X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co prawda też się tak długo nie starałam, ale rozumiem jak się czujecie. Czasem to już jakaś obsesja jakby, bo cale zycie jest pod starania ułozone. Pracy nie zmienię bo przecież macierzyński, wyjazdy cokolwiek... I z jednej strony to życie tu i teraz ucieka i faktycznie powinno się doceniać to co się ma. A z drugiej trzeba sobie pozwolić czasem na takie dni, nie udawać twardej bo ile można...
    Faceci jak to oni czas mają na wszystko, nawet i na dziecko...
    Ja pamiętam, że po poronieniu te trzy miesiące bez starań dały mi odsapnąć i niby najgorszy czas a jednak zyłam inaczej.
    Przytulam każda z was i kibicuje nieustannie, wierzę ciągle że się wam uda❤

    Wiera, calanthe lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Girl o której wizytuje? Czekamy na wieści 😊

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Nadzieja to ładne masz Endo i pęcherzyk. Idzie ku dobremu. Taki lekarz z pozytywnym nastawieniem i humorem też powoduje że pacjentka nastawia się pozytywnie. A myślenie pozytywne najważniejsze. Trzymam kciuki.
    Ja jeszcze przed wizyta.
    Trzymam za was kciuki. Sama przeszłam ivf. To długa droga, bolesna (fizycznie i psychicznie, ja po pierwszej pynkcji mało co w szpitalu nie wyladowalam - nie chce cie straszyc anii nic :) jest ciężko ale az 3 razy ja przeszlam) i kosztowna, jesli bedziesz chciała coś popytac, pogadac, pisz śmiało :) odpowiem na wszystko.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmanti wrote:
    Dziewczyny jakie jest teraz podejście do stosowania encortonu w pierwszych Tyg ciąży ?
    Ja bralam do 7 tc

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl chyba o 19 ma wizyte.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Giirl to będzie pozytywna wiadomość dnia ✊

    A ja zrobiłam sikanca troszkę pociemniała ale jeszcze nie pozytyw jutro rano robię 💉 to wszystko pasuje.
    A ja zapomniałam pytać po 💉 ile do owulki 🤔
    Pola jak to było 😉

    704b09dd38d4.jpg

    pola89 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo jeszcze negatywny póki co 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja
    24-36 godzin? Szczerze, to nie pamiętam 🙈 Kiedy idziesz na kontrolę czy pęcherzyk pękł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 16:17

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Co prawda też się tak długo nie starałam, ale rozumiem jak się czujecie. Czasem to już jakaś obsesja jakby, bo cale zycie jest pod starania ułozone. Pracy nie zmienię bo przecież macierzyński, wyjazdy cokolwiek... I z jednej strony to życie tu i teraz ucieka i faktycznie powinno się doceniać to co się ma. A z drugiej trzeba sobie pozwolić czasem na takie dni, nie udawać twardej bo ile można...
    Faceci jak to oni czas mają na wszystko, nawet i na dziecko...
    Ja pamiętam, że po poronieniu te trzy miesiące bez starań dały mi odsapnąć i niby najgorszy czas a jednak zyłam inaczej.
    Przytulam każda z was i kibicuje nieustannie, wierzę ciągle że się wam uda❤

    niestety tak to pozniej wyglada i coraz mniej rzeczy sprawia przyjemnosc

    ubranka dla niemowląt
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jezeli chodzi o starania to dochodzi jeszcze ten problem, ze moj maz jezdzi w trasy. Nie codziennie, ale tak ze 4-5 razy w miesiacu ma taka trase dwudniowa i wiadomo, ze czasami trafia to akurat w ten dzien ... nie mowie juz ze bywa zmeczony bo jak nie jezdzi to pracuje po 10 godzin. Mam to szczescie ze on chyba chce nawet bardziej niz ja, uwielbia dzieci, u znajomych pierwszy leci zeby malucha na rece brac itp.

    Bardzo doceniam tez to, ze mamy corke bo tyle ile ona mi lez otarla w zyciu to chyba nikt inny. Niestety bywaja dni ze mnie wszystko denerwuje, kloce sie z kim popadnie i potem placze. Jest taka uczuciowa i bardzo madra jak na swoj wiek, duzo rozumie i jest dla mnie ogromna podpora. Nie wiem jak to by bylo gdyby jej nie bylo, gdybysmy tak dlugo sie starali o pierwsze... czasem tak
    mysle czy nie zaczac zyc z mysla o tym jednym, planowac podroze, rozwijac sie zawodowo i chrzanic to wszystko. Skupic sie na corce i zyciu we trojke ale nie umiem. Chcialabym zeby miala rodzenstwo, taka podpore w zyciu bo widze jakie fajne zycie maja osoby ktore maja brata lub siostre. Nawet jezeli nie jest ciagle rozowo. Ja poniekad wychowalam sie jako jedynaczka, bo jestem jedynym dzieckiem rodzicow. Mam "siostre" ale duuuzo starsza i nigdy nie bylysmy super blisko, ona mieszka za granica. Zawsze zazdroscilam rodzenstwa, czulam sie samotna i nadal tak jest, nie chce zeby moje dziecko tak samo w zyciu czulo.
    No ale trzeba zyc dalej z nadzieja ze sie uda bo co innego pozostaje 🙂

    mother84, Wiera, AdelaX, calanthe lubią tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugie starania moim zdaniem wykanczaja zwiazek. Poza tym mezczyzna nawet jak chciak by to drugie dziecko to nie jest to takie uczucie jak kobiety. To my tak naprawde cisniemy. To my szukamy, wymyslamy, chodzimy po lekqrzach a faceci po prostu bzykają. Ale jak juz jest tego gadania za duzo, tego bzykania bo trzeba tez to faceci tez sie buntują. Ja pare cykli tez przez to przez te 2lata stracilam bo mąz mial dosc mojego gadania,ze dzis trzeba itd. I wcale sie nie dziwie teraz,ze tez czasem mowil ze wolal by nie wiedzirc kiedy owulacja i ze trzeba. Taki dawca nasienia :( trudne sa dlugie starania. Oj bardzo trudne..
    U mnie moooze pomogla histeroskopia i "drapniecie" sluzowki bo przeciez niz w niej nie wyszlo niepokojacego. Ale najbardziej na zagniezdzenie pomogla wóda w sylwestra i to,ze sie wyluzowalam na maxa i zapalilam takie zielone cos 🙈🙉🙊 i sie przyjelo 😂 tak wiec polecam tez wyprobowac takie pomysly hehe.

    pola89, AdelaX, calanthe lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda co do "hejtu" to ja tez to rozumiem bo tu watek staraczkowy. Przejdz na fioletowe belly na swoj miesiac i tam bedziesz miala wszystko na czasie, kobiety beda zmagac sie z podobnymi problemami. Tu tez zostan oczywiscie ale moze jak tam zaspokoisz wiedze "czy tak w ciazy moze byc" to tu powspierasza dziewczyny :)

    pola89, nadzieja_86, mother84, AdelaX, calanthe lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2021, 21:52

    nadzieja_86, mother84, calanthe, Miśkowa lubią tę wiadomość

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Ja mam dziś taki test owu i chyba cis na rzeczy bo czuje jamnik, też miałam ovitrella- podobno pęka między 36 a 48 godzin mi by zgadzało
    https://zapodaj.net/882f8653da2cf.jpg.html
    Nom, u Ciebie już jest ładnie pozytywny 🙂 bo u Nadziei jeszcze nie dziś.
    Więc ✊✊✊

    Emrica lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Wiera noooo dzieci są naprawdę przekochane. Mój też często mi mówi, żebym nie płakała, bo on i tata bardzo mnie kochają 😍 powiem Wam, że ja i tak Bogu dziękuję za to, że mam jedno dziecko, wspaniałego synka bez którego nie wyobrażam sobie życia. Wiem, każda tu pragnie kolejnego dziecka, ale często myślę sobie, żco muszą czuć pary, które nie mają dziecka wcale i borykają się z problemami z zajściem w ciążę...żyją z myślą, że nie wiadomo czy będzie im dane doznać uroków macierzyństwa, tacierzyństwa...
    Święte słowa Mother, skoro ja się tak czuję przy drugim to co czują dziewczyny z takim terminarzem przy pierwszym... 🙄 Dobrze, że mamy naszych synków, ja też sobie powtarzam, że i tak mnóstwo szczęścia dostaliśmy od losu. No, ale rozum swoje, a emocje czasem swoje :) Mimo wszystko mam czyste sumienie, że chociaż próbowaliśmy, próbujemy raz lepiej raz gorzej;) Na in vitro na pewno się nie zdecydujemy, może na inseminację w razie co, zobaczymy też co gin będzie proponował.

    Nadzieja to kciuki za zastrzyki i lepszy humor męża :) Ale dobrze, że go sumienie ruszyło, może akurat gorszy dzień miał, ale jak będzie trzeba żadna godzina mu nie będzie przeszkadzać. 😏

    Też Wam wszystkim kibicuję, mam nadzieję, że już niedługo wszystkie będziemy rozkminiać "czy to normalne" 😁

    I dziękuję za wsparcie, "ciężarówkom" obecnym i ex za Wasze historie i słowa otuchy. To dużo znaczy, dodaje sił w tych najgorszych momentach 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 17:56

    nadzieja_86, pola89, aLunia, mother84, Kasia 1805, AdelaX, calanthe, Miśkowa lubią tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera uwielbiam za to czy to normalne 😂

    Wiera lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak o 19 mam. własnie czekam w poczekalni. Są dwie osoby przede mną ale chyba żadna w ciąży to szybko pójdzie. Mam nadzieję że tym razem nie zapomnę mu zapłacić 😂, teraz już za poprzednia też muszę.

    Nadzieja jeszcze negatywny ale możliwe że już blisko, a który to dc?

    Ale uwaga teks mojego męża jak dojeżdżaliśmy " przy następnym trzeba będzie terenówkę tu mieć bo takie dziury" a jeszcze niedawno mówił że na dwójce kończymy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 18:49

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl kciuki za wizyte.

    Wiecie co, ja przy Oli nie jestem w stanie nic wiecej zrobic. Rozłożyłam kanapę w salonie, polozylam ją i tyle co żyrandol wytarlam- zainteresowana bo dzwonilo i 1 strone drzwi (a mam ich 3 w salonie). I koniec roboty. Teraz po wielkich placzach spi a ja myślę co robic. I tak usiadlam odsapnac.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Girl kciuki za wizyte.

    Wiecie co, ja przy Oli nie jestem w stanie nic wiecej zrobic. Rozłożyłam kanapę w salonie, polozylam ją i tyle co żyrandol wytarlam- zainteresowana bo dzwonilo i 1 strone drzwi (a mam ich 3 w salonie). I koniec roboty. Teraz po wielkich placzach spi a ja myślę co robic. I tak usiadlam odsapnac.
    To już na noc spi czy będzie się budzić?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    To już na noc spi czy będzie się budzić?

    Szczerze mowiac to nie wiem. Na noc na ogol chodzi spac po 21 ale dzis ma "trudny" dzien jesli chodzi o spanie. Wzielam sie za obiad, jutro bedzie latwiej a moze jutro bedzie shoping, moze jednak cos kupie na te chrzciny. Ale tak mi sie nie chce.

‹‹ 2073 2074 2075 2076 2077 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ