Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 07:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, czyli super wieści 👍🤗
    Girl, ten temat powinniście mieć już dawno obgadamy.
    Ja bym powiedziała - tylko do tego trzeba się przygotować.

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate jak się czujesz, lepiej coś?

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 08:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Hekate jak się czujesz, lepiej coś?
    Jeszcze nie bardzo, ale nie pogarsza się, a to już coś 😉

mother84 lubi tę wiadomość

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
  • Girl25 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Trochę pozno o tym myslisz. U mnie inna sytuacja bo byla starsza niz twoj, wiedziala gdzie i po co jadę.
    Czemu późno? Od dłuższego czasu mu gadam że będę musiała iść do szpitala urodzic dzidziusia itd. niby wie że ma zostać z tata

[link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 08:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Iza, czyli super wieści 👍🤗
    Girl, ten temat powinniście mieć już dawno obgadamy.
    Ja bym powiedziała - tylko do tego trzeba się przygotować.
    Ale skąd wy wzielyscie że nic mu na ten temat nie mówiłam w ogóle?😁 Było mówione i cały czas mu to gadam że będę musiała iść , chodzi tylko o sam moment wyjścia

dxomanli5dlutv4a.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 08:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Czemu późno? Od dłuższego czasu mu gadam że będę musiała iść do szpitala urodzic dzidziusia itd. niby wie że ma zostać z tata

No to w czym problem? Mówisz dziecku ze przyszedl juz ten czas i ze musisz isc do szpitala, zegnasz sie i wychodzisz. A o tym co mówiłaś synowi i jak go przygotowywalas na ten czas nic nie pisalas.

mother84, Emrica lubią tę wiadomość

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 08:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz cos mi sie zrobi. Co na nerwy zeby wyciszylo a nie otumanilo i zebym mogla jezdzic samochodem. Bo zaraz szurne do tesciowej i wywolam g...burze bo ja chyba po chinsku mowie bo ni ciorta, za nic ma moje słowa. W nerwice wpadnę.
    Z powrotem do szkoły tez ciezko.
    Wogole ostatnio ciagle boli mnie glowa i mam bardzo niskie ciśnienie, nigdy takiego nie mialam.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 08:55

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Girl25 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 09:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    No to w czym problem? Mówisz dziecku ze przyszedl juz ten czas i ze musisz isc do szpitala, zegnasz sie i wychodzisz. A o tym co mówiłaś synowi i jak go przygotowywalas na ten czas nic nie pisalas.
    Wiem wiem że nie pisałam ale chodzi o sam moment wyjścia jak wspomniałam i ja chce tak zrobić jak piszesz ale mąż się upiera że nie i że mam wyjśc tak żeby nie zauważył a wg mnie to nie jest dobry pomysł bo to jednak nie wyjście do sklepu na 1 h tylko nieobecnośc przez 5 dni w sumie bo wyjdę w środę koło południa. On się tłumaczy tak że nie chce żeby płakał itd. Ale i tak pewnie będzie czy mu powiem czy nie bo przecież będzie widział że mnie nie ma i to jeszcze w nocy

dxomanli5dlutv4a.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 09:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl a jak idziesz do sklepu to też się wymykasz bez słowa? No nie wiem...uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie. Pożegnanie (krótkie, bez przeciągania, wyjaśniając co i jak i że wrócisz) jest bardzo ważne,buduje zaufanie i nawet jak na początku dziecko płacze przytakich rozstaniach to z biegiem czasu to zrozumie. Nieważne czy idziesz do sklepu, czy wyjeżdżasz na dłużej, czy zostawiasz w żłobku czy przedszkolu.

Emrica lubi tę wiadomość

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 09:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate gratulacje :)

Girl ja mojemu nie mówiłam bo wiadomo za mały. Może nie rozumiał co się dzieje bo ja dużo po szpitalach ale za to cieszył się że był z tatusiem

8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Girl25 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 10:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Girl a jak idziesz do sklepu to też się wymykasz bez słowa? No nie wiem...uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie. Pożegnanie (krótkie, bez przeciągania, wyjaśniając co i jak i że wrócisz) jest bardzo ważne,buduje zaufanie i nawet jak na początku dziecko płacze przytakich rozstaniach to z biegiem czasu to zrozumie. Nieważne czy idziesz do sklepu, czy wyjeżdżasz na dłużej, czy zostawiasz w żłobku czy przedszkolu.
    No tak był taki okres że jak mówiłam że idę do sklepu to był płacz i że on też chce , nie chciał mnie puscic. Ostatnio coś tam jest lepiej ale najlepiej znosi jak mówię że idę na badania a nie do sklepu. Teraz się go pytałam czy będzie dzis z tatą spał, powiedział że tak a mama pojedzie do szpitala urodzic dzidziusia i wróci z dzidziusiem - jego słowa , także chyba rozumie

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 10:23

dxomanli5dlutv4a.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 10:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem upocona jak dzika świnka. Ola mi sie darla przez godzine ale to tak bardzo ze az czerwona, niczym nie szło jej uspokoic, tesciowa co chwile przychodzila i biadulila, w końcu się wkurzylam i kazalam jej wlaczyc odkurzacz bo chciala odkurzac, mialam na koncu języka ze wtedy nie bedzie slyszec ale powiedzialam ze Ola lubi ze mna odkurzac. I wiecie co, wlaczyla ten odkurzacz, ja nosilam Ole w jednej rece, w drugiej grający stoliczek edukacyjny i w koncu sie uspokoila i zasnela. A wczesniej dalam nawet przeciwbolowy bo juz sama nie wiedzialam jak pomoc dziecku. Ale spi i ciagle chlipie i macha raczkami. Nie wiem co jej jest.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Wiera Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja też nie tyłam po lekach, troszkę może mi się przybrało, nie powiem czuje po spodniach 😅 ale łączę to z za dużym obżarstwem 😅

Iza łączę się w bólu głowy, wczoraj wieczorem mnie ćmiła, nie wzięłam tabletki, bo myślałam że przejdzie a rano nie mogłam podnieść głowy z poduszki z bólu 😣 Dzień zaczęłam od Ibumu a teraz znowu robi mi się ciężka i boli 😐

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Mysza123 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl skoro powiedzialas malemu ze bedziesz szla do szpitala to uwazam ze temat podjelas, tak wiec jak przyjdzie czas to mu powiedz ze wychodzisz i wrocisz z dzidziusiem. Dzieci wiele rozumieja, nie bardzo sie tak wymykac bez pozegnania. Moja corka tez miala taki czas ze nie chciala mnie nigdzie puscic ale jak jej zniknelam nagle i sobie to uswiadomila to bylo jeszcze gorzej. Bardzo wtedy plakala, a jak zaczelam jej mowic po co ide, za ile bede to bylo zdecydowanie lepiej.

Iza, mnie tez ostatnio glowa ciagle boli. Bolala jak snieg padal, jak mrozy byly, boli i teraz jak pada deszcz czy sa roztopy 🤣. Na kazda zmiane pogody mnie meczy. Ogolnie ja mam bardzo niskie cisnienie caly czas, nawet kawa malo co pomaga. 90/60 ale za to tetno mam wysokie, standard ale troche denerwujace, nawet jak sie wkurze to malo co cisnienie mi wzrasta 🤣

tb73hdgeg1r7jrtd.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wczoraj wieczorem też głowa strasznie bolała, aż wzięłam paracetamol, bo już wytrzymać nie mogłam. Dziś lepiej. Ja tak ja Mysza niskie ciśnienie mam,kawa nic nie podnosi, nawet stres i wkurzenie nie bardzo 😂
    Iza może małą brzuszek męczy albo ząbki 🤷 nie wiem. Takie małe dzieci to jedna wielka zagadka tak naprawdę. Mam nadzieję, że jak się przebudzi to będzie lepiej.

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother masz racje szkoda tylko żeja z synem nie miałam możliwości się pożegnać. Pierwszy szpital to mały spał a ja wbiegłam i obrazu pakowanie i wyszlam, później drugim razem jak sama się zgłosiłam to go wyściskałam i powiedziałam mu że muszę iść ale niedługo wrócę a za trzecim razem poszłam tylko na wizytę a wróciłam z dzidziusiem po tygodniu

8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Lucecita Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Dziewczyny te które mają już z dwójkę dzieci albo i więcej :p. Czy tłumaczyliście swoim starszym że idziecie do szpitala rodzic dzidziusia? Mój mąż twierdzi że mam wyjść tak żeby mnie nie zauważył a to jednak parę dni a nie wyjście do sklepu i nie jestem do tego pomysłu przekonana. Co byście zrobiły?
    no pewnie, ze powiedz
    3latek juz przeciez rozumie

moja byla starsza, wiec dokladnie wiedziala wszystko, wiec nie bylo problemu
    1-2 roczniakowi bys za wiele nie przetlumaczyla, ale 3 latkowi juz spokojnie.

córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • calanthe Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 12:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 12:05

c2hjp1.png
    n3d7p2.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 13:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola pospala 2,5 godz i zaraz wybieramy sie na spacer. Ale z jedzeniem dzis krucho. Za to Zuzia bardzo chce jechac do drugich dziadkow ale bratanek przeziebiony wiec z Ola nie pojedziemy, o dziwo zgodzila sie jechac wieczorem jak mąż wróci z pracy, ktores z nas zostanie z Olą. A mi nawet dexak dzis na glowe nie pomogl, jestem juz zmeczona tym dniem i jesc nie moge.
    A to cisnienie to ciort wie jakie mam bo mamy 3 cisnieniomierze i kazdy pokazuje inaczej, jeden ok.90/60 a drugi ok. 120/80. I pal licho u mnie ale mąż mierzy tym pierwszym, pokazuje mu ok.110/70 a ze bral leki na cisnienie to teraz odstawil. I zeby czegos zlego z tego nie bylo bo wiadomo z nadcusnieniem nie ma zartow. Czy jak cusnieniomierz jest niepewny to mozna go oddac do serwisu zeby sprawdzili? Jutro spytam tam gdzie kupowalismy.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Hekate42 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, Iza, Mysza- łączę się z Wami w bólu głowy.
    Ja niestety gucio mogę, bo tylko Apap.
    A jestem migrenowcem od lat, ostatnio nawet leki przeciwpadaczkowe brałam ( przed 🤰oczywiscie).
    Poszłam dziś do veta z psami na szczepienie i się wkurzyłam, bo pocałowałam klamkę 🤬
    W necie napisane, że od 9, a na drzwiach przychodni, że zmiana godzin pracy i od 10... jutro znowu wycieczka mnie czeka....

‹‹ 2438 2439 2440 2441 2442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego