już chyba naprawdę hormony robią swoje.
    Dzięki za miłe słowa 😘

    Każdej was dziękuję za zrozumienie 😘

    PAP wyglądasz pięknie!
    Ja też włączę bajki czy piosenki i jest ta chwila żeby poleżeć i nic nie robić.
    Ale też mi żal dzieci, że tyle mają ograniczeń a tu np ładna pogoda...

    Mother a twój mąż też miał mieć badane nasienie nie?

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alunia chyba mamy ta sama tesciowa :D bo moja tez jak cos czasem chlapnie... ale pomaga nam bardzo

    z jednej strony odpoczywam od obowiazkow domowych bo ja za biurkiem sobie siedze
    a z drugiej strony teskno do dzieci

    mam przerwe na karmienie wiec pracuje 7 h to nie jest zle
    14.30 jestem w domu

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja na nic nie mam czasu.. mały jest nieodkladalny .. jesli można tak to nazwać.. 🤦 najchętniej tylko na rączkach i to przodem do świata eh dopiero zjadłam śniadanie bo popatrzał 5min na karuzele. A tak to marudzi. Szykujemy się teraz na spacer i też szybka akcja aby do wózka 😅 na dworzu zaśnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 12:17

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziś miał termin także nie wiem bo jestem w pracy.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    A ja na nic nie mam czasu.. mały jest nieodkladalny .. jesli można tak to nazwać.. 🤦 najchętniej tylko na rączkach i to przodem do świata eh dopiero zjadłam śniadanie bo popatrzał 5min na karuzele. A tak to marudzi. Szykujemy się teraz na spacer i też szybka akcja aby do wózka 😅 na dworzu zaśnie
    moj tez taki był, wyrosnie, nie przejmuj się!
    jak nie spał to nic nie zrobiłam, a spac tez nie chcial za wiele.

    z czasem bedzie latwiej, zacznie sie interesowac zabawkami, potem usiadzie bedzie raczkowal to sie troche sobą zajmie
    bądź dzielna!

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    A ja na nic nie mam czasu.. mały jest nieodkladalny .. jesli można tak to nazwać.. 🤦 najchętniej tylko na rączkach i to przodem do świata eh dopiero zjadłam śniadanie bo popatrzał 5min na karuzele. A tak to marudzi. Szykujemy się teraz na spacer i też szybka akcja aby do wózka 😅 na dworzu zaśnie
    Jesteś lekka na wspomnienie bo pomyślałam sobie - ciekawe jak tam u Adele 🙂
    Mój starszy na początku też był bardzo wymagający i praktycznie nie spał w ciągu dnia🙈ale później jak zaczął to potrafił i po 5h, a do 3rż był dzieckiem idealnym pod każdym względem, normalnie wziąć i w ramki oprawić😉tylko ze to było do 3rż zanim urodził się młodszy bo teraz to 😈😬ale w Twoim przypadku to akurat on jest ten młodszy więc będzie dobrze 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako że idziemy z Pap identycznie to i ja wstawiam "brzuch" - wybaczcie dresy ale nie chciało mi się przebierać :D
    7e124bdc2111.jpg

    calanthe, Emrica, aLunia, pola89, mother84, Adele27, AdelaX lubią tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piękne brzuszki 😍

    aLunia tak, 22 czerwca ma badanie dopiero.

    Calanthe no wiem, wiem z tą atmosferą o co chodzi, ale wiesz co...nie chce mi się 😂😂 zresztą mamy dużo okazji, że sami, że mały gdzieś, a to i tak nie przynosi efektu😒

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 16:54

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Jako że idziemy z Pap identycznie to i ja wstawiam "brzuch" - wybaczcie dresy ale nie chciało mi się przebierać :D
    7e124bdc2111.jpg
    To chłopiec ma być?🙂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa ale jestes chuda!! I tylko pileczka do przodu :)
    Na fotkach mze tak tego nie widac ale mam pare kg za duzo i wszystko odkladalo mi sie wlasnie na brzuchu dlatego wydaje sie wiekszy niz moze powinien byc. Po prostu mam oprocz dzidka spork tluszczyku na brzuchu,ktory nie ma sobie gdzie pojsc.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Kurcze Alunia mnie już jest ciężko i nie ukrywam że się cieszę że młoda w końcu wróciła do żłobka a co dopiero Ty z 2 dzieci i na końcówce ciąży... Życzę Ci wiele sił i wytrwałości!

    Wiecie mnie też coś ostatnio ciężko z mamą się dogadać... Ostatnio często rozmowa się urywala z powodu covida (ona ma bardzo lekcewazacy stosunek do tego) Też jest na emeryturze i owszem jak mała była chora to przyjechała ja popilnowac ale generalnie uważa że to my mamy samochod to możemy jeździć a ona pociągiem nie będzie się tlukla. Sama też nie zadzwoni "bo nie chce przeszkadzać" ale bratu się żali że ja nie dzwonię... Nawet nie chce mi się tłumaczyć że przez tą pandemie jesteśmy wykonczeni pracą zdalną, opieką nad córką, ja jakoś źle się czuję w tej ciąży a rozmowy z nią to zazwyczaj 1,5 h i mogę dzwonić tylko jak mała śpi bo inaczej awantura o tel... Dobra też się wyzalilam :)
    A ile ma lat mama? Nie słyszałam żeby starsze osoby miały lekceważący stosunek do tego, nawet dalej widzę osoby starsze z maskami ... Ja też nie wierzę w to całe covi19... Owszem może i była grypa ale nie inna niż zawsze... W tamtym roku na grypę umarło więcej osób niż na rzekomego koronowirusa.... zauważcie że osoby które zmarły miały choroby współistniejące. Jeśli jest taki groźny to dlaczego ten zakichany Szumowski od 7 boleści nie ma zamiaru nosić maski? Bo on nie czuje się chory i nie ma objawów ale my musieliśmy nosić bo możemy być bezobjawowi... Kręcą ile wlezie.... Na jesień większość ludzi będzie miało choroby płuc przez maseczki a i tak zwala to na covi19 i będzie jako druga fala...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałbym już następny poniedziałek albo nawet wtorek już 😁.

    My dziś byliśmy pierwszy raz na placu zabaw, i w kółko huśtawka i zjeżdżalnia, młody nie chciał iść ale musieliśmy wracać do kurier miał być koło 15 ... I dopiero teraz był. Oczywiście był płacz ze go zabieram z placu zabaw ale też może przez to że był śpiący chociaż nie obraziłabym się jakby nie spał i zasnął jak wczoraj o 19 😁 i spał do rana.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap Miskowa bardzo ladne brzuszki :) rośnijcie zdrowo. Ja tez mojej włączam bajki na ABC teraz na przymusowym siedzeniu w domu od marca ciezko byl bylo bez bajek. Tez duzo uczy sie przy nich. Ja dzis mialam wizyte u gina dostalam estrofen acard i zastrzyki menopuar.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    QUOTE=mother84]Wiera zatem tej cykl jeszcze nie jest stracony 😁 proszę działać, a w sobotę gin podejrzy i może coś więcej się dowiesz ☺️[/QUOTE]

    Tak, masz rację, dziś zrobiłam test i już niemal identyczne kreski 😊 I śluzu wreszcie więcej, bedziem działać 😁

    Pola dziękuję!! A clo brałas już przed badaniem? Mam nadzieję, że u mnie też "ruszy", zobaczymy 😊
    W ogóle tyle wsparcia co od Was dostaje...dodaje mi mnóstwo energii i wiary w to że się uda, dziękuję Wam 🧡

    Miśkowa, Pap piękne brzuszki 😍

    Mojej koleżanki z pracy syn jest lekarzem, pracuje jako rezydent na oddziele w szpitalu. Już jakiś czas temu mieli przypadku na innych oddziałach dotarło i do niego. Ma wynik dodatni, skierowany na kwarantannę podobnie jak większość personelu. Oddzial zamknięty. Jedna z lekarek trafiła w stanie ciężkim do zakaźnego, ale po dwóch dniach jej się poprawiło. On sam ma głównie zatokowe problemy, temp ok 38. Młody jest więc mamy nadzieję że odbędzie się bez powikłań. Jego żona jest w trzecim miesiącu ciąży, ale już odkąd pierwsze przypadki się trafiały wyjechała do rodziców swoich i tam się "zaszyła" póki co.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spytalam rano co u was a nie mam kiedy wam poodpisywać. Przepraszam. Ale czytam i jestem na bierzaco.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera
    Clo w pierwszym cyklu po histeriskopii. Nie wiem co pomogło, ale się udało 🙂

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    QUOTE=mother84]Wiera zatem tej cykl jeszcze nie jest stracony 😁 proszę działać, a w sobotę gin podejrzy i może coś więcej się dowiesz ☺️

    Tak, masz rację, dziś zrobiłam test i już niemal identyczne kreski 😊 I śluzu wreszcie więcej, bedziem działać 😁

    Pola dziękuję!! A clo brałas już przed badaniem? Mam nadzieję, że u mnie też "ruszy", zobaczymy 😊
    W ogóle tyle wsparcia co od Was dostaje...dodaje mi mnóstwo energii i wiary w to że się uda, dziękuję Wam 🧡

    Miśkowa, Pap piękne brzuszki 😍

    Mojej koleżanki z pracy syn jest lekarzem, pracuje jako rezydent na oddziele w szpitalu. Już jakiś czas temu mieli przypadku na innych oddziałach dotarło i do niego. Ma wynik dodatni, skierowany na kwarantannę podobnie jak większość personelu. Oddzial zamknięty. Jedna z lekarek trafiła w stanie ciężkim do zakaźnego, ale po dwóch dniach jej się poprawiło. On sam ma głównie zatokowe problemy, temp ok 38. Młody jest więc mamy nadzieję że odbędzie się bez powikłań. Jego żona jest w trzecim miesiącu ciąży, ale już odkąd pierwsze przypadki się trafiały wyjechała do rodziców swoich i tam się "zaszyła" póki co.[/QUOTE]
    Czyli macie spore szanse w tym cyklu i jajowody przeplukane, oby tylko był szczęśliwy finał ✊✊✊😊

    Wiera lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No,mam chwile bo sciagam mleczko a Ola spi w ogrodku.

    Wiera, Mother trzymam kciuki za szczęśliwe cykle. Mam nadzieje ze zobaczymy tu piekne tluste cztery kreski na koniec.

    Miskowa ty to rzeczywiscie chudzina nawet w ciąży.
    Pap ty też ladnie wygladasz, nic dodac nic ująć. Ale z tym sadelkiem to cie nie pociesze mowiac ze zostanie z toba na dlugo, mam taki z nim problem 🙈, zal w lustro patrzec.

    Emrica za twoj cykl tez trzymam kciuki.

    Alunia jak czytam twoje posty to mi ciebie tak szkoda, czuc jak sie meczysz. Tutaj Kasia dobrze ci napisala i tego sie trzymaj. Dasz rade.

    Jagoda super z tymi ruchami. To takie mile.

    Adele wiem o czym mowisz z tą nieodkladalnoscia.

    Pominelam kogos? To przepraszam.

    Jak stad znikne to znaczy ze zamarzlam tego lata 😭. I jeszcze noga mnie boli i za cholere nie wiem od czego. O tesciowej to juz nic nie pisze- szkoda czasu, w rakiete ja i na marsa.

    Kasia 1805, Wiera lubią tę wiadomość

‹‹ 1996 1997 1998 1999 2000 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ