X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 października 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera nooooo siemię lniane też jakiś czas piłam, nie pamiętam czy coś pomagało, ale piłam 😁
    aLunia no to i u Was widzę się pokomplikowało...

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 19 października 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2021, 21:57

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 19 października 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to zmieszam resztki wiesiołka z siemieniem, a co tam najwyżej mnie zaleje 😂 Migdały kupiłam na endo, wina mi brakuje do kompletu. Mam nalewkę wiśniową, może też pomoże. Na pewno nie zaszkodzi 😂

    Emrica trzymam kciuki, a Ty na jakim etapie cyklu? Bo coś mi się wydaje, że niedawno w miarę podobnie było jak u mnie, ale może mi się coś pokręciło 🤔

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 19 października 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, u mnie jest możliwa, ale nie dla mnie😉.
    Ja muszę być non stop.
    Ostatnio z powodu zatok i krtani wzięłam 2 dni urlopu, z czego jeden siedziałam przy kompie robiąc raporty i rozliczenia 😖.
    Siemię lniane pijam nie tylko ze względu na śluz, mam nadżerki na żołądku, a wiec stosuję jako osłonę.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola nie chce spac. Ja wymiekam 😩

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Ewi- Katowice. Jestem już tam od roku.
    U nas w przedszkolu nauczyciel z covid. Dziś info że na kwarantane idzie całą grupą tego nauczyciela rodzice rodzeństwo i inni domownicy -10 dni jeśli nie będzie objawów jeśli będą to dłużej. Reszta grup bez zmian.

    A inni nauczyciele i pracownicy nie mieli kontaktu z tym nauczycielem? Napewno mieli. I co, nie są "podejrzani" i moga pracować?

    Wiecie co, zaczynam sie bac. Jak tak piszecie to niedlugo tylko to forum nie bedzie na kwarantannie 😲.

    Jak dostajecie info o kwarantannie, telefonicznie? I kto informuje?

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 19 października 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ola nie chce spac. Ja wymiekam 😩
    Moja tez dopiero zasnela. Nie wiem jak ja nauczyc chodzic spac np o 19. Ja zaraz do roboty wiec ta godzinę dwie wieczorem chciala bym miec dla siebie a i tak do roboty kolo 5 wstaje.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 19 października 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A inni nauczyciele i pracownicy nie mieli kontaktu z tym nauczycielem? Napewno mieli. I co, nie są "podejrzani" i moga pracować?

    Wiecie co, zaczynam sie bac. Jak tak piszecie to niedlugo tylko to forum nie bedzie na kwarantannie 😲.

    Jak dostajecie info o kwarantannie, telefonicznie? I kto informuje?
    U mojego meza non stop ktos coś ma albo pozytywny albo kwarantanna a my narazie sie uchowalismy. Jeden gosciu co jest non stop z moim mezem robil sobie przeciwciala i ma :) czyli chorował. Ale dupa a nie badanie.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 października 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi kiedy wracasz do pracy?

    Mój zasypia ok 20 raz krócej raz dłużej, zalezy o której miał druga drzemkę. Ale i tak się budzi kilka razy dopóki ja nie pójdę spac.
    Do mam maluchów: Na mm dzieci jak często Wam się budzą i jak je potem usypiacie ? Butelka? I jakie mleko dajecie? Już niedługo będę odstawiać w sensie wraz z nowym rokiem. Ale ciezko to widzę 🙈

    Dziewczyny, która teraz testuje?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Moja tez dopiero zasnela. Nie wiem jak ja nauczyc chodzic spac np o 19. Ja zaraz do roboty wiec ta godzinę dwie wieczorem chciala bym miec dla siebie a i tak do roboty kolo 5 wstaje.

    Mojej daleko do spania. W piecu wygaslo, ja ledwo zywa, gary z obiadu stoja bo naprawde nie mialam kiedy a ta spac nie chce.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX my juz praktycznie na mm. Ja jak slysze ze zaczyna kwekac i sie wiercic to wstaje i robie mleczko. Ale ona i tak bardzo mało wypije, tak jakby pierwszy glid zaspakajala. Musze byc naprawde zmeczona żeby obudzila sie tak naprawde i plakala z głodu a w tedy są jazdy na calego bo głodna a jesc nie chce. Taki typek.
    A mleko-takie jakie zaakceptowala- Bebiko. I wiecej kombinowac, zmieniac, przyzwyczajac do innego nie zamierzam. Probowalam z innymi, lepszymi ale sie nie udalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 22:25

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 października 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Iza, mój starszy był na bebiko i tez teraz zamierzałam zacząć od tego. Ale jeszcze chciałam Was posłuchać. Bosze mój to taki cycek ze to bedzue wyzwanie 🙈😁 Iza a ile razy wstajesz?
    A jak drzemki maja Wasze pociechy w dzień bo może spia za długo i dlatego nie chcą tak szybko usnąć. Bo mój przed 20 to dętka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 22:33

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno tamto bebiko sprzed kilku lat a teraz to nie ma co porownywac, teraz ma duzo lepszy sklad. No i jak patrze ile tego idzie to jednak dobrze ze Bebiko 😁.
    Karmienia są 2, jedno ok.polnocy zanim sie poloze (chyba ze ostatnio jadła np.ok. 18 to wczesniej się zglasza) a drugie po ok.5 godz. Jak nic jej nie dolega i nie przeszkadza to w sumie wstaje raz i naprawde nie narzekam (wspominajac czasy kiedy wstawalam na budzik co 3 godz.do laktatora 😭). Tylko moglaby wiecej jesc np.poprzedniej nocy minelo 5,5 godz., ona sie wierci, kreci, szykuje 120ml a wypije 40ml 🤦‍♀️. Ola nie jest mleczna i tyle. Wciskam bo wody nie pije to chociaz mleko.
    No dzis Ola w dzien sobie pospala. Ale czesto pozno ma dzemke a chodzi spać wczesniej niz dzisiaj.

    AdelaX lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX a wiesz ze po 1roku mozesz smialo wprowadzac mleko krowie zamiast mm? Tylko dziecko musi miec juz dobrze rozszerzona diete. Ja raczej zostane przy mm, przynajmniej do wiosny.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 19 października 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam caly czas takie przeczucie ze jeszcze troche i wszyscy predzej czy pozniej wyladuja na kwarantannie. Tyle sie o tym slyszy, na wiosne byl taki poploch a bylo malo zachorowan. Teraz praktycznie co chwile ktos, cos, a to ze znajomych a to z okolicy. .. juz serio robi sie ciezko. Jeszcze chwile i wszystko pozamykaja bo tu sie nie zapowiada na polepszenie 🤦‍♀️
    Ja cale szczescie teraz pracuje z domu, bo moge. Ale moj maz czy moja mama maja kontakt z wieloma osobami, tylko czekac az sie cos przypaleta. W jakich to nam przyszlo zyc czasach ...

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 20 października 2020, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już mam dosyć tego wirusa, od soboty wsxędzie w maseczkach, godziny dla seniorów itp a jak idę i widzę babę lezie, ledwo się na nogach trzyma i się trzęsie a geba rozdziawiona tak że wszyskie robaki jej noji oczywiście bez maski to mi sie nóż w kieszeni otwiera!!!

    Całe szczęście położna normalnie przychodzi i mała znowu przez tydzień 210g do przodu. Tylko byłam tak zaaferowana tym żeby męża nie obudzić że nie zapytałam o ulewanie a czasami i wymioty malutkiej. Tzn karmie ok ale mała często ulewa lub wymiotuje. Zdarza się tak że uleje tuż przed kolejnym karmieniem. Bardzo czesto nie odbija choć często nawet i godzine ją trzymam do odbicia :( a do tego bardzo się pręży i stęka aż czerwona się robi po czym pryka. Chyba ma wzdęcia bo pryka sporo. Chyba wprowadzę esupumisan i będę obswrwować.
    Nie wiem już bo ona nie płacze. Jak płacze to pielucha i karmienie lub jeśli nie chce jeść to jest kwestia poprzytulania się i jest spokojna.

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda mialam juz pytac jak zyjesz? Fajnie ze Zosia przybiera i ze nie placze ciągle.

    Moja Ola spala do 7.30 a poszla o 22 😲. Tak jej sie poprzestawialo. W nocy niewiele jadla za to sniadanie porządne. Moze juz czas ze nie bedzie jesc w nocy?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 20 października 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Dzięki Iza, mój starszy był na bebiko i tez teraz zamierzałam zacząć od tego. Ale jeszcze chciałam Was posłuchać. Bosze mój to taki cycek ze to bedzue wyzwanie 🙈😁 Iza a ile razy wstajesz?
    A jak drzemki maja Wasze pociechy w dzień bo może spia za długo i dlatego nie chcą tak szybko usnąć. Bo mój przed 20 to dętka

    Ja pisałam ost ,że Ignas to ma przewaznie 5 drzemek w ciągu dnia po 40min do h max. Wieczorem zasypia po 20 i śpi cała noc 😅 owszem są czasem noce,że się przebudzi raz i płacze wtedy mleko i śpi dalej. A je w ciągu dnia średnio co 2-2,5,h
    A mleko pije HiPP combiotik

    Co do wirusa to jak tak chodziłam wczoraj na spacerze to nie wierzę w to co się dzieje.. świat oszalał ehh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 08:56

    AdelaX lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 20 października 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja żyję tylko przy dwójce dzieci czasami ciężko znaleść chwile żeby cokolwiek napisać. Sama wiesz że w domu zawsze jest co robić :) a ja muszę dziś uruchoiić laktator. Coś tam mała zjada i nawet wydawało by sie że.sporo ale niestety coś teraz wstałam z bolem lewej piersi i jest ona twarda wiec napewno pokarmu za duzo a teraz kar8ienie przypadało z prawej piersi bo o 5:30 było z lewej

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 20 października 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda ale maski nie ochronia cie przed wirusem... Naprawdę wierzysz że taka zwykła szmatka ochroni cie przed tak "śmiertelnym" wirusem? Przecież on z łatwością się przez nie przedostanie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
‹‹ 2260 2261 2262 2263 2264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ