X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele biedna ty, tak w celibacie. Nadrobicie kiedys.
    Sily ci zycze na dzisiaj. 2 gagatkow do ogarniecia.
    Moja od samego rana oproznia mi szafki 😭. Mnie bola plecy i chyba musze sie wspomóc narazie moze mascia. Pogoda pod psem, bialo, zimno i wieje, na spacer nie pojdziemy bo 2 chlopow w domu a zaden nie zrobi kola od wózka a nosic przeciez nie będę, ledwo dalam rade w nocy nosic jak plakala.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hej po świątecznie 🐰

    Zaraz siadam z kawą żeby ogranac ten dzień 😵☕ mąż dziś ma służbę 24h więc mam wyzwanie. Ost raz byłam sama z dziećmi 🤔 nawet nie pamiętam 😅

    Seks? Nie wiem już co to jest ... 😳
    Adele, no co Ty🙄 - czas nadrobić 😉
    Ja miałam baaardzo miłe święta😍
    Miłego dnia😘

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Dori ja zaszłam w trzecim cyklu po hsg ale nie wiem do końca czy to to bo odstawiłam tez wtedy duphaston. Uważam ze brałam go za szybko bo 16 ego dnia a owu mogłam mieć pozniej. I tu na wątku dowiedziałam się ze duphaston może hamować owu i jakoś wtedy sama odstawiłam. Wiec te 2 rzeczy na pewno się nałożyły. 4 ty cykl to jeszcze nie ma tragedii trzymam kciuki. A tak poza tym to ok, jakieś badania robiliście?

    Pogoda dzis straszna, objadlam się przez te dwa dni tak ze szok!! Śmieje się do męża ze nie jem nic do niedzieli 🤣 porazka
    Teraz nie robiliśmy jeszcze żadnych badań, ale przed pierwszym dzieckiem mieliśmy robione, u mnie wszystko było okej a u męża problem z żywotnością plemników. Wiem ze czwarty cykl to jeszcze luz ale już się zaczynam stresować bo o pierwsze dziecko staraliśmy się prawie dwa lata i boje się powtórki 😜

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kiedy nadrobimy seksy.. totalnie nie mamy ani sił ani checi 🙄 jedyna opcja to godzina 22 o której oboje ledwo żyjemy 🙈

    Dori twoje obawy są zrozumiałe.. sama bym się bała gdybyśmy mieli się teraz starać... Gdzie nam to zajęło ost 3,5 roku... Ale kciuki abys nie musiała długo czekać ❤️

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele jak to tak bez seksu.. prosze sie z mezem poprawic w tej materii!! Ale wiem jak jest..tez najczesciej ochota jest tylko sil brak i oczy sie zamykają.. ej jak to bylo jak sie czlowiek bzykal codziennie albo prawie codziennie?hehe:)

    Mother czy Ty kobieto spakowalas juz torbe do porodu? Ale ten Twoj suwaczek zapierdziela! :D pokaz brzucha!

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Adele jak to tak bez seksu.. prosze sie z mezem poprawic w tej materii!! Ale wiem jak jest..tez najczesciej ochota jest tylko sil brak i oczy sie zamykają.. ej jak to bylo jak sie czlowiek bzykal codziennie albo prawie codziennie?hehe:)

    Mother czy Ty kobieto spakowalas juz torbe do porodu? Ale ten Twoj suwaczek zapierdziela! :D pokaz brzucha!

    A jak to bylo jak dzieci nie bylo 😲. Kurczaczki, teraz strach ze starsze przyjdzie nawet w srodku nocy bo małe jak narazie twardo spi. A przyjdzie wiosna to i my bedziemy miec celibat, na zakretach nie bedziemy wyrabiac a co dopiero jakies łóżkowe przyjemnosci. Ja juz trzęse portami na mysl o truskawkach, rok temu z malym bobo i laktatoremn a i z corka na zdalnych dalam rade, teraz nie wiem czy ogarne ten temat. Jak narazie "zima", niby cos tam rusza ale dretwo, niczym ja.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez te swieta zlecialy nie wiem kiedy. Wczoraj juz sie duzo lepiej czulam, wiec w koncu jadlam to co przygotowalam bo w niedziele przez bol gardla nawet ochoty nie mialam. Byli tez u nas znajomi i tak zlecialo.
    Szkoda tylko ze pogoda taka brzydka ani sie ruszyc na spacer ani nic, snieg, deszcz, wiatr, wiosna to tylko w kalendarzu ale nie za oknem, przynajmniej u nas 🤣

    Magnez kiedys bralam na skurcze, a w ciazy to pochlanialam na kilogramy 🤣 ale ze na stres dobry to nie wiedzialam, chyba czas zaczac brac 🧐

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ❤️

    Pomożecie mi w interpretacji testów? To mój pierwszy raz z testami, nigdy ich nie robiłam i jestem trochę zielona w tym temacie 😊

    7fceb7c9aadc.jpg

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia1111 wrote:
    Hej dziewczyny ❤️

    Pomożecie mi w interpretacji testów? To mój pierwszy raz z testami, nigdy ich nie robiłam i jestem trochę zielona w tym temacie 😊

    7fceb7c9aadc.jpg
    Chyba 5 była najciemniejsza 🤔

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na stres polecam tez wit.z grup B. Teraz mi sie kończą i mysle co dalej brac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hej po świątecznie 🐰

    Zaraz siadam z kawą żeby ogarnac ten dzień 😵☕ mąż dziś ma służbę 24h więc mam wyzwanie. Ost raz byłam sama z dziećmi 🤔 nawet nie pamiętam 😅

    Seks? Nie wiem już co to jest ... 😳


    Adele wiem o czym mówisz. Jak pracuje normalnie to chodzę spać o 20 jak Natala,taka jestem padnięta. A ostatnio nocki miałam to już wogole lipa.
    Więc jak dzisiaj odbiorę wyniki i rzeczywiscie coś jednak będzie, to to chyba będzie jakiś cud.


    Cud?
    Prog przy jednej tabletce wzrósł do 38,96 z 33, a beta od piątku urosla do 580 ze 106.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2021, 14:04

    Iza34 lubi tę wiadomość

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia tez sadze ze 5 najciemniejszy.

    Swieta szybko minely.... U mnie rodzice kawrantanna/izolacja 😒 covid w swieta sie nie widzielismy.
    Jestem umeczona ta cala sytuacja i ich stanem zdrowia w sobote tak zle sie czulam glowa mi normalnie pekala nic sie nie chcialo tym bardziej świąt.
    A na ta chwile odpuszczam moze to przez ta obecna sytuacje mam takie mysli jest jak jest z opieka nad corka trzeba kombinowac jest tak ciezko latam na dwa domy tzn ogarnac u rodzicow zakupy opal zostawic 😒 nie mam mocy. I ciagle sie martwie bo z mama kiepsko. U mnie w pracy tez braki kadrowe.... Po prostu nie mam sil ma nic.
    Ogolnie w swieta jakies przytulanki byly bo maz za mna chodzil a owu raczej sie dopiero pojawi takze na nic nie licze.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele niech moc będzie z Tobą kobieto 💪 wierzę, że jak tak nagle męża zabrakło w domu to zaraz ciężko się przestawić.

    Pap no właśnie dopiero dziś dopakowałam torbę, jeszcze dwie rzeczy dorzucę i gotowe. Mi ta ciąża tak leci... Pierwsza to serio się dłużyła, miałam czas na wszystko, a teraz to masakra. Aż się boję, że macierzyński też tak zleci i do roboty trzeba będzie 😩

    Mysza u nas też brzydko, nawet dobrze na dwór wyjść nie można.

    Zosia też uważam że nr 5 to pozytyw.

    Piszczak no to pięknie 😊 beta bardzo ładnie rośnie i oby tak dalej 🤗 jak się czujesz? Oficjalnie gratuluję i trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

    Nadzieja przykro mi, że rodziców dopadło...oby szybko wyszli z tego... Nie dziwię się, że nie masz na nic sił.

    My wczoraj wróciliśmy od rodziców, jutro synek jedzie jeszcze raz do nich na dwa dni sam, ja sobie trochę odsapnę.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak doczytalam dopiero po wpisie Mother.
    Gratuluje. Jednak cuda sie zdazaja. Rosnijcie zdrowo.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak, no proszę - super✊
    Dbaj o siebie 🙂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak super wynik ! Rosnijcie zdrowo 🥰

    Ja znowu dzis odbylam wizyte u lekarza, znowu dostalam caly stos lekow i witamin, liste badan do wykonania. Nawet rtg pluc mam do zrobienia po covidzie 🤷‍♀️Nie pisalam Wam bo w sumie tak srednio mi o tym mowic ale pluje krwia z rana od jakiegos czasu i szukamy powodu. Jak tak dalej pojdzie to cala bede przebadana od gory do dolu. No ale zdrowie najwazniejsze. Jutro jade do gina na przeglad ale znowu jak miesiac temu zaczyna mi sie plamienie 🤨

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak super 🥰 gratulacje ❤️

    mother narazie nie mysl o pracy bo jeszcze dluuugi czas przed Tobą 😉 ciesz się chwilą 🌺 niedługo będzie maluszek ☺️☺️

    mother84 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza mam nadzieję, że to nic poważnego i szybko lekarze dojdą skąd takie objawy...może to faktycznie pocovidowe...dobrze, że działasz w tym kierunku. Trzymam kciuki, aby to nie było nic złego.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak gratulacje! Piękne przyrosty :) rosnijcie zdrowo :)

    Mysza o jej to brzmi poważnie :/ oby szybko Cię zdiagnozowali. Może to rzeczywiście jakieś powiklanie po covidzie? W każdym razie ściskam kciuki żeby wszystko było dobrze.

    Adele ja Cię rozumiem z tymi seksami... Teraz u nas trochę lepiej ale jak karmilam cycem to chciałam jak najszybciej pójść spać. Dopiero teraz jak hormony dochodzą do równowagi to nawet mam ochotę ale wiadomo od pomysłu do realizacji to długa droga 🤣

    Nadzieja to i u Ciebie się porobiło :( dużo zdrowia dla rodziców!

    Mother jejku Ty już walizkę pakujesz? Nie chcę Cie stresować ale tak jak druga ciąża tak samo drugi macierzyński też szybko leci :/ ja już mam ścisk w żołądku na myśl jak ja to wszystko ogarnę...

    Ewi ja dopiero w lipcu mam remont a już powoli choruję więc wiem co czujesz.

    My dziś znowu mieliśmy wizytę i jednak Hania ma zapalenie płuc, wczoraj zaczęły się duszności. Noc była okropna. Dostała antybiotyk, leki i zobaczymy, w czwartek kontrola. Ja też się gorzej czuję ale nie mogę dostać się do lekarza... Chyba czas na wizytę prywatną :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak gratuluje 🙂

    Adele a Ty kiedy wracasz do pracy? U nas tez często posucha, przewaznie jakoś jest 2-3 dni pod rząd a potem dłuższy czas nic.

    Mother mi tez druga ciaza leciała szybciej, pewnie dlatego ze już jedno dziecko jest a jest przy nim co robic a poza tym remont tez na pewno zrobił swoje, głowa skupiona na czym innym i tak zleciało. Ale będzie cudownie już niedługo 🙂

    Mysza oj dobrze ze się badasz wzdluz i wszerz życzę Ci dużo zdrówka 😘

    Miskowa o kurczę córeczka bidulka, kurujcie się 🥰😘

    Nadzieja oj smutno, niech to już się skończy. Wszystkiego dobrego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2021, 22:24

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
‹‹ 2515 2516 2517 2518 2519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ