X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza powinno przejść samo, ale możesz łykać na to naczynko witaminę C 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza powinno przejść samo, ale możesz łykać na to naczynko witaminę C 😉

    O, nie wiedzialam. Dzieki.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Dziewczyny wracam od gina i lzy same mi leca... juz mam wszystkiego dosc. Mam ogromna endometrioze, ze zmianami na jajnikach po 7 cm. Lekarka w szoku byla jak to wyglada, ze ja funkcjonuje. Obraz usg i objawy i wszystko jasne. Dostalam leki, mam brac 3 miesiace, potem kontrola jak bedzie bez zmian to laparoskopia. Kiedy te moje dramaty sie skoncza 😭
    Mysza, rozumiem, że bierzesz hormony ?
    Ja miałam 2 razy biopsje endometrium w związku ze stwierdzonymi zmianami i leczyłam się coś około 10 miesięcy hormonami właśnie. Teraz bez zarzutu, ale wtedy byłam załamana.
    Wyjdziesz z tego Kochana🤗
    Wiera, ja bym pewnie spróbowała IUI, a jak nie wyjdzie, to potem laparo.
    Mother, miodku sobie pojedź ☺️
    Iza, mi się tez zdarza, nic z tym nie robię - przechodzi po 2 dniach
    Ewi, piekarnik i zmywarkę mam bosch, a mikrofalę zelmer, ale ja chciałam prostą, bez udziwnień

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza tak jak Hekate pisze, trzeba być dobrej myśli, że leczenie przyniesie rezultat.

    Ewi jeżeli chodzi o zmywarkę to w rodzinnym domu mam Beko już od 6 lat i nic się z nią jeszcze nie zadziało (odpukać). My teraz do mieszkania kupowaliśmy i też wzięliśmy Beko. Co prawda tą węższą, ale jest z szufladą na sztućce i naprawdę dużo się do niej zmieści.

    Iza może to tylko jednorazowy incydent. Jeżeli widzisz dobrze to pewnie nic poważnego.

    Mother mnie też coś dzisiaj wzięło. Obudziłam się o 6 i tak mnie zaczęło dusić, dostałam takiej hiperwentylacji, że przez 10 minut nie umiałam uspokoić oddechu. Temperatura 37,8. Zastanawiam się czy koronę skądś załapałam, czy to efekt wtorkowego 3godzinnego stania na mrozie, żeby zarejestrować samochód i mojego niedoleczonego kaszlu sprzed dwóch miesięcy. Na szczęście po paracetamolu temp spadła, więc może nie będzie tak źle i do południa stanę na nogi.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za slowa otuchy, pol nocy spac nie moglam, nie dosc ze corka sie zle czuje, juz lepiej, ale jednak jeszcze nie super (kupilam jej w aptece specyfiki z Waszego polecenia) to mialam milion mysli w glowie, troche czytalam, douczalam sie. Maz mowi ze mam sie nie zalamywac, ze damy rade. Teraz slabo to wszystko wyglada ale mam nadzieje, ze efekty beda. Wiem, ze endomenda to juz na zawsze, ale chcemy ja na tyle zminimalizowac, glownie torbiele, zebym mogla w ciaze zajsc.
    Lekarka mowi, ze probujemy najpierw lekami, bo jestem mloda i moge dobrze zareagowac na hormony. Jak nie to trzeba konkretnie zaatakowac, bo jednak duze te torbiele, tylko wtedy jest to ryzyko ze jajnikow sie nie uratuje, albo jedynie szczatkowo 🤷‍♀️No ale musze myslec pozytywnie bo inaczej oszaleje. Owulacje mam tylko z jednego jajnika i to taka slaba bo zablokowana.

    Troche mam wyrzuty sumienia ze szybciej nie poszlam, ale ciagle bylo cos. Nie bylo miesiaca zebym miala spokoj, albo operacja, albo choroby, potem mama odeszla itp. Podobno stres tez mogl miec duzy wplyw na to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2021, 11:36

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju Mysza tak mi przykro :/ serio za dużo Ci się na głowę zwalilo. Mi przy okazji kauteryzacji jajników usunęli ogniska endo i od tamtego czasu jest ok (i 2 ciąże). Ściskam kciuki żeby hormony pomogły.

    Iza podobno się zdarza. Tak jak Mother pisze wit c i rutozyd.

    Mother kurcze znowu? Może rzeczywiście jakiś miodzik, podobno trzeba też pic dużo żeby nawilzyc gardło.

    Piszczak kurcze oby Cię coś mocniej nie rozlozylo...

    Ja chętnie też poczytam o sprzetach (nawet konkretne modele). Najbardziej nie mogę się doczekać zmywarki. Nie wiem czy pisałam ale ja od wczoraj też na antybiotyku (zapalenie oskrzeli lub płuc). Wieczorem "poskladalo" mnie totalnie. Dziś byłam z Hanią na kontroli, lepiej nie jest ale gorzej też nie więc walczymy dalej.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mi tez co roku robi się wylew do oka...czasem jest to pol białka zajętego a czasem zalana cala czerwona plama i wyglądam jak Popek.. to ma związek jakiś tam z ciśnieniem w głowie, oczne ? Nie pamiętam dokładnie. Często po silnym przemęczeniu,a w porze nocnej wylazi. Na to tylko czas, samo się wchłania ok 2-3tyg.. mi kazała okulistka brać na to rutinoscorbin zeby naczynka się szybciej obkurczaly.

    Mysza oj dużo jesteś w stanie przyjąć na klate, ale nie martw się,wszystko się ułoży. Dobrze ze juz znasz diagnozę i w jakim kierunku zmierza leczenie. A dobrze Iza pisze, kaslac krwią tez możesz przez endometrioze, sluzowka mogła wszędzie się przemiescic i wędruje i się zluszcza jak przy miesiączce. Kłopoty z jelitami tez,bóle głowy itp.

    Ja tez mam dwójkę dzieci chorych w domu. Uwaga maz ma 37 stopni...jest w tragicznym stanie ,wyobrażacie sobie jak mam z nim przerypane, marudzi i jeczy bez przerwy.

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pusto brak zarodka jestem załamana, lekarz powiedział że mu przykro ze tak się to złożyło test i covid. Dziś 6,2 tc powiedział że powinien być zarodek i serduszko. Beta 18 tyś. W poniedziałek kontrola. Nie jestem w stanie nic więcej napisać.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mame zabrali do szpitala 😪 nie mam sil tak zle sie czuje psychicznie.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica moze jest jeszcze nadzieja na zarodek, jest jeszcze wczesnie. Czytalam ze czasami dopiero w 8 tc sie pojawia. Proszę, badz dobrej mysli.

    Nadzieja trzymaj sie dzielnie. Zdrowia dla mamy.

    Emrica przepraszam, jeszcze zapytam. Lekarz mówi o pustym jaju? Czy wogole nic nie ma?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 14:30

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja trzymaj się. Dużo zdrowia dla mamy.
    Iza jest pecherzyk ciążowy ale pusty.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    U mnie pusto brak zarodka jestem załamana, lekarz powiedział że mu przykro ze tak się to złożyło test i covid. Dziś 6,2 tc powiedział że powinien być zarodek i serduszko. Beta 18 tyś. W poniedziałek kontrola. Nie jestem w stanie nic więcej napisać.
    Przykro mi😢

    Wiera- trzymaj się Kochana🤗

    Powiedzcie mi Dziewczyny, czy w moim przypadku ( wciąż pozytywna beta po zasniadzie) ovulak wyjdzie wiarygodny ???
    Sama nie wiem, a czuję, że mam ovu i test mi wyszedł oczywiscie wzorowy

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Nadzieja trzymaj się. Dużo zdrowia dla mamy.
    Iza jest pecherzyk ciążowy ale pusty.

    A ja jeszcze potrzymam kciuki za pojawienie sie zarodka.

  • Basia9333 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem faktycznie tak się zdarza, że kobiecie ciężko zajść z drugą ciążę. Czy robiłaś jakieś badania? Morfologia? HSG? Kontaktowałaś się już z ginekologiem? Myślę, że warto, żebyś poszła skontrolować swoje zdrowie. Czasem konieczna jest wizyta w klinice leczenia niepłodności, ponieważ obecnie coraz więcej kobiet dotyka problem niepłodności wtórnej. Proponuję Ci tez zaciągnąć na badania męża, tak dla pewności. Daj znać! Życzę Ci dużo szczęścia i żeby ciąża się udała jak najszybciej :)

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeeeny dziewczyny wchodzę a tu takie wieści...

    Emrica ja też nie chcę robić jakiś nadziei...ale często chwilę po pęcherzyku jest zarodek, a potem serduszko. Nie wiem co prawda jak to się przekłada na betę HCG... Co lekarz mówił? Powtórzyć betę, przyjść jeszcze na USG? Nie dawał żadnych szans? Przykro mi, że musisz przez to przechodzić.

    Nadzieja przykro mi z powodu mamy, mam nadzieję, że w szpitalu jej pomogą...

    Hekate, nie wiem, nie pomogę 🤷

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same przykre wiadomosci tutaj ostatnio az sie odechciewa wszystkiego ... Ja sie bardzo zle czuje i psychicznie i fizycznie. Jakos sobie poradzic nie moge bo ciagle czuje takie klucia, uciski, ciagniecia w dole brzucha raz jeden raz drugi jajnik. Wczesniej myslalam ze to po wyrostku albo blizna mnie ciagnie, owulacja itp, a teraz jak wiem co tam siedzi to mnie to niesamowicie meczy, w glowie glownie, sam fakt ze wiem ze hoduje takie swinstwo 😞

    Emrica, beta bardzo wysoka, wiec wyglada jakby bylo ok. U mnie tez bylo pusto, nie dawali szans a tydzien pozniej byl i zarodek i serduszko. Mysle ze moze byc za wczesnie po prostu u Ciebie. Czasem to po prostu kwestia paru dni albo i jakosci sprzetu.

    Nadzieja, trzymam kciuki za mame, bedzie dobrze.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica myśle tak samo jak dziewczyny, trzymam kciuki!! Nie poddawaj się jeszcze

    Nadzieja, przykro mi bardzo życzę dużo zdrowia

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica ja ciągle wierzę, że serduszko się pojawi, nadal mocno trzymam kciuki ✊

    Mysza czyli jednak endomenda 😔 Najważniejsze, że jest diagnoza, jest zaplanowane leczenie, teraz będzie tylko lepiej i lepiej. Organizm wróci do równowagi i zdrowia i wszystko będzie dobrze😘

    Nadzieja bądź dobrej myśli, szybkiego powrotu do zdrowia dla Mamy 😘

    Kinga współczuję choroby starszego "dziecka" 😝

    Udało mi się wziąć aż ;) dwa dni wolnego w przyszłym tygodniu, więc mam teraz długi weekend, cieszę się że odpocznę choć trochę ☺️

    Hekate sądzę, że skoro w ciąży wychodzą pozytywne owulaki i beta jeszcze krąży, to będzie mogla fałszować wynik i będą wychodzić ciągle pozytywy 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 19:18

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica z Wiktoria mialam podobna sytuację, u niej bardzo pozno pojawiło sie serduszko, koło 8 właśnie. Pamiętam, ze szłam i byłam pewna ze bedzie wszystko wiadomo a tu nic w 6 tc, w 7 tc tylko dojrzał gin ciałko żółte. Bo to tez zależy od sprzętu . Tłumaczył mi wtedy gin, ze nie wiadomo czemu tak sie dzieje ale te dzieci szybko nadrabiaja i jest ok zgodnie z czasem ciąży. Trzynam za ciebie kciuki ✊

    Nadzieja mój Boże zdrowia dla mamh 🙏

    Mysza współczuję ci bidulko, niech juz wyjdzie słońce dla ciebie 😘

    Wiera no szaleństwo, ale zawsze i to dobre 😁 odpoczywaj, ma byc lepsza pogoda to chociaz tyle.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą pogoda to w łeb sobie strzelic, zapowiadają az 2 dni 😲 cieple a potem powtorka z rozrywki- zimno i snieg.

‹‹ 2517 2518 2519 2520 2521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ