X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Girl25 zaczęłam mierzyć dopiero od kilku dni, utrzymuje się w granicach 37 stopni, od wczoraj 37.2. Sęk w tym, że moje cykle się jeszcze nie unormowały po odstawieniu, pierwszy trwał 45 dni, aktualnie 29dc, mam już bóle brzucha, typowo ćmienie w podbrzuszu okresowe, ale z racji, że jestem świeżo po odstawieniu sama nie wiem jak ten cykl jeszcze wygląda :(

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że staracie się tu o drugie Maleństwo. Mój pierwszy wyczekany synek ma 9 miesięcy. Drugie dziecko chciałabym mieć tak z dwuletnią różnica. Ale o pierwszego maluszka staraliśmy się bardzo długo i z różnymi kłopotami. Po urodzeniu miałam dopiero jeden pełny cykl i trwał 35 dni. W tym cyklu w 11dc byłam i ginekologa i powiedział mi że jestem już po owulacji choć to dziwne w moim przypadku bo nawet gdy staraliśmy się na lekach to tak wcześnie owulacji nie miałam. I wtedy powiedział że ten cykl będzie trwał około 25 dni skoro owulacja była wcześniej. Dziś mam już 32 DC o zaczynam świrować. Dodam że 9dc miałam z mężem stosunek tyle że przerywany i teraz nie wiem co robić. Czy jeszcze czekać . Mam straszny wstręt do testów ciążowych przez tyle lat same negatywne po prostu nie mogę na nie patrzeć.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka93 wrote:
    @Girl25 zaczęłam mierzyć dopiero od kilku dni, utrzymuje się w granicach 37 stopni, od wczoraj 37.2. Sęk w tym, że moje cykle się jeszcze nie unormowały po odstawieniu, pierwszy trwał 45 dni, aktualnie 29dc, mam już bóle brzucha, typowo ćmienie w podbrzuszu okresowe, ale z racji, że jestem świeżo po odstawieniu sama nie wiem jak ten cykl jeszcze wygląda :(
    To jak tak wysoko to jesteś na pewno po owulacji i możliwe że to zwiastun ciąży. Moje temperatury przed ciążą były do max 36,8 i to najwyższa a w cyklu w którym się udało miałam 37 ale dopiero zaczęłam mierzyć dzień przed terminem okresu z tym że ja przed owulacja mierzyłam i do 3 dni po potem przestałam żeby się chociaż w jakimś stopniu wyłączyć. Szkoda że nie mierzyłas wcześniej bo nie wiadomo kiedy mogłaś mieć owulacje. Poczekaj do tego chociaż 33 DC i jak dalej będzie tak wysoka to idź po test i zrób rano. Każda ciąża jest inna, ja teraz jak robiłam w dniu terminu miesiączki i wyszła ledwo widoczna kreska :). Przy pierwszej ciąży beta była wyższa niż teraz mimo że to kwestia dwóch dni to i tak wg obliczeń była trochę mniejsza czyli zagnieżdżenie mogło być później chociaż przyrost w pierwszej wychodził o 100% a teraz o 145%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 10:03

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Girl25, ja z moich obserwacji, obstawiałam, że owu była ok 16 dnia cyklu, ale z tego co Miśkowa napisała, według założeń, że cykle powrócą do 32-35 dni, jak wcześniej, owu była trochę później, a my z mężem skupiliśmy się na moich przypuszceniach i drugą połowę cyklu trochę odpuścilismy :(. Zważając na wczorajszy negatywny test, to już chyba straciłam nadzieję, że w tym cyklu się uda. W piątek bedę w laboratorium tak, czy siak, więc jeśli @ się nie pojawi, to myślę, że mimo wszystko zdecyduję się na betę, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości..

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka93 wrote:
    @Girl25, ja z moich obserwacji, obstawiałam, że owu była ok 16 dnia cyklu, ale z tego co Miśkowa napisała, według założeń, że cykle powrócą do 32-35 dni, jak wcześniej, owu była trochę później, a my z mężem skupiliśmy się na moich przypuszceniach i drugą połowę cyklu trochę odpuścilismy :(. Zważając na wczorajszy negatywny test, to już chyba straciłam nadzieję, że w tym cyklu się uda. W piątek bedę w laboratorium tak, czy siak, więc jeśli @ się nie pojawi, to myślę, że mimo wszystko zdecyduję się na betę, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości..
    Jak do piątku nic się nie rozkręci to nawet zwykły test możesz zrobić bo wtedy wyjdzie a szkoda tyle kasy na bete. Poza tym to dopiero pierwszy cykl więc spokojnie. Moje cykle po ciąży długo wracały do normy, bez suplementu trwały po 35 a potem w tamtym roku zaczęły wracać do normy czyli do 40 DC i dłużej

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka93 wrote:
    @Domi1234, w takim razie trzymam za Was kciuki! Mi się kiedyś piąteczka marzyła, ale to było przed pierwszą ciążą, która bardzo dała mi w kość :) Teraz chciałabym, żeby chociaż córa nie była sama. Ja jestem jedynaczką i dopiero teraz, patrząc na męża i jego rodzeństwo mu zazdraszczam.. :(
    Zelka93

    Dziękuje, ja za was również :) będzie dobrze zobaczysz :) ze uda się niebawem :)

    Moje cykle są 30-31 dniowe. Tylko ze ja nie czuje owulacji i ciężko mi zobaczyć różnice w śluzie wiec nie wiem kiedy może przypadać :(

    Tez jestem jedynaczką.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka93 wrote:
    @Girl25 zaczęłam mierzyć dopiero od kilku dni, utrzymuje się w granicach 37 stopni, od wczoraj 37.2. Sęk w tym, że moje cykle się jeszcze nie unormowały po odstawieniu, pierwszy trwał 45 dni, aktualnie 29dc, mam już bóle brzucha, typowo ćmienie w podbrzuszu okresowe, ale z racji, że jestem świeżo po odstawieniu sama nie wiem jak ten cykl jeszcze wygląda :(
    Hej. Powodzenia. U mnie cykle też trwały tak jak u Ciebie 32-35 dni i owu wypadala zazwyczaj 17-18dc. Robiłam testy owu. Ale w 3ciąży była akurat ok.11dc więc różnie to bywa😉

    Żelka93 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi1234 wrote:
    Zelka93

    Dziękuje, ja za was również :) będzie dobrze zobaczysz :) ze uda się niebawem :)

    Moje cykle są 30-31 dniowe. Tylko ze ja nie czuje owulacji i ciężko mi zobaczyć różnice w śluzie wiec nie wiem kiedy może przypadać :(

    Tez jestem jedynaczką.
    Ja też kiedyś miałam z tym problem, dlatego polecam testy owu🙂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A drugie pytanie jakie leki suplementy bierzecie przed ciąża ja biorę pregna start i omega 3

  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Ja też kiedyś miałam z tym problem, dlatego polecam testy owu🙂
    Dziękuje za odpowiedz :)

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zelka ale tak jak napisałaś jesteś po odstawieniu antyków więc cykl może być inny od poprzedniego (w sensie owulacja wcześniej) dlatego warto znać swoje cialo (tak jak pisałaś miałaś wyrazne objawy) i można dodatkowo robić testy :) a wysokość temp jest sprawą indywidualna.... Ja nawet w ciąży nie miałam 37, ważny jest skok dlatego trzeba obserwować od początku cyklu. Jak Cię to uspokoi a @ nie przyjdzie to zrób bete.

    Żelka93 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Hej. Powodzenia. U mnie cykle też trwały tak jak u Ciebie 32-35 dni i owu wypadala zazwyczaj 17-18dc. Robiłam testy owu. Ale w 3ciąży była akurat ok.11dc więc różnie to bywa😉

    Dziękuję :) Twój komentarz przywrócił mi wiarę w to, że owu mogła faktycznie wystąpić w tym 16dc i może jeszcze w tym cyklu nie wszystko stracone :) Czekam do piątku (32dc) i jeśli @ nie przyjdzie, będę się ponownie testować

  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Miśkowa, dopiero stawiam pierwsze kroki w obserwacji cyklu. Obajwy owulacji, były dla zawsze od kiedy pamiętam dość wyraźne, szczególnie kłujący ból jajników, ale jesli chodzi o obserwację całego cyklu, nigdy się w to nie zagłębiałam. Na pewno pozostanę przy pomiarach temperatury i jeśli w tym cyklu się nie uda, to w następnym będę się posiłkować testami owu, żeby sprawdzić, czy moje obserwacje pokrywają się z testami :)

    Dzięki bardzo za odpowiedź!

  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Jak do piątku nic się nie rozkręci to nawet zwykły test możesz zrobić bo wtedy wyjdzie a szkoda tyle kasy na bete. Poza tym to dopiero pierwszy cykl więc spokojnie. Moje cykle po ciąży długo wracały do normy, bez suplementu trwały po 35 a potem w tamtym roku zaczęły wracać do normy czyli do 40 DC i dłużej

    Ja byłam skłonna ku becie, bo wydawała mi się bardziej wrażliwa i wiarygodna na ten moment. No i chyba rozwiałaby moje wszystkie wątpliwości. Z córą zrobiłam kilka testów i dopiero według moich obliczeń, ten wykonany tydzień po terminie miesiączki pokazał wyraźną krechę, a mieszkałam wtedy w UK i nie miałam jak bety zrobić. Test zrobiony 2/3 dni przed @ nie wykazał nic, test w dniu @ dopiero po czasie wskazanego odczytu pokazał lekką kreskę, a test tydzień po dopiero potwierdził. Już sama nie wiem co robić..

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 14 lipca 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie zaczął boleć mocno brzuch... Wzięłam no spe i leżę.. boje się że to przez to co chwile zmienianie dawki duphastonu... Bo zaś od wtorku biorę po jednej tabletce.... Chyba zleje zalecenia ginekologa i będę brać jak do tej pory po 2 dziennie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Ale mnie zaczął boleć mocno brzuch... Wzięłam no spe i leżę.. boje się że to przez to co chwile zmienianie dawki duphastonu... Bo zaś od wtorku biorę po jednej tabletce.... Chyba zleje zalecenia ginekologa i będę brać jak do tej pory po 2 dziennie

    I jak? Jak sie czujesz? Przeszlo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te zakupy na chrzest mnie wykoncza. Znow Latam po sklepach, oddaje to co sie nie nadaje, wymieniam za małe (np.kupilam w Smyku za małą opaseczke na główkę dla Oli), jeszcze do pralni po odbior garnituru, czas leci a ja zmeczona. Ostatnio wogole padam jak mucha, klade sie na 5 min.a odpływam na 1,5godz. I spie w systemie po 2 godz.i przerwa. Tak się jakoś porobilo.

    Witam nowe staraczki.
    Cykle po odstawieniu tabletek moga byc różne. Ja odstawiłam, mislam bóle jak na @ ktore potrafily w nocy obudzic, liczylam ze kilka dni i bedzie krwawienie, a tu minął 2 tydz.i ni widu, ni słychu. Ale mi na owulce nie zalezy.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 14 lipca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    I jak? Jak sie czujesz? Przeszlo?
    Przeszło po krótkiej chwili, nie wiem czy po nospie czy samo... Chyba napisze o tym lekarzowi. Chyba czułam pod koniec lekkie ruchy , wiem że to prawie niemożliwe ale albo czuje wieczorem albo jak jestem pojedzona bardzo. Nie codziennie ale czasami . Na codzienne jest jeszcze czas

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 14 lipca 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile nowych dziewczyn, powodzenia w staraniach ☺️☺️☺️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl to dobrze.

‹‹ 2087 2088 2089 2090 2091 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ