X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 9 lipca 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax to super ze Twojaa siostra to fotograf 😉 często robi wam jakieś sesje

    Iza to mamy podobnie chyba wtedy się czuje bardziej komfortowo 🤣 jak jest miejsce.

    Miskowa o to rośnie dziewczynka 🙂 może taki dzień a to widzę wszędzie wizyta 200 zł to już standard.

    Mysza mąż ma kombi też coś wpominal o SUV bo ja też mała jestem 😁 że będzie mi pasować siedzieć itd. A tak z ciekawości ile firma teraz kasuje co będziesz ocieplać i strukturę bo my na budowie sami to roblismy i każdy mówił o to dużo kasy w kieseini zostało. A nWet nie wiem jakie są stawki.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 10 lipca 2020, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszych okolicach cena to tak okolo 70-100 zl za metr kwadratowy domu. Mowie tu tylko o samej robociznie za ocieplenie. Dodatkowo dochodza koszty robocizny potem za elewacje i wszystkie materialy... tak liczymy ze na nasz dom wszystko wyjdzie ok 40 tys. Zobaczymy. Mielismy plan robic sami, znaczy sie maz i kolega ale to dosc dlugo trwa, problem bylby z urlopem no i maz sie troche obawia pracy na wysokosci 🤣. W domu praktycznie wszystko zrobilismy sami z pomoca przyjaciol, teraz obrabiamy ogrod zeby bylo juz super. Tak wiec ta ekipa do ocieplenia to piewszy obcy ludzie do pomocy przy remoncie. Fakt taki ze od 2 lat sie grzebiemy i ciagle cos, a jeszcze sporo brak zeby bylo naprawde tak jak chcemy. Kiedys bedzie 😀

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 02:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie moze jakas sprawdzona firme kosmetykow - cieni do powiek które nie uczulaja?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2020, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jak przyklejacie opłatki na tort? Ja jak w styczniu próbowałam wg zaleceń z neta to wyszedł pomarszczony... I w efekcie brzydko wyglądał... - pisali żeby wodą trochę pomoczyć i tak zrobiłam...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 10 lipca 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też się zastanawiam czy po wyborach nie wprowadzą znowu obostrzeń...

    U nas na szczepieniu jak syn był mały to kładlam go na takim przewijaki czy coś takiego i stałam z boku trzymając mu nóżkę w którą akurat był kłuty. A teraz już 3 razy go musiałam trzymać na kolanach i jego nóżki między swoimi trzymać. Płacze za każdym razem. A pneumokoki podobno bardzo bolą tak mi mówiła pielęgniarka która go szczepiła

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 10 lipca 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa 1800 to elegancko. Moj wczoraj kolo 1600. Ja za wizyty u swojego doktorka place 150 i naprawde go szanuje bo nie zdziera. Na wizycie robi mi badanie gin i krotki podglad malucha(ile wazy i ile bije serduszko-a propos nie mamy juz tachykardii z 20tc :D drugi raz bicie serduszka wychodzi elegancko do 160 w normie :) )i odpowiada na moje pytania i rozterki. Mogl by policzyc sobie dodatkowo cos za wlaczenie aparatu usg ale sam mowi zeby w rejestracji powiedziec,ze sama wizyta :) na usg te 3najwazniejsze chodze do innego dr z tej samej przychodni ale on ma certyfikaty i moj dr sam kazal zapisac sie do takiego.
    Moj dzidek lezy znowu miednicowo czyli siedzi tylkiem na szyjce a glowa w gorze ale ma jeszcze duzo miejsca wiec sie przekreci tylko jak jesr w tej pozycji to ja go mniej czuje i sie troche denerwuje :/ jak byl glowa w dol to czulam go normalnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 07:54

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 10 lipca 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ceny jak za wesele tych chrzcin... Ale co zrobić. U nas też impreza skromna ale z 15-20 osób jest (babcia, rodzeństwo i chrzestni). Gdybym chciała zaprosić wszystkie ciocie, wujkow i kuzynostwo to wesele by się zrobiło i to nie małe :/

    Iza ja nie podpowiem, od dłuższego czasu używam tylko kremu, tuszu i czasem cieni do brwi. Na wielkie wyjścia mam cienie Inglot ale ja nie jestem alergikiem.

    Wiecie co te remonty to jakiś koszmar. Ja wiem że drogo ale kurde u mnie za wyrownanie ścian i położenie kafli życzą sobie od 5 do 9 tys! Do tego hydraulika i elektryka osobno a gdzie wszystkie materiały? Bo to sama robocizna... No ale jak trzeba to trzeba :)

    Pap też już duży chłopak :) dobrze że z tym tetnem wszystko ok. Ja tylko się waham co robić z porodem jak ona taka duża będzie... A co do ruchów to coś w tym jest że mniej czuć przy posladkowym. Tak było w pierwszej ciąży. A teraz odkąd siedzi główką w dół i do tego łożysko z tyłu to tak wierzga nogami że mam wrażenie że brzuch za chwilę przebije :D dla mnie to nowość tak intensywne ruchu

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 10 lipca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do cen wizyt to chyba powoli taki standard :/ przynajmniej u mnie w mieście. Ja generalnie to jestem zadowolona z tego lekarza bo chodzę do niego od 8 lat i jak pierwsza stymulacja nie dała efektu to od razu mnie odesłał bo powiedział że się nie zna na niepłodności a nie chce mnie naciagac na kasę - tak powiedział. Poza tym ma też specjalizacje z onkologii i te certyfikaty usg więc i prenatalne może robić. Badanie na fotelu i usg jest zawsze, porządny wywiad też, co drugą wizytę sprawdza mi też nerki na usg więc jest ok.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda no też nad tym się zastanawiam i wcale by mnie to nie zdziwiło... Bo dziwnym trafem zaczęli je zmniejszać akurat przed wyborami mimo że niby dalej były zachorowania jak było nich najwięcej przed samymi wyborami I tury to zarzekali się że jest bezpiecznie i że te wybory które teraz będą są bezpieczne a zachorowania dalej rosną... Politycy to kłamcy a szczególnie ten Szumowski... Tak samo jak na którymś ze sztabów była jakaś osoba chora podobno a nikt z nich nie miał masek i nie zachowywał odległości 1,5 m nawet... To jest jakaś szopka i tyle

    Jagodazdw92 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 10 lipca 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap to super 😘 udana wizyta tętno exta w ogóle fajnego gin masz jest możliwość że zmieni pozycje?

    Miskowa ciekawe ile przybierze do końca jeszcze gin widać nie ciągnie tylko kasy tylko powołanie.
    Odnośnie remontu budowlanka bardzo drogo też ceny wysokie że jeszcze materiał do teho to okrągłe kwoty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 08:44

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje maleństwo ważyło we wtorek 42 g :p. Maskara ja już nie wiem co mam jeść... Ile można jeść pasztetu...a właśnie mi się przypomniało że nie powinnam bo zawiera dużo podrobów a one mają witamine A której nadmiar nie jest wskazany w ciąży... Cholera... A co serem feta? Można jeść czy nie? Właśnie przeczytałam że niby nie można... O tych pleśniowych słyszałam że nie można, niepasteryzowanych ale feta? Wczoraj jadłam sałatkę grecką...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 09:55

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 10 lipca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl można fete... Chyba że miałaś oryginalny grecki nie pasteryzowany - wszelkie dostępne u nas zazwyczaj są pasteryzowane więc można :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl Wszystko co pasteryzowane mozna śmiało jesc. Trzeba unikać surowych mies, ryb, jajek i nie mytych owocow i warzyw. I bedzie ok. A chodzi o tą listerie.

    Jestem dzis jeszcze na zakupach w mieście. No wyjsc z domu nie moglam. Kupa, zupa, mleko....

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja mam sporo cieni w swojej kosmetyczce bo jestem fanka makijazu 🤪. Teraz wiekszosc kosmetykow nie uczula, jak chcesz to idz do rossmanna i kup jakies tansze na probe, pieniedzy duzo nie stracisz. Eveline ma tanie a dobre i nie powinny uczulac. Ja zazwyczaj kupuje w sephorze albo douglasie, moje ulubione to takie 5 cieni od Diora. Nie trzeba umiec sie malowac zeby byl efekt wow haha. Jest jeszcze pare fajnych jak cos to napisze ale jezeli chcesz na jakas okazje tylko to szkoda przeplacac.

    Girl mi tez sie wydaje ze fete mozna. U nas to nawet sie typowa feta nie nazywa tylkl serek typu feta czy grecki bo on jest pasteryzowany a oryginalna feta nie.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Girl Wszystko co pasteryzowane mozna śmiało jesc. Trzeba unikać surowych mies, ryb, jajek i nie mytych owocow i warzyw. I bedzie ok. A chodzi o tą listerie.

    Jestem dzis jeszcze na zakupach w mieście. No wyjsc z domu nie moglam. Kupa, zupa, mleko....
    Ale Jajko na miękko chyba można? :). No właśnie dlatego się zdziwiłam jak przeczytałam o fecie. Nie no wątpię że nawet w kawiarniach mają oryginalna, na pewno kupują te co są dostępne u nas

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! 😊 Ale popisałyście 😁 dziś mam sporo pracy to ledwo co nadrobiłam 😊

    Miśkowa cieszę się, że wizyta udana, malutka już nie taka mała 😁 najważniejsze, że wszystko dobrze 😘

    Pap i u Ciebie też super 😊 wspaniale wiadomości, że z tętnem poprawa, na pewno się uspokoiłaś trochę 😘

    Iza ja nie pomogę z tymi cieniami, praktycznie wcale się nie maluję, więc dobrym doradcą nie będę, ale widzę, że Mysza już Ci odpisała jakieś konkrety 😝

    Girl sery możesz jeść wszystkie, które są z mleka pasteryzowanego 😉 a takich u nas większość. Nawet te nasze pleśniowe brie czy camembert to też najczęściej są z mleka pasteryzowanego. Patrz na skład 😉

    Miśkowa, Girl25, Girl25 lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa i PAP cieszę się bardzo z udanych wizyta ❤
    Ale ten czas leci za chwilę będziemy czekać na wasze maleństwa.
    PAP u mnie też mały miał często tachykardie i wszystko dobrze jest, wydaje mi się ze to ogólnie stres mamy tak wpływa.
    Wiera ciacho cudo🤤

    I za mi chyba dali znieczulenie pod znieczulenie bo strasznie byłam spięta i jak mnie ukuła to aż się ruszyłam. Bardzo długo to trwało ogólnie, myślałam że raz dwa, no i nie przyjemne na początku. Dziewczyna, która że mną lezała też mówi, że dostała. No chyba że coś mylę.

    Girl ja tam jadłam sery wszelkie. Jajko na miękko chyba nie bardzo.

    Mysza pokaz co to za cienie kupujesz😁 kiedyś się malowałam mocniej, teraz tylko rzęsy podkład, puder i bronzer. Ale właśnie się zastanawiałam ostatnio nad jakimiś cieniami.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 10 lipca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 17:07

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie niestety musze malowac ... po pierwsze jako nastolatka mialam tradzik i mam przebarwienia plus ciagle mi cos wyskakuje (glownie alergiczny wysyp po pewnych produktach jak mleko, zboza, czekolada a nie umiem tego wyeliminowac 🤪) a po drugie maluje sie bo mam bardzo dziewczeca urode. Bez makijazu wygladam jakbym miala 16 lat a ze pracuje na stanowisku na jakim pracuje to musze wygladac bardziej powaznie bo inaczej mnie maja za praktykantke 🤣. Tak wiec taki los. Przez to makijaz stal sie poniekad moja pasja 🤷‍♀️Taka po godzinach.

    aLunia jezeli chodzi o konkretne cienie to bardzo fajne ma Huda Beauty, Natasha denona (male paletki) czy marc jacobs. Albo troche tansze Zoeva. Te wszystkie sa dostepne w sephorze. 🙂

    Wzielam sie za sprzatanie, szkoda ze juz mi sie odechcialo, ale dokonczyc trzeba...

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza mi też odejmuję lat może dlatego że filigranowa i w ogóle.....

    Podziwiam jak ktoś tak potrafi się ładnie malować i jest cierpliwy do tego Ja niesty nie potrafię szybko tusz pomadka musi być
    A to czym się zajmujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 14:56

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
‹‹ 2082 2083 2084 2085 2086 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ