X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 23 listopada 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak miskowa bunt dwulatka robi swoje niestety.
    Ewi jak miałam dwójkę dzieci to też była bajka, dwóch rodziców każdy mógł się kimś zająć a teraz nas jest za mało, co więcej dwójka maluchów tak naprawdę, każdy ma swoje potrzeby. Jak usypiam małego a wiki chce pić/ bajkę/siku itd w tym czasie to ona nie rozumie poczekaj.
    Jak tak czasem myślę to przy Natalce i Wiktorii to ja wcale roboty nie miałam, ale tu właśnie jest duża różnica wieku i starsza sporo rozumiała.
    Jagoda jeszcze niestety bunt was czeka🙈
    Wiki też kocha brata i ona nie wyjdzie do żłobka jak go nie wycałuje, gdzieś wychodzimy to pilnuje, żeby go zabrać. Ale ma swoje fochy, humorki. Wielu rzeczy jeszcze nie rozumie. Dlatego pod tym względem jest ciężko.
    A Natalka też jest pomocna, zabawi małego itd, ona w ogóle mam wrażenie jest nadwyraz dojrzała jak na swój wiek, często też Wiki ustepuje. Aż czasem mam wrażenie, że za dużo sobie pozwala. Mam taki obraz w głowie jak nati ktoś uderzył i pani w przedszkolu kazała jej oddać a ona nie wiedziała o co chodzi bo przecież nic nie miała tego dziecka.
    To działacie ostro dziewczyny. Ale fakt lepiej zrobić więcej.
    Wydaje mi się, że musi być skierowanie. Pamiętam, że koleżanka kiedyś chciała zrobić prywatnie w szpitalu to nie chcieli zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2020, 23:27

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 24 listopada 2020, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Ewi wlasnie się zastanawiałam kiedy mojego przestawić na 1 drzemkę 🤔 ale na razie odcyckowanie wiec nie wszystko na raz.

    Cecylia witaj i powodzenia ✊

    Iza u nas druga drzemka jest najpóźniej do 16:30 i wtedy o 19 to już dętka i przed 20 już spi. O 18 to by może usnal jakbyśmy gdzieś jechali autem czego unikamy o tej godzinie. A jak mała ma drzemki w ciągu dnia? Brawo ze stoi przy meblach. Mój zapiernicza już po całym mieszkaniu 😊
    Moja drzemkę ma w godzinach 10-11 do 12-13 I później do 20 bryka. Trochę to uciążliwe jest. Mogła by spać dwa razy. Idzie jej 2 ząb może dlatego. No mój syn już rozumie że jak chce jeść to musi się chwilę gabi zajac. Ale on z takich grzecznych dzieci nam się trafił. Gabryska będzie już inna. Teraz jest inna :) no i poświęcamy czas młodemu jak tylko możemy.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak nie dziala ze dwoje dzieci-dwoje rodzicow i juz kazdy zadowolony. Obie do mnie i tylko mamusia i jak jest taka sytuacja jak z wczorajszym spaniem to jest tragedia. Ola nie chce spac, Zuzia chce spac ale mam polozyc ja, Oli oddac nie moge bo placz, starsza placze bo ja z Ola. Do tego mąż niezadowolony bo od 2 mies.starsza spi u nas w lozku a on sie tula na kanapie a ze napalony na mnie to juz ma nerwa, wogole oboje mamy juz dosc tej sytuacji bo uwazamy ze kazdy powinien spać u siebie, tylko starsza tego nie rozumie, ja do meza nie chce chodzic w nocy bo przysypiam i budzi mnie i wszystkich placz Oli. I takie kolko zamkniete. Duzo by pisac. Jest źle. On przychodzi z pracy, je i idzie spac bo zmeczony a ja dalej z dziewczynami, potem wstaje i idzie cwiczyc a ja dalej sama, on sie myje i idzie spac a ja nadal z dziewczynami ktore nie spia. Ile mozna? Tak od kilku dni. Sorka za zalpost.

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 24 listopada 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa Miśkowa to już kumam. Mój też mi daje w kość czasami tak jak wczoraj że ja się małą musiałam zająć bo płakała to on wziął picie i zamiast pić to wypluwał i 2 razy musiałam go przebrać. Ale nie no ogólnie to nie chcę na niego narzekać bo to jest dziecko. Chcialam ostatnio już zejść.z bebika bo pije tylko wieczorem na śpiku ale mąż stwierdził że będziemy mu kupować bo to jeszcze dzidziuś

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ja chylę czoła że dajecie radę z trójką! I dla Kasi też wielki ukłon ☺️

    Wiem że teraz trzeba poprostu przetrwać. Właśnie najgorzej jest jak jestem sama. Zastanawiamy się tylko czy to zachowanie wynika z tego co się wydarzyło, czy z naszych błędów rodzicielskich czy może jakichś zaburzeń (np integracji sensorycznej). Jakaś przyczyna musi być bo nie wierzę że ot tak mi się dziecko "zepsuło". Staram się patrzeć na wszystko z szerszej perspektywy, trochę czytam (ile czas pozwoli) i wiem że trochę błędów robimy, ciekawa jeszcze jestem opini tej psycholog. Mój mąż jest trochę sceptyczny bo mówi "co ona zobaczy przez pół godziny" ale chyba nie docenia psychologów :D jak chodziłam na terapię to raz był ze mna na prośbę terapeutki i bardzo mu się podobało bo trochę rzeczy wtedy na spokojnie wyjasnilismy.

    A ten Pasnik to chyba znany lekarz bi coś mi się nazwisko kojarzy... Pewnie jak sama szukałam kogoś to natrafilam na nazwisko.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa myślę tak jak ostatnio pisałyśmy, starsza córka ostatnio miała dużo zmian - nowe mieszkanie, rodzeństwo, nagle nie jest zawsze w centrum uwagi, to dla dziecka jest ciężkie. Zobacz, jak mieliście łatwiejszy czas to chyba wtedy było lepiej że starszą i w domu w przedszkolu nie? Mam nadzieję, że też psycholog coś Wam doradzi.
    Iza no ciężka u Was sytuacja. Moim zdaniem musicie starszą oddelegować do swojego pokoju na spanie, może mi łatwo pisać, nie wiem, ale ona jest już duża przecież. Może zróbcie jej jakiś fajny kącik nad łóżkiem, albo jakaś nowa pościel, poduszka? 🤷
    Co tam u staraczek, która najbliżej terminu @? Czyżby nadzieja? 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 24 listopada 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😉 chyba tak termin @ na niedziele 😁

    mother84 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 listopada 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja już przebieram nogami co to będzie 😁 ✊✊

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 24 listopada 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 22:39

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 listopada 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ty masz teraz starsza córkę w domu non stop to też inna bajka 😔 no i mąż długo pracuje...

    Miskowa może też po prostu każde dziecko jest inne i inaczej reaguje. Każdy z nas popełnia jakieś błędy rodzicielskie.

    Nadzieja to teraz wielkie oczekiwanie🙏
    Wiera a ty kiedy testujesz?

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 24 listopada 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny postaram sie ladnie siknac 😅☺️
    A ktos mi jeszcze towarzyszy w najblizszych dniach?

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 listopada 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja kciuki, oby koniec miesiąca przyniósł pomyślne wieści 🥰

    aLunia ja dziś dopiero 8 DC ☺️ Owu teoretycznie na początek przyszłego tygodnia, ale za radą Emrici, że może być wcześniej, zacznę sobie testy owu robić może od dziś. Dużo ich mam 😌

    Calanthe też mam tę książkę i też polecam ☺️

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 24 listopada 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja sikaj sikaj oby dwie krechy :D

    Tak Calanthe już słyszałam o tej książce i chce ją zamówić, teraz mam self reg tak jak pisałam i przeczytałam dopiero kilka stron bo właśnie nie mam kiedy... Ale też mądra książka i tam właśnie pisze facet że każde zachowanie dziecka jest powodowane jakimiś stresorami. Trochę jej się wszystko rozwaliło bo wcześniej starałam się żeby miala jakis stały rytm dnia bo dzieci to lubią a teraz jest ciężko... No i muszę się trochę pozalic że mam wrażenie że mąż jej nie wspiera tylko od razu krzyk. Rozumiem że jest zmęczony i zestresowany caly czas, wiem że jemu też zależy żeby było dobrze ale irytuje mnie jak jej mówi "idź stąd, nie chcę Cię tu" jak mu przeszkadza w pracy. Potem ja się denerwuję jeszcze na niego bo uważam że to krzywdzące słowa a można inaczej powiedzieć... Może dotrze i do niego w końcu... Wczoraj po kąpieli córka zaczęła "się wzbudzac" ale jakoś udało mi się na spokojnie jej wytłumaczyć, pozwoliłam jej żeby mnie uderzyła (nie odepchnelam jej) i powiedziałam że bardzo mnie to boli, że jestem smutna i nie chce zeby tak robila i nie chcę awantury i wiecie nagle się uspokoila, przytulila się i jeszcze raz na spokojnie jej wytlumaczylam czemu kończymy kapiel i podzialalo.

    Iza no musisz jakoś wyprowadzić "młodą", może tak jak Mother pisze coś fajnego do łóżka i później musicie być konsekwentni w tej decyzji. Z drugiej strony może porozmawiaj z nią na ten temat, jest już duża i myślę że poda sensowne argumenty... Może ma nie wygodny materac, może jej zimno (może się okaże że to jakaś blahostka jest) a może poprostu jest zazdrosna że Ola śpi z Tobą a ona nie... Jest duża ale też może jej być przykro.

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona twierdzi ze beze mnie to nie potrafi zasnąć. W swoim pokoju ma swoje łóżko, jak dla mnie bardzo wygodne, nawet wygodniejsze niz moj materac. No i sęk w tym ze Ola tylko zasypia na moim lozku a reszte nocy spi u siebie, tylko w kryzysowych sytuacjach spi ze mną, przez rok to bylo dosłownie kilka nocy. Ona jak byla malutka tez spala w swoim łóżeczku. Musze sie zdubliwac i tyle.

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 24 listopada 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza odkąd corka moja sie urodzila ,maz pracowal od 8 do 22, w wakacje konczyl o 20... Corke tak naprawde widzial tylko w weekendy, bo na tyg jak wychodzil do pracy spala,jak wracal spala. Bylam tym przygnebiona ,plakalam bo nie mialam sie do kogo odezwac ,tylko 24/24 ja i dziecko. W dodatku maz po pracy oczekiwal ze tez spedze z nim troche czasu,jakbym miala dwojke dzieci w domu,bylo tak ze wlaczal film a ja zasypialam na jego ramieniu.
    Teraz jakby bylo drugie dziecko tez nie zmieni rytmu pracy i bede ze wszystkim sama.. a moim marzeniem jest zeby konczyl prace ok 17. Raz w tyg moze pojsc na 10 i to jest rarytas.
    Iza moze moze zostaw mlodsza babci i pojedzcie gdzies tylko ze starsza ,moze jakies babskie zakupy..nowe gumeczki ,cos do malowania,laleczka czy sukienieczka..zeby to byl czas tylko dla niej. Jakas tablica nagradzajaca dobre uczynki, czy pieknie narysowany rysunek. A za zebranie 7 usmiechnietych buziek z calego tyg nagroda tylko dla niej .

    Miskowa no to tez nie ladne zachowanie ze strony taty do dziecka...dziecko sie czuje odtracone i moze wlasnie swoim zachowaniem to okazywac.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 listopada 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też ze mną usypia... Nie było tak od zawsze, ale od jakiegoś roku, dwóch.. Wkurzało mnie to, ale to czas dla nas na przytulanki (w dzień to już jest często, mamo ja już duży jestem), wtedy zadaje pytania typu "czy wszyscy muszą umrzeć, a ja kiedy umrę". Teraz lubię ten czas, w ramach doceniania że dziecko chce być ze mną blisko. Ale przy maluchu byłoby ciężko 😅

    Był kurier, mówił że gdyby nie był taki zawalony dziś robotą to by dziś odebrał. Ale zamówiłam na jutro przez stronę, jestem jeszcze w domu do jutra na zwolnieniu, więc akurat 🙂

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 24 listopada 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera super a wyniki kiedy dlugo sie czeka?

    Kinga jak beta?

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 listopada 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja chyba koło dwóch tygodni jak dobrze kojarzę. Ciekawa jestem co tam wyjdzie... 😌
    A w ogóle otworzyli wreszcie ten nowy lab koło mnie i już mnie kusi, żeby pójść sobie coś przebadać 🙈

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 24 listopada 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to uzaleznienie ja tez lubie wiedziec moga pobral litr krwii wszystko zbadac ☺️
    A to teraz specjalnie na Twoja bete masz blisko

    Wiera lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 listopada 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to zrobisz wymazik i zobaczymy co tam wyjdzie ,☺️ ja miałam chyba szybciej wynik, więc może i Ty też nie będziesz musiała tyle czekać 😉
    Właśnie Kinga robiłaś betę?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2344 2345 2346 2347 2348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ