X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera jak narazie czekam na naprawe wozka poza tym mąż pryska sad wiec tak nie za bardzo teraz wychodzic. Ale po poludniu juz wyjdziemy.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a no tak zapomniałam o wózku... Mimo wszystko mam nadzieję, że dziś będziesz miała lepszy dzień 🤗

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Iza a no tak zapomniałam o wózku... Mimo wszystko mam nadzieję, że dziś będziesz miała lepszy dzień 🤗

    Mam wozek 🙆‍♀️. Mialam jeszcze 1 detke i tesc zrobil (dobrze jest miec zapas). Ale sam sobie roboty narobił bo drugim razem mial sprawdzic opone i tego nie zrobil a teraz spradzil a tam drut sie wbil i dziurawil. I my juz na spacerze ale bardzo wieje, Ola spi a ja zaraz robote sobie znajdę mimo niedzieli. Jest ok.

    Mother jak tam twoje zatoki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Marzenie te pol dnia. Ja dopiero kolacje jem. Nie mam na nic czasu. 3 razy wkladalam buty do szafki, 5 razy garnki, 2 polki ubran i 1 z innymi rzeczami jeszcze nie sprzatniete, wywalone z torby "podroznej" Oli, zabieralam obierki z raczek, z krzykiem zabralam od kolejnej szafki i zmywarki bo zaczela brudne naczynia wyjmowac a potem byl ryk bo zamknelam i wlaczylam, kolo innych szuflad tez nie przechodzi obojetnie, nie wspominajac o porozrzucanych zabawkach, kulkach i ksiazeczkach w salonie. Tak o to moje chore dziecko chorowalo 😭. A jutro niedziela a mąż bedzie pracowac i tyle mi pomoze 😭. O tyle dobrze ze obiad mam z dzisiaj tylko jakas salatke zrobic. Odpoczynek- zapomnij.


    Przepraszam że się wcinam, ale mi mignął nick Izy i weszlam przeczytać co u ciebie słychać, byłyśmy razem na listopadówkach. Boże ten opis to wypisz wymaluj moja codzienność! Obsesja na punkcie zmywarki, wyciągania brudnych naczyń, wyciągania śmieci ze śmietnika im bardziej mokre i paskudne tym chętniej, wywalanie wszystkiego z szuflad, ja układam to sto razy a mały wywala ze śmiechem. U mnie jeszcze dochodzi otwieranie lodówki i zamrażarki bo jest na dole. I jak zapomnę zamknąć drzwi do łazienki to chwila ciszy i spokoju aż go widzę biegającego ze szczotką od kibelka.

    Moja rada to po prostu trochę odpuścić. Będzie bałagan czasami. Świat się nie zawali. Ja czasem kładę się na podłodze w tym syfie co młody potrafi w 3 minuty zrobić i się śmieję. Uwielbiam tego łobuza!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Cecylia. Juz nie zagladam na listopadowki bo watek umarl śmiercią naturalną. U nas jakos sie wiedzie. Ola dopiero od miesiąca chodzi, leniuszek jeden, pediatra czepia sie niskiej wagi, ale dobrze sie rozwija, jest pogodna, wesola ale też ma czasem swoje himery i upartosc. to wywalanie z szafek- po prostu nie chce zeby szla w ślady starszej siostry (tamta tez wszystko wywalala) ktora jest takim balaganiarzem ze ja juz wymiekam. Ale chyba tego nie unikne. Najbardziej to chyba lubie jak obie siedza i jedzą płatki z tej samej miseczki 😂. A najmniej jak krzycza razem 🙉. Pozdrawiam was serdecznie.

    Cecylia lubi tę wiadomość

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn w koncu dzis normalnie zjadlam i odetchnelam stan stabilny. Tak sie stresowalam ze jesc nie moglam nic mi przez gardlo nie przeszlo.
    Przepraszam nie dam rady was nadrobic. Trzeba doceniac sie to co ma i ze bliscy sa zdrowi to najwazniejsze.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ufff... A mama jest pod tlenem czy respiratorem?
    Ja cie rozumiem jak sie czujesz. Mnie wczorajsza biegunka Oli okropnie zestresowala a to nie to samo co wirus i szpital.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja to dobre wieści...oby szybko mama mogła wrócić do domu. Trzymaj się.

    Dziewczyny jestem ledwo żywa...tak mnie nawala głowa, że nie mogę. Od wczoraj łykam antybiotyk, od sb ten steryd. Może wydzielina mniejsza, ale głowa to mi eksploduje zaraz. Jak długo może utrzymywać się taki ból głowy przy zatokach? Myślałam, że z dnia na dzień powinno być lepiej, a tu z tą głowa to tylko gorzej

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother moim zdaniem musisz spróbować oczyscic zatoki. Tam masz pelno wydzieliny i ona rozpiera stad bol.

    Jeny, nakarmic moje dziecko to trzeba byc sprawnym i cierpliwym. Karmienie ponad pol godziny z lataniem za dzieckiem bo przeciez nie usiadzie nawet na chwile. A teraz znow wywala z szuflad ale ja dzieki temu moge zjeść. Wiecie ile ja musze sie nauzerac z tesciowa o buty dla Oli i nayke chodzenia w butach? Mąż jej mowi, pani ktora u nas pracuje, ja że jeszcze jest za wczesnie, ze nie czuje sie pewnie, a ona nie- zebym dala buty i ona będzie uczyc. Mam juz dosc.
    A, jeszcze wam powiem o zdalnych ze ja to nie moge narzekac bo moja Zuzia mimo ze co chwile odchodzi od komputera ale slysze ze bierze udzial w lekcjach, ze jest i slucha a jej koleżanka jak tylko matka wychodzi z pokoju to wylacza komputer i robi zupelnie co innego i ta mama caly czas siedzi i pilnuje żeby dziecko bylo na lekcjach.
    No i moja Zuzia w koncu zaczela robic sobie kanapki a nie "mama jestem głodna" 🙆‍♀️.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2021, 09:04

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mother moim zdaniem musisz spróbować oczyscic zatoki. Tam masz pelno wydzieliny i ona rozpiera stad bol.
    No tylko ten lekarz też mówił, że po tych irygacjach to może być różnie. Dał ten steryd do nosa i po nim ma wszystko schodzić i w zasadzie tak się dzieje. Cały czas mi schodzą okropne gluty. Nie wiem, może jak jutro nie będzie nic lepiej to zrobię tą irygację. Jak nie urok to sraczka.

    Synek poszedł dziś do przedszkola. Powiem Wam, że tak szybko to on już dawno się nie zbierał, poleciał jak na skrzydłach, szczęśliwy, jeszcze jego dwóch kolegów było więc radość na maksa! 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2846 2716

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother czesto z antybiotykami jest tak ze sie najpierw pogarsza. Powinno byc coraz lepiej, a bol glowy wiem ze jest koszmarny. Musisz zatoki oproznic chociaz troche. Probowalas je lekko nagrzewac, zeby potem cos zeszlo ? Moze tych irygacji sproboj, tylko musisz miec w miare drozny nos.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Powiem mężowi żeby po pracy kupił ten zatoxin rinse co polecałyście. Nagrzewam termoforkiem z pestek wiśni. Dziękuję za wszystkie rady 😘😘😘 muszę sobie dać widocznie czas, mam nadzieję, że za kilka dni będzie lepiej. Mnie ten ból głowy przeraża, bo przez lata walczyłam z codziennymi migrenami i mam uraz już, że to znowu zostanie ze mną.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No młody ciężko to znosi, ciągle tylko na rączki ale co zrobić. Gorzej, ze mam dzisiaj ustny egzamin, ktory słabo widzę.

    Mother współczuję, no i powiedz ciąża to nie choroba ale nic praktycznie nie można brac jak sie jest chorym. Oby szybko zaczęły leko działać.

    Nadzieja i jak dzisiaj mama?

    Piszczak jak u ciebie?

    Iza ja czasami sie bajkami posługuje, żeby młodego chwilę zająć.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AniaZ Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 👋
    Od brałam wyniki beta hcg, wynik - 149mlU/ml.
    Wiem tylko, że oznacza wczesną ciąże. Ale chciałabym się dowiedzieć który to tydzień. Orientujecie się może?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaZ wrote:
    Cześć dziewczyny 👋
    Od brałam wyniki beta hcg, wynik - 149mlU/ml.
    Wiem tylko, że oznacza wczesną ciąże. Ale chciałabym się dowiedzieć który to tydzień. Orientujecie się może?

    Pytanie kiedy mialas pierwszy dzień ostatniej miesiaczki, czy masz regularne cykle i czy wiesz kiedy masz owulacje? Ja bym obstawiala 4/5tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia powodzenia na egzaminie.

    Jeny, sasiedzi policje na mnie nasla. Ola nie chciala isc do domu, potem mąż ja wyjal z wózka a potem bylo tylko gorzej, bo nic nie pasowało tylko chciala w skarpetach na ziemie a ja jej nie dalam bo jest za zimno i za mokro na same skarpety i zaczela sie drzec jak opetana i szybko zabralam do domu bo jeszcze ktos pomysli ze dziecku krzywde robie.
    A ja wzielam sie za ogródek, tzn. Czesc pod moja weranda bo mąż kilka lat ją powieksza i z roku na rok i tego nie robi tylko wieksze zielsko tam roslo. I przez to wszystko zostawilam wykopane roslinki które mialam posadzic. Ja juz dzis nie wychodze bo znow bedzie krzyk, bylysmy 3,5 godz.na dworze, musi wystarczyc.

  • AniaZ Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Pytanie kiedy mialas pierwszy dzień ostatniej miesiaczki, czy masz regularne cykle i czy wiesz kiedy masz owulacje? Ja bym obstawiala 4/5tc

    No cykle mam bardzo niereguralne. Ostatnia miesiączkę miałam 7.02 owulacja by wypadała między 24.03 a 1.04.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaZ wrote:
    No cykle mam bardzo niereguralne. Ostatnia miesiączkę miałam 7.02 owulacja by wypadała między 24.03 a 1.04.

    Tak długie masz cykle?

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez zmian byłam u gina brak zarodka, chodź beta się zwiększyła do 30tys. Mam odstawić wszystkie leki.😥

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica przykro mi 🤗

    Stan mamy bez zmian stabilny nie jest do niczego podaczona to dobrze

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
‹‹ 2519 2520 2521 2522 2523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ