X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupilam miss sporty a mislam w reku Eveline. Co bym sie nie umalowala to lzy mi leca i cieknie z nosa. Moja mama tez tak ma.

    Girl nie wiem co z jajkiem na miekko ale ja w ciąży nie jadlam sadzonych a bardzo lubie.

    Zle sie dziś ubralam na te zakupy. Jestem ugotowaną jak swinka. Cale miasto przeszłam w poszukiwaniu torebki i butow dla corki. Torebka jest, butow nie ma. Ale mam obrączkę, powiększyłam sobie, mąż tez, wygla jak nowa i sie smieje ze trzeba teraz noc poslubna. I dzis wieczorem jade do fryzjera na delikatne odświeżenie fryzury. Mimo ze wlosy się sypia nie msm ochoty ich mocno scinac.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 10 lipca 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa będzie kobietka na schwał 😄 Cieszę się, że dobre wieści i u Pap też :)

    Mój gin 140 zł... Ordynator w szpitalu. Ma swoją przychodnię, też z innymi specjalistami to może dlatego pozwala sobie na umiarkowane ceny, bo nie pracuje u kogoś i nie musi się dzielić 🤔

    Iza ja też miałam problem z oczami i alergia, właściwie odkąd nie zaczęłam chodzić do pracy do ludzi też z tego względu bardzo rzadko się malowałam. Ale wraz z wiekiem mi minęła nadwrazliwosc skóry powiek na kosmetyki kolorowe. Ale za to żadnych normalnych kosmetyków, żeli nie stosuję, bardzo fajny jest krem Palpederm za to dla mnie, jak ma się wrażliwą skórę to super się sprawdza. Lubię Inglota z cieni za nasycone kolory i mega duża różnorodność odcieni. Ale i tak mam kilka ulubionych i praktycznie w kółko maluje się nimi 😆

    Girl z opłatkiem jest tak że jak położysz to się marszczy, a jak polezy jakiś czas (ok. kilku godzin jak dobrze pamiętam) to się prostuje. Tyle, że kolory już są inne niż w oryginale, przynajmniej u mnie tak było, takie jaskrawe się robiły. Ale tylko dwa razy kładłam (raz na tort do przedszkola a raz do domu) i z tej samej firmy zamawiałam więc może w innych jest inaczej.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U was tez burzowo? Chmurska się przewalaja i sie burzy.

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 10 lipca 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie pytalam mojej gin w pierwszej ciąży bo też nie wiedziałam jak to jest a ja lubię taki kogel mogel (jajko roztrzepane z cukrem i kakaem no i mi gin powiedziała że mogę.

    U nas koło 15 niby dosłownie parę minut ale był taki dym że masakra. Nie tyle co burza ale wiatr sie taki zerwał i lać tak zaczęło że w momencie nic nie było widać na dworze a później patzrylam jak ludzie na fejsie wystawiali zdjęcia jak drzewa połamało. Narzeczonemu najmłodszej siostry to aż auto pod blokiem drzewo przygniotło. To co się stało przez te parę minut to nie da się opisać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 22:21

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 10 lipca 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wieczorna lekturę podeślę wam link nie żebym proponowała komuś i sobie ten zabieg tylko i wyłącznie mądrość w tym tekście i pozytyw ktory bardzo motywuje do działania. Miłego czytania 😘 „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”

    https://www.ofeminin.pl/dziecko/ciaza/ludzie-nie-maja-pojecia-co-sie-dzieje-w-klinikach-leczenia-nieplodnosci/e3xcqyb

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 23:13

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 10 lipca 2020, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sobie chętnie rzęsy zrobiła, nie jakieś przesadzone żeby nie było 😝

    Moj gin brał 240zł. Ale to widzę takie ceny Wrocławskie.

    To teraz która kiedy testuje? Bo większość z was już jest po owu tak?

    Dzieci jadą na weekend do teściów, trochę spokojnie będzie i coś ogarne w domu mam nadzieję. Cała noc dzisiaj w WC siedziałam i nic 😖 więc dzień taki do tyłu.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ale co,zaparcia? Trudna sprawa bo przy znieczuleniu i jelita znieczula a potem zanim dojda do siebie to troche sie schodzi. Tylko nie szalej tam w domu,skorzystaj i odpocznij a nie sprzatanie. Zebys sie nie zapomniala ze jestes po operacji.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 lipca 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej😊
    Nadzieja, przeczytałam 😊sama prawda 😉 potwierdza się to co niejednokrotnie pisałyśmy tu na forum, że dłuższe starania to ogromna próba dla związku.
    aLunia to odpocznij sobie w ten weekend. Co do zaparć to też straszne po porodzie miałam...raz to płakałam w WC nawet
    Ja zaraz wstaję, ogarnę dziś chatę trochę, obiad mam, więc tyle dobrego. Coś gardło mnie boli lekko 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 07:33

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 11 lipca 2020, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to ja zrobiłam może godzinę przed . Nic może jak będę następnym razem robić to zrobię rano z tym opłatkiem o ile będę robić tort.

    Iza u nas wczoraj było 30/35 st :p . Skwar , dziś ma być deszczowo i niby pokazuja burze ale zobaczymy

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 11 lipca 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    No nie mogę się wypróżnić właśnie i tak mnie brzuch boli, że ciężko mi się poruszać nawet. Czopki i syrop nie pomagają 😭

    Starszej córce wypadł ząb, tyle czasu się ruszał i w końcu sama wyrwala. A my zapomnieliśmy o wróżce. Przyszła rano taka zawiedziona. Ale daliśmy ciała. Mąż jej włożył pieniążek teraz i będziemy udawać głupa, że za wcześnie wstała 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 10:22

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 11 lipca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax tak już drugie szczepienie miał. Kolejne we wrześniu

    Iza o kurcze ale ceny za talerzyk! Faktycznie jak na wesele 😑 no chyba,że przystawki też wzięliście itp my płacimy 55zl za talerzyk zupa+drugie danie. No i wiadomo kawa,herbata jakieś lody dla dzieci dodatkowo. Ale to zaprzyjaźniony lokal więc dane troche po znajomości. Norlmanie chcą u mnie w miescie z 100zl za obiad co też dla mnie jest chore..

    Girl opłatek klade na tort obłożony smietanka z mascarpone ale na samą śmietanę też będzie dobrze z 2h przed podaniem. Początkowo się kurczy a po czasie już jest ładnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 08:22

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 11 lipca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia nie pomagasz w dobrym myśleniu na tym etapie :p. Ja co prawda nigdy nie miałam problemu z ciąża bo raczej z pierwszym jak zaszłam to donosilam do końca więc teraz powinno być tak samo ale koleżanka pierwsza ciążę też donosiła bez problemu a drugą straciła gdzieś w 18 TC jeśli dobrze pamiętam, mówiła że nagle w nocy odeszły jej wody , u nas by jej nie pomogli bo to za wcześnie a jak wzięli ja helikopterem do Krakowa to chyba już za późno było. Nie robili potem sekcji, najgorsze jeszcze to że to wszystko było w jej urodziny... To było we wrześniu 2017 . Miałyśmy mieć dzieci w tym samym wieku i z tego samego miesiąca... nie wiem czy w między czasie i przed pierwszą ciąża była jeszcze w ciąży tylko ronila na wczesnych etapach bo o takich rzeczach się nie mówi .

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl wybacz nie pomyślałam, że przecież są tu dziewczyny w ciąży 🥶
    Ps usunęłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 10:22

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja oczywiście się poryczałam na tym tekście, mądre słowa tam padły.

    aLunia zdążyłam przeczytać... ;) To takie niesprawiedliwe że ludzi takie rzeczy spotykają :( Jaka ta kobieta musi być silna, połowy tego co przeżyła ciężko mi siebie wyobrazić :/ A myśleli nad forma opieki zastępczej? Może w tym by się spełnili i wykorzystali dom? Ja kiedyś nad tym myślałam, choć właśnie nie wiem czy sił emocjonalnych by mi wystarczyło.

    Mother lody zjedz, zimno hamuje rozwój bakterii 😁 Kiedyś tak kurowalysmy się z siostrą na wakacjach ;)
    Też mam w planach sprzątanie, obiad dodatkowo zrobić no i potem mąż do lasu nas wyciąga, bo łudzi się że grzyby jakieś już się pojawiły ;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera też wlasnien o tym myślałam, ale widocznie nie chcieli bo żadnych prob w tym kierunku nie podejmowali.
    Jak też się wzruszyłam nad tym tekstem, nie wiem skąd kobiety mają tyle determinacji i siły...

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja piękny artykuł, ile trzeba przejść w takiej sytuacji 😞ale taka prawda

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, pisała do mnie gin wynik posiew z pochwy prawidłowy ✊✊✊😁 jest moc i oby nie ale ewentualnie po @ można działać 😉

    aLunia, Wiera, pola89, mother84, AdelaX, Miśkowa lubią tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Adelax tak już drugie szczepienie miał. Kolejne we wrześniu

    Iza o kurcze ale ceny za talerzyk! Faktycznie jak na wesele 😑 no chyba,że przystawki też wzięliście itp my płacimy 55zl za talerzyk zupa+drugie danie. No i wiadomo kawa,herbata jakieś lody dla dzieci dodatkowo. Ale to zaprzyjaźniony lokal więc dane troche po znajomości. Norlmanie chcą u mnie w miescie z 100zl za obiad co też dla mnie jest chore..

    Girl opłatek klade na tort obłożony smietanka z mascarpone ale na samą śmietanę też będzie dobrze z 2h przed podaniem. Początkowo się kurczy a po czasie już jest ładnie

    Za 160zl mamy obiad (zupa i drugie), 2 inne cieple dania, zimne przekaski, ciasto, lody, tort, owoce, kawa i herbata. U nas tak robi sie chrzciny i komunie. Nie mówię ze sam obiad i ciasto jest zle, tak u nas robia konselacje. A od talerzyka na wesele chca 230-250zl.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde nie pamiętam dokładnie ile my za chrzciny płaciliśmy ponad 2 lata temu... Chyba 130/140 za osobę, jakoś tak. Byla zupa drugie, ciasto , zimna płyta, lody i tyle. Tort oddzielnie i alkohol. No i o 21 nas wyrzucali :p

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja super 😁 oby się nie przydało 😊

    aLunia pewnie, to trudne decyzje i pod względem prawnym pewnie łatwo nie jest. Na mojej ulicy mieszka rodzina, sami maja trójkę dzieci i jak najmłodsze było trochę odchowane to właśnie zaczęli pracę jako rodzina zastępcza. Jednego chłopczyka, który trafił do nich malutki, adoptowali. Podziwiam ich szczerze za to co robią :)
    Moja kuzynka też jako rodzina zastępcza funkcjonuje dla dziewczynki kilkuletniej. Mój gin adoptował kilkuletnią dziewczynkę w zeszłym roku. Sam ma jedną, rok starsza od mojego synka. :) Dużo tych historii w moim otoczeniu ostatnio się dzieje :)

    U nas zmiana planów, leje jak z cebra i nie zanosi się na zmianę. Więc leniwy dzień domowy się szykuje. A tak spać mi się chce i głowa ciężka jakbym wczoraj na jakiejś popijawie była. Mąż raz narzeka na senność. Tylko dziecku deszcz nie przeszkadza w normalnej aktywności 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 13:09

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
‹‹ 2083 2084 2085 2086 2087 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ