X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 lipca 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl
    Wg mnie warto skonsultować.

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 lipca 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl, ja też mogę Cię pocieszyć, że w pierwszej ciąży całej non stop praktycznie bolał mnie brzuch, miałam na początku przez pierwszy trymestr dupka, a tak to nospa i Mg. Leżenie dawało pewne ukojenie, ale tak nie do końca. Druga ciąża też mnie bolał mimo, że początkowo też wszystko było ok, więc ten ból wcale nie musi nic złego oznaczać. Mi gin tłumaczyła, że to się wszystko rozciąga i ogólnie taki mogę być typ że mnie boli to 😝 nie martw się. Jeśli boli Cię tak, że nie możesz wytrzymać albo nie daje Ci to spokoju to zawsze możesz podjechać do swojego ginekologa albo na IP. Nie zmieniaj dawek dupka na własną rękę, a na pewno nie bierz raz tak, raz inaczej. Brałabym chyba jedną tak jak gin Ci mówił, ew.z nim porozmawiaj jak on widzi zwiększenie dawki.

    U nas dziś już kiepska pogoda. Pochmurno, więc marzę o kawce ☕

    Iza to ndz masz zabieganą 😁 niech tylko naprawią ten samochód i nie robią sobie jaj 😤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 07:45

    Girl25 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 lipca 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl mnie też tak bolał brzuch w drugiej ciąży plus plamiłam i wszystko ok. Lez jak najwięcej, odpoczywaj.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl dziewczyny dobrze pisza. Skonsultuj to z ginem.

    Mother i u mnie pogoda się psuje a od poludnia ma padac (no tak okno wczoraj umylaml. Dobrze sie wczoraj wstrzelilam z praniem, chodzilam, przekrecalam, przewieszalam i pieknie poschlo. I niby w niedziele ma padac.
    Ja juz po kawusi. Ola jest "bezlitosna", nie spi od 5. Na to i na pogodę nie mam wplywu 😦.
    mnie brzuch napitala ale czysto, nie rozkrecilo sie.
    Tesciowa ma wielki klopot. Kupila Oli złoty lancuszek, dzwonila do chrzestnej Oli ze kupila, tamta miala kupic co inne lub $ a kupila drugi łańcuszek. I teraz problem bo co zrobic, jak to będą 2 i wogole jak ona mogla kupic drugi. A ja wysłuchałam, wzruszylam ramionami i mowie zeby same sie dogadywaly, co Ola dostanie to dostanie, nie mialam zadnych "zyczen". A z kolei przy starszej ma inny problem bo corka ma nie przeklute uszy, nie nosi kolczykow i co ona jej kupi na komunie, no i jak to bedzie dziewczynka komunijna i bez kolczykow? Ma kobieta problemy. Ja powiedzialam ze na sile dziurek w uszach robic nie bede zeby babcie zadowolic. Bedzie sama chciala to zrobimy.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 lipca 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza prawidłowo - wpuszczaj jednym uchem, wypuszczaj drugim i tyle w temacie teściowej 😁
    Mnie też boli ten brzuch, a @ niiii ma. Jestem tak nabuzowana, że szok. Same wiecie jak to jest jak idzie, a przyjść nie może. No, ale ma jeszcze czas to przyjdzie na ostatni moment pewnie 😤
    A co tam słychać u staraczek, które są w terminie @? I co u naszych ciężarówek i mamusiek? ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 16 lipca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl ja w tej ciąży też co chwilę coś i właśnie lekarz mi tłumaczy że to normalne ale wiadomo czujność trzeba zachować bo dziś jest ok a jutro może być problem :/ blizna po cc mi czasami dretwieje a czasami tak ciągnie. Póki co cały czas biorę magnez i jak mogę odpoczywam.

    Iza słuszne podejście do teściowej. Tylko ta @ mogła by wytrzymać do pn i mam nadzieję że jednak pogoda Wam dopisze w niedzielę.


    U nas też pogoda masakra od rana :/ w dodatku nie śpię w nocy, hormony zaczynają mi odbijać i jeszcze ten remont... Okazuje się że mamy do wyboru albo ekipę za 11 tys (sama robocizna) albo remont jak mała się urodzi bo dopiero wtedy są terminy u innych fachowców. Mąż chce później, ja się waham bo niby będę mogła przenieść się do mamy ale nie chcę po porodzie siedzieć u kogoś... Chyba się zapłacze, do tej pory podchodzilam do tego na luzie ale teraz czuję straszne "ciśnienie" :(

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 16 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jakoś leci, stanowczo za szybko. Z nowych rzeczy to młody próbuje siadać już się mega pcha do przodu, w wózku łapie metkę, przy nóżkach od podkładki, jeszcze się chwieje ale już dobrze sobie radzi. Mamy pierwszego ząbka i nadal nie chce nic jesc prócz cycka. Ale jeszcze nie kupiłam nowych słoiczków z mięskiem nie mogę się zebrać. Ale ostatnio jadłam banana i dałam mu trochę i otwierał buzie wiec planuje zmielić mu widelcem i może trochę tak dać.

    Girl tez bym skonsultowała się z lekarzem jak to jest jakiś silny ból, nospa nie pomaga? Mi pomagała, rzadko kiedy mnie bolal ale jak już to nospa i było dużo lepiej.

    Iza bardzo dobre podejscie brawo!

    U nas szaro ponuro i pada a ja małego uspilam, ☕️, i biore się za ogarnianie chalupki 🙂

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda taka, że nic tylko spać. Szkoda, że dzieci o tym nie wiedzą😂 zaraz sobie też kawkę walnę, mąż kupił drożdżówki 😁
    Ktoś pytał jak u nas kp to spoko, młody duży to od początku nie miał problemu i karmimy się tylko cycem. W dzień ze spaniem różnie, czasem spi i mogę coś zrobić a czasem spi tylko na rękach.
    W ogóle ulewa mi czasem tak, że nawet nosem idzie. Zostatanawiam się czy to normalne?

    Zawsze mnie to wkurzalo albo @ przylazi od razu albo wcale a nie rozkręca się i rozkręcić się nie może.

    I za świetne podejście i niech ci już tak zostanie👍

    Adelax brawo dla młodego za postępy 😀

    Girl no to fakt jak po no śpiew nie przechodzi to na pewno warto skonsultować.

    AdelaX lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia moja córka potwornie ulewala aż byliśmy u lekarza bo myślałam że wymiotuje, potem naczytałam się o refluksie i miałam jeszcze większego stracha... Ale lekarze mowili ze to normalne bo układ pokarmowy niedojrzaly. Przeszło jej gdzieś między 4 a 5 miesiącem. Próbowałam też z zageszczaczem ale to było za dużo roboty ściąganie, zagęszczanie a wtedy to już była mega glodna albo nie chciała tego pić więc odpuscilam.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 lipca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    U nas jakoś leci, stanowczo za szybko. Z nowych rzeczy to młody próbuje siadać już się mega pcha do przodu, w wózku łapie metkę, przy nóżkach od podkładki, jeszcze się chwieje ale już dobrze sobie radzi. Mamy pierwszego ząbka i nadal nie chce nic jesc prócz cycka. Ale jeszcze nie kupiłam nowych słoiczków z mięskiem nie mogę się zebrać. Ale ostatnio jadłam banana i dałam mu trochę i otwierał buzie wiec planuje zmielić mu widelcem i może trochę tak dać.

    Girl tez bym skonsultowała się z lekarzem jak to jest jakiś silny ból, nospa nie pomaga? Mi pomagała, rzadko kiedy mnie bolal ale jak już to nospa i było dużo lepiej.

    Iza bardzo dobre podejscie brawo!

    U nas szaro ponuro i pada a ja małego uspilam, ☕️, i biore się za ogarnianie chalupki 🙂
    Ale nie napisałam że nie pomaga... Brałam apap bo no spa mi się skończyla. Muszę kupić dopiero. Poza tym jak już panika minęła to doszło do mnie że bolalo powyżej pempka czyli możliwe że bardziej żołądek. To nie byl silny ból, bardziej przypominający bol okresowy chociaż i tak słabszy

    Na razie gin nie odpisuje ale pewnie jest na szpitalu więc nie będę teraz dzwonić.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy kp podawanie tego zageszczacza jest bardzo klopotliwe.

    Moja Ola chciala by juz siedziec ale jakoś sama sie nie garnie, nie lapie sie i nie ciagnie. Narazie intensywnie ćwiczy obroty w każdą strone, robi mostki i troche pelza. I gada jak najeta. Zębów brak chociaz obstawiam ze do niedzieli 1 wyjdzie. No i musimy juz obniżyć lozeczko bo np.na macie zarzuca nogi na palaki i ciagnie dupke do góry. Niech mi teraz tak zrobi w łóżeczku.

    AdelaX a wiesz ze mozesz kupic sloiczek samo miesko z Gerbera i Baby dream? I możesz dodać nawet do sloiczka bez mieska. Ja teraz nie mam czasu gotowac mieska to biore to sloiczkowe i przewaznie sama robie zupki. Tylko mialam problem bo taki sloiczek to 80-120g, każą zuzyc w ciągu 24h a wyczytalam ze powinnam dawac 10-20g mieska na dobe. Wiec co- dziele świeżo otwarty sloiczek na porcje i mroze. Nie wiem czy dobrze robie ale Oli nic nie jest, sloiczek troche kosztuje i szkoda wyrzucac a tak to ma "niby swieze".

    Umalowalam jedno oko nowymi cieniami tak na próbę. I lzy z oka leca i katar z nosa.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia u nas tez było dużo ulewan, bałam się ze to refluks. Potem przeszło nanchwile znów wróciło i teraz bardzo rzadko ale jeszcze czasem się zdarzy ze poleci.

    Iza o dzieki nie wiedziałam poszukam

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2854 2745

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie cos nie wyspalam, plecy mnie bola, teraz kawe sobie zrobilam bo po prostu oczy mi sie zamykaja a tu pracowac trzeba. Szaro ponuro i pada.

    Jakie macie wlosy dziewczyny ? Chodzi mi o dlugosc. Chodzi za mna zmiana zeby je skrocic bo mam do pasa. Malo kiedy nosze rozpuszczone bo troche mi przeszkadzaja i tak sie zastanawiam czy ich nie ciachnac na krotsze. Kobiecie nie dogodzi, ma dlugie chce krotkie, a jak krotkie to chce dlugie 🤣🤪

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    A może sam eyeliner?

    Alunia
    Adam też tak strasznie ulewał. Zawsze miałam body na zmianę, bo był mokry... Przestał ok. 6 miesiąc, jak zaczął jeść inne rzeczy.

    Mysza
    Ja mam do ramion. Raz dłuższe, raz krótsze, ale zawsze to jest mniej więcej taka długość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde poszłam do sklepu i wszystko mi przeszło. Chyba gdyby to było coś nie tak z ciąża to bym mi się jeszcze pogorszyło a tak to jak ręką odjął... Ale mam no spe to w razie draki wezmę. Może to przez wczorajsze skrzydełka z grilla tak mi się działo

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Żelka93 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny :( @ przyszła, więc moje nadzieje jutrzejszego testowania poszły się..
    Z racji, że po odstawieniu nie byłam jeszcze u gina, umówiłam się, ale dopiero na 21dc, jedziemy nad morze i nie dało się tego zgrać z wizytą.. I teraz pytanie, czy to nie będzie za późno? Czy jest sens iść w 21dc, żeby sprawdziła, czy owulka powróciła po odstawieniu? Czy lepiej poczekać do następnego cyklu i umówić się przed?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 lipca 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka93 wrote:
    Dziewczyny :( @ przyszła, więc moje nadzieje jutrzejszego testowania poszły się..
    Z racji, że po odstawieniu nie byłam jeszcze u gina, umówiłam się, ale dopiero na 21dc, jedziemy nad morze i nie dało się tego zgrać z wizytą.. I teraz pytanie, czy to nie będzie za późno? Czy jest sens iść w 21dc, żeby sprawdziła, czy owulka powróciła po odstawieniu? Czy lepiej poczekać do następnego cyklu i umówić się przed?
    Wg mnie zostaw bo nawet jak będzie okreslona wielkośc pęcherzyka nie znaczy że on pęknie. Po prostu jedźcie i nie myślcie wtedy się udaje zawsze. A po powrocie albo się potwierdzi owu albo nie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 16 lipca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza to długie masz włosy 😉 ja zawsze też miałam dłuższe ale tak samo jak ty nie chciało mi się z nimi nic robić za długie teraz ścięłam do ramion ładnie się układają i zawsze szybciej jakis fryz zrobić 😁

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 16 lipca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 17:08

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 lipca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja mam takie poniżej ramion teraz, ale dla mnie już są za długie i noszę je spięte w wysokiego koka, wolę w lato mieć właśnie tak upięte, a tak to zwykle ścinam do brody, potem właśnie odrastają do tej długości co mam teraz i tak w kółko 😁

    Żelka ja nie pomogę z monitoringiem. Ale może idź po prostu po powrocie z nad morza, tak kontrolnie czy wszystko w porządku ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2091 2092 2093 2094 2095 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ