X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl powodzenia! Daj znac jak już troche dojdziesz do siebie.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax przy covidzie katar jest chyba rzadko, jak tracisz węch to raczej bez kataru jest, co jest właśnie typowym objawem, więc liczmy na to, że to przeziębienie u Ciebie 😉

    AdelaX lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl, trzymam ✊✊✊
    Adelax, ja przy każdym Katarze nie mam węchu

    AdelaX lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2021, 12:05

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    W grudniu rok temu odstawiłam tabletki anty z myślą o drugim dzieciątku. Przez 3 miesiące wszystko było ok, jednak później mój cykl zwariował(od 39 do 60dni)Na początku lekarz zalecił mi suplementację Inofolic Combi. Niestety brak poprawy. We wrześniu zostały mi zlecone hormony. Po interpretacji wyników progesteron do ponownego zbadania. Wyszło na to że mam bezowulacyjne cykle. Lekarz od suplementu załamał mnie totalnie, radząc wizytę w klinice leczenia niepłodności. Postanowiłam udać się do lekarza prowadzącego moją pierwszą ciążę(pomimo większej odległości). Zalecenie:stymulacja jajeczkowania Clostilbegyt, jeżeli nie zajdę w ciążę w 1 cyklu, @powinna przyjść w 28 dniu, 12-13 dzień kolejnego cyklu monitoring cyklu.
    Niestety wczoraj ból podbrzusza i dziś przyszła @. Więc zaczynam drugi cykl stymulacji i aż się boję wyników tego monitoringu.
    Dodam, że w pierwszej ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Na chwilę obecną mam wyniki w normie(leczenie Euthyroxem).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Piszczak. W jakim wieku masz pierwsze dziecko i czy mieliscie jakies problemy z zajsciem? Czasami tabletki anty potrafia wiele namieszac. A mąż przebadany?

    mother84 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza polubiłam przez przypadek 😜 ale generalnie miałam zadać to samo pytanie nowej staraczce więc się podpinam 😉
    My dziś pojechaliśmy do Ikei, właśnie odpoczywam i czekam na męża z nadzieją, że zmieści w samochodzie wszystko co kupiliśmy, m.in.biurko dla syna, a duże to pudło, więc mam obawy! 🤪

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother zalezy jaki samochod. My w fordzie c-max zmywarke 60 przywiezlismy 😁.
    Dzis tez mialam wychodne- pojechałam na rynek kupic Zuzi majtki 😂, majtek nie bylo za to wydalam kupe kasy 🤦‍♀️. Gofrownice kupilam w biedrze za 6 dych. No i spozywke, jesc cos trzeba.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze dziecko w wieku 32 lat(2,5roku temu). Partner 36. Pomimo, że dość długo brałam tabletki przed pierwszą ciążą to po odstawieniu wszystko było ok i po pół roku starań się udało. A teraz takie hocki klocki. Partner się nie badał. Chociaż zastanawiam się czy go nie wysłać, bo mam wrażenie, że ostatnio ilość spermy trochę się zmniejszyła 😔

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak musisz wyregulować sobie ten swój cykl, to na pewno, a druga rzecz, warto przebadać partnera, badanie krótkie, tanie, a potrafi wiele wnieść na początku. Jak będą wyniki to wtedy zobaczycie co dalej,łatwiej będzie podejmować jakaś decyzję.
    Iza zmywarka w aucie? To nieźle 😁 ale biurko i inne pierdoły nam weszły 😉 więc nie tak źle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 14:32

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zmiescilismy zmywarke 😂. Sama nie wierzyłam ze wejdzie. Ale byla bez styropianu, tylko w folii.

    Cos dzis nie moglismy sie wybrać na spacer. Az slonce sie zbuntowalo i schowało i zaczelo wiac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 15:14

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Piszczak, ja mam hashimoto uaktywniło mi się po pierwszej ciąży. I być może to była jedna z przyczyn ze długo nam się nie udawało. Być może na tej stymulacji się uda nie poddawaj się. Ale w pierwszej kolejności porobilabym tez badania. Mąż tez mógłby wlasnie zbadać nasienie. Sama stymulacja nie da rady jak problem leży gdzie indziej. Zostań z nami dłużej to na pewno znajdziesz dobre wskazówki, dziewczyny to skarbnica wiedzy🙂powodzenia

    Ja dzis bez żadnych dolegliwości tylko taka słaba jestem (nawet się zdrzemnęłam w dzień co mi się nigdy nie zdarza)mam nadzieje ze to już końcówka choroby.

    Hekate a jak u Ciebie zdrówko?

    Fajnie Mother ze udało się wszystko pomieścić, to co teraz małe przemeblowanie? Ps my tez mamy biurko z Ikea

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax dobrze, że już choroba na wylocie 😊 wracaj szybko do zdrowia i nabieraj sił. Co do przemeblowania to jeszcze trochę, bo dopiero koniec lutego/marzec ma być u nas facet co będzie przygotowywał ściany i malował 😉 tak powoli kupujemy wszystko, bo potem jeszcze wyprawka itp, żeby nam się wydatki nie skumulowały 😂
    Ogólnie to padam dziś na ryjek po tej wyprawie, to już nie dla mnie.
    Laski, tak sobie dziś pomyślałam. Jak przyjdzie kiedyś ta nasza kolej szczepienia...😏 to czy będziemy mieć do wyboru jaką szczepionką zostaniemy zaszczepieni? Pewnie nie co? Boję się, że jak przyjdzie nasza kolej to nas zaszczepią tymi gorszymi, o mniejszej skuteczności czy coś... Bo teraz szczepią tymi co mają ponad 90% skuteczności, a jak ja mam dostać taką co np.ma 60% to tak średnio...ale to takie jakieś moje dylematy 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 16:22

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba jednak nie mam tego węchu🙈🙈🙈do południa jakoś nie myślałam bo naprawdę znacznie lepiej się czuje ale siostra zadzwoniła pyta jak tam i kazała mi powąchać perfumy i nie czuje 🤨to raczej to covid nie..? ale odpycham te myśli cały czas omg ale już chyba gorzej nie będzie co? Boje się o dzieci i męża ale nic im nie jest. W sumie mi tez nie ale mam obawy bo tydzień temu widziałam się z mama i koleżanka i nie chciałabym żeby to na nich spadło ale kto mógł wiedzieć..

    Mother co do szczepionek to może wlasnie być tak jak mówisz.. ale ja nawet ostatnio nie śledzę wiadomości bo już od tego wszystkiego głowa mi pęka..

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX to musialabys zrobic test. Ale nie zawsze to covid, moja siostra miala kilka objawow a test negatywny. A smak czujesz?

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smak tak

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax, ja tak miałam na jesieni, co To niby miałam zapalenie zatok. Jestem przekonana, że to był Covid, ale domowników nie zaraziłam, partner miał to samo, co ja...

    A tymczasem czuję się już lepiej - dziękuję.
    Ten Prenalen w syropie mi nie podszedł ze względu na dodatek czosnku😖
    Miód, cytryna, soki z malin i czarnego bzu i woda morska do nosa. Myślę jednak, że głównie odpoczynek w domu i spanie w dużych ilościach mi pomogły 😉

    Girl, co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 18:33

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny,ja mam obsesje na punkcie sprawdzania czy mam wech. Ola mi w tym pomaga 😭 ale są dni ze nic nie czuje wiec wacham inne rzeczy. A teraz mam opryszczke wiec cos mnie chcialo brac.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2713

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas akurat podczas covida tylko ja stracilam wech i to w dodatku dopiero w drugim tygodniu choroby, trwalo to ze 3 dni i wech wrocil. Smak mialam ale taki byle jaki. Czulam np. ze cos jest slodkie ale nic wiecej nie bylam w stanie okreslic 🤷‍♀️ Wiec ta utrata tez nie jest taka jednoznaczna.

    My zaraz siadamy przed tv na bajke. Kupilam chrupki, jakies przekaski i robimy sobie rodzinny wieczor. Mialam sprzatac ale przelozylam to na jutro, dzis po prostu czuje ze czas troche odpoczac ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 20:02

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju Mother ja marze o wypadzie do Ikea a bez dzieci to już w ogóle byłby super... Hi hi my w corsie przywieźlismy łóżko, stół i kallaxa 😎 a przy przeprowadzce nie było problemu bo meble leciutkie, łóżko rozkrecone i skręcone ponownie bez problemu :) co do szczepień to też mam takie rozkminy... Ale mam nadzieję że już nie będą schodzili z jakości, druga opcja ze zanim przyjdzie nasza kolej to może już będzie po tej całej pandemi...

    AdelaX no bez testu to nie będziesz wiedzieć... Ja też się dziwnie czuję, wieczorami bardzo boli mnie gardło, głowa cały dzień i jalby tempka mnie brała ale nie mam gorączki. Mąż znowu zolodkowo nie tak (wczoraj dzwonili że w żłobku covid) Zdrówka dla Ciebie i oby to nie był covid!

    Poszczek zgadzam się z dziewczynami że najlepiej męża przebadac. Clo pomaga wielu osobom. A robiłaś AMH? I jak stosunek lh do fsh? Poza tym klinika to nie koniec świata, nam pomogli i szczerze to gdybym wiedziała że tak będzie to od razu bym się do kliniki umowila bo oszczedzilabym czas i pieniądze.

    Girl jak tam? Napisz jak będziesz miała siły :)

    Hekate dobrze że już lepiej. Jak dla mnie to ten prenalen to strata kasy, lepiej kupić porządny sok z malin i miód :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2439 2440 2441 2442 2443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ