X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl a jak idziesz do sklepu to też się wymykasz bez słowa? No nie wiem...uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie. Pożegnanie (krótkie, bez przeciągania, wyjaśniając co i jak i że wrócisz) jest bardzo ważne,buduje zaufanie i nawet jak na początku dziecko płacze przytakich rozstaniach to z biegiem czasu to zrozumie. Nieważne czy idziesz do sklepu, czy wyjeżdżasz na dłużej, czy zostawiasz w żłobku czy przedszkolu.

    Emrica lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate gratulacje :)

    Girl ja mojemu nie mówiłam bo wiadomo za mały. Może nie rozumiał co się dzieje bo ja dużo po szpitalach ale za to cieszył się że był z tatusiem

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Girl a jak idziesz do sklepu to też się wymykasz bez słowa? No nie wiem...uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie. Pożegnanie (krótkie, bez przeciągania, wyjaśniając co i jak i że wrócisz) jest bardzo ważne,buduje zaufanie i nawet jak na początku dziecko płacze przytakich rozstaniach to z biegiem czasu to zrozumie. Nieważne czy idziesz do sklepu, czy wyjeżdżasz na dłużej, czy zostawiasz w żłobku czy przedszkolu.
    No tak był taki okres że jak mówiłam że idę do sklepu to był płacz i że on też chce , nie chciał mnie puscic. Ostatnio coś tam jest lepiej ale najlepiej znosi jak mówię że idę na badania a nie do sklepu. Teraz się go pytałam czy będzie dzis z tatą spał, powiedział że tak a mama pojedzie do szpitala urodzic dzidziusia i wróci z dzidziusiem - jego słowa , także chyba rozumie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 10:23

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem upocona jak dzika świnka. Ola mi sie darla przez godzine ale to tak bardzo ze az czerwona, niczym nie szło jej uspokoic, tesciowa co chwile przychodzila i biadulila, w końcu się wkurzylam i kazalam jej wlaczyc odkurzacz bo chciala odkurzac, mialam na koncu języka ze wtedy nie bedzie slyszec ale powiedzialam ze Ola lubi ze mna odkurzac. I wiecie co, wlaczyla ten odkurzacz, ja nosilam Ole w jednej rece, w drugiej grający stoliczek edukacyjny i w koncu sie uspokoila i zasnela. A wczesniej dalam nawet przeciwbolowy bo juz sama nie wiedzialam jak pomoc dziecku. Ale spi i ciagle chlipie i macha raczkami. Nie wiem co jej jest.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja też nie tyłam po lekach, troszkę może mi się przybrało, nie powiem czuje po spodniach 😅 ale łączę to z za dużym obżarstwem 😅

    Iza łączę się w bólu głowy, wczoraj wieczorem mnie ćmiła, nie wzięłam tabletki, bo myślałam że przejdzie a rano nie mogłam podnieść głowy z poduszki z bólu 😣 Dzień zaczęłam od Ibumu a teraz znowu robi mi się ciężka i boli 😐

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl skoro powiedzialas malemu ze bedziesz szla do szpitala to uwazam ze temat podjelas, tak wiec jak przyjdzie czas to mu powiedz ze wychodzisz i wrocisz z dzidziusiem. Dzieci wiele rozumieja, nie bardzo sie tak wymykac bez pozegnania. Moja corka tez miala taki czas ze nie chciala mnie nigdzie puscic ale jak jej zniknelam nagle i sobie to uswiadomila to bylo jeszcze gorzej. Bardzo wtedy plakala, a jak zaczelam jej mowic po co ide, za ile bede to bylo zdecydowanie lepiej.

    Iza, mnie tez ostatnio glowa ciagle boli. Bolala jak snieg padal, jak mrozy byly, boli i teraz jak pada deszcz czy sa roztopy 🤣. Na kazda zmiane pogody mnie meczy. Ogolnie ja mam bardzo niskie cisnienie caly czas, nawet kawa malo co pomaga. 90/60 ale za to tetno mam wysokie, standard ale troche denerwujace, nawet jak sie wkurze to malo co cisnienie mi wzrasta 🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wczoraj wieczorem też głowa strasznie bolała, aż wzięłam paracetamol, bo już wytrzymać nie mogłam. Dziś lepiej. Ja tak ja Mysza niskie ciśnienie mam,kawa nic nie podnosi, nawet stres i wkurzenie nie bardzo 😂
    Iza może małą brzuszek męczy albo ząbki 🤷 nie wiem. Takie małe dzieci to jedna wielka zagadka tak naprawdę. Mam nadzieję, że jak się przebudzi to będzie lepiej.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother masz racje szkoda tylko żeja z synem nie miałam możliwości się pożegnać. Pierwszy szpital to mały spał a ja wbiegłam i obrazu pakowanie i wyszlam, później drugim razem jak sama się zgłosiłam to go wyściskałam i powiedziałam mu że muszę iść ale niedługo wrócę a za trzecim razem poszłam tylko na wizytę a wróciłam z dzidziusiem po tygodniu

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Dziewczyny te które mają już z dwójkę dzieci albo i więcej :p. Czy tłumaczyliście swoim starszym że idziecie do szpitala rodzic dzidziusia? Mój mąż twierdzi że mam wyjść tak żeby mnie nie zauważył a to jednak parę dni a nie wyjście do sklepu i nie jestem do tego pomysłu przekonana. Co byście zrobiły?
    no pewnie, ze powiedz
    3latek juz przeciez rozumie

    moja byla starsza, wiec dokladnie wiedziala wszystko, wiec nie bylo problemu
    1-2 roczniakowi bys za wiele nie przetlumaczyla, ale 3 latkowi juz spokojnie.

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2021, 12:05

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola pospala 2,5 godz i zaraz wybieramy sie na spacer. Ale z jedzeniem dzis krucho. Za to Zuzia bardzo chce jechac do drugich dziadkow ale bratanek przeziebiony wiec z Ola nie pojedziemy, o dziwo zgodzila sie jechac wieczorem jak mąż wróci z pracy, ktores z nas zostanie z Olą. A mi nawet dexak dzis na glowe nie pomogl, jestem juz zmeczona tym dniem i jesc nie moge.
    A to cisnienie to ciort wie jakie mam bo mamy 3 cisnieniomierze i kazdy pokazuje inaczej, jeden ok.90/60 a drugi ok. 120/80. I pal licho u mnie ale mąż mierzy tym pierwszym, pokazuje mu ok.110/70 a ze bral leki na cisnienie to teraz odstawil. I zeby czegos zlego z tego nie bylo bo wiadomo z nadcusnieniem nie ma zartow. Czy jak cusnieniomierz jest niepewny to mozna go oddac do serwisu zeby sprawdzili? Jutro spytam tam gdzie kupowalismy.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, Iza, Mysza- łączę się z Wami w bólu głowy.
    Ja niestety gucio mogę, bo tylko Apap.
    A jestem migrenowcem od lat, ostatnio nawet leki przeciwpadaczkowe brałam ( przed 🤰oczywiscie).
    Poszłam dziś do veta z psami na szczepienie i się wkurzyłam, bo pocałowałam klamkę 🤬
    W necie napisane, że od 9, a na drzwiach przychodni, że zmiana godzin pracy i od 10... jutro znowu wycieczka mnie czeka....

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mniej w tez tak glowa boli, juz trzy tabletki wzięłam.

    Hekate wspolczuje, w ciazy z Szymkiem mnie głowa bolała ciagle.

    Girl pewnie powiedz co i jak. Jak tam samopoczucie? To juz jutro aaa

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba taki dzien bolu glowy 🤕😩

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się łącze w bólu głowy od kilku dni, właśnie takim migrenowym i niskim ciśnieniem. Czytam Was na bieżąco ale nie mam kiedy pisać bo jestem ciągle z dwójką (starsza ma gluty i pokasluje). Dziś też zadzwonilo ze żłobka że maja korone w młodszej grupie ale o kwarantannie nic nie wiadomo.

    Mother super że wszystko ok. Tak myślałam że Twoja gin zna sytuację od początku i wie czy jest lepiej czy nie... Słuchaj jej i w miarę możliwości staraj się o tym nie myśleć (choć wiem że to mega ciężko).

    Girl moja była młodsza ale była o wszystkim informowana (na tyle na ile 2latka mogła pojąć). O szpitalu też wiedziała wcześniej a potem nawet z mężem mnie odwiozla. Dzieci wbrew pozorom bardzo dużo rozumieją.

    Hekate zdrówka!

    Adele co za sytuacja z tą ręką :( przykre :(

    Jagoda dobrze że się odezwałaś :)

    Mysza brawo dla męża :) poka zdjęcia z efektu końcowego :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alebmi sie trafilo. Zostawilam Ole i pojechalam z Zuzia do moich rodzicow. I trochę posiedzialam.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza super! Mnie też marzy się choć godz bez dzieci... Teraz jak mam dwójkę przeziębiona to nawet spacer odpada :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Iza super! Mnie też marzy się choć godz bez dzieci... Teraz jak mam dwójkę przeziębiona to nawet spacer odpada :/

    Żeby tylko moja Zuzia sie nie pochorowala. Korzystamy jeszcze ze śniegu i albo wraca upocona albo z przemoczonymi butami i mokrymi skarpetami.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to skorzystałaś 😊
    Nadzieja co u Ciebie? Powtarzałaś może test? Jeśli nie chcesz to nie odpisuj.
    Ja chyba idę spać, coś mnie zamula już. Do jutra 😘
    Girl powodzenia ✊✊

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Ja jestem wciąż przeziębiona a od wczoraj mam schizy ze to covid 🙈 ale tragedii nie ma. Wcześniej nawet nie pomyslalam bo drapalo mnie w gardle i doszedł katar i tak chorobowo się czuje ale od wczoraj niby trochę plecy bola i chyba jakoś tak nie mam węchu.. ale z drugiej strony zastanawiałam się czy jak wcześniej miałam katar to czy sprawdzałam czy mam węch? 🤔dzis już mi lepiej ale wczoraj trochę spanikowałam. Wszyscy w domu ok.
    Ale jeśli to covid to naprawdę jakbym była mocniej przeziębiona. Chyba się nie rozwinie już jak to 4 dzień choroby..
    Iza fajnie tak się trochę oderwać
    Dziewczynki oby głowa przestała szybko bolec 😘

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
‹‹ 2438 2439 2440 2441 2442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ